Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Anna May — Agnieszka Opolska
Anna May — Agnieszka Opolska

Anna May

Cena: 34,00 zł 28,90 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

ANNA MAY, STUDENTKA HISTORII SZTUKI, BĘDĄC W TARAPATACH FINANSOWYCH POSTANAWIA PONOWNIE SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ JAKO MODELKA.
Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca – Adama Northona.

Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna mimo wielu obaw decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała – tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida.

Przygnieciona rozterkami nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.

„Historia Anny May rozgrywa się w Krakowie, w środowisku akademickim i należy do książek z rodzaju czytanych jednym tchem, które nie pozwalają czytelnikowi odejść, dopóki nie pozna zakończenia.”

dr Anna Ryłko-Kurpiewska,
Uniwersytet Gdański

„To opowieść o miłości w różnych relacjach: matka – córka, mężczyzna – kobieta, mężczyzna – mężczyzna [...] Umiejętnie dorzucane wątki łączą się z poprzednimi i stawiają akcję w coraz to nowym świetle.”

red. Marzena Bakowska,
Radio Gdańsk

„Powieść ta, zawierająca w sobie pierwiastki psychologiczne, sensacyjne, oniryczne, a nawet elementy thrillera, podejmuje wiele trudnych tematów (artysta i jego dzieło, homoseksualizm, mroczne kulisy show biznesu, kondycja współczesnego człowieka, kontrasty życia w mieście i na wsi) w sposób nienarzucający się czytelnikowi. Humor, erotyzm i nieprzyzwoitości istnieją tu na takich samych prawach co ludzkie tragedie, a proza życia przeplata się z bogatym światem wewnętrznym postaci.”

Wojciech Gustowski,
Przewodniczący Kapituły Konkursu „Literacki Debiut Roku”

„Jest w tym duży pazur. Autorka umie zaskakiwać, umie budować napięcie i to jest szalenie ciekawe.”

Ewa Kasprzyk,
aktorka

Agnieszka Opolska urodziła się 14 stycznia 1982 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła socjologię na UJ. Podczas studiów próbowała swoich sił w charakterze animatorki kultury. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włączała się w prace lokalnych instytucji i stowarzyszeń na rzecz dzieci i młodzieży. Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie uczęszczała do Centre D’art. Plastiques et Visuales oraz pracowała w domu dla bezdomnych Magdala. Studiowała grafikę na ASP w Krakowie. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Prowadzi własne przedszkole. W wolnych chwilach pisze i maluje.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 384
  • ISBN: 978-83-7942-988-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Magda Zimna  (22.11.2015)
Gdybyśmy otrzymali szansę cofnięcia czasu zrobilibyśmy to? Zmienili bieg wydarzeń i zaczęli wszystko zupełnie od nowa? Czy obralibyśmy dobrą drogę? Życie to rozdroża, nie ważne, którą drogą podążymy zawsze czeka na nas coś, co zmieni nasze życie do góry nogami. Los płata nam przeróżne figle, nim się obejrzymy już wrzuca nam przeróżne kłody pod nogi tak abyśmy się już z nich nie podnieśli. Jednak my robimy jej na przekór. Podnosimy się z klęczek, poprawiamy koronę i zasuwamy dalej do przodu. Wiemy, że pomimo różnym przeciwnościom losu damy sobie radę. A jak poradziła sobie nasza główna bohaterka Anna?

Anna May to bardzo piękna i atrakcyjna kobieta. Od czterech lat mieszka w Krakowie, studiuje historię sztuki na ostatnim roku, wynajmuje mieszkanie wraz ze swoim najlepszym przyjacielem homoseksualistą Lukasem i całkiem dobrze się jej powodzi w życiu. Do pewnego czasu. Gdy jej finanse coraz bardziej się zmniejszają, zmuszając ją do podjęcia pracy postanawia jeszcze raz spróbować swoich sił jako modelka. Jednak o dziwo zamiast trafić na casting ląduje w pracowni malarskiej intrygującego i tajemniczego obcokrajowca- Adama Northona. Ten proponuje jej pozowanie do jego obrazów. Dziewczyna nie chce się zgodzić, jednak przyparta do muru przez ciągle ubywającą gotówkę przyjmuje ofertę malarza. Nie tylko to stanie na drodze naszej głównej bohaterki. Pewnego dnia jej przeszłość znowu da o sobie znać. Nieoczekiwana paczka z rzeczami jej zmarłej matki obudzi demony przeszłości, które tak skrzętnie ukrywała w najciemniejszych zakamarkach podświadomości. Anna pomimo obaw decyduje się odnaleźć ojca, którego nigdy w życiu nie poznała. Bohaterka będzie musiała się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu, nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią swojej rodziny. Jednak prawda będzie o wiele gorsza od niewiedzy. Czy Anna sobie poradzi? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Gdy tylko spojrzałam na okładkę wiedziałam, że książka wywróci moje życie do góry nogami. I nie myliłam się. Piękna i zmysłowa kobieta magnetyzuje spojrzeniem, który przyciąga. Jej oczy wwiercają się w naszą duszę chwytając ją w swoje sidła i na długo nie puszczając spod swojego uroku. Kobieta na okładce jest istną zagadką, którą za wszelką cenę chce się odkryć, dlatego po nią sięgnęłam. Chciałam się przekonać, czym tak naprawdę mnie zachwyci. Wielkim zaskoczeniem dla mnie był fakt, że powieść przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

Historia Anny od pierwszych kartek pochłonęła mnie do reszty. Z przyjemnością ugościła mnie w swoim świecie i zaoferowała wiele ciekawych atrakcji, które ani na moment nie były mnie w stanie znudzić. Wartka akcja zapewnia nam wiele niezapomnianych doznań. Książka jest bardzo lekka, napisana prostym zrozumiałym językiem. Bohaterowie są barwni, posiadają bardzo ciekawe osobowości z czego nie sposób ich nie polubić. Autorka zaskakuje i zadziwia swoją starannością dbania o detale, pomysłem, zadziwiającym mieszaniem przeróżnych gatunków. Każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie. Ta niezwykła mieszanka wybuchowa sprawiła, że powieść jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. Jestem pozytywnie zaskoczona książką. Nie spodziewałam się, że aż tak trafi do mojego serca.

Czytając książkę zapomniałam o swoich troskach, obowiązkach, które czyhają na każdym kroku. Anna wciągnęła mnie w swój niezwykły świat, odkryła swoją historię przy której mogłam towarzyszyć, chłonąć wszystko szeroko otwartymi oczami. Przelała na mnie nie tylko swój ból i cierpienie spowodowane przeciwnościami losu, ale także obdarzyła mnie swoją radością, miłością i ciepłem. Pozwoliła zajrzeć nie tylko w swoje myśli, ale także w głąb swej duszy, która urzekła mnie od samego początku.

,,Anna May" pochłania się jednym tchem. Czytelnik nie jest w stanie ani na moment się zatrzymać, gdyż wydarzenia zawarte w książce biegną w zastraszającym tempie. Chcemy się dowiedzieć za wszelką cenę jak potoczą się dalsze losy naszej głównej bohaterki, a także losy osób, które ją otaczają. Historia z życia wzięta, autorka ukazuje nam ciężkie uroki prawdziwej rzeczywistości, jak trudno czasami wstać, gdy wydarzenia z życia przypierają nas do muru. ,,Anna May" to książka obok, której nie można przejść obojętnie.

Podsumowując powieść jest fantastycznym debiutem autorki. Książka warta była nagrodzenia w konkursie „Literacki Debiut Roku". Zapewniła mi wiele niezapomnianych chwil pełnych emocji, oderwała od szarej rzeczywistości, odkryła przede mną swoje uroki, dylematy, rozterki, a także miłość i szczęście. Uważam, że każda osoba powinna zapoznać się z tą powieścią. Godna przeczytania, nie zawiedziecie się. Gorąco polecam.


  Klaudia Skiedrzyńska  (25.11.2015)
Książka „Anna May” brała udział w IV edycji konkursu „Literacki Debiut Roku”. Spośród 300 nadesłanych utworów literackich powieść Agnieszki Opolskiej zajęła pierwsze miejsce. Tym bardziej niniejszy tytuł zaostrzył moją ciekawość, dlatego postanowiłam po tę publikację sięgnąć. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu „Anny May”?

„Znów zadźwięczały mi w uszach jej słowa: ”Przestań się już mazać, takie jest życie. Umyj się i umaluj, masz sesję wieczorem!”. Potem moja wściekłość, krzyk i jej lodowate: „Przestań!”. Trzask drzwi za jej plecami. Moje pakowanie się w pośpiechu i chaotyczna ucieczka. Odłączenie. A gdybym mogła cofnąć czas? Czy zmieniłabym swoją decyzję o wyjeździe z Londynu? Nie. Ale zmieniłabym jedno – nie czekałabym tak długo, żeby spróbować naprawić nasze relacje.”

Główną bohaterką książki, jak sam tytuł wskazuje jest Anna May, polka, która całe swoje życie spędziła w Wielkiej Brytanii. Kobieta przeprowadziła się do Krakowa, gdzie podjęła studia na wydziale historii sztuki. Anna jest bardzo atrakcyjną kobietą, swoją urodę traktuje bardziej jako karę od losu aniżeli nagrodę. Większość ludzi nie zwraca uwagi na to co ma w głowie, jaką jest osobą, bowiem widzą jedynie jej wygląd zewnętrzny, przez co Anna czuje się bardzo samotna. Jedynym jej przyjacielem, a zarazem współlokatorem jest Lukas, którego traktuje jak brata. Kobieta w przeszłości pracowała jako modelka, po zerwaniu kontraktu, musiała spłacić olbrzymią karę. Kiepska sytuacja materialna zmusza ją do podjęcia pracy, dlatego udaje się na casting, aczkolwiek na miejscu okazuje się, że trafiła do pracowni malarskiej Adama Northona, który poszukuje modelki, a raczej muzy do nowego cyklu obrazów. Anna początkowo odmawia, jednak los zmusza ją do przyjęcia oferty Northona. Nieco później Anna otrzymuje paczkę z pamiątkami po matce, z której ma się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy odnośnie swoich korzeni rodzinnych.

„-Ucieczka nie jest rozwiązaniem – przerwał mi. - Ludzie są okrutni, ale nie można się schować i udawać jak dziecko, że gdy zasłonisz oczy, to cię nie ma, że świat nagle staje się inny. Jest taki sam. Kiedy je odsłonisz, okazuje się, że wszystko wygląda tak jak dawniej, tylko ty nie jesteś gotowa.”

Motyw zerwania z przeszłością i budowania życia na nowo jest często wykorzystywany przez pisarzy. Jednakże w tym konkretnym przypadku Opolska zastosowała sprytny manewr, ponieważ dodała jeszcze nieco z powieści psychologicznej, sensacyjnej oraz romansu. Główna bohaterka boryka się z wydarzeniami z przeszłości, które nie dają o sobie zapomnieć. Jej teraźniejszy stan psychiczny w dużej mierze jest powodowanym tym przez co musiała przejść w Wielkiej Brytanii, w jaki sposób była traktowana przez matkę, która nie okazywała córce miłości i troski. Anna zmuszona była spełniać jej ambicje, dla matki liczyły się tylko i wyłącznie dobry wygląd, pieniądze i luksus, aniżeli dobro jedynaczki. Były chłopak i jednocześnie pracodawca Anny - David, również nie zapomniał o niej i ciągle ją prześladuje, do czego jest się w stanie posunąć, aby osiągnąć swój cel?

Cała recenzja znajduje się na blogu:
http://nhoryzonty.blogspot.com/2015/11/anna-may-agnieszka-opolska.html#more


  Ewelina Krzewicka  (2.12.2015)
Agnieszka Opolska wygrała konkurs zasłużenie. Stworzyła wielowątkową powieść, w której łączą się psychologia, tajemnica, sensacja i romans. Wszystko to jest idealnie wyważone, niczego nie jest zbyt wiele, czytelnik nie odczuwa przesytu a jedynie zainteresowanie i zaintrygowanie kolejnymi wydarzeniami. Z zaciekawieniem śledzi kolejne przygody skłonnej do zmiennych nastrojów bohaterki, która mimo licznych problemów i popadania ze skrajności w skrajność stara się osiągnąć w życiu sukces i stabilizację. Jedyne czego nie polubiłam u Anny, co mocno mnie drażniło to alkohol - jego częste i nadmierne spożywanie. W nietypowych miejscach i niewłaściwym ku temu czasie dziewczyna sięgała po trunki, by zapomnieć, odizolować się od problemów czym ściągała na siebie nie tylko liczne sms-y i telefony zapełniające pamięć telefonu...

Moją uwagę zwróciło w powieści również doskonałe scharakteryzowanie bogatych osobowościowo bohaterów, niezależnie bowiem od tego czy to bohaterowie planu pierwszego czy drugiego, czytelnik otrzymał świetny ich obraz. Można poczuć, że zna się ich osobiście i bez problemu odróżnić kto jest irytujący, kto sympatyczny i pomocny a kto skrywający sekrety i tajemnice. Poza tym ich rola w tej opowieści bywa zmienna... Na początku kogoś obdarzamy sympatią, kibicujemy mu, by wraz z rozwojem akcji całkiem naturalnie zmienić swoje zdanie na jego temat i ... polubić kogoś innego.

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/12/agnieszka-opolska-anna-may.html


  Jolanta Piotrowska  (3.06.2016)
Czekam na więcej!!! Kolejne książki.


  Paula Sieczko  (28.10.2015)
Książka Anna May jest kolejnym tegorocznym debiutem, który wpadł w moje łapki. Autorka książki – Agnieszka Opolska – została już nagrodzona za tę pozycję w IV edycji konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res. Moja ciekawość odnośnie tej pozycji wzrosła jeszcze bardziej, także z ogromną ciekawością zabrałam się za pożeranie tej pozycji.

„Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.” – www.literackidebiutroku.pl.

Wydarzenia opisywane w książce mają miejsce głownie w Krakowie. To była istna złośliwość rzeczy martwych, bo w czasie gdy w Krakowie odbywały się Targi Książki – na których niestety nie mogłam się pojawić – zaczytywałam się w powieści, której wydarzenia toczyły się właśnie w tym mieście. Przez to wszystko było mi jeszcze bardziej smutno, że nie mogłam się pojawić na Targach, chociaż mój portfel skrycie się cieszył.
Główną bohaterką książki jest Anna May – dziewczyna, która przeprowadziła się z Londynu do Krakowa początkowo z niewyjaśnionych powodów. Mimo tego, że jest osobą młodą i bardzo otwartą, jest dość samotna. Jak się okazuje nie ma żadnej rodziny, a jedyną osobą, która wspiera ją w trudnych sytuacjach jest Lukas – przyjaciel, z którym wspólnie wynajmują mieszkanie. Kiedy sytuacja finansowa Anny pogarsza się, dziewczyna decyduje się na podjęcie pracy. Jako, że pracowała wcześniej jako modelka w branży modowej, postanawia rozejrzeć się w ogłoszeniach w tej kategorii. Znajduje ofertę pasującą do jej preferencji i udaje się na rozmowę kwalifikacyjną. Okazuje się, że wcale nie chodzi o modeling związany z modą, przez co Anna nie jest pewna tej posady. Oferta pochodzi od przystojnego i intrygującego malarza, który poszukuje muzy do swoich obrazów. Poza problemami finansowymi, Anna rozpoczyna poszukiwania informacji o swojej przeszłości i rodzinie, w między czasie borykając się również z problemami jej przyjaciela – homoseksualnego chłopaka, oraz nowej współlokatorki – Idy. Adam – malarz – też pozostaje w jej życiu nie ułatwiając go. Przez liczne zagadki i intrygi pozycja okazuje się łatwa w odbiorze i zdecydowanie szybko się ją pochłania.

Postacie bohaterów są wykreowane w bardzo rzeczywisty sposób, borykają się z dość codziennymi problemami i prowadzą całkiem typowe życie jak na studentów. Jedyną bohaterką wyróżniającą się – ze względu na szczęście, urodę i przeszłość – jest Anna. W jej otoczeniu pojawia się dwóch przystojnych adoratorów i jeden, również przystojny, przyjaciel. Myślę, że książkę czytało mi się z taką łatwością właśnie ze względu na rzeczywistość fabuły i bohaterów oraz umiejscowienie wydarzeń w świecie rzeczywistym.

Szczerze mówiąc początkowo książka wydawała się być dość nudna i przewidywalna.
Ta przewidywalność częściowo towarzyszyła mi do samego końca, co jednak nie przeszkodziło mi czerpać ogromnej przyjemności z czytania tej pozycji. Lektura okazała się być łatwa i przyjemna, a fabuła rozkręcała się wraz z kolejnymi rozdziałami. Element, który zdecydowanie mnie zaskoczył to rzeczywistość wydarzeń i próba ukazania studenckiego życia od strony wagarowania i alkoholizowania się, z czym nie często spotykam się w literaturze.


  Diana Brzezińska  (30.10.2015)
Lubię sięgać po debiuty. Czasem wśród nich można trafić na prawdziwą perełkę i już po pierwszej książce wiedzieć, czy kolejne będą lepsze, czy nie.

W przypadku Agnieszki Opolskiej myślę, że jej kolejne książki będą lepsze i zdecydowanie zapamiętam to nazwisko.
(...) Nie możesz żyć cudzym życiem i myśleniem, jak uszczęśliwić innych. Pomyśl o sobie, o tym, czego ty chcesz. Ty wybierz, co dla ciebie jest najlepsze.


Tytuł: Anna May
Autorka: Agnieszka Opolska
Wydawnictwo: Novae Res
Literacki Debiut Roku

Anna May jest wyjątkowa ze względu na to jakie tajemnice skrywa jej przeszłość. Kim była kiedyś? A w zasadzie czy to ważne?

Dziś jest studentką historii sztuki, będącą w ogromnych tarapatach finansowych. Nie mogąc znaleźć lepszego rozwiązania wybiera się na casting ze swoim profesjonalnym portfolio. Jednak profesjonalna jest tylko ona. Agencja okazuje się być mieszkaniem malarza, a sesja zdjęciowa pozowaniem do obrazu. Czy to wszystko jest możliwe?

Anna za sprawą przesyłki z przeszłości musi obudzić demony, które pogrzebała żywcem. Kim była jej matka? Czy jej ojciec wciąż żyje? Czy ukrywanie przeszłości jest możliwe?

W dotarciu do pracy pomagają jej tajemniczy malarz - Adam, wybitnie inteligentny homoseksualny Lukas i wścibska studentka dziennikarstwa Ida.

Niestety nic nie jest łatwe. Siatka kłamstwa, która oplatała jej życie nie da się rozwinąć bez bólu, cierpienia i niebezpieczeństwa. Czy Anna sobie poradzi?

U la la, pan - jak go nazwała Ida? bożyszcze seksu? - pan bożyszcze się zapienił. Niech się pieni.

Zacznę chyba od tego, że w książce jest trójkąt. To taka moja mała dygresja. Naprawdę nie trzeba nimi wszystkiego szpikować. Jego miejsce jest w matematyce, nie w literaturze, a jeśli już to tylko w najlepszym wydaniu. W tym przypadku niestety taki nie jest. Mamy tajemniczego malarza, Annę i przystojnego wykładowcę. Co ich łączy? Oboje traktują ludzi instrumentalnie. Nie napisze nic więcej, ale ten wątek zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Przejdźmy jednak do plusów.

Myślę, że kreacje bohaterów są bardzo udane. Bohaterowie byli bardzo realistyczni. Nie było "idealnych" postaci tylko osoby, na które możemy natknąć się codziennie.

Mogłabym napisać, że główna bohaterka była trochę rozdarta emocjonalnie, ale miało to swoje konkretne źródło, więc mi nie przeszkadzało. Bardzo polubiłam kreację postaci jej przyjaciela, który był bardzo miłym i wrażliwym człowiekiem, lubiącym niszczyć ludzi intelektualnie. Zdecydowanie mój faworyt! Znienawidziłam za to Idę i chyba samą jej relację z Anną. To było tak naiwne, że aż nierealne.

Za to zakochałam się w relacji malarz-modelka, a więc wazon-artysta. Świetnie wykreowane, przemyślane, zabawne i wyjątkowe.

Autorka posługuje się przystępnym językiem i chyba, zmierzając ku końcowi warto w końcu przejść do fabuły. Jeśli ktoś napisze, że jest schematyczna poproszę go o zaprezentowanie schematu. Sama próbowałam się go doszukać, ale go tam nie ma! Jeśli już jest ich kilka. Ośmielę się więc napisać, że autorka stworzyła ciekawą, wciągającą pozycję, odrobinę pachnącą świeżością.

Anna May to zdecydowanie bardzo udany debiut. Nie mogę się doczekać innych książek autorki.


  Kasia Pinkowicz  (12.11.2015)
Życie Anny May może i nie jest usłane różami, ale za to przyjemnie stabilne. Mieszka z Pomarańczarni ze swoim przyjacielem- gejem Lukasem, studiuje. Tylko czasem niebo przysłaniają ciemne chmury wspomnień, niekoniecznie pozytywnych. Świecące pustkami konto zmusza dziewczynę do podjęcia pracy w modelingu mimo, iż nie chciała do tego wracać. Ale gdy trafia do tajemniczego malarza, Adama Northona, wszystko idzie w zupełnie odwrotnym do zaplanowanego kierunku. Nagle okazuje się, że przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć, a o tym, kto jest Twoją rodziną nie decydują więzy krwi.

Kolejna książka w tak krótkim czasie, o której było dość głośno. Oczywiście ów fenomen mnie zastanawiał, póki nie sięgnęłam po Annę May. Zakładałam, że to kolejna słodko- gorzka opowieść o egzystencjonalnych bólach studentki, która oddała swe serce nie temu, co trzeba. A jak było naprawdę?

Koleżanka, która zdążyła przeczytać książkę przede mną wspomniała, iż jej zdaniem jest tu pewne podobieństwo do 50 twarzy Greya. Nie powiem, lekko mnie to przeraziło- literatura erotyczna to nie moja bajka. Jednak gdy rozpoczęłam swoją przygodę z Anną, jej wesołym brato-przyjacielem Lukasem i ponad miarę wścibską Idą, odetchnęłam. Uwaga, kto nie czytał- to nie jest kopia tak popularnego utworu E.L. James, a jedyne podobieństwo to osoba tajemniczego Adama. Tyle w tym temacie.

Bardzo dobrze stworzeni bohaterowie; Northon naprawdę jest tajemniczy i to aż przebija z kolejnych kartek, a nie tylko na takiego pozuje (sami wiecie, jak często się to zdarza nawet wymyślonym postaciom!). Nie wiadomo, czego pragnie i co nim kieruje, bo niezwykle dobrze się maskuje. Chwilami zdaje się, że nie potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, prócz typowo biznesowych. Niektóre z nas marzą o takim facecie, co? Tajemniczy, władczy, a przy tym opiekuńczy... cóż... okazuje się, że pod maską zamkniętego w sobie egoisty kryje się coś więcej. Coś, co jest zbyt delikatne, by ujawniać światu. Podobnie rzecz się ma z główną bohaterką, Anną May. Nie jest słodziutkim dziewczątkiem, rozpływającym się pod spojrzeniem groźnego Pana i Władcy, nie. Głośno mówi o tym, co jej nie odpowiada. Jest pewna swego ciała, co nie znaczy, że je uwielbia. Boryka się z ciężkimi wspomnieniami, ale twardo idzie przed siebie, nie zalewając się łzami co stronę. Ma własne zasady, a miłość to nie jedyne, czego pragnie. Tak trzymać!

Wątek miłosny istnieje, ale uważam, że nie jest najważniejszy. Oczywiście można odnieść nieco mylne wrażenie, czytając opis z tyłu. Bardziej intrygowała mnie wspomniana już tajemnica, jaką skrywa studentka oraz to, czy odnajdzie odpowiedzi na wciąż pojawiające się pytania odnośnie jej... korzeni.

Chyba wspomniałam już o wszystkim, a jeśli nie- przeczytajcie Annę May i mnie 'uzupełnijcie' ;) Według mnie bardzo ciekawa książka szczególnie, że dość alergicznie reaguję na przymiotnik tajemniczy w odniesieniu do nieziemsko przystojnego bohatera. Zboczenie zawodowe, czy co? W każdym bądź razie przeczytałam, przeżyłam i co więcej- serdecznie Wam polecam!

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Zaryzykuję dla ciebie — N. Coori Zaryzykuję dla ciebie — N. Coori
Ona – piękna kobieta o zranionej duszy.
On – przystojny mężczyzna, który jest źródłem jej cierpienia.
Czy miłość i namiętność okaże się silniejsza od boles...