Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Zmuszona. Niebezpieczna znajomość — Sylvia Bloch
Zmuszona. Niebezpieczna znajomość — Sylvia Bloch

Zmuszona. Niebezpieczna znajomość

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Miłość bywa najgorszym rodzajem więzienia

Ana kocha Patricka do szaleństwa. Jej uczucia nie jest w stanie osłabić nawet fakt, że jego rodzina ma powiązania z mafią i prowadzi w Stanach Zjednoczonych brudne interesy. Dopiero kiedy Patrick niespodziewanie postanawia zakończyć ich znajomość i wysyła Anę na Majorkę, dziewczyna zaczyna rozumieć, że ten związek był budowany na fikcji.

A jednak w Alcudii czeka na nią mieszkanie, karta kredytowa na fałszywe nazwisko, samochód… Nawet zakupy przynosi jej regularnie mężczyzna wynajęty przez Patricka. Mimo to Ana czuje się zupełnie zagubiona w nowym miejscu. Impulsem dającym jej nadzieję na zmianę staje się spotkanie z Marco, przystojnym Włochem. Ana nie wie jednak, że jest pod stałym nadzorem, a jeden nieprzemyślany ruch może sprowadzić na nią prawdziwe kłopoty…

Moje życie zostało doszczętnie zniszczone i cokolwiek znajdowało się w tej kopercie, nie mogło tego zmienić. Mężczyzna, którego pokochałam, mnie zostawił. Nie próbował się ze mną kontaktować, a jedyne, co mi po nim zostało, to diamentowa łezka na srebrnym łańcuszku. Noszę ją cały czas, tak jak mu obiecałam. Codziennie wylewam morze łez i próbuję wyrzucić go z serca, lecz bezskutecznie. Wmawiam sobie, że go nienawidzę, ale mam wrażenie, że przez to kocham go jeszcze bardziej.

Sylvia Bloch
Urodziła się w 1991 roku w Gryfinie. Po ukończeniu szkoły hotelarskiej wyjechała do Norwegii, gdzie mieszka i pracuje. Prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia (uwielbia tenis ziemny). Kocha zwierzęta oraz podróże. Pasjonuje się językiem hiszpańskim i kulturą iberyjską. Każdego dnia sięga po książkę i nieraz zarywa noce, oddając się lekturze. W 2021 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się jej pierwsza powieść pt. Porwana.
Zmuszona jest kontynuacją historii Any.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 340
  • ISBN: 978-83-8313-039-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 12 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Beata Moskwa  (11.08.2022)
Po ciekawych wydarzeniach z pierwszego tomu serii Sylvii Bloch, chętnie sięgnęłam po kontynuację przygód bohaterów. Wydana po kilku latach niosła nadzieję na poprawę stylu autorki i lepsze dopracowanie treści co faktycznie potwierdziło się w fabule. Autorka znacznie lepiej wybrnęła z sytuacji, przejścia między motywami były plastyczniejsze a sama kreacja bohaterów bardziej ciekawa.

To typowy romans mafijny, wciąż podążający ścieżką znanych nam schematów, ale jeśli lubicie ten gatunek i jeszcze Wam się nie przejadł - seria jest w sam raz na leniwe, upalne dni. Akcja jest dynamiczna, ponieważ autorka postawiła na rozbudowanie mafijnego świata i wplotła w to wszystko, tak jak w przypadku pierwszego tomu, gangsterskie elementy, więc napięcie jest utrzymane a emocje różnorodne. Ponadto zmiany zachodzące w bohaterach ładnie uzupełniają obrazek.

Ana przepadła. Zakochała się w Patricku, chociaż wiedziała, że to nieodpowiednia dla niej droga. On jednak wydaje się niezainteresowany dalszym związkiem i odsyła dziewczynę na Majorkę. Tylko, że na miejscu wydaje się być wszystko zorganizowane na jej przyjazd i ktoś bacznie obserwuję dziewczynę. Czy Patrick w takim razie nie zapomniał o swojej miłości? Ana nie zamierza jednak tkwić w miejscu, poznaje Marco i próbuje sił z nową znajomością, ale jak to zawsze bywa - demony przeszłości powracają w najmniej odpowiednim momencie.

Tak jak wspomniałam na wstępie, kontynuacja losów bohaterów wydaje się dużo lepiej przemyślana i płynniej poprowadzona. W tym tomie więcej jest również dramatów, więcej pojawia się myśli jak potoczą się losy Any i Patricka, bo przecież kibicowaliśmy im od początku a zderzyliśmy się z potencjalnym rozpadem związku. Autorka jednak nie próżnuje, wprowadza odpowiednią atmosferę, napięcie i kilka ciekawych zwrotów fabularnych sprawiając, że obrót sprawy pozytywnie mnie zaskoczył.

Lektura lekka, przyjemna, idealna by odciąć się na moment od codzienności. Romans mafijny w którym dużo czytamy o świecie przestępczym, w którym miłość nigdy nie może być pewna swojego miejsca. "Zmuszona. Niebezpieczna znajomość" to dużo akcji, dynamizmu i dramatów w życiu bohaterów, więc czytelnik na pewno nie będzie się nudził. Jeśli lubicie książki o tej tematyce i nie straszne są Wam pewne schematy, warto pomyśleć, by serię Sylvii Bloch zabrać ze sobą w wakacyjną podróż.


  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (26.08.2022)
„Moje życie zostało doszczętnie zniszczone i cokolwiek znajdowało się w tej kopercie, nie mogło tego zmienić. Mężczyzna, którego pokochałam, mnie zostawił. Nie próbował się ze mną kontaktować, a jedyne, co mi po nim zostało, to diamentowa łezka na srebrnym łańcuszku”.

Ana musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości bez Patricka i w innym kraju. Nie było jej łatwo, ból, jaki czuła, nie pomagał w niczym. Starała się go nienawidzić, ale przynosiło to odwrotny skutek. W końcu postanowiła się wziąć w garść i zacząć żyć. Znalazła przyjaciół i rodzinę. I gdy już wszystko zaczynało się układać, to jedna wiadomość po raz kolejny wywróciła jej świat do góry nogami. Mężczyzna również nie potrafi o niej zapomnieć i postanawia ją sprowadzić z powrotem. Tylko że naprawienie tego, co było między nimi nie będzie takie proste. Oboje są zranieni i źli na siebie co powoduje wiele nieporozumień. Czy dojdą do porozumienia? Czy uczucie okaże się silniejsze niż ból, jaki sobie zadali?

„Miłość bywa najgorszym rodzajem więzienia”.

Pierwszą częścią byłam zachwycona i nie mogłam się doczekać dalszych losów Any i Patricka. Od samego początku chciałam, żeby ta historia skończyła się dobrze, ale nie obyło się bez komplikacji i nieporozumień między bohaterami. Niekiedy ból i gniew nie pozwalają na normalną ocenę sytuacji, a brak rozmów między nimi tylko pogarszał sytuacje. Tylko to uczucie, jakie ich połączyło, było silniejsze i mimo wszystko nie gasło wręcz przeciwnie, wzmagało na sile, domagając się uwolnienia. W tej części emocji również nie zabraknie, pojawią się łzy i uśmiech, strach i szok, chociaż irytacja również się pojawiła i chęć przywalenia komuś. Niebezpieczeństwo czeka na nich tuż za rogiem. Czy uda im się je pokonać? Polubiłam tę dwójkę i cieszę się, że mogłam znowu się z nimi spotkać i przeżywać wraz z nimi każdą chwilę, tą dobra i złą.


  Mirosława Dudko  (5.09.2022)
„Zmuszona” to udana kontynuacja historii zaczętej w „Porwanej” i podobnie jak część pierwszą, również i drugą jej odsłonę pochłonęłam w błyskawicznym tempie, bo w ciągu w sumie kilku godzin. Styl pisarski pani Sylvii Bloch bardzo mi odpowiada, gdyż nie wdaje się w zbyt szczegółowe, zbędne opisy czynności czy wyglądu, ale ujmuje to w formie, która nie jest nużąca i przeciągana.

Autorka zachowała taki sam układ prowadzenia fabuły, jak w pierwszym tomie, czyli przedstawia punktu widzenia z dwóch stron. Często poznajemy jakąś sytuację, która urywa się w pewnym momencie, by jej kontynuację i ciąg dalszy ujrzeć już w relacji drugiej osoby. Bardzo odpowiadał mi ten sposób prezentowania przeżyć bohaterów, gdyż mogłam poznać ich motywy i przemyślenia, co dało mi większą wiedzę na ich temat, a tym samym możliwość wyrobienia sobie zdania o jakimś zdarzeniu.

W tej części jest mniej mafijnych rozgrywek, chociaż też się pojawiają, zwłaszcza w kilku ostatnich rozdziałach, dzięki czemu powieść nabiera mocniejszego charakteru i dostarcza wzrostu napięcia. Przez dłuższy czas obserwujemy dylematy związane z relacją Any i Patricka, ich wzajemną szarpaninę, wewnętrzne rozterki, nie raz oskarżenia, zupełnie bezpodstawne, ale wynikające jedynie ze znajomości przez nich jedynie fragmentów zdarzeń. Ich problemy w porozumiewaniu się wynikają głównie z nieporozumień, niedomówień, kłamstw, braku szczerej rozmowy i zbyt szybko wyciąganych wniosków. To powoduje u nich huśtawkę emocjonalną i niepotrzebną zgryzotę, czytelnikom dynamicznej fabuły, w której dosyć sporo się dzieje, więc czytanie przebiega bez problemów.
Polecam!


  Paulina Kwiatkowska  (10.09.2022)
Nie da się ukryć, że mafijne romanse lub nawet całe serie od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością. Moim ulubionym cyklem do tej pory był ten Cory Reilly i innych polskich autorek, jednak cykl Sylwii Bloch także ma szansę znaleźć się wśród pożądanych przeze mnie książek. Z olbrzymim zainteresowaniem postanowiłam skusić się od razu na obie części cyklu, które są już dostępne na naszym rynku. Jeżeli nadarza się ku temu okazja lubię zachować ciągłość lektury, więc z przyjemnością skorzystałam z tej możliwości.

Romanse mafijne nie są szczególnie skomplikowane pod względem treści, choć w przypadku książek z tego gatunku również zdarzają się wyjątki. ,,Zmuszona" Sylvii Bloch, stanowiąca pierwszy tom serii ,,Niebezpieczna znajomość" skupia się na związku Any z Patrickiem. Kobiecie nie przeszkadzało to, że jej ukochany pochodzi z mafijnego środowiska. Gdy okazało się, że ich związek prawdopodobnie niewiele dla niego znaczył i wysłał Anę na Majorkę bohaterka była przekonana, że to już koniec ich kontaktów. Czy jednak rzeczywiście tak było?

Cykl ,,Niebezpieczna znajomość" to interesująca treść zawarta w mafijnym świecie, która dostarczy czytelnikowi wielu emocji. Jeżeli lubisz teoretycznie niebanalne, ale jednak nietuzinkowe historia, te powieści będą idealne dla Ciebie. Sylvia Bloch staje się coraz bardziej rozpoznawalną pisarką, biorąc pod uwagę opinie o jej książkach i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jej książki z każdą kolejną stają się coraz bardziej przemyślane i dopracowane. Nie daj się dłużej namawiać, zatop się w mrocznym świecie niebezpiecznej znajomości.


  Kamila Walota  (21.10.2022)
"Zmuszona" to kontynuacja książki "Porwana".
Patrick niespodziewanie porzuca Anę zakochaną w nim do szaleństwa. Mężczyzna wysyła ją do Alcudii i każe jej o sobie zapomnieć. Tam czeka na nią fałszywe nazwisko, mieszkanie, samochód oraz karta kredytowa. Ana nie wychodzi z domu, a zakupy przynosi jej mężczyzna wynajęty przez Patricka. Dziewczyna próbuje ułożyć sobie życie na nowo, ale czuje się samotna w nowym miejscu. Wszystko zmienia się gdy poznaje przystojnego Włocha. Niestety nie wie, że jest obserwowana...
Czy Ana będzie szczęśliwa z nowym mężczyzną?
Czy zapomni o Patricku?
Odpowiedzi na te pytania szukajcie w tej książce.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Ta historia wbiła mnie w fotel. Wciągająca już od pierwszej strony. Ciekawa fabuła i świetnie wykreowani bohaterowie. Śledziłam ich losy z ogromną ciekawością. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Znajdziecie tutaj niebezpieczeństwo, strach, adrenalinę, zaskakujące zwroty akcji, emocje, miłość, pożądanie, kłamstwa i tajemnice.
Bardzo przypadł mi do gustu styl autorki.
Jeśli lubicie książki pełne emocji, namiętności i świetnej akcji to dobrze trafiliście.
Jestem usatysfakcjonowana z lektury. Bawiłam się świetnie.
Gorąco polecam Wam obie książki. Gwarantuję, że skradną Wasze serducha.

BRUNETTE BOOKS


  Grzegorz Grzechuczyta  (16.02.2023)
Postępowanie tylko i wyłącznie pod wpływem emocji, bez jakichkolwiek przemyśleń może zakończyć się tragicznymi skutkami, których można było uniknąć. W takich wypadkach nie zawsze konkretne działanie przyniesie zamierzony efekt poprzez wpływ jakichś czynników, które podczas rozważania „za i przeciw” moglibyśmy dostrzec, a tym samym zrezygnować z obranego sposobu rozwiązania problemu na rzecz innego pomysłu. Niestety nie każdy jest w stanie tak postępować w każdej sytuacji.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dalsze losy Any, która pod innym imieniem i nazwiskiem zostaje wysłana przez Patricka na Majorkę, gdzie ma zacząć życie od nowa. Po pewnym czasie na miejscu poznaje nowych przyjaciół, a także odnajduje rodzinę swojej matki. W międzyczasie dowiaduje się, że jest w ciąży z Patrickiem, lecz postanawia, że samodzielnie wychowa swoje dziecko, mylnie sądząc o tym, że nigdy dla niego nic nie znaczyła. Natomiast Patrick próbuje zapomnieć o ukochanej, którą wysłał do innego kraju w trosce o jej bezpieczeństwo. Niestety mężczyzna zaczyna pogrążać się w nałogu alkoholowym i jedynym ratunkiem dla niego jest nawiązanie kontaktu z ukochaną? Jak zareaguje Patrick na wieść o tym, że zostanie ojcem i kto za to przypłaci życiem? Kto zagraża bezpieczeństwu Any? Jakie traumatyczne wydarzenie czeka bohaterkę? Co jeszcze się stanie? O tym w książce „Zmuszona. Niebezpieczna znajomość” autorstwa Sylvii Bloch.

Zachowanie bohaterów

W przypadku Any otrzymujemy obraz kobiety, która pomimo świadomości tego między jakimi ludźmi się znajduje, postępuje nierozważnie pod wpływem chwili i zaistniałych emocji. Chociażby dzięki swojemu pochodzeniu powinna wiedzieć co jej wypada, a co nie. Jej działanie w końcu doprowadzi do czyjejś śmierci i na nią ściągnie pewne niebezpieczeństwo. Natomiast Patrick wcale nie jest lepszy i zamiast od początku wyjawić chociaż część prawdy dotyczącej tego kto i jakie zamiary ma w stosunku do niej, to ukrywa to przed nią myśląc, że da radę ją ochronić. Czasem rzeczywiście może lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy, ale w tym wypadku miał świadomość tego, jak się Ana zachowuje i pomimo tego postąpił inaczej niż należało. Zachowania tych bohaterów bywały irytujące, ale to wcale nie jest źle, gdyż książka powinna wzbudzać jakieś emocje, a ciężko sobie wyobrazić, że romans mafijny będzie tylko i wyłącznie cukierkowy i bez żadnych negatywnych uniesień. W tym wypadku czytelnik doświadcza zarówno tych pozytywnych, jak i przeciwnych im odczuć, co jest moim zdaniem w tym gatunku dużym plusem.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością zresztą tak samo, jak w przypadku pierwszego tomu. Akcja nie zwalnia, cały czas toczy się ku najważniejszym wydarzeniom, a wszystko to jest pełne różnych uczuć widocznych u bohaterów. Należy serię czytać całościowo, bo bez znajomości wcześniejszych wydarzeń nie ma możliwości odnalezienia się w tym tomie (na siłę da radę przeczytać, ale przeszłość dotycząca przede wszystkim Any i Patricka jest kluczowa). Okładka może zwrócić uwagę czytelnika i pasuje swą ciemną kolorystyką oraz przedstawionymi postaciami do tej z pierwszego tomu. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku, gdyż dzięki niej przeniesiecie się w świat nieczystych zagrywek, niebezpiecznych wydarzeń i gorących uczuć ze światem mafijnym w tle.


  Anna Kaczor  (28.02.2023)
Miłość, jaką Ana darzy Patricka, jest ogromna. Kobieta myślała, że to wystarczy, że teraz wszystko już będzie dobrze. Niestety myliła się. Zraniona, odepchnięta, ze złamany sercem zostaje wysłana na Majorkę. Kobieta nie radzi sobie z rozstaniem, czuje się bardzo samotna, nie ma ani siły, ani ochoty na nic. Tak mają jej dni, tygodnie, aż pewnego dnia postanawia coś zmienić. Chociaż nie jest to łatwe, pomalutku się podnosi. Poznaje Marco, mężczyznę, który wraz z babcią prowadzi sklep nieopodal miejsca, w którym mieszka i się z nim zaprzyjaźnia. W jej życiu pojawia się również pewna młoda kobieta, dzięki której zaczyna po prostu żyć.
Ana dostała od Patricka namiary na swoją rodzinę i chociaż się boi, postanawia się do nich udać. Wszystko zaczyna się pomalutku układać, nawet niespodziewana wiadomość o tym, że pod sercem nosi dowód swojej miłości, nic nie zmienia. Teraz ma dla kogo żyć i zamierza zapewnić maleństwu wszystko, co najlepsze. Kiedy życie Any zaczyna być nawet szczęśliwe, pojawia się Patrick, wszystko zmieniając. Co takiego zrobi? Czy Ana poradzi sobie z kolejnymi zmianami w jej życiu? Kim okarze się jej nowa przyjaciółka? Jak potoczy się znajomość Any i Marco?

Pierwszy tom zdecydowanie mi się podobał, dlatego po drugi sięgnęłam z dużym zainteresowaniem, a jednocześnie niemałymi oczekiwaniami. Nie zawiodłam się ani troszkę. Książka okazała się ciekawa, wciągająca i to do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać. Akcja szybka, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.

Bohaterowie nadal ciekawi, dobrze wykreowani, a jednocześnie trochę inni niż w poprzednim tomie.
Ana stała się silniejsza, szczególnie kiedy dowiedziała się o ciąży. Zaczęła walczyć o siebie, o przyszłość swoją i maleństwa. Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak nadal ją bardzo lubiłam.
Patrick z jednej strony pozostał silny, niebezpieczny, z drugiej to, co czuje do Any, jest bardzo silne, a wszelkie decyzje, jakie podejmuje, robi to z myślą o niej i jej bezpieczeństwie. To bohater, którego trzeba dokładnie poznać, zrozumieć jego punkt widzenia, a dopiero później ocenić.

„Zmuszona. Niebezpieczna znajomość” to książka, która mnie się podobała na tyle, że ciężko było mi się od niej oderwać. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA


  Karolina Kokoszka. Ksiazka_w_sercu  (31.07.2022)
Ana po porzuceniu przez Patricka próbuje odnaleźć się w nowym miejscu i próbuje wyleczyć złamane serce. Kiedy pomału staje na nogi jej świat ponownie wywraca się do góry nogami. Patrick z powrotem sprowadza Ane do swojego domu aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Uczucia którymi darzą się bohaterowie nigdy nie zgasły, czy pomimo wielu tajemnic zakochani mogą być razem?
Jak na to wszystko zareaguje Ana i czy wybaczy Patrickowi ból jaki jej sprawił ?

Czekałam na tą kontynuację i jestem bardzo zadowolona z przebiegu historii. Było wiele emocji, od łez po śmiech. Od początku trzymałam kciuki za bohaterów i bardzo się cieszę z zakończenia. Pierwszą część czytałam dość dawno i trochę się bałam, że nie będę pamiętała co się działo w pierwszej części, lecz kiedy przeczytałam pierwszych kilka zdań drugiego tomu wszystkie wspomnienia wróciły i na nowo wkręciłam się w tą historię. Autorka od początku trzyma czytelnika w napięciu i ani na moment nie zwalniała tempa. Bardzo polubiłam Ane i Patricka i będę za nimi tęskniła i z pewnością jeszcze nie raz wrócę do ich historii.


  Paulina Bartel  (16.08.2022)
„Zmuszona. Niebezpieczna znajomość”. Zanim zaczęłam czytać nadrobiłam pierwszą część, nie każdą książkę dobrze się czyta bez znajomosci poprzedniego tomu. Poszło mi sprawnie z obiema dlatego, że historię czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Trochę się zawiodłam tym, że tak mało świata mafii w książce która się na niej opiera. Losy bohaterów drugiej części były przewidywalne i czytając czekałam na coś co mnie jeszcze zaskoczy. Nie wywołała efektu wow ale też nie mogę powiedzieć, że była zła. Fabuła jest dość prosta i muszę przyznać, że na tle książek mafijnych dostępnych na rynku nie wybija się na sam szczyt. Czytałam ją bez większych emocji i nie czułam ciągłego trzymania mnie w napięciu. Bohaterowie mają w sobie coś co może przyciągnąć czytelnika. Każdy z nich ma dobrze wykreowany charakter i chociaż czasem zdarzało się, że mnie irytowali swoim zachowaniem to mogę powiedzieć, że da się ich polubić. Jeśli macie jeszcze przed sobą to nie będę się wdawać w szczegóły :) Ogólnie moim zdaniem to całkiem przyzwoity i niewymagający romans na to żeby usiąść i się oderwać ba chwile od obowiązków.


  Weronika Świdrak  (17.10.2022)
Patrick niespodziewanie postanawia zakończyć ich znajomość i wysyła Anę na Majorkę, dziewczyna zaczyna przypuszczać, że ich związek budowany był na fikcji, ale co zatem znaczy
czekające na nią mieszkanie, karta kredytowa na fałszywe nazwisko, samochód… ?

Kontynuacja cyklu „Niebezpieczna znajomość”, równie dobra, jak część wprowadzająca do tej historii.

Chciałam zacząć przede wszystkim od podkreślenia faktu, że w tej książce znajdziemy jednak o wiele więcej tajemnic, łamigłówek
i ukrytych znaczeń, które zgodnie z postępem czytelniczym będą się wyjaśniać. Tutaj górują emocje, setki rozmaitych emocji- począwszy od strachu, kończąc na zdziwieniu, zażenowaniu i manipulacji.

Niektóre kwestie były dość ciężkie, nawet dla mnie- wielbicielki kryminałów- do sensownego uporządkowania. Dużym szokiem był także plot twist związany z Marco. Autorka wplotła do fabuły dodatkowego ktosia, który bardzo namieszał, jednak nie będę nawiązywała do fabuły, żeby nie psuć Wam zabawy.

Przyznam, że jest także kwestia, która bardzo razi mnie w oczy- przewaga dialogów nad monologami wewnętrznymi. Nie ukrywam, że chciałabym bardziej zrozumieć, poznać punkt widzenia poszczególnych postaci. Jestem niezmiernie ciekawa, jak ta historia by się potoczyła, gdyby zaczęli oni od uporządkowania własnych myśli i zaakceptowania prawdy o swoim zachowaniu.

Podsumowując: jestem zadowolona z lektury, ale nie w pełni usatysfakcjonowana.


  Wiktoria Guzik  (18.10.2022)
„Zmuszona. Niebezpieczna znajomość”

Druga część o Anie i Patricku pojawiła się po dość długiej przerwie. Sama też o tym, że już jest, dowiedziałam się przez przypadek. Na początku nie skojarzyłam, ale po przeczytaniu opisu coś zaczęło mi świtać. I tak oto owa książka pojawiła się u mnie w biblioteczce.

Ana rozpoczyna nowe życie w Alcudii. Dostaje nowe mieszkanie, samochód, a nawet nowe, fałszywe nazwisko. Mimo tego kobieta nie umie odnaleźć się w nowym świecie. Czuje się samotna, ciągle płacze i nie może zrozumieć, czemu spotkało ją coś takiego. Tutaj specjalnie nie zdradzam szczegółów, gdyby ktoś jeszcze nie skończył części pierwszej. Kiedy w końcu zaczyna wychodzić do ludzi, poznaje przystojnego Włocha – Marco. Mimo początkowych niechęci do spotkań towarzyskich, w końcu się przełamuje i zaczyna coraz częściej spotykać się z nowo poznanym mężczyzną. Później sprawy się komplikują i kobieta znowu wpada w tarapaty. Jak tym razem potoczą się losy Any? Czy kobieta w końcu znajdzie szczęście w życiu?

Powiem szczerze, że nie do końca pamiętałam, co działo się w części pierwszej. Wiedziałam jedynie, jak się zakończyła. I generalnie to mi musiało wystarczyć. Nie chciałam po raz drugi czytać poprzedniej części, bo nie mogłam doczekać się tej. Na szczęście zagłębiając się coraz bardziej w treść, odświeżałam sobie troszeczkę pamięć. Aż w końcu wiedziałam już wszystko. Na początku byłam zła na postępowanie bohaterów, bo wszystko, co robili, wydawało się nielogiczne. Jakby na siłę chcieli się skrzywdzić. Pytanie po co. Czy duma naprawdę jest czymś tak ważnym, że nie można odpuścić? Jednak potem zrozumiałam, że gdyby wszystko potoczyło się tak, jakbym chciała, to ta książka nie byłaby tak wciągająca, jak jest teraz. Przeczytałam ją jednym ciągiem i w sumie wiedziałam już od pierwszych stron, że nie będzie łatwo mi odpuścić. Cały czas coś się działo, więc ani trochę nie wiało nudą. Jak zwykle było lekko i zgrabnie, nie było niepotrzebnych opisów i przede wszystkim niczego nie było za dużo. Wszystko było idealnie dopasowane. Nie mam się do czego przyczepić i jestem bardzo zadowolona, że spędziłam czas przy tej książce.

Podsumowując, owa książka Sylvii Bloch bardzo mi się podobała. Mogę się nawet skłonić ku temu, że była lepsza od pierwszej części. Do pióra autorki będę z chęcią wracać, a tej lekturze jestem zmuszona dać 8/10.


  Królewskie Recenzje  (31.12.2022)
Ana dostaje nową tożasamość i rozpoczyna nowe życie na Majorce. W Alcudii czeka na nią nowe mieszkanie, karta kredytowa i samochód. Ona jednak nie pragnie niczego bardziej od spędzenia życia z Patrickiem. Nie przeszkadza jej, że on należy do mafii i najwyraźniej nie zależu ma na niej tak jak jej zależy na nim.
Ana czuje się zagubiona w nowym miejscu. Jednak daje jej ono możliwość poznania swoich korzeni, bowiem stamtąd pochodzi jej matka. Dziewczyna odnajduje tam swoją rodzinę, nawiązuje przyjaźń z nowo poznaną kobietą i daje szansę nowo poznanemu Marco. Daje jej to nadzieję na poukładanie sobie życia. Nie wie jednak, że jest pod ciągłym nadzorem, a jeden nieprzemyślany ruch może ściągnąć na nią kłopoty.
Po emocjonującej pierwszej części z niecierpliwością zabrałam się za czytanie kontynuacji. Tutaj również nie zabrakło emocji, choć klimat książki odrobinę się zmienił. Nie zdradze Wam jednak jak, bo wtedy odsłoniłabym zbyt wiele w tej historii. Powieść podobała mi się chyba jeszcze bardziej niż jej poprzedniczka. Nie obyło się jednak bez drobnych mankametnów. Czasami już męczyły mnie ciągłe niedopowiedzenia między bohaterami i brak szczerej rozmowy, które często doprowadzały do absurdalnych sytuacji. Ale to również pokazuje, jak wszystko może się pomieszać, kiedy brakuje rozmowy, szczególnie o uczuciach i ludzie bazują jedynie na włąsnych domysłach i wyobrażeniach.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.