Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Zapamiętaj mnie — Seweryn Hapka
Zapamiętaj mnie — Seweryn Hapka

Zapamiętaj mnie

Cena: 24,00 zł 20,40 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Zapamiętaj mnie zabiera nas we wzruszającą podróż, jaką musi przebyć Will Roberts, by poznać na pozór banalną rzecz - smak szczęścia.

Will, zachłyśnięty wizją wielkiego świata, zaprzedaje swoje wartości w imię ulotnych, materialnych wygód. W pędzie codzienności nie dostrzegł nawet momentu, kiedy stał się trybikiem korporacji, ograbionym z marzeń. Jedyną osobą, która łączy go z dawnymi ideami, jest siostra Evelyn. Czy Willowi uda się odnaleźć właściwą drogę i czy wystarczy mu na to czasu?

www.sewerynhapka.wix.com/book

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2016
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 168
  • ISBN: 978-83-8083-244-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Kałcz  (13.09.2016)
Will jest pracownikiem w jednej z firm wielkiego miasta, do którego przeprowadził się po ukończeniu szkoły. Zaślepiony walką o bycie najlepszym zapomina, co w życiu jest najważniejsze. Czy uda mu się odnaleźć prawdziwe szczęście?
Główny bohater to osoba, która z pewnością nie potrafi poradzić sobie z życiem. Jego rodzice nie byli w stanie zapewnić mu kochającego domu. Jedynie jego siostra Evelyn dawała mu radość życia. Jednak któregoś dnia złamał daną siostrze obietnicę, co odbiło się echem na całym jego życiu. Will kojarzy mi się z narratorem książki pt.” Pod Mocnym Aniołem” albo z głównym bohaterem „Zbrodni i kary”. Zagubiony, niepotrafiący poradzić sobie z własnymi myślami, mechanicznie wypełniający swoje obowiązki. Will nie mógł poradzić sobie z presją, jaką było dla niego życie.

Styl pisania autora wprowadza czytelnika w stan melancholii i zadumy. Czytelnik myśli nie tylko o losach głównego bohatera, lecz także o zachowaniu każdego człowieka. „Zapamiętaj mnie” to historia, która poruszy serca czytelników ze względu na to, że pokazuje prawdziwe emocje zagubionego w świecie człowieka. Ponadto, Will rozmawia ze zjawiskiem abstrakcyjnym. Dopiero na końcu książki dowiadujemy się kim lub czym jest ten, do którego mówi mężczyzna. Właśnie te słowa, skierowane do abstrakcji, najbardziej skłaniają do myślenia.

Uważam, że warto przeczytać „Zapamiętaj mnie”, ponieważ powieść ta dotyka bardzo ważnych tematów, o których często zapominamy. Przedstawiona historia jest przestrogą dla osób, które podążają tylko ścieżką swojej kariery zawodowej. W którymś momencie przestają zdawać sobie sprawę z tego, że po drodze coś ominęli. Jeden najważniejszy szczegół, bez którego nie można osiągnąć szczęścia w życiu.

Krótka, lecz wzruszają historia z morałem, która przypomina o istocie życia.


  Kraina Książką Zwana  (5.09.2016)
Była szczera... Jak małe dziecko roznoszące balony. Każdy balon wypełniała radością, który wszyscy zabierali do swych domów. Tam zapewne pękał - przygnieciony ciężarem codzienności.

Czy krótka powieść może być czymś, co sprawi, że nasze myśli zaczną pracować na zwiększonych obrotach, a serce choć przez chwilę zabije szybszym rytmem? Jakiś czas temu powiedziałabym stanowczo nie, jednak już któryś raz z rzędu w moje ręce trafia dość cienka książka. Jak z tym zadaniem poradził sobie autor?

Kim jest Seweryn Hapka? To dwudziestosześcioletni mężczyzna, pochodzący z małej kaszubskiej wioski - Korne. Urok tego miejsca, spokój i harmonia pozwoliły mu na zebranie wszystkich kotłujących się od dawna słów, które swoje ujście odnalazły na kartach książki Zapamiętaj mnie - debiutanckiej powieści. Ma nadzieję, że podobnie jak on sam, czytelnicy będą przeżywać historię bohaterów. Ludzi, którzy tak, jak my wszyscy, starają się odnaleźć sposób na godne życie i bycie szczęśliwym.

Will zachłyśnięty wizją wielkiego świata, zaprzedaje swoje wartości w imię ulotnych, materialnych wygód. W pędzie codzienności nie dostrzegł nawet momentu, kiedy stał się trybikiem korporacji, ograbionym z marzeń. Jedyną osobą, która łączy go z dawnymi ideami jest siostra Evelyn. Czy Willowi uda się odnaleźć właściwą drogę i czy wystarczy mu na to czasu?

Seweryn Hapka zafundował mi lekturę na jeden wieczór. Pochłonęłam ją dosłownie w kilka chwil, kiedy moja mała córeczka walczyła z klockami. To trzeba przyznać, czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Po skończonej lekturze naszła mnie myśl, że trochę smucą mnie tak krótkie historie. Szczególnie, jeśli autorowi uda się napisać coś naprawdę ciekawego i całkiem dobrego, bowiem czuje się pewien niedosyt. Nie zdążyłam się jeszcze porządnie rozkręcić, a już nieuchronnie zbliżałam się do epilogu. Troszkę szkoda, ale nie oznacza to, że książka jest przez to gorsza. W żadnym wypadku.

Zapamiętaj mnie to debiutancka powieść, która porusza na pozór dość banalny temat, jakim jest odnalezienie smaku szczęścia. Powierzchownie banalny temat, okazuje się być dość ciężki i przepełniony emocjami. To mnie nawet zdziwiło. Początkowo widząc opis fabuły, urokliwą okładkę i tytuł, spodziewałam się jakiegoś romansu napisanego jeśli już przez mężczyznę, to zdecydowanie dużo starszego. Wiek autora zaskoczył mnie podobnie, jak treść jego książki.

Główny bohater Will wykreowany jest całkiem dobrze. Nie mam do niego zastrzeżeń, jednak bardziej do gustu przypadła mi jego siostra, Evelyn. To miła, energiczna i wprowadzająca odrobinę uśmiechu dziewczyna. Spodobało mi się to, jak Seweryn Hapka przedstawił relacje rodzeństwa, które jest dla siebie wszystkim. Myślę, że niejednemu przydałaby się lekcja pokory i szacunku do własnego brata czy siostry. Do tego Will został wciągnięty w wiecznie chodzące trybiki korporacji. Tak łatwo się w nią wplątać, tak ciężko później sobie z nią poradzić. Nie ukrywam, że również ten wątek bardzo mnie interesował.

Jak już wspomniałam Zapamiętaj mnie jest książką emocjonującą i uczuciową, a do tego skłaniającą do refleksji. Jest to opowieść o samotności, ludzkim dramacie, porzuceniu własnych ideałów, próbie odnalezienia się w dorosłym, codziennym życiu i dojrzewaniu. Jest to książka opowiadająca o tym, że nigdy nie możemy być pewni dnia następnego. Tego, co przyniesie nam jutro, bowiem los lubi płatać figle, a przewrotność życia bywa zaskakująca.

Podsumowując, Zapamiętaj mnie to krótka, lecz zapadająca w pamięć debiutancka powieść polskiego autora. Wzruszy, przepełni Twoje serce emocjami i sprawi, że po odłożeniu jej na półkę usiądziesz w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i zastanowisz się nad przewrotnością losu, stosunkiem do bliskich osób i smakiem własnego szczęścia.

http://krainaksiazkazwana.blogspot.com


  Olga Leśniewska  (13.09.2016)
W dzisiejszych czasach kariera, zarobki, drogie auta, wielkie domy i wygodne życie to priorytety większości. Ludzie zaczynając wielką pogoń za sukcesami, zapominają co w życiu się liczy. Rodzina i przyjaciele często schodzą na drugi plan. Wizyty u swoich najbliższych odbywają się raz na rok i mimo to, nie cieszą. Jak odnaleźć się w tym świecie i co zrobić aby nie popaść w takie życie?


Will jest młodym przedsiębiorcą zachłyśniętym wizją kariery i wielkiego świata. Jest on bezwzględny w tym co robi i dąży do tego by być jeszcze lepszym. Stał się człowiekiem bez marzeń, który jest wpatrzony w swoją pracę. Jego życie stało się wielką rutyną i sam nie był w stanie jej zmienić.

Evelyn to jego młodsza siostra, która jako jedyna przypomina mu jaki kiedyś był. Potrafi odnaleźć w nim starego i dobrego Willa, którego tak dobrze znała. On za to próbuje przy niej znaleźć właściwą drogę. Wydarzenia, które mają miejsce w jego życiu zmienią wszystko, cały pogląd na jego dotychczasowe życie. Czy Will da rade i starczy mu na to czasu?

Patrząc na dzisiejsze powieści i książki masowo wydawane przez wydawnictwa możemy zauważyć, że na rynku dostajemy dużo typowych romansów, ukazujących jak człowiek potrafi zmienić się dla swojej drugiej połowy. Zaczynając czytać "Zapamiętaj mnie" byłam przekonana, że znów trafiam na taką właśnie powieść - schematyczna i bardzo podobną do innych. Ale nie! Dostałam tutaj piękną powieść obyczajową ukazującą bez żadnych przykrywek życie w korporacji. Pokazującą jak bardzo można się zachłysnąć wygodnym życiem oraz jak łatwo można go znienawidzić.

Autor przedstawił wspaniałą historię rodzeństwa, które wręcz było dla siebie wszystkim. Pan Seweryn przełamał opisy wiecznie kłócących się i nienawidzących rodzeństw, które były już nie do wytrzymania. Sama postać siostry głównego bohatera była bardzo zaskakująca i od razu można było ją polubić. Miała w sobie dużo tajemniczości ale też tryskała energią. Przez właśnie tą postać powieść nabrała trochę wesołości, chociaż do czasu.

Powieść jest dość krótka, ponieważ ma ok, 160 stron, dlatego czytanie jej zajęło mało czasu. Autor zabiera nas dosłownie na chwilę w wydarzenia mające miejsce w życiu Willa przez co wzbudza bardzo ciekawość. Ja czytając książkę często zastanawiałam się jak potoczyły się zdarzenia dalej, co było powodem czy też jaki był skutek. Wprowadza to czytelnika w poczucie, że sam może dokończyć zdarzenia jak chce, co również jest dużym plusem.

Podsumowując, książkę warto przeczytać, chociaż nie byłabym pewna czy każdemu się spodoba. Ja odebrałam ją bardzo pozytywnie i myślę, że potrafi ona wnieść do życia poglądy, które dużo dają do myślenia. Skłania na pewno do zastanowienia się co jest w życiu ważne i do czego trzeba dążyć aby dojść na sam szczyt.
onlybooks-jdb.blogspot.com


  czytaj- na-walizkach  (27.09.2016)
Główny bohater ,,Zapamiętaj mnie” Will, zagubił się w korporacyjnym świecie, gdzie liczą się wyniki, tabele sprzedaży i pęd po coraz więcej. W pustym, zimnym życiu obija się od ludzi, nie nawiązując silnych więzi, a jedynie krótkotrwałe romanse na jedną noc i puste przyjaźnie, które nie dają pocieszenia.

Kiedyś w jego życiu był blask i radość, a wnosiła je jego siostra Evelyn, którą pozostawił za sobą w małym miasteczku. Rodzeństwo złączone dramatami rodzinnymi, po mimo odległości wciąż bliskie. Czy Will’owi uda się odbudować więź z siostrą, odnaleźć łączącą ich nić porozumienia?

W przewidywalnym życiu Willa, pustka coraz bardziej rozlewa się w jego sercu, pod wpływem impulsu próbuje złożyć swój świat na nowo i zrobić w nim miejsce dla Evelyn oraz innych osób.,,Zapamiętaj mnie” to przejmująca historia samotności, życiowych dramatów, porzucania ideałów i próby odnalezienia się w dorosłym życiu. To, opowieść o zmianie, trudnych wyborach i nieprzewidywalności ludzkiego losu, który lubi płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.