Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Kryminał -> Bez litości i przebaczenia — Mariusz Leszczyński
Bez litości i przebaczenia — Mariusz Leszczyński

Bez litości i przebaczenia

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Zemsta jest rozkoszą bogów, sprawiedliwość jest ułudą, zapłatą jest śmierć

Seria brutalnych zabójstw kobiet zdaje się nie mieć końca. Prowadzone przez detektywa Cane'a śledztwo utknęło w martwym punkcie, a ofiar wciąż przybywa. Nieoczekiwanie sprawa nabiera tempa, gdy kilkuletni chłopiec, Jon Belly, znika bez śladu, a do byłego agenta DEA, Jona Miltona, dociera niezwykła przesyłka.

Co wspólnego z morderstwami ma jeden z nowojorskich policjantów, Jeremy Robertson? Czy uda się uratować chłopca? Jak bardzo musi nienawidzić kobiet człowiek, który torturuje je w tak okrutny sposób?

Wkrótce okaże się, że w tej rozgrywce nie ma wygranych, a detektyw Cane musi jak najszybciej oddzielić wrogów od przyjaciół. Czas zdecydowanie nie gra z nim w jednej drużynie…

„Bez litości i przebaczenia” to trzymający w napięciu tytuł, który nie pozwoli czytelnikowi na chwile wytchnienia i przyciąga swoimi sekretami aż do ostatnich stron książki.
Paulina Troncik
Instagram: feniksaczyta

„Bez litości i przebaczenia” to dobra powieść ze spektakularnymi zwrotami akcji, które nie pozwolą odłożyć książki na półkę. Nie ma przydługich opisów, akcja toczy się wartko, a autor nie oszczędza żadnej ze swoich postaci. Nudzić się z tą powieścią na pewno nie będziecie. Polecam.
Sylwia Prus
Instagram: zksiazkanakanapie.recenzje

Mega mocny kryminał pełen akcji, emocji, bohaterów. Nie zabraknie zbrodni z ręki psychopaty nieznającego zahamowań. Kryminał ten jest jednym z lepszych, jakie czytałam w tym roku.
Anna Myszkowska
Instagram: anna.myszkowska

Seryjny zabójca, tajemnicza przeszłość i meksykańska mafia — historia, która do końca trzyma w napięciu. Czego więcej można oczekiwać od dobrego kryminału? Wątku miłosnego? Jest i ten, autor zadbał o wszystko.
Alexa Lavenda
Facebook: Alexa Lavenda Blog

Mariusz Leszczyński – urodził się w 1974 roku w Warszawie, ze stolicą związany jest do dziś. Przez całą swoją karierę zawodową skupia się na prowadzeniu własnego biznesu. Jego największe pasje to sport, film i przede wszystkim literatura. Już jako młodzieniec pisał swoje pierwsze opowiadania, jednak nie podjął wtedy próby ich publikowania. Przez lata objętość tworzonych przez niego fabuł rosła, a marzenie o pozostaniu pisarzem nie dawało mu spokoju. W 2018 roku ukazała się jego pierwsza powieść pt. „Krocząc wśród cierni”. Wtedy właśnie utwierdził się w przekonaniu, że jeśli posiada się pasję i ogromną determinację, to można osiągnąć każdy obrany przez siebie cel i spełniać swoje marzenia.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Kryminał
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 354
  • ISBN: 978-83-8147-683-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Sandra Graphictobook  (8.11.2019)
"Zatraceni w zemście"

Życie i śmierć nigdy nie są prostymi zagadnieniami, w pewnych kręgach zalicza się je wręcz do tematów tabu. Jak więc ocenić człowieka, który odbiera życie czy to z pobudek osobistych czy zawodowych obowiązków? Kto ma prawo decydować o wymierzeniu kary za grzechy swoje i innych? Czy zemsta, niszcząca wewnętrznie człowieka, może być powodem odebrania komuś tego, co ceni najbardziej? Gdzie obecnie znajduje się granica pomiędzy bestią a skrzywdzonym człowiekiem? Te pytania z pewnością zada sobie każdy po przeczytaniu książki Mariusza Leszczyńskiego pt. „Bez litości i przebaczenia”.

"Zemsta jest rozkoszą bogów, sprawiedliwość jest ułudą, a zapłatą jest śmierć" – słowa te idealnie wpasowują się w klimat tego kryminału, jak i podsumowują jego treść. Książka „Bez litości i przebaczenia” to wielopłaszczyznowa opowieść o błędach z przeszłości, tajemnicach i złudnej niewinności. W Nowym Jorku dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ofiarami są młode kobiety, których ciała są okaleczane i porzucane. Sprawą zajmuje się doświadczony detektyw Rex Cane. Śledztwo stoi w martwym punkcie, do czasu zniknięcia pięcioletniego chłopca, Jona Belly’ego. W sprawę zostaje niespodziewanie wmieszany również były agent DEA (Drug Enforcement Administration), Jon Milton. Czy seryjny morderca zmienił swoje preferencje? Czy uda się uratować chłopca? Co wspólnego ze zniknięciem Jona Belly’ego ma jeden z nowojorskich policjantów, Jeremy Robertson? Jaką rolę w tym wszystkim ma meksykańska mafia? Zapraszam do lektury!

Styl autora jest bardzo opisowy i rozwiązły. Przez całą książkę możemy doświadczyć różnych sposobów narracji, od bardzo poetyckiego, przez wulgarny, aż po idiolekt dziecięcy. Ta różnorodność jest zarówno wadą, jak i zaletą tej powieści. Język dopasowany jest sytuacyjnie, lecz trzecioosobowy, wszechwiedzący narrator, opowiadający o wszystkim, włącznie z uczuciami, czynnościami i myślami bohaterów, może zmęczyć czytelnika. Ten sposób narracji niestety nie pozostawia odbiorcy marginesu własnych domysłów i wyobraźni, co sprawia, że nie każdemu może się spodobać.

Fabuła kryminału została dobrze przemyślana i oparta na motywie tajemnicy. Każdy z bohaterów ma własne sekrety, których odkrycie może momentami zaskoczyć odbiorcę. Mnie osobiście jednak zabrakło wyjaśnienia drugoplanowych motywów i wątków, takich jak np. lęk detektywa Cane’a przed windami. Mam wrażenie, że autor tak bardzo skupił się na swojej skomplikowanej fabule, że zapomniał czasem o samych bohaterach i przyczynach ich zachowania, choć nie wszystkich. Możliwe, że czyniąc to, pozostawił sobie furtkę na następną książkę, to pytanie jednak do autora.

Z powodu rozległych opisów akcja kryminału jest stonowana, choć nie brakowało jej dynamicznych sytuacji. Nie raz zdarzyło się, że bohaterowie doświadczali olśnienia, łącząc pewne fakty. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż historia ta jest wyjątkowo zawiła. Mamy tu do czynienia m.in. ze śmiercią, policją, prasą, rzemieślnictwem, mafią, zakonnicami oraz wątkami miłosnymi i przeszłością bohaterów. Autor nie chcąc już męczyć czytelnika dodatkowymi elementami, czasem przeskakiwał w fabule, co pozytywnie wpłynęło na odbiór historii.

Moim zdaniem najciekawszym z bohaterów był pięcioletni Jon Belly. Jak na dziecko w tym wieku jest wyjątkowo inteligentny. Widać to głównie w wypowiedziach bohatera, lecz nie zawsze. Chłopiec pochodził z rozbitej rodziny, często dodawał sobie otuchy rozmowami z pluszowym królikiem Długouchym. Miał dobrze rozwiniętą wyobraźnię, swojego porywacza nazywał „zjawą, która chciała go zjeść”. Nie można odmówić chłopcu odwagi i roztropności. Zachowywał się bardzo dzielnie, pomimo iż nie rozumiał wszystkiego, co się z nim dzieje. Historia bez niego wiele by straciła, był radością, która rekompensowała matactwa i zło głównego czarnego charakteru. Był i jest ważną postacią oraz fundamentem powieści.

„Bez litości i przebaczenia” to ciekawy kryminał, którego bohaterów warto poznać bliżej. Osobiście nie znoszę długich, męczących opisów w książkach, ale kończąc tę, czułam się usatysfakcjonowana. Historia miała wyraźne zakończenie, a wątki główne zostały zamknięte w odpowiednim momencie. Autor doprowadził mnie wręcz do zażenowania (a jest to niełatwe) końcówką swojej powieści i pytając sama siebie „dlaczego?”, wystrzelił nagle fabularną petardę, której skutki pozytywnie mnie zaskoczyły. Polecam!

Zapraszam:
https://graphictobook.wordpress.com
https://www.instagram.com/graphictobook/

Dodaj własną recenzję