Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Córeczki — Adrian Bednarek
Córeczki — Adrian Bednarek

Córeczki

Cena: 44,99 zł 38,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi

Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził koszmar na ich rodziny.

Kiedy Ewa przypadkiem wpada na trop prowadzący do Stracha, nie waha się prosić Poli o pomoc. Wspólnie postanawiają odnaleźć bezwzględnego psychopatę, którego tożsamość pozostaje zagadką od ponad dwudziestu lat. Rozpoczyna się drobiazgowe i pełne zwrotów akcji śledztwo, które zmieni niejedno ludzkie życie. A to dopiero początek…

Nienawiść, zdrada, nieustępliwość i zbrodnia w najnowszym thrillerze Adriana Bednarka. Przed Państwem emocjonująca podróż w głąb kobiecej duszy. Zemsta jest kobietą, a „Córeczki” są tego dowodem. Ostrzegam, one są bezwzględne!
Magda Stachula

Przewrotna opowieść o zemście. Wciąga od pierwszej strony!
Katarzyna Puzyńska

Thriller psychologiczny z tajemnicą sprzed lat w tle. Zagadka, której rozwiązanie po prostu trzeba poznać!
Max Czornyj

Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionej przez czytelników serii thrillerów (Pamiętnik Diabła, Proces Diabła, Spowiedź Diabła, Wyrok Diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa oraz powieści Skazany na zło i Pasażer na gapę. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

fb.com/Bednarek.Autor

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 614
  • ISBN: 978-83-8147-540-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Adam Widerski  (28.10.2019)
Czy zbrodnia może być doskonała? Dlaczego ktoś postanawia zabijać? Czy ofiary, które przeżyły atak, mogą normalnie żyć? A gdyby rozpoznały głos mordercy….. Adrian Bednarek proponuje nam kryminalną ucztę razem z „Córeczkami”.
Pola i Ewa – dwie zupełnie odmienne kobiety, różniące się praktycznie wszystkim. Od wieku, wyglądu, zainteresowań, aż po podejście do życia. W zwykłych warunkach nie chciałby ze sobą rozmawiać. Jednak są bliskimi znajomymi za sprawą koszmaru, jaki wydarzył się w ich dzieciństwie.
Zarówno jedna, jak i druga padła ofiarą bezwzględnego zabójcy, nazwanego Strachem na Wróble. Udało im się przetrwać, choć była to wypadkowa wielu zdarzeń, które odcisnęły znaczne piętno nie tylko na ich samym, ale także na dalszym rodzinnym życiu. Stają się tytułowymi „Córeczkami”.
Cała recenzja na: https://bit.ly/2pdK1VJ


  Monika Świątek  (3.11.2019)
To moja pierwsza styczność z autorem i juz wiem, że nie ostatnia. "Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi".
Ewa, trzydziestolatka, prowadzi butik w cetrum Częstochowy. Pola, ledwo wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Różni je wszystko, a łączy straszna tragedia, która spotkała je kilka lat wcześniej. I nagle zdarza sie coś co naprowadza je na pewien ślad i od tej pory przyświeca im jeden cel, zemsta na mężczyźnie, którego nazwały Strachem na Wróble.
Autor bardzo powoli wprowadza nas w świat "córeczek", wiemy, że wydarzyło sie coś strasznego, ale długo musimy czekać na rozwinięcie.
Oprócz tragedii, która spotkała Ewę i Pole, musimy też poświęcić chwilę uwagi dwóm matką, które zostały postawione przed wyborem jakim chyba żadna matka nawet sobie nie wyobraża.
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Jest to dość obszerna historia, bo przed czytelnikiem aż 608 stron ale niech Was to nie zniechęca. Książkę czyta sie bardzo szybko, bo historia jest bardzo ciekawa.
Polecam gorąco.
Za możliwość przeczytania dziekuję @wydawnictwo_novaeres


  Karina Tęcza  (6.11.2019)
Ewę i Pole różni wszystko : wiek, charakter, styl życia, ale połączyło jedno - tragedia sprzed lat i chęć zemsty na człowieku, który bezpowrotnie zniszczył ich życie. "Córeczki" to doskonały thriller, który po prostu trzeba znać. Doskonała fabuła, która w pewnym momencie sprawiła, że autentycznie się bałam,


  Edyta Sztylc  (11.10.2019)
"Ciesz się życiem, dziewczynko. Nie zmarnuj go na żal i nienawiść".
Ale czy tak się da w obliczu wielkiej tragedii, którą przeżyły obie bohaterki, zanim jeszcze wkroczyły w dorosłe życie? Odpowiedź nie wydaje się trudna. Każda z nich wiedzie jednak zupełnie inne życie.rzyznam też, że dość trudno jest przejść zupełnie obojętnie w obliczu „Córeczek”,. Powieści zawiera w sobie znacznie więcej treści niż przeciętny kryminał czy thriller. Przypuszczam też, że nie było łatwo autorowi wejść w dusze skrzywdzonych kobiet, a potem naszkicować ich portrety we relacjach matki, córki i siostry „bliźniaczki”.
Więcej na
https://bibliotekaedymona.blogspot.com/2019/10/coreczki-adrian-bednarek.html


  Emilia Skibińska-Reinke  (16.10.2019)
Ewa prowadzi swój sklep. Jej marzeniem było zostać policjantką. Jednak tragiczne wydarzenie, które ostatecznie, zniszczyło jej rodzinę, niemal całkowicie uzależniło dalsze decyzje Ewy, nieczęsto kierowane wyłącznie pragnieniami emocjonalnie rozchwianej matki. Ogromnym ciosem była śmierć głowy rodziny, jednak to, co wydarzyło się później, absolutnie zrujnowało psychikę ocalonych... Ewa postanawia znaleźć mordercę jej siostry, zwanego Strachem na Wróble. Poszukując podobnych zbrodni, napotyka niemal identyczny przypadek dokonanego morderstwa, które wydarzyło się dziesięć lat po zbrodni mającej miejsce w jej rodzinnym domu. Poznaje Polę, dziewczynę, która prowadzi zajęcia pole dance. Jest absolutnym przeciwieństwem Ewy w każdym calu... *
Gdy Ewa trafia na ślad poszukiwanego od lat Stracha na Wróble, dziewczyny postanawiają wspólnymi siłami odnaleźć mordercę. Śledztwo okazuje się mozolne i niezwykle utrudnione, gdyż "bliźniaczki" potrafią poznać psychopatę tylko po głosie, nigdy nie widziały jego twarzy. Jednak zmotywowane dziewczyny obmyślają skrupulatny plan...
*
"Córeczki" wyróżniają się spośród dotychczasowych książek @adrian_bednarek_autor , a to nie tylko za sprawą liczby stron (ponad 600!), ale także szczegółowym, jak i intrygującym opisem głównych postaci. Wiele informacji można znaleźć na temat przeszłości kobiet, ich relacji z najbliższymi, kwestii dotyczących ich charakterów, a jakże odmiennych. Niemal identyczna sytuacja w przeszłości w zupełnie niepodobny, rozbieżny sposób warunkowała ich dalsze życie, ale przede wszystkim ukształtowała ich osobowość, jakby znajdowały się na dwóch przeciwległych biegunach. W książkach Bednarka znajdują się brutalne zbrodnie przepełnione krwią, ogromną ilością krwi, a tu dodatkowo, a raczej na pierwszy plan wybija się złożoność psychiki, zachowań dwóch kobiet plus psychopatycznego mordercy, który potrafi ukrywać się przez wiele lat. *
Reasumując, utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że uwielbiam styl tego autora i na pewno w ciemno będę czytała książki, które wyjdą spod jego pióra:)


  Agata Kot  (4.11.2019)
Ewa ma trzydzieści lat, pochodzi z niewielkiej wioski spod Częstochowy, prowadzi butik ze sportowym obuwiem, lubi seks i właśnie odnalazła szczęście u boku Iwa, młodego, dobrze prosperującego fryzjera. Pola jest dziesięć lat młodsza, do tej pory miała tylko jednego chłopaka, który ją porzucił dla kariery, zrezygnowała ze studiów medycznych, pracuje w pubie i jest niepokorną młodą kobietą.
Łączą je dwie rzeczy - obie mają skomplikowane relacje z matkami i obie straciły siostry, zamordowane przez tajemniczego Stracha na Wróble. Przez lata starały się na własną rękę odnaleźć morderczego psychopatę, ale do tej pory ich próby spełzały na niczym. Nie pomagał fakt, że tak naprawdę nie pałały do siebie sympatią a złośliwy chichot losu, który je połączył, także ogromnie je odmienił. Na gorsze.
Tę książkę ciężko jest zrecenzować w taki sposób, aby Was zachęcić a jednocześnie nie uszczknąć ani grama z aury tajemniczości. Adrian Bednarek, autor, tym razem nie zaczyna prowadzenia fabuły "od wysokiego C". Oh, oczywiście jest prolog, który zapowiada potworności, o których będzie mowa, ale powieść zaczyna toczyć się wolno, miarowo przybierając niczym kula śnieżna. Poznane w pierwszych rozdziałach kobiety okazują się bardziej skomplikowane, niż możnaby przypuszczać a zbrodnia, która je łączy jest o wiele potworniejsza, niż możnaby sobie wyobrazić. Co dziwne, ani Ewa ani Pola, nie są bohaterkami, które da się polubić, aczkolwiek czuje się żal, że taki los spotkał właśnie je. I ich matki - totalnie różne, kompletnie inne osobowości, które musiały podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję i które przez to straciły tak naprawdę wszystko. I których nie docenia nikt - ani córki, ani one same, ani... czytelnik. Nie wiem czy tylko ja odniosłam wrażenie, że kobiety celowo przedstawione są w tak krytyczny sposób, aby łatwiej było zrozumieć postępowanie ich córek - ale być może naprawdę nie miały zbyt wiele do zaoferowania a ja na siłę doszukuję się w ich postaciach tego matczynego oddania, nieskończonej, choć potwornie trudnej miłości. W każdym razie, Strach na Wróble przypieczętował ich los w najgorszy z możliwych sposobów; sprawił, że umarły już za życia.
Wielkie uznanie należy się autorowi za ogrom pracy, jaki włożył w stronę psychologiczną swojej powieści. Spokojnie mógł skupić się jedynie na akcji i też "Córeczki" byłyby bardzo dobre, ale dzięki tym wszystkim emocjom złym i dobrym, nabrały całkiem innego znaczenia. Jestem pewna, że ten tytuł zadowoliłby fanów najlepszych pisarzy i mógłby stanąć na półce pomiędzy Kingiem, Carterem czy Slaughter - jako tytuł równorzędny, z tej samej wyżyny literatury współczesnej.


  Daria K.  (6.11.2019)
Książki,które wychodzą spod pióra Adriana Bednarka są godne podziwu i przeczytania.
Po przeczytaniu Pasażera,(swoją drogą świetna książka) oraz Skazanego,który nie do końca mnie urzekł, sięgnęłam w końcu po kolejną powieść Córeczki, Skazany mnie nie urzekł, pewnie to była podpucha, bo w Córeczkach nadrobił wszystkim. Strachem,emocjami,dreszczykiem,niepokojem.
Po raz kolejny udowodnił,że jest mistrzem w pisaniu, zaprawdę podziwiam wyobraźnię autora :D
Książka mimo,że jest cegłą, bo ma ponad 600 stron, to przyznam,że się tego nie odczuje, ponieważ całość nas wciąga.
Powieść ma wiele zalet, pokazuje ile jesteśmy w stanie się poświęcić dla bliskich, czy ja byłabym w stanie podjąć taką decyzję? Nie życzę tego nikomu,zwłaszcza matce, bo to matki musiały podjąć trudną dla nich decyzję...
Autor wprowadza nas powoli w ten świat,czyli wiemy,że wydarzyło się coś strasznego,lecz na ten finalny koniec musimy jednak trochę poczekać.
Przyznam,że ciężko było mi ją zrecenzować, bo chciałam was zachęcić do tej lektury jednocześnie nie zdradzając ani grama tajemnicy oraz opisy i obrazy,które wydarzyły się w dzieciństwie tych bohaterów sprawiają,że książkę się wręcz pochłania, wciąga nas w swoje sidła.
Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości,bo nie sądziłam,że coś mnie jeszcze tknie, zżyłam się bardzo z bohaterami oraz sama starałam się wczuć w tę historie i zastanawiałam się jakby to było gdybym to ja bym była na ich miejscu? Jakbym postąpiła?...
Wielki podziw dla autora, bo książka w każdym calu jest genialna i trudno zapomnieć o takich losach bohaterów.
Brawo,autorze. Czekam na kolejne.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu powyżej 139 zł!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Pasażer na gapę — Adrian Bednarek Pasażer na gapę — Adrian Bednarek
Ucieczka ze szpitala psychiatrycznego to dopiero początek...

Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, r...