Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Kryminał -> Dług krwi — Grzegorz Gołębiowski
Dług krwi — Grzegorz Gołębiowski

Dług krwi

Cena: 31,99 zł 27,19 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Przeszłość odciska na nas piętno, a w każdym z nas drzemią historie naszych przodków.

Przeszłość jest brzemieniem, którego nie sposób się pozbyć.

Śmierć syna znanego ożarowskiego przedsiębiorcy wstrząsa miastem. Komu zależało na tym, by Jan Podgórski cierpiał? Czy ta śmierć może być skutkiem dawno zapomnianych porachunków mafijnych?
Starszy aspirant Jakub Luty oraz aspirant Daniel Borowczak muszą zmierzyć się z historią, która zostawia wyraźne ślady na obecnym życiu i ma wpływ na przyszłość zamieszanych w nią osób. Kiedy ofiar zaczyna przybywać, a oni wydają się nie mieć pomysłu na prowadzenie śledztwa, do akcji wkracza znany genealog Adam Floriański i jego żona Anna - specjalistka od cyberbezpieczeństwa.
Czy wspólnie uda im się dotrzeć do prawdy i dowiedzieć się, kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Jaką rolę odgrywają nieczyste powiązania biznesu z warszawskim półświatkiem? Kto kłamie, a kto mówi prawdę? Nie przestrasz się własnej historii, gdy przyjdzie Ci się z nią zmierzyć!

Nie każdy wie, że po przodkach możemy odziedziczyć nie tylko wygląd i sposób bycia, ale także lęki i... chęć zemsty! Bohaterowie Długu krwi, łącząc umiejętności policyjne, informatyczne oraz psychologiczno-genealogiczne natrafiają na pewien trop w śledztwie dotyczącym morderstwa milionera i jego syna. Czy rodzinna klątwa mogła rozbudzić najgorsze instynkty?
Alan Jakman, redaktor naczelny kwartalnika genealogicznego More Maiorum

Winy przodków i niezałatwione sprawy, które wpływają na kolejne pokolenia – czy teorie o transgeneracyjności można wykorzystać do kryminału? Grzegorz Gołębiowski udowadnia że tak. To już trzecia książka, której bohaterami są genealog Adam Floriański i specjalistka od cyberbezpieczeństwa, a prywatnie jego żona Anna. Tym razem jak w rasowym kryminale śledztwo pociągną policjanci, których ta para będzie jedynie wspierać swoją wiedzą. Autor umiejętnie wykorzystuje swoje zainteresowania, by wplatać je w fabułę i sprawia, że sami zaczynamy trochę inaczej patrzeć na historię swoich rodzin, czy naszych miejscowości.
Robert Frączek, notatnikkulturalny.pl

Grzegorz Gołębiowski – z zamiłowania genealog. Z wykształcenia ekonomista. Profesor Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W styczniu 2018 r. zadebiutował powieścią Cień przeszłości.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Kryminał
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 280
  • ISBN: 978-83-8147-681-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kasia Pessel  (18.01.2020)
Przeszłość ma nas większy wpływ niż chcemy przyznać lub jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. To, co było nigdy nie jest do końca zamkniętą historią, chociaż może tak się wydawać, zwłaszcza jeśli ma mrok w sobie. Niekiedy długim cieniem kładzie się wydarzenie, jakiem miało miejsce dawno temu, zapomniane przez większość.

Śledztwo czasem ma tylko jeden pewny element – zbrodnię, pozostałe zdają się być ukryte w gęstej mgle przypuszczeń pośród śladów prowadzących donikąd. Jednak gdzieś jest trop, jaki poprowadzi do rozwiązania sprawy. Starszy aspirant Jakub Luty wie o tym doskonale, lecz na razie w ręku ma kilka nitek, nie prowadzących zdaje się do jednego kłębka. Ale od czego praca dochodzeniowa? Może i ludzie nie są aż tak chętni do pomocy i nie wiedza tyle o innych jak kiedyś, lecz każda informacja to szansa by śledztwo ruszyło z miejsca. Karol Podgórski z jakiegoś powodu został zamordowany, dlaczego ktoś pozbawił go życia? Poszlaki nabierają mocniejszych podstaw dzięki Annie Floriańskiej i jej mężowi Adamowi. Oboje już pomagali wcześniej policji, a to, co obecnie odkryli jest więcej niż interesujące. Genealogia i informatyka mogą wiele wyjaśnić, ale również być pomocne tym, którym zależy by pozostać niezauważonym i nadal kontynuować mordercze dzieło …

Kolejne spotkanie z kryminałem Grzegorza Gołębiowskiego było więcej niż satysfakcjonujące, pisarz jak zwykle połączył suspens z tajemnicami oraz genealogią. Ta ostatnia jak się okazuje kryje wiele sekretów, świetnie nadających się do splecenia ich z zbrodniczą stroną ludzkiej natury. Nie inaczej jest i w „Długu krwi”, będącym pasjonującą zagadką kryminalną z jednej strony, a z drugiej pełną smaczków opowieścią o tym jaką siłę ma przeszłość, nawet jeśli nie znamy jej szczegółów. Główną rolę oczywiście odgrywa zbrodnia oraz dochodzenie, jedno i drugie z wieloma znakami zapytania, czasem wiodących śledczych i czytelników do ślepych uliczek lub skłaniających do zaskakujących wniosków. Kluczenie pomiędzy tropami, zazębiające się wątki oraz poszukiwanie motywu intrygująco zajmują czas, lektura jest z rodzaju tych jakie mijają prawie niepostrzeżenie, a finał jest niespodziewany i udziela odpowiedzi zaskakujących odpowiedzi. Każda z historii z Adamem Floriańskim jest zamkniętą opowieścią, lecz również ma w sobie kontynuację, będącą ciekawym dodatkiem do fabuły. „Dług krwi” jest frapującą historią z niejednym sekretem schowanym w pozornie zamkniętym rozdziałem jakim jest przeszłość. Niekiedy to, co ważne w teraźniejszości ma swoje korzenie w tym, co zostało starannie zatarte, lecz pozostało w pamięci i tkwiło w niej jak zadra.


  Klaudia Wycisk  (24.04.2020)
Jakub Luty oraz Daniel Borowczak muszą rozwiązać sprawę morderstwa syna miejscowego biznesmena. Śledztwo okazuje się trudniejsze niż początkowo mogłoby się wydawać. Sprawca zdaje się być profesjonalistą, a sam sposób dokonania zbrodni przywodzi na myśl mafijne porachunki. Policjanci rozpoczynają żmudne śledztwo, w którym wciąż pojawiają się nowe niewiadome. Przełomem może okazać się pomoc specjalistki w dziedzinie informatyki Anny Floriańskiej oraz jej męża Adama, który zajmuje się genealogią. Tylko co genealog może wiedzieć o przestępstwach? Czy to właśnie ta dziedzina nauki jest kluczem do rozwikłania tej trudnej zagadki?

„Dług krwi” to pierwsza powieść Grzegorza Gołębiowskiego z którą miałam przyjemność się zapoznać i myślę, że na pewno nie ostatnia! Akcja powieści rozkręca się z każdą stroną. Jak na kryminał przystało, znaleźć tu można nieoczekiwane zwroty akcji, a fabuła toczy się dość wartko. Ciekawy jest zwłaszcza wątek związany z genealogią i koncepcją lojalności rodzinnej (badania w tym kierunku nie są fikcją literacką). Same zakończenie jest zaskakujące. Książkę polecam szczególnie fanom kryminałów.


  Kamila Walota  (4.08.2022)
W Ożarowie Mazowieckim zostaje znalezione ciało zamordowanego syna znanego biznesmena. Śledztwo prowadzi starszy aspirant Jakub Luty razem z aspirantem Danielem Borowczakiem. Okazuje się, że ta sprawa ma związek z przeszłością i zamieszanymi w nią osobami. Ofiar przybywa, a policjanci nie mają pomysłów na prowadzenie śledztwa. Na pomoc policjantom przybywa znany genealog Adam Floriański i jego żona specjalistka od cyberbezieczeństwa.
Czy uda im się odnaleźć sprawcę i dotrzeć do prawdy? Kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Czy śmierć Jana Podgórskiego ma coś wspólnego z porachunkami mafijnymi?

"Długa krwi" to bardzo intrygujący i wciągający kryminał. Akcja toczy się dynamicznie, a nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że z bijącym sercem przewracałam kartkę za kartką, by śledzić losy bohaterów. Autor potrafi budować napięcie i trzymać czytelnika w niepewności. Miłośnicy kryminałów znajdą tu wszystko, co powinno być w dobrym kryminale. Najpierw morderstwo, a później dochodzenie. Czułam się, jakbym brała udział w śledztwie. Każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki kryminalne i sekrety z przeszłości będzie zadowolony z tej książki.
Autor zaskoczył mnie, bo do końca nie domyśliłam się, kto jest mordercą i jakie miał motywacje do zbrodni.
Autor tą historią pokazuje, że przeszłość ma duże znaczenie i może wpłynąć na przyszłość. Morał z powieści jest taki, że przeszłości nie zostawimy za sobą.
Spodobał mi się styl autora i z przyjemnością przeczytam jego inne tytuły.

Polecam!


  Karolina Xxx  (27.01.2020)
Syn znanego ożarowskiego przedsiębiorcy zostaje znaleziony martwy. Policja podejrzewa, że to może dawne porachunki mafijne są tutaj znaczące, ale jednak coś w tej sprawie nie pasuje. Śledztwo prowadzi Jakub Luty, a pomaga mu w tym Daniel Borowczak. Nie jest łatwo, zaczyna brakować im już pomysłów, a niespodziewanie pojawia się kolejna ofiara. Okazuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki jest przeszłość i historie przodków, które mogą odgrywać znaczącą rolę. Z pomocą policjantom przychodzi genealog Adam Floriański i jego żona, która jest specjalistką od cyberbezpieczeństwa. Czy uda się im odnaleźć sprawcę i motyw?

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, bo nie znałam autora, o jego powieściach też nie słyszałam. Zostałam miło zaskoczona, bo już od pierwszych stron wciągnęłam się w fabułę i od razu też zwróciłam uwagę na to jak dobrze mi się czyta tę pozycję. Książka zaczyna się od razu od morderstwa, później przez kolejne strony towarzyszymy policjantom podczas śledztwa i razem z nimi próbujemy odgadnąć kim jest zabójca.
Nie czytałam jeszcze jak dotąd książki, w której któryś z bohaterów zajmowałby się genealogią, więc było to dla mnie czymś nowym i ciekawym. Dodatkowo można tutaj trafić na wątek edytowania Wikipedii, a z tym również się jeszcze nie spotkałam. Autor jest z zamiłowania genealogiem, więc wplata w fabułę również kilka ciekawostek dotyczących przodków, dziedziczenia, historii, ale wszystko to zostało opisane w przystępny i nienachalny sposób. Tutaj nie ma jakiejś skomplikowanej zagadki, a jednak pojawia się element zaskoczenia. Nie czytałam poprzednich książek autora, a wiem, że można w nich przeczytać o wcześniejszych losach głównych bohaterów, więc z chęcią kiedyś je przeczytam.


"Dług krwi" to wciągająca i lekka książka, która może również zaskoczyć. Wplecione wątki o genealogii są ciekawym dodatkiem, z którym jeszcze się nie spotkałam. Przyjemnie spędziłam czas z tą pozycją i z chęcią sięgnę również po poprzednie książki autora.

https://czytam-wszystko.blogspot.com


  Adam Widerski  (6.02.2020)
„Dług krwi” Grzegorza Gołębiowskiego zaciekawił mnie swoim opisem. Śmierć syna lokalnego biznesmena, tajemniczy morderca, nieporadność policjantów, prawdopodobne porachunki mafijne, a wszystko z genealogią w tle. Brzmi extra, a jak było naprawdę?
Już na pierwszych stronach powieści spotykamy się ze zbrodnią. W pobliskim stawie odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Do sprawy skierowano starszego aspiranta Jakuba Luta oraz aspiranta Daniela Borowczaka. Para o całkowicie skrajnych charakterach, dzięki czemu uzupełniają się doskonale na polu zawodowym.
Jednak problemy pojawiają się od samego początku. Pomimo że tożsamość mordercy udaje się bardzo szybko ustalić, śledztwo nie rusza do przodu ani na milimetr.
Całość na: https://bit.ly/2GNpzAe

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Cień przeszłości — Grzegorz Gołębiowski Cień przeszłości — Grzegorz Gołębiowski
Tajemnice Dolnego Śląska, zagadkowa walizka, na którą polują niebezpieczni ludzie, i dwójka bohaterów uwikłana w gąszcz niecodziennych zdarzeń.
Adam Floriań...