Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Baju baj bajki z baśni — Anna Piniańska-Kordyś
Baju baj bajki z baśni — Anna Piniańska-Kordyś

Baju baj bajki z baśni

Cena: 26,00 zł 18,20 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

„Baju baj, czyli bajki z baśni” to wierszowane bajki, których podstawą są najpiękniejsze, należące do klasyki baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, braci Grimm i Charles’a Perraulta. To właśnie spod ich pióra wyszły historie Calineczki, tańczących krasnoludków czy kota w butach. Bajki przeniosą Czytelników do magicznego baśniowego świata, pełnego niezwykłych postaci i ich niecodziennych przygód. Świata, dzięki któremu dorośli przypomną sobie cudowne wspomnienia z dzieciństwa, a dzieci nauczą się dostrzegać różnicę między dobrem a złem. Bo choć historie opisane przez klasyków baśni liczą sobie wiele lat, to nadal bawią, wzruszają i zmuszają do refleksji, a ich przekaz jest ponadczasowy.


Anna Piniańska-Kordyś, ur. 25.03.1970 roku w Nowym Sączu. Mężatka, mama dwóch córek. Absolwentka Studium Położniczego w Limanowej, Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Oligofrenopedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Uwielbia pracę z dziećmi i dorosłymi. Od urodzenia mieszkała w Nowym Sączu, obecnie mieszka w Kolonii w Niemczech.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2014
  • Format: 145x205mm, oprawa twarda, kolorowe ilustracje
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 60
  • ISBN: 978-83-7942-295-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Mała Pisareczka  (6.08.2014)
Moimi pierwszymi lekturami były właśnie bajki i baśnie. Zakochałam się w magicznej historii Małej Syrenki, przygodach Aladyna i Królewny Śnieżki, miłości Kopciuszka, czy też pomysłowości Kota w butach. To uwielbienie nieśmiertelnych postaci pozostało do dziś, dlatego z niemal czcią zajrzałam do interesującej i na pewno jedynej w swoim rodzaju publikacji Anny Piniańskiej-Kordyś.

Baju baj, czyli bajki z baśni to w skrócie te wszystkie historie, które znamy od dzieciństwa dzięki twórczości Hansa Christiana Andersena, braci Grimm i Chalres'a Perraulta. Tyle że w nowej, wierszowanej formie!

Baju baj to zbiorek siedmiu opowieści. Znajdziecie w niej: Calineczkę, Kota w butach, Dziewczynkę z zapałkami, Księżniczkę na ziarnku grochu, Tańczące krasnoludki, Stoliczku, nakryj się oraz Pastuch i wilki.

Zastanawiacie się pewnie, czy taki zabieg, jakim jest zamienienie prozy klasyki na rymowane wiersze, może być udanym. Moja odpowiedź brzmi - jak najbardziej! Można rzec iż autorka na nowo odświeżyła znane nam wszystkim baśnie i przedstawiła je po swojemu.


Biję brawa! Autorka ma niesamowity talent! W ciekawym, żartobliwy sposób udało jej się przenieść długie baśnie w krótkie opowiadania - albo na odwrót: krótkie bajeczki w długą historię. To nie lada sztuka stworzyć rymowany świat, gdzie wersy nie tylko do siebie pasują, ale także są składne i niepozbawione ogólnego sensu.

Do tego wszystkie te bajki to nie tylko historie bezwzględnie przeniesione na inny papier. Anna Piniańska-Kordyś pozwoliła sobie pododawać nieco ubarwień, które dodają jej zbiorkowi oryginalności i na całe szczęście znała również granice swojej ingerencji! Dzięki temu czytelnik widzi więcej i szerzej, czerpiąc z Baju baj jeszcze więcej przyjemności.

Przy lekturze śmiałam się, płakałam, smuciłam, po czym znowu widniał na mojej twarzy uśmiech. Ta książka przepełniona jest refleksjami, których przekaz jest ponadczasowy. Baju baj to wymarzony prezent dla każdego dziecka i nie tylko - możecie mi wierzyć na słowo! Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych książek pani Anny Piniańskiej-Kordyś! Oczekuję nowych bajek z niecierpliwością!

Baju baj, czyli bajki z baśni posiada magiczną oprawę. Książeczka została przygotowana starannie i z pomysłem. Druk jest duży, czytelny a obrazki, które pojawiają się przy niektórych historiach dodatkowo ubarwiają ten bajkowy świat!

Gorąco polecam! Inwestycja w taką oto książeczkę dla dzieci to dobra inwestycja, po której zbiera się obfite plony! Jestem pewna, że będzie to ulubiona lektura Waszych dzieci/rodzeństwa/wnucząt!


  Ewa Kluska  (14.08.2014)
Zapada wieczór. Kładziemy się do łóżka. Tuż obok nas siada mama lub tata, by przeczytać nam na dobranoc jeszcze jedną baśń. Znajomy obrazek? Ależ oczywiście! Niemal każdy z nas przeżył te piękne chwile, kiedy baśnie czytane nam przez rodziców potrafiły przenosić do zupełnie innych światów. Dziś sami niejednokrotnie siadamy przy naszych usypiających pociechach i stajemy się narratorami baśniowych opowieści. Starsze dzieci zazwyczaj są oczarowane przygodami ulubionych bohaterów. Nieco inaczej jest z młodszymi pociechami, które nie zawsze chętnie słuchają długich historii. Anna Piniańska - Kordyś znalazła na to radę. Najpopularniejsze baśnie przedstawiła za pomocą wierszyków, które nie tylko opowiadają baśniową historię, ale też niebywale szybko zapadają w pamięć. Tak powstał zbiorek "Baju baj bajki z baśni", będący miłą alternatywą dla wszystkich opiekunów niecierpliwych maluchów.

Bohaterami baśni zamieszczonych w książce Anny Piniańskiej-Kordyś są same najsłynniejsze persony, które znać powinno każde dziecko. Mamy tu maleńką Calineczkę, sprytnego kota w butach, wesołe krasnoludki, prawdziwą księżniczkę, która przeszła "próbę ziarnka grochu", pastuszka-kłamczuszka, biedną dziewczynkę z zapałkami i wielu innych bohaterów gotowych umilić najmłodszym każdą nudną chwilę. Wystarczy tylko przewracać strony i otwierać drzwi do wielu fantastycznych opowieści.

Książeczka pt.: "Baju baj bajki z baśni" ma zaledwie 60 stron i dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą ją mieć zawsze przy sobie. W podróży, na plaży i przy łóżeczku baśnie sprawdzą się znakomicie. Maluchy będą szczerze zachwycone, a rodzice raz jeszcze powrócą do lat młodości i spędzą przyjemne chwile u boku swoich dawnych ulubieńców.

Siedem wierszowanych baśni zamieszczonych w tym wspaniałym zbiorku posiada również piękne, kolorowe ilustracje, które znakomicie korespondują z przygodami wspomnianych już bohaterów. To właśnie one sprowokują nawet najbardziej oporne maluchy do sięgnięcia po tę uroczą książeczkę, która powinna znaleźć się w każdym domu.


  Anna Sikorska  (4.08.2014)
Siedem doskonale znanych dzieciom i rodzicom bajek zostaje tu podane w formie wierszyków. Pierwszy utwór będzie wprowadzał dzieci w świat, o którym opowiedzą pozostałe, czyli „Calineczce”, „Kocie w butach”, „Dziewczynce z zapałkami”, „Księżniczce na ziarnku grochu”, „Tańczących krasnoludkach”, „Stoliczku, nakryj się” oraz „Pastuchu i wilkach”. Może on posłużyć, jako wierszyk zgadywanka, ponieważ autorka tylko nawiązuje do bajek, a czytelnik musi odgadnąć o jakiej historii ona wspomina. Będzie to doskonała zabawa dla przedszkolaków. Ze względu na niewielkie rozmiary, twardy papier oraz dużą czcionkę jest to doskonała lektura dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Na pewno zainteresują się nią jeszcze dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Bajki mają zwykle około pięciu stron tekstu oraz stronę z ilustracją. Duża czcionka pomoże dzieciom podczas nauki czytania. Przystępna forma, łatwy język pozwolą dzieciom na samodzielne podróże w świat bajek.
Twarda okładka, piękne ilustracje oraz estetyczna okładka, a do tego twardy, matowy papier pozwolą dziecku często wracać do lektury i zapewniają trwałość.


  emik 84  (11.08.2014)
Klasyczne baśnie takie jak Calineczka, Kot w butach, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu, Tańczące krasnoludki, Stoliczku, nakryj się czy Pastuch i wilki od lat towarzyszą najmłodszym dzieciom rozwijając ich wrażliwość i rozbudzając wyobraźnię. Anna Piniańska – Kordyś zachowując w swej książce „Baju baj bajki z baśni” ponadczasowy przekaz każdej z wymienionych historii przedstawiła je w formie rytmicznych rymowanek. Niezmienni zostali więc bohaterowie, ich przygody i magiczny baśniowy świat.
Karty książki co jakiś czas wzbogacają piękne wielobarwne ilustracje, które przyciągają wzrok maluszków i uatrakcyjniają czytanie. Wierszyki są natomiast ciekawą alternatywą i mimo iż każdy kryje w sobie dobrze nam znaną baśń są one niemniej wciągające i poruszające od oryginału. Czytając utwory autorki maluchy również przeżywają perypetie bohaterów toczących nieustannie zwycięską walkę ze złem, cieszą się i smucą razem z nimi. Myślę więc że pomysł napisania takiego właśnie tomiku był pomysłem trafionym.
Wracając jednak do samych wierszy chciałabym dodać jeszcze, że są to utwory o rymach parzystych, regularnych, liczące sobie w większości po kilkadziesiąt strof. Przeczytanie jednego zajmuje w sumie kilka minut. Język jakim posłużyła się autorka jest natomiast lekki i bardzo zrozumiały.
Myślę, że warto zwrócić na nie uwagę i w taki niecodzienny sposób spojrzeć na wspaniałe klasyki literatury dziecięcej. Zachęcam do lektury …


  Lustro Rzeczywistości  (26.08.2014)
Każdy z nas ma ulubione bajki z dzieciństwa. Dawniej zaczytywaliśmy się w historii Calineczki, czy Kota w butach. Historia z morałem jest ponadczasowa.
Jednak klasyczna wersja jest zbyt długa, by utrzymać uwagę kilkulatka - wtedy znacznie lepiej sprawdzają się krótkie formy. Z pomocą przyszła rodzicom maluchów pani Anna Piniańska-Kordyś, która sama jest mamą i stworzyła „Baju baj".
Mówiąc wprost - autorka przerobiła klasykę na łatwą w odbiorze formę wierszyków, która niesamowicie podoba się maluchom. Nawet moja niespełna trzyletnia córka zrozumiała większość bajek i po kilkukrotnym przeczytaniu potrafi cytować fragmenty.

Dla mnie również czytanie tych tekstów było miłym doświadczeniem, niejednokrotnie wzruszyłam się na nowo odkrywając dobrze znane historie. Choć na chwilę mogłam zanurzyć się w świecie wyobraźni i na nowo zastanowić się nad morałem płynącym z baśni.

Same wierszyki są przemyślane, rytmiczne i co najważniejsze, krótkie. Jestem pod wrażeniem pomysłowości autorki. Pomimo skróconej formy, bajki nie straciły znaczenia, a ich wartość dydaktyczna została zachowana. Prosty i zrozumiały język powoduje, że nawet maluch, zasłuchany w rymy, zrozumie przekaz.

Publikacja jest wydana z niezwykłą dbałością o szczegóły, w pięknej grubej oprawie, na dobrej jakości papierze.

Serdecznie polecam tę pozycję, dla swoich dzieci, a także w prezencie dla kogoś bliskiego.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Polecamy:
Boruta — Marcin Sobieralski Boruta — Marcin Sobieralski
Opowieść o miłości będącej jak klątwa, którą może zdjąć tylko śmierć

Boruta, syn Nikogo, wciąż żyje, ale co to za życie… Zaszczuty, obity i pohańbiony sie...