Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura erotyczna -> Brakujące odpowiedzi — Katarzyna Chmiel
Brakujące odpowiedzi — Katarzyna Chmiel

Brakujące odpowiedzi

Cena: 54,99 zł 46,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jeśli nie popełniasz błędów, nie nauczysz się, jak ich unikać

Gdy Stefania budzi się rano w swoim łóżku – ubrana tylko w męską bieliznę – nie potrafi przypomnieć sobie, co robiła poprzedniej nocy. Zakłada jednak, że ma to związek z przystojnym, nagim nieznajomym, który zaskakuje ją swoją obecnością w jej własnym mieszkaniu…

Kiedy kilka godzin później ten sam mężczyzna pojawia się w agencji reklamowej – gdzie pracuje Stef – jako jeden z kontrahentów, kobieta już wie, że ich poprzednie spotkanie nie było przypadkiem. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że to pozornie niezaplanowane spotkanie wywoła lawinę wydarzeń, która może całkowicie zniszczyć jej życie. Co się wydarzy, kiedy na jaw wyjdą niewygodne fakty i historie z przeszłości, do tej pory będące dla Stefanii zagadką?

Mężczyzna się odwrócił, a Stef zebrała całą siłę, jaka w niej drzemała, zamachnęła się i z impetem wymierzyła słuchawką prysznicową prosto w głowę napastnika. Ten osunął się na podłogę. Kobieta wybiegła z łazienki prosto do sypialni, w popłochu szukając telefonu.
„Kurwa, gdzie on jest? Gdzie ta cholerna torebka?! Mam!”
Szybko wyjęła smartfon i wybrała numer alarmowy. Stojąc zupełnie naga na środku sypialni, czekała, aż usłyszy pytający głos po drugiej stronie. Jednocześnie szukała czegokolwiek, co mogłaby na siebie założyć. Na podłodze leżały porozwalane ubrania. Gdy próbowała znaleźć coś między nimi, spostrzegła męskie spodnie, koszulę i marynarkę rozrzucone w różnych miejscach.
Stanęła jak wryta. W głowie pojawiły się myśli wyświetlane jak stop-klatki. Bardzo namiętne stop-klatki.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura erotyczna
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 528
  • ISBN: 978-83-8313-301-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Magdalena Panus  (27.12.2022)
Stefania to singielka pracująca w prężnie działającej agencji reklamowej. Pewnego ranka budzi się w męskich bokserkach. Pierwsza myśl to, że zbyt mocno zabalowała. Ale wszystko się zmienia kiedy okazuje się, że właściciel bokserek wciąż przebywa w jej mieszkaniu.
To, że kobieta nic nie pamięta z ubiegłej nocy to na pewno nie skutek tylko wypitego alkoholu.
Wszystkiemu winien jej Robert, który dosypał jej czegoś w klubie. Ów mężczyzna pojawia się także na ważnym spotkaniu w agencji Stef. Od tej pory całe życie kobiety wywraca się dosłownie do góry nogami.
Książka owiana jest mianem erotyka. I owszem nie zabraknie w niej gorących scen. Natomiast są one przedstawione w tak wysublimowany sposób, że dobrze się to czyta. Poza tym akcja jest naprawdę wartka. Wiele się dzieje, a pojawiający się bohaterowie co rusz wnoszą coś świeżego do fabuły. Lawina niepowodzeń spływająca na Stef to w pewnym sensie rozliczenie się z przeszłością, która dla jej rodziny nie była łatwa. Kobieta, mimo że otoczona jest gronem prawdziwych przyjaciół wszystkie problemy chcę rozwiązać sama. Jednak jak ważny jest fakt, że w każdej z sytuacji ma na kogo liczyć.
Zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło i niejako było zwieńczeniem mocno rozbudowanej i ciekawej fabuły. Szczerze przyznaje, że jest to debiut, nad którym warto się zatrzymać.


  Paulina Kwiatkowska  (27.12.2022)
,,Brakujące odpowiedzi" Katarzyny Chmiel jest jednym z tych wydań, od których trudno jest oderwać się przed przeczytaniem ostatniego zdania. W natłoku wydawanych na polskim rynku kolejnych setek publikacji bardzo trudni jest znaleźć takie, które faktycznie okażą się satysfakcjonujące dla danego odbiorcy pod względem poruszanej w nich treści. Na szczęście jednak mój wzrok padł na ,,Brakujące odpowiedzi" Katarzyny Chmiel, które umiliły mi wolne chwile.

Główną bohaterką została Fran, która pewnego ranka obudziła się tylko w męskich ubraniach. Problem polegał na tym, iż kobieta nie pamiętała w jaki sposób do tego doszło. Jeszcze większy kłopot pojawił się w chwili, gdy okazało się, że mężczyzna z którym poznała się przy tej okazji jest kontrahentem firmy. Czy ,,Brakujące odpowiedzi" Katarzyny Chmiel miały przynieść odpowiedzi odnośnie tego czy to spotkanie było przypadkowe, czy też może w tym przypadku miał miejsce podstęp.

,,Brakujące odpowiedzi" Katarzyny Chmiel jest obszernym wydaniem, dlatego na jego przeczytanie dobrze jest zaplanować sobie odpowiednią ilość wolnego czasu. W natłoku innych zajęć i setek kolejnych wydawanych książek może być to utrudnione. Na mnie ta propozycja polskiej pisarki wywarła spore wrażenie i gdy w przyszłości ukaże się jej inna powieść na pewno nie przejdę obok niej obojętnie.


  Beata Moskwa  (18.01.2023)
Chciała spokojnego życia, codziennych motywujących wyzwań oraz poukładanej kariery zawodowej. Nie spodziewała się, że jedna, podjęta pod wpływem impulsu decyzja, całkowicie zmieni jej historię.

Oto romans, który wywraca do góry nogami przyjętą formę i pokazuje, że podejście do tematu zależy wyłącznie od wyobraźni piszącego. Autorka prowadzi nas bowiem przez w pełni przemyślaną fabułę, która stopniowo, niespiesznie, ale bardzo skutecznie odkrywa wszystkie karty. Wiele zaskoczeń spotkało mnie po drodze a domysły towarzyszyły mi niemal do ostatniej strony gwarantując wielką radość z czytania i możliwość analizowania działań bohaterów na wszystkie możliwe sposoby.

Stefania nie spodziewała się, że jeden poranek odmieni wszystko. Obudziła się co prawda we własnym mieszkaniu, ale ubrana w męskie bokserki w komplecie z tajemniczym nieznajomym u boku. Dziewczyna nie pamięta tego co działo się zeszłego wieczoru, ale to tylko początek zaskakujących wydarzeń. Okazuje się, że jej jednonocny kochanek już niedługo pojawi się w firmie Stef i rozpocznie szereg niezaplanowanych działań.

Czy to znak, że nie powinno się wierzyć nieznajomym? A jeśli oni mają już wszystko zaplanowane i potrafią nas okręcić wokół palca? Muszę przyznać, że fabuła bardzo miło mnie zaskoczyła, dała do myślenia i nie pozostawiła obojętnym na losy głównej bohaterki, ponieważ takiego obrotu spraw zupełnie się nie spodziewałam. Autorka zaserwowała mi niebanalny romans, podczas lektury którego wszystko mogło się wydarzyć a sylwetki bohaterów zmieniały się dynamicznie wraz z nabywaniem nowych doświadczeń. Zapewniam jednak, że ponad pięćset stron zostało wypełnionych sensownym tekstem, w którym każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

"Brakujące odpowiedzi" wciąga od pierwszej strony. To dynamicznie rozwijająca się fabuła z w pełni wykorzystanym potencjałem, która łączy kilka wątków i buduje wokół siebie odpowiednią atmosferę. Katarzyna Chmiel stanęła na wysokości zadania i pozytywnie mnie zaskoczyła a losy wykreowanej przez nią bohaterki od razu przypadły mi do gustu. To idealna propozycja do poczytania leniwym popołudniem, która współgrać będzie z kubkiem ulubionej herbaty.


  Mirosława Dudko  (17.02.2023)
Wszystko zaczyna się jak typowy romans erotyczny, do jakiego została ta powieść przypisana pod kątem gatunku literackiego. Jednak nie jest to w pełni jej prawdziwy charakter, bo tylko kilka scen intymnych do tego nawiązuje. Fabuła jest złożona z kilku wątków, które przybierają formę obyczajową, psychologiczną, filozoficzną a nawet detektywistyczną. Wypełniają ją liczne wydarzenia, w którym nie brakuje ciekawie nakreślonych osobowości, wielu przemyśleń, poruszanych zagadnień, tajemnic mających swoje korzenie w czasach PRL-u, intryg, zemsty i oczywiście gorących scen. Zaznaczają się w niej dwie główne osie akcji, ale od nich rozchodzi się kilka pobocznych.

Książka ma ponad 500 stron i to, co jest w niej istotne zawarte zostało na mniej więcej ¾ objętości wydania. Autorka czasami zbyt rozlegle przeciąga niektóre wątki, szczegółowo przedstawia, jakąś scenę a ich opisy potrafią się ciągnąć nawet przez kilka stron. Dużą uwagę przykłada do działalności firmy, w której pracuje Stefania ukazując jej sposób radzenia sobie z problemami, ale też do jej sfery intymnej. Stefania, bowiem jest wulkanem żądzy drzemiącym pod przykrywką pewnej siebie, zrównoważonej, mocno stąpającej po ziemi bizneswoman. Jednak w swoim domowym zaciszu, w ulubionej wannie wypełnionej pachnącą wodą z pianą, uwalnia w sobie kobietę spragnioną czułości i namiętności. Ta strona powieści została wyeksponowana dosyć wyraźnie obszernymi opisami, które nie wychodzą poza subtelność, zmysłowość i poczucie smaku, ale są zbyt długie i drobiazgowe. Ukazują piękno tej sfery naszego życia, bez wulgaryzmów i brutalności.

Autorka zdecydowała się na narrację trzecioosobową, więc na plan pierwszy wysuwają się różne osoby, w zależności, kogo dotyczy dany epizod. Jednak uważam, że lepsza byłaby punkt widzenia z poziomu pierwszej osoby, gdyż wówczas dana postać jest opowiada nam o wydarzeniach, a jednocześnie wyraża swoje myśli. W przemyśleniach bohaterki poruszane są różne zagadnienia o charakterze psychologicznym i filozoficznym, nad którymi się zastanawia, a my robimy to razem z nią. Analizuje swoje zachowanie, tok rozumowania, doświadczenia, które jej się przytrafiają, starając się znaleźć odpowiedź, dlaczego dzieje się w jej życiu tak, a nie inaczej.

Często pojawiają się takie sytuacje, których bohaterka doświadcza, a następnie wyraża swoje przemyślenia, które ujęte zostały w cudzysłowie w pierwszej osobie. Dotyczy to nie tylko Stefanii, ale też innych osób, które wyłaniają się na plan pierwszy, w zależności od dziejących się zdarzeń. Niektóre postacie pojawiają się epizodycznie, a niektóre nagle nabierają wyróżniającego się znaczenia. Dotyczy to na przykład przyjaciółki Magdy, która wkracza w akcję w drugiej połowie powieści i wówczas poznajemy jej problemy wraz z losami Stefanii.

Powieść „Brakujące odpowiedzi” jest debiutem pani Katarzyny Chmiel, która ma bardzo lekki styl i duży potencjał objawiający się ciekawymi pomysłami z intrygującymi epizodami oraz nietypowym rozwojem sytuacji. Nie spotkałam się jeszcze z tak poprowadzoną akcją i wątkami, jednak to, co najważniejsze było w tej fabule, zatopiło się w zbyt obszernych opisach i ciągnących się rozmowach, a nawet wydarzeniach, które nic nie wnosiły do przebiegu zdarzeń. Nie wszystkie wątki wybrzmiały w tej fabule, a do tego zakończenie ma charakter otwarty, co pozostawia nas z wieloma pytaniami, na które brakuje odpowiedzi. Mam zatem nadzieję, że autorka powróci jeszcze do swoich bohaterów i dokończy tę historię.


  Adrianna Rakowska  (31.03.2023)
Nowy rok rozpoczęłam książką „Brakujące odpowiedzi”, która została zakwalifikowana jako literatura erotyczna. Jednak to, co mnie w niej zaskoczyło to fakt, że jest to głównie powieść obyczajowa, w której znalazłam również wątek kryminalny i detektywistyczny.

Stefania jest pracownikiem agencji reklamowej, ciesząca się dużym uznaniem wśród pracowników, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Historia Stef zaczyna się od niefortunnego poranka, kiedy to znajduje we własnym łóżku obcego mężczyznę. Dość sprawnie się go pozbywa, nie podejrzewając, że to nie jest jej ostatnie spotkanie z nieznajomym. Co więcej, że ich spotkanie, bardzo zmieni jej życie.

Pierwsze chwile z tą powieścią to szczera radość z lektury i pewność, że trafiłam na dobrą książkę. Kiedy główna bohaterka rozprawiała się z intruzem, nie mogłam przestać się uśmiechać. Zabawność sytuacji i cięty język Stef bardzo mi się spodobały. Później z każdą kolejną stroną historia nabierała rumieńców. Pojawiła się tajemnica, chęć zemsty oraz wspominany wątek detektywistyczny. Byłam bardzo ciekawa, co takiego łączy bohaterów tej powieści, że autorka postanowiła nie wyróżniać tylko jednej bohaterki, a jednak wplątać w tę historię wiele postaci, których łączy – przyjaźń, miłość, pieniądze i więzy krwi.

Stefania chce być postrzegana jako silna, niezależna kobieta, która nigdy nie prosi, bo nigdy nie potrzebuje pomocy. Sama stawia czoło problemom, co niestety nie zawsze kończy się dla niej dobrze. Mimo że wiele przeszła i ma wokół siebie grono niezawodnych przyjaciół, to nie uczy się na błędach, bo ma problem z zaufaniem i okazaniem słabości.

Jest jednak coś, co nie do końca wpisuje się w przedstawioną historię. Jak wspomniałam na początku, książka została zakwalifikowana jako literatura erotyczna, jednak biorąc pod uwagę zawarte w tej książce informacje, ten wątek pasuje w niej najmniej. Sceny uniesień, jakie zafundowała czytelnikom autorka, są drugoplanowe i według mnie nie wnoszą za wiele.

Katarzyna Chmiel wie, jak budować napięcie, co często udowadniała. A ja właśnie w napięciu czytałam ostatnie zdania. Mam ogromną nadzieję, że autorka nie pozostawi swoich czytelników w niepewności i szybko rozwieje wątpliwości, rozwikła tajemnice i rozwiąże problemy miłosne oraz rodzinne.

Reasumując: Nowy Rok zaczęłam dobrą passą i mam nadzieję, że ta tak szybko mnie nie opuści. Polecam debiut literacki Katarzyny Chmiel, bo jest bardzo udany, czego szczerze gratuluję. Ja czekam na więcej, bo Stefania, to bardzo barwna postać, która z pewnością nieraz jeszcze zaskoczy tak jak i jej życie.


  ewela_ czyta  (24.01.2023)
Stefania budzi się rano w swoim mieszkaniu, ubrana tylko w męskie bokserki. Nic nie może sobie przypomnieć co robiła w nocy. Na domiar złego w jej mieszkaniu znajduje się nagi, przystojny mężczyzna...

Stefania pracuje w agencji reklamowej. Tam ma spotkanie z jednym z kontrahentów, jakie jest jej zdziwienie gdy na tym spotkaniu pojawia się mężczyzna z nocy. Kobieta podejrzewa, że coś jest na rzeczy, że to spotkanie nie było przypadkowe. W tym momencie nie zdaje sobie sprawy, że ruszyła lawina zdarzeń, które mogą zniszczyć jej życie. Dodatkowo na jaw wychodzi dużo faktów z życia jej matki, które dla kobiety są i były zagadką.

"Jeśli nie popełniasz błędów, nie nauczysz się jak ich unikać"

Człowiek od zawsze uczy się na błędach, popełnia ich bardzo dużo, by później z tego wyciągnąć wnioski. "Brakujące odpowiedzi" wciągają czytelnika w wir spraw z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. W którą stronę podążą, jakie podejmą decyzje, czy postąpią słusznie. Stefania właśnie szukała swojej drogi oraz wielu odpowiedzi. Książka miejscami wciągająca, bohaterowie dają coś od siebie, ukazują swoją historię, która zaciekawia. A miejscami wręcz robiła się monotonna. Jak dla mnie z dużo było przemyśleń Stefani. Brakowało mi również wyjaśnienia niektórych tajemnic, został niedosyt. Mimo tego czyta się szybko i miejscami z zaciekawieniem. Nie zabraknie tajemnic, orientacji seksualnej, gorącego seksu, zemsty oraz szukania odkupienia.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Konsorcjum Tom I — A.S. Sivar Konsorcjum Tom I — A.S. Sivar
Zakazany owoc jeszcze nigdy nie był tak kuszący

Nadia jest zadowoloną z życia, atrakcyjną singielką. Gdy po studiach przenosi się do Berlina i zaczyna sam...