Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Dziewczyna z pustego pokoju — Kamil Szczygieł
Dziewczyna z pustego pokoju — Kamil Szczygieł

Dziewczyna z pustego pokoju

Cena: 31,99 zł 22,39 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

W każdym miasteczku kryją się tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.

Spokój mieszkańców miasteczka Ginger zakłóca seria tajemniczych wydarzeń. Najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Trzy miesiące później w wyniku podobnej kolizji w śpiączkę zapada pani Rosename i nikt nie potrafi wyjaśnić, co stało się z jej 14-letnią córką. Chcąc odnaleźć dziewczynę, doświadczony detektyw Eric Rey i starszy posterunkowy Brendan Willy rozpoczynają śledztwo, w wyniku którego wkrótce docierają do skrzętnie skrywanych przez lata tajemnic hrabstwa. Kto jest w tej historii przyjacielem, a kto wrogiem? Komu należy zaufać, żeby poznać prawdę?

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 282
  • ISBN: 978-83-8147-768-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Ewelina Górowska  (4.03.2020)
"Dziewczyna z pustego pokoju" to debiut, który już od pierwszych stron roztacza wokół siebie aurę tajemniczości i nieprzewidywalności.
Akcja wciąga od pierwszych stron i z każdą stroną robi się coraz ciekawiej, z niecierpliwością czeka się na rozwiązanie zagadki, ale z każdą stroną przybywa co raz więcej poszlak i tropów, które nie koniecznie prowadzą w dobrym kierunku.
Autor buduje napięcie w sposób wyważony i bezpretensjonalny, czuje się wręcz te emocje i rozterki, które targają bohaterami. Bohaterowie są bardzo wyraziści i różnorodni, łatwo zapałać do nich sympatią lub antypatią- wielu z nich ukrywa mroczne sekrety, które wychodzą na jaw w trakcie posuwania się akcji do przodu.

Książkę czyta się bardzo dobrze, jednak trzeba się naprawdę skupić i zapamiętać wiele nazwisk, ponieważ autor posługuje się nimi na przemiennie z imionami, co wprowadza dość spore zamieszanie- szczególnie w momentach, w których akcja znacznie przyśpiesza, a ilość postaci jest znacząca. Nie jest to jednak aż tak duży minus.

Czy polecam?
Polecam bardzo serdecznie. Jak na debiut jest to książka szalenie intrygująca i wciągająca. Fani kryminałów i sensacji powinni być również zadowoleni, bo dzieje się tu naprawdę dużo. A zakończenie nie jest tak oczywiste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.


  Julia Sykuła  (6.03.2020)
Kamil Szczygieł wciąga nas w wir poszukiwań 14-letniej Katy Rosename, której zaginięcie jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Niewielkie miasteczko kryje w sobie sieć intryg za które wiele osób zapłaciło życiem. Fabuła jest wciągająca i zaskakuje do ostatnich stron, jednak jest też trochę minusów. Opowieść wydaje się być zbyt krótka - brakuje wątków pobocznych wzbogacających historię, a o bohaterach wiemy naprawdę niewiele. Nie zapominajmy jednak, że jest to debiut. Styl autora jest lekki i przyjemny, a wymyślona przez niego historia ma duży potencjał na dalsze części.


  Sandra Graphictobook  (15.03.2020)
„Cena prawdy”

Każdy z nas ma jakiś sekret, który pieczołowicie skrywa. Dla jednych jest to drobny błąd, dla innych krępująca sytuacja, a jeszcze innych niewygodna prawda. Za wszelką cenę chronimy go przed ludźmi, jednak zdarza się, że prędzej czy później nasza tajemnica wychodzi na jaw. Żal, wstyd i złość to uczucia, które zawsze temu towarzyszą, jednak ważne jest to, jak my sami zareagujemy na tę sytuację. Jedni pragną zniknąć, inni walczą o odbudowanie swojego dobrego imienia, a jeszcze inni wybierają mniej humanitarne wyjścia z sytuacji. To jak sekrety mogą wpływać na nasze życie i innych, bardzo ciekawie opisuje Kamil Szczygieł w swojej powieści „Dziewczyna z pustego pokoju”.

„Dziewczyna z pustego pokoju” to historia o sekretach, spiskach i strachu, który jednych paraliżuje, a innych zmusza do podjęcia ważnych decyzji. W książce przenosimy się do miasteczka Ginger, w którym dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń. Wszystko zaczyna się od wypadku samochodowego, w którym ginie małżeństwo, a ich syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Niespełna trzy miesiące później dochodzi do podobnej kolizji, w wyniku której Eleonora Rosename zapada w śpiączkę, a jej 14-letnia córka Katy znika, jak syn poprzedniej pary. Śledztwo prowadzi doświadczony detektyw Eric Rey i starszy posterunkowy Brendan Willy. Sprawa od początku nie wydaje się prosta. Dochodzenie kieruje mężczyzn w wir tajemnic i niewygodnych sekretów oraz skrywanych przez lata tajemnic hrabstwa. Kto w tej historii jest przyjacielem, a kto wrogiem? Co stało się z Katy? Czy poznanie prawdy rozwiąże zagadkę z miasteczka Ginger? Co wydarzyło się w pewnym szpitalu psychiatrycznym? Kim jest tajemniczy królik w lesie? Tego trzeba przekonać się samemu!

Powieść ta, to historia z pogranicza dwóch gatunków – sensacji i kryminału. Mamy tutaj do czynienia ze zgrabnie prowadzonym śledztwem, bez zbędnych wywodów i niepotrzebnych przemyśleń oraz stopniowo budowanym napięciem i wartkimi zwrotami akcji. Książka napisana jest prostym i przystępnym językiem. Znajdziemy w niej również dużo dialogów, przez co czyta się ją szybko, choć są w niej fragmenty, po przeczytaniu, których należy na chwilę oderwać się od lektury i przemyśleć przeczytany tekst. Jest to spowodowane głównie ilością bohaterów oraz obcobrzmiącymi imionami i nazwiskami postaci, które trudniej zapamiętać czytelnikowi.

Zdecydowanym atutem tej powieści są jej bohaterowie. Kamil Szczygieł wykreował bardzo realne i niebanalne postaci, których zachowania i motywy zaskakują i angażują czytelnika w historię. Pisarz sprawnie się nimi bawi, stawia ich w różnym świetle, przez co do końca nie wiemy, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza detektyw Eric Rey. Jest to doświadczony śledczy, którego niezachwiana moralność stanowi autorytet i wzór dla innych. W obliczu wszechobecnych matactw i intryg, jako jedyny zachowuje zimną krew i postępuje racjonalnie. Sama złapałam się na tym, iż podczas czytania tej historii wpadłam w wir sekretów i tak zwanych odcieni szarości, przez co postawa detektywa Rey’a, zwłaszcza w zakończeniu, wybiła mnie kompletnie z letargu i moralnie zaskoczyła. Jest to niezaprzeczalny dowód, że autor dobrze poprowadził fabułę, a jego bohaterowie nie są oderwani od przedstawionego świata, tylko stanowią jego nierozerwalną część.

Kamil Szczygieł to obiecujący młody pisarz, który może z pewnością jeszcze nieraz zaskoczyć czytelnika. „Dziewczyna z pustego pokoju” to moim zdaniem udany debiut autora. Książkę czyta się z zainteresowaniem, historia jest dobrze skonstruowana, a treść wpisuje się w swój gatunek. Sam pomysł na fabułę mnie jednak nie zachwycił, gdyż pewne wykorzystane rozwiązania fabularne są moim zdaniem zbyt oklepane. Lubię historię, w których dużo się dzieje, a sprawy rozwiązują się w nietypowy i zaskakujący sposób, tutaj wiele rzeczy było niestety do przewidzenia. Miałam również wrażenie, że autor nie miał czasem pomysłu na odkrycie przez bohaterów niektórych ważnych szczegółów, więc wybrał najprostsze z możliwych rozwiązań. Niemniej jednak książka ta jest warta przeczytania, zwłaszcza ze względu na jej bohaterów. Zachęcam więc do zapoznania się z tą historią i przeniesienia się, choć na moment do miasteczka Ginger, gdzie nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Zapraszam:
https://www.instagram.com/graphictobook
https://graphictobook.wordpress.com


  Daria K.  (19.03.2020)
Dziewczyna z pustego pokoju to powieść sensacyjno-kryminalna. Znajdziemy w powieści pełno skrytych tajemnic, intryg, spisków i strachu,który u jednych objawia paraliż, a u drugich powoduje do podjęcia ważnych decyzji.Cała fabuła opiera się na śledzeniu i wykonywaniu śledztwa,który jest poprowadzony zgrabnie i porządnie bez zbędnych opisów, przemyśleń i niepotrzebnych sytuacji, natomiast jeśli chodzi o napięcie to jest ono budowane dosyć stopniowo, a sama akcja jest dynamiczna.Lektura jest napisana prostym językiem przez co wszystko jest zrozumiałe i dobrze napisane. Co do samej książki nie mam zastrzeżeń, bo czytało mi się ją przyjemnie. Ciekawa i intrygująca powieść,pełna skrywanych tajemnic,bohaterowie na swój sposób przyciągają i są różnorodnie wykreowani,same zachowania tych bohaterów są na wielki plus.Konkretne i zdecydowanie postacie, to jest to co lubię w powieści.Zaangażowałam się w ten świat kryminalny i z nimi razem rozwiązywałam śledztwo, była to dla mnie dobra przygoda. :) Sam autor już mnie przekonał i na pewno będę czytać kolejne jego dzieła,które będzie pisał, jestem przekonana,że nieraz zaskoczy i wciągnie czytelnik w świat kartek.


  girl inthebooks  (20.03.2020)
FABUŁA:
Akcja książki osadzona jest w miasteczku Ginger, gdzie najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn tajemniczo znika, a po upływie 3 miesięcy dochodzi do zaskakująco podobnej kolizji. Kobieta zapada w śpiączkę, a jej córka znika. Sprawą zajmuje się Eric Rey niezwykle dokładny detektyw, oraz Brendan Willy – starszy posterunkowy. W poszukiwaniach Katy, zaginionej 14 latki dużą rolę odgrywa szpital psychiatryczny, który zadziwiająco często odwiedzała. Tytułowy pokój numer 4 oraz przyjaciel Katy, który zdaje się wiedzieć więcej niż mówi to tylko początek całej sieci zagadek i intryg. Jaki związek z całym śledztwem ma ojciec zaginionej ? Czemu zgon babci Katy budzi podejrzenia detektywów ? A w końcu kto zostawia ślady i czy na pewno właściwa osoba je odkrywa? Te wszystkie pytania staną się jasne wraz z kolejnymi rozdziałami „Dziewczyny z pustego pokoju”.

PLUSY:
+ Innowacyjny pomysł, aby w historię kryminalną wpleść dzieci i młodzież. Raczej w książkach, w których motywem przewodnim jest śledztwo, nie spotykamy się z chociażby niepełnoletnimi bohaterami, a tutaj niejednokrotnie odegrali oni znaczącą rolę. Zarówno syn detektywa jak i zaginiona Katy czy jej przyjaciel ze szpitala psychiatrycznego byli ciekawymi postaci. Było to ciekawym urozmaiceniem i z pewnością wyróżnia tę pozycję na tle innych.
+ Przez tę pozycję po prostu się płynie. Jest to debiut, a autor ma taką lekkość w swoim stylu, że książka nie wiadomo jak i kiedy ucieka nam przez palce. Zdarzyło się tylko parę miejsc, w których opis okolicy dla mnie był już trochę za długi, ale z drugiej strony bez tego ciężej byłoby wprowadzić klimat danej sytuacji. Jednak takich fragmentów było mało, a wrażenie, które przeważało podczas czytania to uczucie mknięcia przez historię, bez chwili na nudę czy brak zainteresowania akcją. Dawno nie czytało mi się kryminału czy thrillera tak lekko i przyjemnie!

MINUSY:
- Jestem typem czytelnika, dla którego ważne jest aby dobrze poznać i zrozumieć bohaterów, a w „Dziewczynie z pustego pokoju” niestety tego nie dostałam. Tu zdecydowanie bardziej skupieni jesteśmy na samej akcji, ale brakuje mi wyjaśnienia dlaczego dany bohater zachowuje się w dany sposób i co nim kieruje, a w wielu sytuacjach poszerzyło by to pogląd na całą sprawę.
- Zakończenie było w moim odczuciu najsłabszym fragmentem tej książki. O ile na początku przez akcję wprost się płynęło i byłam bardzo zaangażowana w historię to ostatnie rozdziały były zupełnym przeciwieństwem. Pierwszy raz od dawna nie dość, że zakończenie nie było zaskakujące to dodatkowo tempo akcji na ostatnich stronach znacznie zwolniło.

PODSUMOWANIE I OPINIA:
Kryminał dziejący się w małym miasteczku, śledczy krok po kroku dążący do rozwiązania, kulminacja akcji, wszystko było na miejscu. Czytało się zaskakująco szybko i przyjemnie, a wątek detektywistyczny wciąga swoją tajemniczością przy jednoczesnym szybkim tempie akcji. Muszę wspomnieć, że to pewna starsza pani stała się moją ulubioną postacią i jeśli przeczytacie napiszcie jakie są wasze odczucia! Niestety zakończenie było dużym rozczarowaniem i tutaj czar prysł. Jeśli chodzi o wrażenie ogólne to będę dobrze wspominać tę lekturę, śledztwo ciekawie się rozwijało i bardzo wciągnęłam się w szukanie rozwiązania wraz z bohaterami. Szkoda, że nie poznałam lepiej bohaterów i ich przemyśleń. Jeśli szukacie książki na 1, 2 dni, w trakcie której szybko wraz z bohaterami rozwiążecie zagadkę, bez nagłych zwrotów akcji - to właśnie to gwarantuje „Dziewczyna z pustego pokoju”.

Dodaj własną recenzję