Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Inne -> Bez granic — Maciej Szwankowski
Bez granic — Maciej Szwankowski

Bez granic

Cena: 27,90 zł 23,72 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma przypadków ani zbiegów okoliczności. Przypadki mają swoje miejsce w deklinacji, a jeśli chodzi o zbiegi, a raczej zbiegów, to zazwyczaj dotyczą one byłych więźniów, uciekających na wolność. Ta książka nie jest przypadkiem. Jest historią, która pokazuje, że życiu nie można wytyczać granic. Zawsze jest ono zaskakujące i nieprzewidywalne…

W drzwiach stanął młody człowiek. Może nie nastolatek, ale młody, bo czymże jest trzydzieści parę lat? Ubrany był w dżinsowe spodnie, katanę i jakiś niechlujny T-shirt. Twarz miał ogorzałą, uczesanie niechlujne i w dodatku dygotał.
– Proszę. Niech pan wejdzie. Jeśli chodzi o pieniądze na wódkę, to nie mam - wówczas postąpiłem w ten sposób, a kilka lat później, wracając w noc Bożego Narodzenia do domu, sam kupiłem jednemu takiemu buczka i papierosy, życząc mu wesołych świąt. Trzeba sobie wyobrazić, co czuje pijak na głodzie. Widzi białe myszki. Wszystko dookoła drażni go i denerwuje. Nie wiadomo, dlaczego jest alkoholikiem, przecież pił tyle samo, co jego koledzy. Oni się śmieją i piją od czasu do czasu, imprezując do białego rana, a on chleje non stop.
– Nie, skądże. Chcę się wyspowiadać…

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Inne
  • Wydawca: Novae Res, 2012
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 288
  • ISBN: 978-83-7722-416-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Krzysztof Rębacz  (12.08.2012)
Książka niezwykle spójna w swojej treści, głęboko przemawiająca do czytelnika.
Pomogła mi dostrzec, że rzeczy nie zawsze są takie, jakimi my je odbieramy naszymi zmysłami. Gdy na pewne fakty spojrzymy oczami dobroci, wiary, zrozumienia, pokory, wyrozumiałości, gdy nauczymy się patrzeć spoza naszych schematów i utartych od lat opinii, gdy wyjdziemy poza granice naszego dotychczasowego doświadczenia, otworzy się przed nami nowy wymiar obserwowanej rzeczywistości. Wymiar, który pomoże otworzyć się na drugiego człowieka, dostrzec w nim piękno, dobro, wyjątkowość, Boga - niezależnie jak niedoskonały ten człowiek nam by się wydawał.

Dodaj własną recenzję