Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Filozofia i religia -> Wynalazca szczęścia — Michał Rutkowski
Wynalazca szczęścia — Michał Rutkowski

Wynalazca szczęścia

Cena: 37,00 zł 25,90 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

„WYNALAZCA SZCZĘŚCIA” TO WIELOPOZIOMOWA HISTORIA, W KTÓREJ REALIZM, METAFIZYKA I FILOZOFIA SPLATAJĄ SIĘ ZE SOBĄ W NIEZWYKŁY SPOSÓB.

Co o życiu, wszechświecie i prawach nimi rządzących może wiedzieć dziecko – tajemniczy chłopczyk – główny bohater powieści? Czy jego historia pomoże rozwikłać zagadki i rozwiązać odwieczne ludzkie dylematy? Wycieczka po meandrach ludzkiej duszy odbywa się równolegle z przygodą chłopczyka, któremu dane jest poznawać świat w jego różnorodnych fenomenach i z kontaktu z nimi wydobywać poszczególne znaczenia. Tematy, jakie stają się materią rozważań chłopczyka dotyczą pradawnych, a mimo to wciąż współczesnych pytań m.in. o istotę dobra i zła, sens przemijania, prawdę, szczęście, rolę marzenia w ludzkim życiu – fundamentalne kwestie, które w pewnych momentach nurtują każdego z nas.

R (Michał Rutkowski) – poeta i prozaik, malarz, muzyk, reżyser i edytor video.
www.michalrutkowski.eu

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Filozofia i religia
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 422
  • ISBN: 978-83-7942-624-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kamila Idziaszek  (27.04.2015)
Dzisiaj mam coś dla zdecydowanie ambitniejszych czytelników. Nie jest to książka, którą można przeczytać w przerwie pomiędzy ważnymi obowiązkami, ponieważ przy zagłębianiu jej treści trzeba maksymalnie się skupić. Na początek warto zastanowić się czym właściwie jest szczęście. Od razu ostrzegam, że nie jest to dosyć łatwe zadanie. Każdy z nas będzie postrzegał szczęście zupełnie inaczej, ponieważ mamy inny system wartości oraz inne charaktery. Jeden ucieszy się z góry pieniędzy, dla drugiego natomiast szczęściem będzie samo zdrowie i rodzina. Zachęcam Was abyście przed przeczytaniem tej powieści bądź w trakcie jej poznawania spróbowali znaleźć odpowiedź na to pytanie i przekonali się, że w życiu naprawdę można być szczęśliwym.

Książka jest historią młodego, tajemniczego chłopca, który będąc na łące próbuje odnaleźć szczęście. Zastanawia się nad sensem życia oraz innymi problemami, które spotykają każdego człowieka. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment kiedy zaczynamy zastanawiać się nad ważnymi dla nas sprawami. Bohater tej książki jest raczej rzadko spotykanym przypadkiem, ponieważ z reguły do tak głębokich przemyśleń dochodzą tylko i wyłącznie ludzie starsi, doświadczeni, którzy w swoim życiu byli świadkami niejednych wydarzeń. Oczywiście wyjątki się zdarzają i właśnie takim wyjątkiem jest ten chłopczyk. Pomimo młodego wieku jest on bardzo mądry i sam dochodzi do zaskakujących wniosków.

Autor tej książki podczas kreowania głównego bohatera nie do końca skupił się na jego urodzie czy ubraniach, doskonale natomiast ukazał to wszystko co znajdowało się w umyśle chłopca. Czytelnik w pełni może zrozumieć każdą jego myśl i zastanowić się czy zgadza się z wnioskami, do których dochodzi młoda postać.

Język w tej powieści z pewnością nie należy do lekkich, ale jest w pełni zrozumiały. Jestem osobą, która zazwyczaj nie ma styczności z takim gatunkiem literackim, ale pomimo tego nie miałam większego problemu ze zrozumieniem tego co chciał mi przekazać autor. Jest to na pewno duży plus tej pozycji. Oczywiście wiele razy czytanie treści zawartej w Wynalazcy szczęścia wymagało ode mnie pełnego skupienia, ale w zasadzie jest to raczej normalne dla książki, która jest związana z filozofią.

Podsumowując - Wynalazca szczęścia to powieść, z której można czerpać naprawdę wiele korzyści. Dzięki tej pozycji możemy dogłębnie zastanowić się nad znaczeniem słowa szczęście, a także określić co tak naprawdę uszczęśliwia nas samych. Jeśli interesuje Was filozofia, a także książki, które mogą wnieść do Waszego życia coś wartościowego to zdecydowanie polecam Wam twórczość Michała Rutkowskiego.


  Karolina Wińska  (4.04.2015)
Nie jestem entuzjastką filozoficznych książek, jednak "Wynalazca szczęścia" jest na prawdę ciekawie napisaną historią. Chociaż muszę przyznać, że momentami dla mnie niezrozumianą. Michał Rutkowski opisuje wiele ciekawych, ale także zwykłych rzeczy widzianych oczyma dziecka, a momentami swoje własne spostrzeżenia.

Dialogi w książce są rzadkie. Sens jest w tym o czym autor pisze. W rzeczach, nad którymi zastanawiamy się sami, jednak nie znamy na nie odpowiedzi. Michał Rutkowski pisze o śmierci, przemijaniu, sensie ludzkiego życia i wielu, wielu innych rzeczach nad którymi często się rozwodzimy.
Jednak muszę przyznać, że czasami ciężko czytało mi się kolejne opisy przyrody, które są naprawdę niesamowite, jednak Michał Rutkowski pisał o jednej rzeczy, a następnie o kolejnej tak, ze czasami się gubiłam. Mimo to jeżeli lubicie filozofować to książka jest na pewno dla was. Czytając poznacie wiele odpowiedzi, ale także wiele pytań nad, którymi będziecie mogli się zastanowić.

Dodaj własną recenzję