Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> B.L.O.G. — Jan Andrzej Kaczmarczyk
B.L.O.G. — Jan Andrzej Kaczmarczyk

B.L.O.G.

Cena: 38,00 zł 32,30 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Upadek Muru Berlińskiego. Koniec zimnej wojny jest zarazem początkiem bezpardonowej rywalizacji wielkich tego świata o schedę po NRD. W kręgach enerdowskiego establishmentu takie wartości jak „patriotyzm” i „lojalność” dewaluują się w zawrotnym tempie.

Bohaterowie powieści, byli prominenci i funkcjonariusze STASI sprzeniewierzają się ideologii będącej dotąd ich życiowym credo. Walcząc o zachowanie status quo, wchodzą w ryzykowne sojusze, które jeszcze niedawno uznaliby za zbrodnię czy zdradę stanu. Tocząc bitwę o skrzętnie skrywany przed światem, odrażający moralnie program naukowy o kryptonimie B.L.O.G. nie cofają się przed żadną zbrodnią. Czy jednak rosnący cynizm i brak skrupułów zapewni im miękkie lądowanie w nowej rzeczywistości...?!

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 460
  • ISBN: 978-83-7942-721-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Katarzyna Pinkowicz  (22.05.2015)
Wolność, tak długo wyczekiwana. Upadek Muru Berlińskiego. Wielkie nadzieje, ogromne oczekiwania i marzenia o spokoju. Ale wraz z upadkiem dawnej władzy, do ataku rzuciły się inne państwa- każdy bowiem pragnie zagarnąć dla siebie jak najwięcej. Nie istnieje już słowo "patriotyzm", zaś "lojalność" czy "zaufanie" stały się pustymi frazesami. Od teraz rozpoczyna się walka na śmierć i życie o tajemniczy B.L.O.G., program naukowy.

Ha, czy kogoś zdziwi, jeśli napiszę, że kiedy zobaczyłam tytuł, to bez czytania opisu z tyłu uznałam, że to historia dotycząca naszego rozrastającego się, bloggerskiego świata? :) takie było moje pierwsze skojarzenie. Szybko jednak porzuciłam iluzję i skrzętnie zapoznałam się z tym, co kryła w sobie historia tajemniczego programu naukowego, nazwanego B.L.O.G.- iem...

Dawno nie czytałam takiej książki i bynajmniej nie chodzi mi tu o niesamowitą historię. Po prostu... dużo czasu upłynęło, od kiedy ostatni raz miałam w rękach thriller szpiegowski. B.L.O.G. opiera się na tym, że każdy pragnie zdobyć tytułowy program. Właściwie nikomu nie można już ufać, ba- nawet nie można być do końca pewnym, czy ktoś naprawdę nie żyje, czy raczej ukrywa się gdzieś pod fałszywą tożsamością.
Siła tego świata- Niemcy, Amerykanie, Rosjanie- walczą przeciwko sobie, podkładając tzw. "świnię". Co takiego jest w tym projekcie, że każdy go pragnie?

Minusem historii jest natłok bohaterów, często gubiłam się w tym, kto dla kogo pracuje albo komu aktualnie jest wierny. Cóż, może taki już urok szpiegowskich opowieści?

O pozytywnych bohaterach właściwie nie ma tu mowy- no bo jak, skoro (jak już wspomniałam na początku) wszystkie dotychczasowe wartości stały się stekiem bzdur, bajką, frazesem? Każdy każdego oszukuje, każdy planuje pułapkę na drugą osobę, a i tak nie może być pewien, że wstanie następnego dnia z łóżka.

Polubiłam jedną z postaci, Dietera Klassa. Mimo, że jak wszyscy wpisuje się w szablon bohatera negatywnego, to szanowałam go za jego niezwykły spryt, umiejętność wyjścia z każdej, nawet najgorszej sytuacji.

Powiem tak- przy tej książce nie sposób się nudzić. Podczas czytania głowa nie kiwała mi się smętnie na boki, nie ziewałam, nie piłam litrów kawy; historia sama w sobie ma coś pobudzającego, zaś liczne zwroty akcji wręcz wymagają naszej nieustannej uwagi. Drodzy Czytelnicy, któż nie lubi szpiegowskich historii... ?

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Polecamy:
Boruta — Marcin Sobieralski Boruta — Marcin Sobieralski
Opowieść o miłości będącej jak klątwa, którą może zdjąć tylko śmierć

Boruta, syn Nikogo, wciąż żyje, ale co to za życie… Zaszczuty, obity i pohańbiony sie...