Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Zakochana w Barcelonie — Anna Wawrykowicz
Zakochana w Barcelonie — Anna Wawrykowicz

Zakochana w Barcelonie

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Są takie miasta, które wydają się być stworzone do miłości...

Gosia, czterdziestoletnia wykładowczyni historii Hiszpanii, wyjeżdża na trzymiesięczne stypendium do Barcelony. Niedawno rozwiedziona, szuka możliwości spojrzenia na swoje dotychczasowe życie ze świeżej perspektywy i traktuje ten wyjazd jako szansę na nowy początek. Zbierając materiały na temat hiszpańskiej wojny domowej, przechadza się po Barcelonie, odkrywając przed czytelnikiem fascynujące elementy tego pięknego miasta – jego historię, zabytki, lokalne tradycje, a także kuchnię. Jednak w Barcelonie czekają na nią nie tylko turystyczne atrakcje, ale przede wszystkim niezwykli ludzie. Wśród nowych znajomych jest lekarz weterynarii Marc, wykładowczyni uniwersytecka Montse i przewodniczka miejska Laia. Spacery i rozmowy z nimi pozwalają Gosi poznać życie codzienne Katalończyków, ich radości i problemy. Być może to właśnie teraz nadszedł czas na prawdziwą przyjaźń, a może i miłość...

Już w pierwszych dniach udała się do Dzielnicy Gotyckiej, najstarszej części miasta, plątaniny wąskich uliczek, pełnych niezwykłych sklepików, barów, restauracji i galerii sztuki, gdzie obok pozostałości murów rzymskich z IV wieku wznosiły się kamienne średniowieczne budowle, wśród których wyróżniała się katedra św. Eulalii. Ta niezwykła świątynia, budowana przez kilka wieków, łączyła w sobie gotyckie wnętrze o pięknych łukach w barwie miodu z jasną neogotycką fasadą od strony zachodniej. Wnętrze katedry zachwyciło Gosię, która nie spodziewała się ujrzeć tak wspaniałych organów i tylu kaplic ‒ było ich prawie trzydzieści ‒ ozdobionych gotyckimi, renesansowymi i barokowymi ołtarzami, pokrytych złotem przywiezionym z Ameryki przez Kolumba, który wieki później, stojąc na wysokiej kolumnie blisko portu, zdawał się wskazywać drogę kolejnym śmiałkom.

Anna Wawrykowicz jest hispanistką, autorką wielu podręczników do nauki języka hiszpańskiego. Napisała także kilka książek o Wrocławiu (albumy, przewodniki) oraz dwie powieści o Hiszpanii: „Miasto niebieskich witraży” (o mieście León) i „Kangur w Madrycie”. Jej pasje to fotografia, podróże i dobre kino.
www.annawawrykowicz.info

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 364
  • ISBN: 978-83-8147-695-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Kaczor  (14.02.2020)
Gosia ma czterdzieści lat, uczy historii i jest dość świeży po rozwodzie. Pragnie zmiany, zapomnienia, dystansu do swojego życia, poukładania go od nowa. Kiedy dostaje możliwość wyjazdu na trzymiesięczne stypendium do Barcelony, nie waha się ani chwile. Jest to dla niej ogromna szansa, możliwość na spojrzenie na życie inaczej, oderwanie się od codzienności. Na miejscu zbiera materiały o wojnie domowej, poznaje „prawdziwą” Brazylię, jej mieszkańców, ich codzienność. Kobieta nawiązuje nowe przyjaźnie, jest zauroczona nie tylko miastem, ale również jego mieszkańcami, w szczególności jedna osoba staje się jej bardzo bliska – Marc.
Czego dowie się o Barcelonie? Kogo tam pozna? Co połączy ją z tajemniczym mężczyzną? Jak potoczą się losy Gosi?

Książka pt.: „Zakochana w Barcelonie” to nie tylko historia Gosi. Jest doskonałym przewodnikiem po tym magicznym mieście. Opisy cudownych uliczek, zabytków itp. są bardzo ciekawe, sprawiają, że oczami wyobraźni się tam przenosimy i zdecydowanie chcemy to wszystko zobaczyć własne oczy.

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/02/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_14.html


  Dominika Gaweł  (20.02.2020)
Barcelona to miasto, które od dawna mi się marzy. Dzięki książce Anny Wawrykowicz mogłam wraz z główną bohaterką poznawać je krok po kroku. Gosia, rozwiedziona czterdziestolatka, wyrusza do Barcelony na stypendium, gdzie zbiera informacje potrzebne do napisania pracy doktoranckiej. Mieszka w domu Hiszpanki a w trakcie pobytu zaprzyjaźnia się z innymi obywatelami tego kraju. Przebywanie wśród rodowitych mieszkańców Barcelony pozwala jej szczegółowo zrozumieć historię miasta oraz poznać miejsca nieodkryte przez typowych turystów. Dodatkowo, poza wartością merytoryczną, czytelnik zostaje wtajemniczony w uczuciowe perypetie bohaterki. I chociaż to, w jaki sposób została przedstawiona ta część fabuły powiewało infantylnością i naiwnością, to jednak nie zepsuło to odbioru całej książki. Czuć było, że bohaterka jest zakochana w Barcelonie - wieczory spędza przy filmach i książkach hiszpańskich a za dnia spaceruje ulicami miasta.
-
Ta książka to ciepła historia o odkrywaniu obcego kraju, którą bardzo miło się czytało. No i dzięki niej dowiedziałam się, że słynne na cały świat lizaki Chupa Chups to pomysł hiszpańskiego producenta słodyczy, a ich logo zaprojektował sam Salvador Dali!

Mój instagram: my.books.shelf

Dodaj własną recenzję