Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Cuda-wianki — Małgorzata Płonowska
Cuda-wianki — Małgorzata Płonowska

Cuda-wianki

Cena: 24,90 zł 21,17 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

„Cuda-wianki” to zabawne i nietuzinkowe wierszyki dla dzieci. Pobudzają wyobraźnię, uczą i bawią. Bohaterowie tych wierszyków to małe polne stworzonka, które przeniosą czytelnika w magiczny świat przyrody i pokażą, że ważne jest, aby zawsze być sobą, dążyć wytrwale do celu i wierzyć w spełnienie marzeń.


Jeśli weźmiesz mnie za rączkę,
poprowadzę Cię na łączkę,
gdzie zobaczysz cuda-wianki,
ważki, ptaszki, niespodzianki.
Tam, w zielonym świecie skrycie,
toczy się tajemne życie.
A wśród kwiatów, liści, trawy
znajdziesz piękny świat zabawy.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2012
  • Format: 160x195mm, oprawa twarda
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 32
  • ISBN: 978-83-7722-451-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Dorota Nowacka  (2.11.2012)
Wspaniała książeczka, napisana barwnym językiem. Rozwija wyobraźnię i wrażliwość a także wzbogaca język dziecka. Wierszyki rymowane ułatwiają przyswajanie słownictwa. Moja córka chętnie słucha jak je czytam. Są urocze. Miła odskocznia od "plastikowej literatury". Jako mama i psycholog polecam.


  EDYTA STARCZEWSKA  (16.01.2013)
A mnie sie podoba juz sama okladka, ktora rozni sie
od innych bajek. Kupie, choc nie wiem czy dla dwulatki bedzie dobra :)


  emik 84  (19.11.2013)
Cuda-wianki to tomik kilkunastu wierszyków dla dzieci autorstwa Małgorzaty Płonowskiej. Tematyka utworów poświęcona jest różnorodnym zwierzakom zamieszkującym głównie łąki i niewielkie zbiorniki wodne. Maluszki posłuchają więc rymowanek o ważkach, ćmach, motylach, zajączku, pszczole, gzie, sumie, żabie, ropuchu, gąsienicy, musze, pająku, kurce i małych myszkach. Wierszyki są krótkie aczkolwiek zabawne i pouczające. Słucha się ich przyjemnie gdyż wpadają w ucho jak piękna, kojąca melodia, rozbudzając przy tym wyobraźnię.
Cała książka bardzo nam się spodobała. Trudno jest mi nawet powiedzieć jednoznacznie co najbardziej. Może prosta i nieskomplikowana forma wierszy, może zrozumiały i barwny język autorki, może natomiast zabawny i ciekawy tekst, a może wszystko po trochu. Piękne są również ilustracje znajdujące się na kartach lektury, podobnie jak okładka, która z pewnością zasługuje na uznanie i podziw.
Cały tomik oceniam bardzo pozytywnie. Uczy maluszki szacunku do przyrody, uświadamia im też, że warto być sobą mimo przeciwności na jakie natrafiamy w życiu. Nasz indywidualizm, determinacja w dążeniu do celu i oryginalne marzenia są piękne. Nie zmieniajmy się po to by dostosować się do otoczenia. Bądźmy zawsze sobą i bądźmy z tego dumni.
Polecam gorąco prezentowaną lekturę, która niewątpliwie podbiła moje serce i dostarczyła dzieciom radości bez liku ;)


  Anna Sikorska  (5.08.2014)
Cuda-wianki to tomik kilkunastu wierszyków, w których spotkamy różnorodne zwierzęta: ważki, ćma, motylu, gąsienicy, zajączku, pszczole, gzie, sumie, żabie, ropuchu, musze, pająku, kurce i myszkach. Krótkie wierszyki są zabawne i przybliżają dzieciom świat zwierząt, a poza tym często są wzbogacone morałem. Dzieci dowiadują się jaka jest różnica między żabą a ropuchą i dlaczego warto marzyć, dlatego bardzo spodobał mi się wierszyk o małej gąsienicy, która chciała polecieć do słońca. Marzenia były tak silne, że się spełniły:
„Z marzeniami już tak jest,
Że sprawiają cuda.
Jeśli mocno czegoś chcesz,
wszystko ci się uda!”
„Cuda wianki” posiada interesujące obrazki w łąkowej kolorystyce (co widać już na okładce). Gruby matowy papier ułatwia małym dzieciom samodzielnie przewracać strony. Twarda i śliska okładka dobrze zabezpieczą książkę przed zgnieceniem. Niewielkie rozmiary sprawiają, że książeczka może stać się towarzyszką spacerów. Niestety nie wszystkie wierszyki posiadają ilustracje, przez co jest to książeczka zdecydowanie dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

Dodaj własną recenzję