Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Dziewczyna z mgły — Ewa Los
Dziewczyna z mgły — Ewa Los

Dziewczyna z mgły

Cena: 59,99 zł 51,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy na pewno chcesz poznać wszystkie tajemnice przeszłości?

Paweł czuje, że nie spotka go już w życiu nic dobrego. Od czasu wypadku, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela, dręczy go nieustanne poczucie winy. Ulgę przynosi mu jedynie opieka nad ciężko chorym Maurycym, wraz z którym mieszka w niewielkiej wsi na Mazurach. Pewnego dnia w ich domu pojawia się dziwna para: Agata i Tymek, którzy po opuszczeniu domu dziecka poszukują swoich biologicznych krewnych. Zauroczony dziewczyną Paweł proponuje im pomoc i mieszkanie. Wkrótce wychodzą na jaw bolesne tajemnice skrywane przez rodzeństwo, a między całą czwórką zaczynają buzować sprzeczne emocje… Czy kryminalna przeszłość Tymka zaważy na jego przyszłości? Co łączy Maurycego z tajemniczym rodzeństwem?
Dziewczyna z mgły to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi, a także o sile miłości, która może rozwiać nawet najgęstszą mgłę.

Dzisiaj był w dobrej – jak na niego – formie i Paweł opowiedział mu o dziewczynie i jej bracie, których spotkał na drodze.
– Wpadła ci w oko? Co? – Maurycy się roześmiał. – Już robisz maślane oczy… Zawsze tak masz, jak się zakochasz.
Czasem obcym trudno było go zrozumieć, bo z powodu postępującej choroby neurologicznej miał coraz większe trudności z mówieniem, ale Paweł rozumiał go doskonale.
– Nie, coś ty! Chociaż powiem ci, że wyglądała jak elf. Po prostu zjawiskowa. Jasne włosy, niebieskie oczy… Taka delikatna uroda… A jak się odezwała, to jej głos zabrzmiał, jakby naprawdę była jakąś leśną wróżką. A ten jej brat, taki demoniczny. Ani na moment nie spuszczał jej z oka. Kiedy zaproponowałem im, że ich podwiozę, miałem wrażenie, że się na mnie rzuci z pięściami.


Ewa Los
Jest bibliotekarką z wykształcenia i zamiłowania, spełnioną mamą i żoną. Kocha literaturę kobiecą – książki ciepłe, mądre i z duszą. Interesuje się religiami Bliskiego Wschodu. Wydała do tej pory trzy powieści. Pisanie to dla niej wielkie wyzwanie i spełnienie marzeń z dzieciństwa. Ma wiele pomysłów na kolejne historie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 724
  • ISBN: 978-83-8313-001-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kamila Walota  (29.08.2022)
Paweł Zarzecki czuł się winny, gdyż to on spowodował wypadek, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela Maurycego. Funkcjonuje tylko dlatego, że opiekuje się ciężko chorym Maurycym, który mieszka z nim na wsi na Mazurach.
Agata i Tymek to rodzeństwo, które po opuszczeniu domu dziecka pragną odnaleźć swoich krewnych. Paweł, który jest zauroczony Agatą postanawia im pomóc. Wkrótce okaże się, że rodzeństwo skrywa pewne tajemnice, Tymek ma bogatą kartotekę kryminalną.
Co ukrywają i co łączy Maurycego z tajemniczym rodzeństwem?
Dowiecie się czytając "Dziewczynę z mgły".
Ja już dawno nie miałam styczności z taką "grubaską". Książka jest tak gruba, że warto zarezerwować dla niej kilka wieczorów.
Autorka wymyśliła ciekawą fabułę więc nie ma mowy o nudzie. Książka wciąga i intryguje od samego początku.
Świetnie wykreowani bohaterowie z bagażem doświadczeń. Poszukując własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi bohaterowie popełniają błędy. Jednak na szczęście istnieje siła miłości, która robi swoje.
Polubiłam tych bohaterów i nie mogłam odłożyć tej książki ani przez chwilę. Dostałam mnóstwo emocji.
Tą książką autorka udowadnia, że zawsze warto zawalczyć o siebie i swoje marzenia.
Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu i na pewno sięgnę po następne książki autorki.
Zakończenie tej książki sugeruje, że będzie ciąg dalszy. Jestem ogromnie ciekawa i czekam z niecierpliwością.
Genialna historia.
Polecam!


  Joanna bookaholic.in.me  (7.09.2022)
Ludzkie losy potrafią połączyć się w zadziwiający sposób. A to wszystko przez niezbadane życiowe ścieżki, które prowadzą w zaskakujące miejsca ale mogą także mieć ogromny wpływ na człowieka. Gdy do zakrętów i wybojów dodatkowo doda się także tajemnice, wymagające zrozumienia i odkrycia, już nic nigdy może nie być takie samo. Lecz jak wiele może unieść na swoich barkach człowiek, zwłaszcza gdy jest młody, a życie nigdy go nie rozpieszczało?
Agata wraz z Tymkiem od zawsze byli zdani na siebie. Znają smak rodzin zastępczych i domu dziecka, nie wiedzą nic o biologicznych rodzicach i doznali w swoich krótkich życiorysach wiele krzywd. Jednak razem się wspierają, starają wspomóc w najsłabszych chwilach, otoczyć opieką i zapewnić to, co najlepsze. I to nie tylko z uwagi na ich jedyną w swoim rodzaju bliźniaczą więź ale także na fakt, że jedynie w swoim towarzystwie mogą liczyć na bezkresną miłość i akceptację. Szkopuł w tym, że Tymek ma problemy psychiczne, które utrudniają mu ocenę rzeczywistości, wymaga także większej uwagi siostry, a ta czuje się zobowiązana, by zawsze być u jego boku. Niełatwo jednak oddzielić realia od ułudy stworzonej przez umysł chłopaka, a jego kolejne rewelacje sprawiają, że rodzeństwo znajduje się pod dachem dwóch tajemniczych mężczyzn.
Maurycy i Paweł mieszkają wspólnie od kilku lat, gdy to przypadek sprawił, że się poznali. Od początku zaczęli sobie pomagać i tak to trwa po dziś dzień. Gdy ich poznajemy Mauryś jest już w ciężkim stanie, gdyż jego choroba znajduje się w bardzo zaawansowanym stadium. Jednak Paweł jest jego opoką, opiekunem idealnym, który dba o niego i robi co tylko może by ułatwić mu funkcjonowanie. Jednak choć jest lekarzem to są sprawy, których nie może uleczyć, a tyczy się to zarówno choroby przyjaciela jak i spraw z przeszłości, które nadal go dręczą i sprawiają, że uważa, iż jest niegodny lepszego życia. Sytuacja mężczyzn jest skomplikowana, oni sami nie cechują się łatwymi charakterami, a bagaż doświadczeń, który noszą w tym nie pomaga. Jak więc mają sobie poradzić z dwójką nieznajomych nastolatków, którzy niepostrzeżenie wdzierają się w ich życie?
"Dziewczyna z mgły" to historia ogromnie rozbudowana, pełna tajemnic, wspomnień, bólu, problemów i niezrozumienia. Im bardziej poznajemy postaci tu przedstawione tym lepiej udaje się nam zrozumieć ich zachowania, niepewność, która nimi targa oraz demony, które ciągle sieją spustoszenie w ich duszach i sercach. Autorka w doskonały sposób przybliża nam zmagania człowieka z terminalną chorobą, wyrzutami sumienia, psychicznymi problemami czy traumami z dzieciństwa. Żaden z bohaterów nie ma lekkiego życia i każdy z nich stara sobie radzić z tym na swój sposób. To także opowieść o pięknej przyjacielskiej miłości, która z boku może być niezrozumiała, jednak jest niezmiernie ważnym elementem ludzkich losów. Lecz przeczytamy tu również o poświęceniu, bezwarunkowym oddaniu, ogromnej lojalności. Znajdziemy tu również inne odcienie miłości, takiej jak siostrzano-braterska czy romantyczna. Powieść nie byłaby realistyczna, gdyby Autorka nie ukazała w niej także tych uczuć i postaw, które nie są odbierane pozytywnie- zazdrości, złości, żalu, niezdrowego egoizmu, wyrachowania, krytycznego oceniania innych. Dzięki lekkości narracji oraz naprawdę wciągającej fabule z dużą przyjemnością poznajemy zarówno kolejne wydarzenia z teraźniejszego życia bohaterów jak i odkrywamy karty z ich przeszłości. Jestem pod dużym wrażeniem tego jak zręcznie zostały poprowadzone losy postaci ale również odwagi w poruszaniu trudnych i bolesnych tematów. Choć książka jest sporej objętości czytało mi się ją naprawdę przyjemnie i szybko i żałuję, że jej lektura już za mną, natomiast mam ogromną nadzieję, że szybko przyjdzie mi powrócić do świata bohaterów.


  Beata Moskwa  (12.09.2022)
Mam ogromną słabość do potężnych powieści. Zanim jeszcze przeczytam notatkę na temat fabuły już czuję, że muszę sięgnąć po daną książkę, jeśli zaimponuje mi objętością. Lubię wczuć się w fabułę, zbliżyć do bohaterów i pozostać z nimi na dłuższy czas a niekoniecznie kieruję się w stronę kilkutomowych serii, więc tym chętniej wybieram rozbudowane lektury takie jak "Dziewczyna z mgły".

Proza Ewy Los była mi do tej pory obca, chociaż czytałam w między czasie kilka pochlebnych opinii na temat twórczości autorki. Sama zmierzyłam się z nią dopiero przy premierze jej najnowszej historii i uważam, że trafiłam naprawdę dobrze, ponieważ lektura pochłonęła mnie od razu a klimat, który towarzyszył mi od pierwszej do ostatniej strony wpływał pozytywnie na moją wyobraźnię. To okazało się największa zaletą książki, ale skupiłam się również na kreacji bohaterów czy podejmowanych przez nich wyborach i muszę przyznać, że wszystko było dla mnie jasne oraz sensowne co nie zdarza się zbyt często.

Fabuła skupia się na typowo obyczajowych motywach, gdzie kolejne wydarzenia napędza proza życia. Paweł mierzy się z wyrzutami sumienia po wypadku, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela i jednocześnie zajmuje się Maurycym, który mierzy się ze zdrowotnymi problemami. Mieszkają na Mazurach, nie oczekują od życia wiele i skupiają się na przeżywaniu dnia po dniu. Wszystko jednak zmienia się wraz z pojawieniem się w ich domu Agaty oraz Tymka, którzy są zdeterminowani, by odnaleźć swoich krewnych. Wspólne mieszkanie okaże się dla wszystkich sporym wyzwaniem, ale to powoli odkrywane tajemnice przeszłości namówią wszystkich do zmiany perspektywy.

Autorka sięgnęła po liczne motywy. Z jednej strony obserwujemy prywatne problemy bohaterów, z drugiej czujemy, że już niedługo przyjdzie nam się zmierzyć z większymi wyzwaniami, ponieważ pojawienie się na pierwszym planie nowych bohaterów zaowocuje zagadką z przeszłości, odkrywaniem tożsamości a także subtelnym, ale bardzo dobrze poprowdzonym wątkiem kryminalnym. Ani przez moment nie zmierzymy się więc z nudą a sylwetki postaci będą zmuszały mnie do intensywnego myślenia, ponieważ nikt nie odkrył swoich kart już na wstępie i wszystko wychodziło na jaw powoli, wraz z rozwojem fabuły.

"Dziewczyna z mgły" to lektura, która dostarczyła mi mnóstwo atrakcji. Nie spodziewałam się, że powieść Ewy Los tak mocno na mnie wpłynie a jednak nie mogłam oderwać się od rozgrywanych wydarzeń i z przyjemnością śledziłam kolejne zmiany zachodzące w bohaterach. A był tego ogrom! Tajemnice z przeszłości, poszukiwanie biologicznych krewnych, dążenie do zrozumienia samego siebie czy towarzyszących bohaterom uczuć a w tym wszystkim oczywiście subtelnie kiełkujący wątek miłosny, rodzinny czy nawiązujący do wartości bliskości drugiego człowieka sprawiły, że w mojej głowie kłębiło się wiele sprzecznych emocji. A takie powieści zawsze sobie cenię.


  Paulina Kwiatkowska  (25.08.2022)
Stworzenie ciekawej i zarazem wciągającej historii, która nie byłaby powieleniem tego co jest dostępne na polskim rynku nie jest takim łatwym zadaniem. Sporo tematów zostało już podjętych i wymyślanie czegoś nowego nastręcza pisarzom sporo trudności. ,,Dziewczyna z mgły" Ewy Los to pozycja dla miłośników takich nietuzinkowych książek, w których można się zaczytać przez kilka godzin. Pozycja wygląda naprawdę bardzo ciekawie i z tego też powodu postanowiłam skusić się na tę lekturę.

Agata i Tymek to rodzeństwo, które było wychowywane w domu dziecka. Jedna z rodzin zastępczych przygarnęła ich do siebie, jednak następnie oddała. Co było tego przyczyną? Mimo upływu czasu ta sprawa wciąż była żywa dla Tymka. Oprócz tego odbiorca ma szansę poznać Pawła, który stracił swoją narzeczoną. W taki sposób losy tych bohaterów mogą się połączyć i co z tego wyniknie, gdy ich drogi się przetną?

,,Dziewczyna z mgły" Ewy Los to na pewno świetna propozycja dla tych, którzy w przyszłości chcą zapoznać się z nietuzinkową lekturą. Pozycja jest obszerna, więc warto zwrócić uwagę na tę lekturę i zarezerwować sobie na nią odpowiednią liczbę godzin. Pomysł na fabułę jest ciekawy i myślę, że autorka może jeszcze odnieść sukces na polskim rynku wydawniczym jeśli utrzyma dotychczasowy poziom. Być może w przyszłości pojawi się również kontynuacja.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.