Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Zapach kadzidła — Małgorzata Trębicka
Zapach kadzidła — Małgorzata Trębicka

Zapach kadzidła

Cena: 34,99 zł 29,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Mroczne sekrety nigdy nie pozwolą o sobie zapomnieć.

W galerii sztuki w centrum Londynu spotykają się przypadkiem dwie kobiety. Mila to ambitna bizneswoman i zapalona podróżniczka, która czerpie z życia garściami. Konstancja jest Polką, matką dwójki dzieci i kobietą spełnioną zawodowo. Ktoś mógłby powiedzieć, że do szczęścia nie brakuje im absolutnie niczego – jak bardzo by się pomylił! Kobiety skrywają bowiem bolesne tajemnice związane z losami ich rodzin.
Gdy Konstancja dowiaduje się, że jej matka może mieć związek z serią niewyjaśnionych morderstw, postanawia dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Z pomocą Mili odkryje wkrótce, że słowo „prawda” bywa zaskakująco wieloznaczne…

Obudziła się. Zegar na wyświetlaczu telefonu pokazywał 2:34 rano. Poduszka była wilgotna. Włosy mokre od potu i tętno zbyt wysokie jak na osobę, która dopiero wybudziła się ze snu. Znowu koszmar. Znowu ten sam. Nawiedza ją nieustannie od kilku lat, ale za każdym razem różni się szczegółami.

Małgorzata Trębicka
Absolwentka wydziału prawa na jednej z brytyjskich uczelni. Mieszka w Zjednoczonym Królestwie. Pracuje jako konsultantka do spraw wdrażania nowych technologii, działających na podstawie sztucznej inteligencji, w firmach prawniczych. Jest mamą dwójki dzieci oraz pasjonatką literatury i podróży.
„Zapach kadzidła” jest jej debiutem literackim.Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 258
  • ISBN: 978-83-8313-041-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  ania bex  (19.09.2022)
„Jeśli nie zagoisz krwawiącej rany, to sprawisz, że twoja krew zaplami tych, którzy tej rany ci nie zadali”.

Pewnego dnia w galerii sztuki w centrum Londynu spotykały się dwie kobiety. Przypadek, czy przeznaczenie.. zwał jak zwał. Spotkanie to stało się kluczem otwierającym puszkę Pandory, o której istnieniu obie chyba nie wiedziały..

Konstancja jest Polską. Z pozoru kobietą spełnioną i szczęśliwą. Ma wszystko, co można by chcieć mieć. Wymarzonego, kochającego i zamożnego męża. Zdrowe, mądre i piękne dzieci. Dom z ogrodem w wysublimowanej dzielnicy Londynu. No i pracę, którą naprawdę lubi. Uważa się za kobietę wyzwoloną i do tej poty była święcie przekonana, że żyje tak, jak chce..

Mila to pełna energii bizneswoman, niezależna i ciekawa świata. Celebruje życie w pełnym wymiarze: obserwuje, czuje, słucha, wącha, dotyka i fotografuje. Jej niewidzialna aura magnetyzuje otoczenie. Swoją wolność ceni ponad wszystko, bo daje jej ona poczucie spełnienia i szczęścia. Tylko czy na pewno Mila jest taka szczęśliwa?

Z pozoru dwa zupełnie odmienne światy, inne perspektywy, różne osobowości – znajdują nić porozumienia.. Ze skrawków ich życia odartego z perfekcji, nasączonego łzami złości i bezradności, pełnego nierozplatanych kołtunów z przeszłości, ocalałego z emocjonalnych trzęsień ziemi, tornad żalu, burz tragedii, obciążonego ciężarem domysłów, zawodów i zrezygnowania, zalanego potokiem słów i ciszą pochłaniającą umysł aż do bólu - wyłania się barwny obraz z pozoru zwykły, przeciętny, płytki i płaski. Obraz kobiety bezimiennej, bezosobowej, wielotwarzowej. W pewnym momencie ukazujący się oczom widok budzi niepokój i pytanie.. Co autor miał na myśli? Dokąd to wszystko zmierza? Aż zza horyzontu wyłania się niejednoznaczne, wielowarstwowe i skomplikowane przesłanie, którego interpretacja, dzięki pozostawieniu przestrzeni osnutej jedynie pastelowym tłem, daje możliwość odkrycia odpowiedzi na pytania, których dotąd nie potrafiło się nawet sformułować..

„Zapach kadzidła” to niezwykle klimatyczna, kobieca, intrygująca i subtelna rozprawa. O pozorach, które mylą. Życiu, które zaskakuje. Ranach, których nie uleczy tylko czas. I o nadziei, która umiera ostatnia. Jedna z takich książek, gdzie to od czytelnika w dużym stopniu zależy co dostrzeże i czy TO da mu to czego oczekuje.

Polecam ten moim zdaniem udany debiut literacki.


  Kamila Asia Kamila Asia  (23.09.2022)
Małgorzata Trębicka - "Zapach kadzidła"
Wydawnictwo Novae Res

___________________________

Centrum Londynu, dwie przypadkowe kobiety i ich spotkanie w galerii sztuki.
Dwie przypadkowe kobiety, które są zupełnym przeciwieństwem siebie. Mila to ambitna bizneswoman oraz zapalona podróżniczka. Konstancja to polka,matka dwójki dzieci oraz kobieta spełniona zawodowo.
Niby na pierwszy rzut oka życie bez potrzeby jakiejkolwiek zmiany.
Ale każdy skrywa jakieś tajemnice.

__________________________

Debiut literacki- Jest dla was ważna informacja przed zaczęciem lektury czy jest wam to zupełnie obojetne?

"Zapach kadzidła" napisany przez Małgorzatę Trębicką jest zdecydowanie charyzmatyczny. Zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę.

W powieści poznajemy Mile i Konstancje, które są na pierwszy rzut oka swoim przeciwieństwem.

Z jednej strony Mila, bizneswoman i podróżniczka. Swoje wyprawy robi spontanicznie,nikogo o tym nie informując. Poznaje nowych ludzi ale nie lubi być z nimi długo związana jakąkolwiek relacją. Posiada w sobie niepowtarzalny magnetyzm , którym przyciąga większość ludzi spotykanych na swej drodze.

Po drugiej stronie medalu mamy Konstancje,która jest Polką, spełnioną zawodowo kobietą z cudowną rodziną. Nie oczekuje od życia więcej niż otrzymała ,ale czyżby na pewno?

Po przeczytaniu powieści mam wrażenie,że więcej dowiadujemy się o życiu Mily,o jej przygodnych znajomościach, bezproblemowego nawiązywania kontaktów. Natomiast zabrakło mi więcej z życia Konstancji.
Gdy opis jasno mówi,że możemy spodziewać się zagadki z niewyjaśnionymi morderstwami , te akcję dostajemy praktycznie na końcu książki. Wątek ten mógł być bardziej rozwinięty bo zdecydowanie byłam zaciekawiona tajemniczymi datami urodzin i śmierci ludzi.

Literatura obyczajowa bądź romans a mialam cały czas przeświadczenie że czytam świetnie napisaną stylistycznie literaturę piękną, gdyż w takim gatunku bym ją raczej umieściła.

Mimo wszystko, autorka ma bogate słownictwo i dobry warsztat literacki biorąc pod uwagę fakt, że jest to debiut.


  Paulina Kwiatkowska  (2.10.2022)
Wychodzę z założenia, że zamykanie się tylko na twórczość danego autora lub konkretny gatunek literacki jest sporym błędem. Takie postępowanie powoduje, że nie da się poznać nowych twórców ani książek spoza ulubionej tematyki. Od zawsze bardzo chętnie sięgam po twórczość nieznanych dla mnie autorów oraz debiutantów. Tak też właśnie postawiłam w przypadku książki ,,Zapach kadzidła" Małgorzaty Trębickiej, która została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. Czy była to dobra decyzja? Dodatkowo na uwagę zasługuje poprowadzenie narracji przez dwie główne bohaterki tej książki.

Głównymi postaciami w tym wydaniu zostały Mila oraz Konstancja. Gdyby spojrzało się na obie panie można było odnieść wrażenie, że są spełnione, szczęśliwe w życiu i niczego więcej im już nie potrzeba. Nic takiego jednak nie miało miejsca, gdyż nie istniały wyłącznie we dwie na całej planecie. Losy i przeszłość ich rodzin nierozerwalnie wpływała na to, jakie tajemnice miały być skrywane przed innymi osobami.

Książeczka nie jest szczególnie obszerna. Bardzo lubię, gdy w poszczególnych wydaniach jest narracja kilkuosobowa, więc w tym wydaniu to także bardzo przypadło mi do gustu. Połączenie literatury obyczajowej z tajemnicami oaz kryminalnymi podejrzeniami okazało się niezwykle udane. ,,Zapach kadzidła" Małgorzaty Trębickiej to jedno z tych wydań, z którym ze spokojem można się zapoznać w jeden z wolnych wieczorów.


  Magdalena Panus  (18.10.2022)
Tętniący życiem Londyn. Dwie kobiety. Mila i Konstancja.
Pierwsza to zagorzała, pewna siebie podróżniczka. Mężczyzn otacza swoim urokiem niemal na każdym kroku, ale też niemal każdy z nich czuję przed nią respect. Samowystarczalna, spełniona zawodowo kobieta, która zamiast mówić woli słuchać. Dzięki tej umiejętności poznaje osoby w swoim otoczeniu niemal ze wszystkim szczegółami.
Druga z kolei to Polka pochodząca z małej miejscowości. Matka. Żona. Kobieta pracująca. Dążyła do tego co ma i jak żyję, a kiedy osiągnęła już wszystko sprawdziło się powiedzenie, że droga jest ważniejsza niż cel. Jest w momencie swojego życia, w którym coś musi się stać by minęła jej obojętność.
Tym czymś może okazać się przypadkowe spotkanie obu kobiet na jednej z wystaw. Ich znajomość z pewnością przyniesie ratunek dla każdej z nich.
Zapach kadzidła to kolejny tegoroczny debiut. Książka owiana jest tajemnicami i niedopowiedzeniami. Zarówno Mila jak i Konstancja mierzą się ze swoją przeszłością, która na pewno wpłynęła na to jakimi kobietami są teraz. Być może na początku nie do końca rozumiałam jaki związek mają ze sobą obie kobiety, ale po skończeniu lektury wiem, że autorka sprytnie zapewniła czytelnikom dowolność interpretacji.


  Natalia Szczuplińska  (2.10.2022)
ZAPACH KADZIDŁA to powieść obyczajowa o kobietach, o niezaleczonych ranach, o grze pozorów, bo nie zawsze to co nam się wydaje, takie nie musi być.

Powieść jest moim kolejnym debiutem, który wpadł w moje łapki. Czy udany?


  Maria Bigda  (23.10.2022)
W „Zapachu kadzidła” poznajemy dwie bohaterki: Konstancję – matkę i żonę, która stara się uciec od swojej codzienności oraz Milę – kobietę enigmatyczną, o której nikt tak naprawdę nic nie wie. Fabułę jest mi bardzo ciężko skomentować, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć wątku, wokół którego ta książka się skupia. Przedstawione wydarzenia stanowią bardziej tło do jakiejś innej historii, której czytelnik nie poznaje, ale być może właśnie taki był zamysł autorki. Nie chcę mówić, że przez całą książkę nic się nie dzieje, ale właśnie takie odniosłam wrażenie. Muszę jednak zaznaczyć, że powieść została napisana bardzo ładnym językiem i oczy wręcz prześlizgują się po kartkach. Być może kiedyś autorka zdecyduje się kontynuować historię Mili i Konstancji? „Zapach kadzidła” wydaje się jedynie wstępem do losów obu kobiet.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.