Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Wspomnienia -> Z Polski do Danii — Jolanta Buch Andersen
Z Polski do Danii — Jolanta Buch Andersen

Z Polski do Danii

Cena: 54,99 zł 47,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Możesz zdobyć każdy szczyt, jeśli wiesz, że jest tam ktoś, kto na ciebie czeka

Pilotka, malarka, bizneswoman – w życiu Jolanty Buch Andersen słowo „nuda” nie pojawia się zbyt często. Ale początek nie był prosty. Pół roku po jej narodzinach rozpętała się II wojna światowa, a rodzice, bogaci ziemianie, byli prześladowani najpierw przez reżim hitlerowski, a potem stalinowski. Mimo to już jako dziewczynka zaczęła osiągać sukcesy: była finalistką mistrzostw Polski w pływaniu i niewiele brakowało, aby pojechała na olimpiadę.

Prawdziwy smak zwycięstwa poznała w Danii, do której wyjechała w 1962 roku. Swoją wybitną karierę zawodową rozpoczęła jako urzędniczka, następnie pięła się na szczyt, aby zostać jedną z pierwszych kobiet na najwyższym stanowisku w duńskim przemyśle. To jednak był dopiero początek jej przygody w biznesie, dzięki której zwiedziła niemal cały świat… W jaki sposób osiągnęła tak wiele?

Autorka w pasjonujący sposób odpowiada na to pytanie: z perspektywy czasu opisuje swoje życie, przedstawia osobiste motywacje i wybory, a także dzieli się niezwykłymi anegdotami. To inspirujący portret kobiety wyjątkowej, silnej i wszechstronnej, która potrafiła odnaleźć szczęście bez względu na miejsce zamieszkania, wiek i zmieniające się epoki.

Niekiedy próbuję spojrzeć wstecz na miniony czas, zadając sobie pytanie, co było najważniejsze… Wtedy stają mi przed oczami wspaniali ludzie, moi Rodzice, bliscy i przyjaciele. Ci, którzy odeszli, i Ci, którzy nadal wzbogacają moje życie.
Sukces zawodowy? Tak, dotarłam na szczyty duńskiego biznesu, gdy kobiety na tych stanowiskach należały do rzadkości. Jednak nie szłam tą drogą sama. Często mówię: „bez rodziny i przyjaciół nie ma życia!”.
Startowałam od posady najniżej wykwalifikowanej urzędniczki. W każdym z kolejnych miejsc pracy poznawałam mnóstwo ludzi i nawiązywałam nowe kontakty. Byli to koledzy, szefowie, klienci i dostawcy w Danii lub za granicą. Na pewno warunki w Danii otworzyły przede mną nowe perspektywy samorealizacji. Dały mi szansę odkrycia moich możliwości. Właśnie tu napotkałam solidną rywalizację, z której wyszłam zwycięsko.


Jolanta Buch Andersen
Urodziła się tuż przed II wojną światową. Jej szlachecka, małopolska rodzina straciła wszystko przez reformę rolną z 1944 roku i ostatecznie osiadła w stolicy. Po Targach Poznańskich w 1962 roku wyszła za mąż za Duńczyka i wyemigrowała. Po studiach ekonomicznych pracowała w Skadinavisk Motor Company. Była dyrektorem ds. finansowych w koncernie Foss Electric oraz dyrektorem zarządzającym w Danish Fancy Food Group.
Jako kobieta i imigrantka obejmująca ważne stanowiska w przemyśle stała się znaną postacią w duńskiej prasie. W 1989 roku otworzyła firmę konsultingową w Warszawie, która pomagała zagranicznym inwestorom w Polsce i przyczyniła się do rozwoju polskich przedsiębiorstw.
Wydawnictwo Gyldendal, jedno z największych w Danii, zaproponowało jej wydanie pamiętników. Do spisania wspomnień w języku polskim i opublikowania „Z Polski do Danii” namówiły ją koleżanki z czasów liceum.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Wspomnienia
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 536
  • ISBN: 978-83-8313-200-6

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.