Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Całkiem dobra książka o miłości — Anna Kucharska
Całkiem dobra książka o miłości — Anna Kucharska

Całkiem dobra książka o miłości

Cena: 23,00 zł 19,00 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Elżbieta to dojrzała kobieta po pięćdziesiątce, która zaraz po śmierci męża nawiązuje romans z Mateuszem, młodym sąsiadem z naprzeciwka. Po pewnym czasie ich uczucie staje się głębsze, a pomiędzy nimi rodzi się miłość.

Judyta, mimo młodego wieku, żyje w bardzo poważnym związku ze swoim partnerem, Tomaszem. W pewnym momencie ślub i wesele stają się dla niej celem samym w sobie, a miłość, o której była przekonana, że jest wieczna, zaczyna obumierać.

Karina dowiaduje się, że jest w ciąży ze swoim najlepszym przyjacielem, który dodatkowo okazuje się homoseksualny. Jej życie staje na głowie. Gdy jednak Igor prosi ją o rękę, dziewczyna zgadza się natychmiast, mimo że podświadomie odczuwa bezsens tego czynu. Powoli zdaje sobie sprawę z tego, że zaczyna żywić do ojca swojego dziecka prawdziwe uczucie.

„Całkiem dobra książka o miłości” to opowieść o zwykłych kobietach, które przyjmując pierścionek zaręczynowy jeszcze nie wiedzą, że odtąd w ich życiu nic już nie będzie takie samo. To obraz, który pokazuje, jak jedna bardzo ważna decyzja potrafi wpłynąć na wszystkie pozostałe. To wreszcie historia o miłości, którą każdy definiuje inaczej, a która zawsze jest taka sama.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2014
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 140
  • ISBN: 978-83-7942-075-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Katarzyna Maciołek  (27.01.2014)
Przyjemna, lekka książka do kołderki. Los bohaterek odwzorowuje nasze życie codzienne, co pozwala na utożsamienie się z jedną z głównych postaci. Książka napisana z nutą humoru, co dodatkowo sprawia, że czyta się ją z zaciekawieniem. Polecam!!!


  Magdalena Mrowczyk  (9.04.2014)
Trzy kobiety. Trzy różne charaktery. Trzy doświadczenia, trzy postrzegania świata, trzy historie. Matka, córka i przyjaciółka. W ich historiach i burzliwych relacjach, które początkowo są dalekie od ideału (matka - córka) lub nagle ulegają pogorszeniu (przyjaciółki), jest miejsce na łzy, uśmiech, smutek, radość, nadzieję, kłótnię, zdradę i wiele więcej - całkiem jak w normalnym, codziennym życiu. Jest też miejsce dla mężczyzny - i to nie jednego.
Ela - dojrzała wdowa po pięćdziesiątce. Wkrótce po śmierci męża poznaje swojego młodego sąsiada i...
Judyta - młoda dziewczyna będąca w długoletnim związku, pewnego dnia otrzymuje upragniony pierścionek zaręczynowy, a wtedy...
Karina - wyjechała od rodziców do wielkiego miasta, gdzie pracuje, bawi się i poznaje nowych przyjaciół. Od pewnego dnia zaczyna ją łączyć coś więcej z jednym z nich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okazało się, że Igor jest...
Chcecie wiedzieć więcej?? To koniecznie przeczytajcie opowieść Anny Kucharskiej "Całkiem dobra książka o miłości" wydanej przez Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res. To na prawdę dobra - świetna! - książka. Nie tylko o miłości, ale też o życiu, przyjaźni, trudnych decyzjach i ich zaskakujących skutkach. To idealna lektura do uśmiechu i uronienia łzy wzruszenia. Do chwili zadumy nad decyzjami i ich konsekwencjami. Nad życiem. Do spojrzenia na drugiego człowieka.
Książka na jeden wieczór - krótka i czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Mnie się ogromnie podobała i polecam ją Wam serdecznie!


  Joanna Misiak-Piotrowska  (4.03.2014)
Judyta mieszka razem z Tomaszem. Są ze sobą już od dziesięciu lat i w końcu nadszedł ten upragniony przez dziewczynę dzień. Tomek w końcu się jej oświadczył. Nareszcie może rozpocząć przygotowania do wymarzonego ślubu. Może pochwalić się swej matce, że oto Tomasz stanął na wysokości zadania. W tej pięknej bajce są jednak poważne, grube rysy. Judyta ma wrażenie, że jej narzeczony nie jest z nią szczery, zmienił się a ona nie ma na to żadnego wpływu. Ich wzajemne relacje stają się coraz bardziej chłodne. Oddalają się od siebie. Tomek ucieka w pracę a Judycie pozostaje jedynie czekanie aż ten łaskawie wróci do domu i poświęci jej choć trochę czasu. Czy ślub jest w tej sytuacji najlepszym z możliwych rozwiązań?

Elżbieta, matka Judyty to kobieta dojrzała. Ma ponad pięćdziesiąt lat. Jakiś czas temu zmarł jej mąż. Niespodziewanie życie się jednak do niej uśmiecha. Przelotny romans z młodszym o ponad dwadzieścia lat Mateuszem zmienia się w coś o wiele poważniejszego. Mateusz prosi bowiem Elżbietę o rękę. Co na to Judyta? Czy zaakceptuje Mateusza u boku matki?

Karina, najlepsza przyjaciółka Judyty nie może uwierzyć w to, co dzieje się w jej życiu. Jedna szalona, mocno zakrapiana noc całkowicie je odmienia. Karina spodziewa się dziecka. Jest jeden drobny szczegół, mały problem, który ma ogromne w tym momencie znaczenie. Ojciec dziecka jest homoseksualistą.

Życie trzech kobiet nagle mocno się komplikuje. Nic już nie będzie takie jak dawniej. Żadna z nich również nie oprze się zmianom. Co przyniesie im zmienny los?

"Całkiem dobra książka o miłości" Anny Kucharskiej to powieść o trzech zupełnie od siebie różnych kobietach, ich sposobie odbierania świata i radzenia sobie z tym, co przynosi im życie. To powieść o kobiecej sile i wytrwałości a także o przewrotności ślepego losu. "Całkiem dobra książka o miłości" to powieść obyczajowa, skierowana przede wszystkim do żeńskiej części czytelników.

Historia opowiedziana przez Annę Kucharską nie zaskakuje, jest dość przewidywalna. Powieść jest skromnych rozmiarów, a wątki rozbudowane w sposób iście minimalistyczny. To powieść w telegraficznym skrócie. Mimo to całkiem dobrze książkę Anny Kucharskiej się czyta. Gdyby autorka pokusiła się o rozbudowanie fabuły i postaci głównych bohaterów, wówczas wyszłaby z niej całkiem niezła powieść i mocno wciągająca literatura kobieca.

Dodaj własną recenzję