Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Zapach wanilii — Agnieszka Łaska
Zapach wanilii — Agnieszka Łaska

Zapach wanilii

Cena: 34,00 zł 28,00 zł
Wysyłamy w 1-7 dni (Co to znaczy?)

Opis i recenzje

Rzecz o ludziach, wampirach, aniołach i wielkiej miłości

Siedemnastoletnią Sandrę, wcześnie osieroconą przez rodziców, wychowuje babcia. Dziewczyna nie ma wspomnień z dzieciństwa, bo straciła pamięć na skutek wypadku. Coraz częściej wydaje jej się jednak, że ta podawana przez babcię wersja nie jest zgodna z prawdą. Jakiś czas temu na jej ramieniu pojawił się dziwny znak przypominający tatuaż. Coraz częściej miewa silne bóle głowy i towarzyszy im wrażenie, jakby ktoś próbował przejąć nad nią kontrolę. W nagłych przebłyskach ukazują jej się budzące grozę strzępy wspomnień z dzieciństwa. Sandra ukrywa te fakty przed otoczeniem, przeczuwając, że wiedza o nich może być niebezpieczna dla jej bliskich i niej samej. Mimo to jest zdecydowana dotrzeć do prawdy, nawet gdyby cena poznania miała się okazać wysoka.

pierwsza książka z serii Mroczny znak

Przebudziłam się gwałtownie, szybko łapiąc oddech i rozglądając się po pomieszczeniu. Nadal byłam w swoim pokoju, wszystko wydawało się nienaruszone, jednak w cieniu okiennych zasłon zobaczyłam ciemną postać. Pobudzona dziwnym snem, z którego przed chwilą się ocknęłam, przestraszyłam się jeszcze bardziej, widząc, że cień się przybliżył.
Bałam się tak, że choć próbowałam krzyczeć, nie wydałam z siebie żadnego dźwięku, gdyż głos odmówił mi posłuszeństwa.
Przesunęłam się w najdalszy kąt łóżka, napierając mocno na twardą ścianę.
Postać zbliżyła się do mnie, pokazując swoją prawdziwą twarz. Blask rzucany przez biały księżyc oświetlił niewinnie wyglądającego chłopca o czekoladowych kręconych włosach.


Agnieszka Łaska, czerwonowłosa osiemnastolatka, wiecznie zabiegana, zawsze znajduje jednak czas na spotkania ze znajomymi i na czytanie. Książki kupuje nałogowo, przez co jej biblioteczka stale się powiększa. Swoją pierwszą książkę, pt. ,,Magiczna Tajemnica” napisała w wieku 12 lat, a wydała niecałe dwa lata później. Wkrótce potem zaczęła pracować nad kolejną powieścią, pt. ,,Zapach wanilii”. Agnieszka wierzy, że warto spełniać marzenia i zawsze starać się być uśmiechniętym i szczęśliwym człowiekiem.


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 342
  • ISBN: 978-83-8083-795-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kasia Pessel  (7.01.2018)
Pamięć bywa ulotna i zwodnicza, czasem brak wspomnień wcale nie jest błogosławieństwem. Prawda, nawet gdy jest bolesna, bywa wybawieniem, chociaż stawianie jej czoła wymaga odwagi i zmierzenia się z tym co nieznane. Przeszłość zawsze jest jednym z kluczy do przyszłości, niekiedy jedynym dostępnym …

Sandra nie wyróżnia się z grona rówieśników, nastolatka podobna do wielu innych, grono oddanych przyjaciółek daje jej poczucie bezpieczeństwa, a to dziewczynie jest bardzo potrzebne. Nikt nie wie co naprawdę czuje i co się z nią dzieje, ostatnimi czasy wciąż musi uważać by nikt nie zauważył lęku przed dziwnymi sytuacjami. Wracają ślady tego co kiedyś miało miejsce, ale czy to rzeczywiście się wydarzyło? No i dlaczego pojawia się silny ból z jednoczesnym poczuciem, że jest przez kogoś obserwowana? Sandra jest przekonana, że o czymś nie wie, lecz nie tak łatwo uzyskać odpowiedzi, zwłaszcza gdy najbliżsi nabierają wody w usta lub kończą rozmowę gdy jeszcze nic nie wyjawili nic istotnego. Czego była świadkiem kilkanaście lat temu? Oficjalna wersja nie zadowala siedemnastolatki, a powtarzające się „incydenty” utraty świadomości nie nastrajają optymistycznie. Dotarcie do prawdy staje się celem nastolatki, lecz tajemnice z przeszłości są bardzo dobrze skrywane przed nią, dlaczego tak wszystkim zależy by ich nie poznała? Czy warto podejrzewać wszystkich wokół siebie? Niekiedy jednak nie da się odsunąć w głąb głowy kłębiących się myśli, szczególnie gdy stają się coraz bardziej niepokojące. Coś podpowiada Sandrze, że odkryje o wiele więcej niż chciałaby, lecz jest zdeterminowana by poznać fakty o sobie i swych najbliższych, nawet kiedy cena rośnie z dnia na dzień …

Cudze chwalimy, a swoje mamy czyli aż nazbyt często nie zauważamy polskich twórców. Agnieszka Łaska jak najbardziej zasługuje by z jej najnowszą książką się zapoznać i zapamiętać jej nazwisko na przyszłość. „Zapach wanilii” odświeża gatunek paranormalnych historii, którymi nie tak dawno prawie przesyciliśmy się. Młoda autorka pokazała się od jak najlepszej strony umiejętnie przekładając na słowa swój pomysł. Niewątpliwie dużym plusem jest połączenie odmiennych wątków nadprzyrodzonych w jedną opowieść, co nie tylko ją wzbogaca, ale i stanowi intrygującą grę kontrastów. Trzeba przyznać, że niejedna zagadka kryje się w „Zapachu wanilii”, uatrakcyjniając czytaną książkę i wzbudzając apetyt na dalszy ciąg. Fabuła obfituje w kilka punktów zwrotnych, nie tylko kierujące ją każdorazowo w nowym kierunku, ale również jest zaskakującym rozwinięciem wcześniejszego ciągu wydarzeń. Czytelnicy, zagłębiając się w lekturę, mogą liczyć na ciekawą historię i niejeden moment zaskoczenia, kiedy wydawałoby się, iż znamy to co będzie miało miejsce zaraz po tym okazuje się, że autorka przygotowała niespodziankę. Spokojne chwile przeplatają się z fragmentami pełnymi akcji, nie zabrakło także emocji, gdyż „Zapach wanilii” to w dużej mierze opowieść o uczuciach i przyjaźni.

Dodaj własną recenzję