W pułapce zemsty
Cena: 42,99 zł 36,54 zł
Wysyłamy w 1-3 dni roboczych
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę
Opis i recenzje
Obsesja bywa zabójcza. Także w miłości.
Świat Celiny rozpadł się w dzieciństwie, gdy straciła rodziców. Choć minęły lata, niepokój nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Prześladuje ją wrażenie, że ktoś śledzi każdy jej krok. Obserwuje ją uważnie i… wcale nie ma dobrych zamiarów. Zdesperowana, by odzyskać równowagę, wraca na Mazury – do miejsca, które wciąż skrywa mroczne tajemnice.
Nie spodziewa się jednak, że właśnie tam przeszłość upomni się o swoje.
Gdy nad jej życiem zawiśnie strach i cień nieuchwytnego mordercy, a dni staną się walką o przetrwanie, na drodze Celiny pojawi się ktoś, kto obudzi w niej pragnienie bliskości.
Niestety, dziewczyna nie wie, że tam, gdzie zemsta zatruwa umysły, a granice dobra i zła dawno się zatarły, miłość bywa równie niebezpieczna jak nienawiść…
„W pułapce zemsty” to historia o pragnieniu miłości i szczęścia oraz żądzy odwetu – thriller, przez który serce bije szybciej nie tylko ze strachu.
To wszystko było jak scena z horroru! – Może jej się to tylko śniło?
Niestety, była to rzeczywistość. Siedziała skulona na mokrej ziemi, w objęciach obcego mężczyzny. Nie widziała go dokładnie. Nawet nie wiedziała, czy jest młody, czy stary. Mokre włosy przysłaniały mu twarz, czuła na karku jego zarośniętą brodę.
Kim był mężczyzna, który uratował jej życie?
Świat Celiny rozpadł się w dzieciństwie, gdy straciła rodziców. Choć minęły lata, niepokój nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Prześladuje ją wrażenie, że ktoś śledzi każdy jej krok. Obserwuje ją uważnie i… wcale nie ma dobrych zamiarów. Zdesperowana, by odzyskać równowagę, wraca na Mazury – do miejsca, które wciąż skrywa mroczne tajemnice.
Nie spodziewa się jednak, że właśnie tam przeszłość upomni się o swoje.
Gdy nad jej życiem zawiśnie strach i cień nieuchwytnego mordercy, a dni staną się walką o przetrwanie, na drodze Celiny pojawi się ktoś, kto obudzi w niej pragnienie bliskości.
Niestety, dziewczyna nie wie, że tam, gdzie zemsta zatruwa umysły, a granice dobra i zła dawno się zatarły, miłość bywa równie niebezpieczna jak nienawiść…
„W pułapce zemsty” to historia o pragnieniu miłości i szczęścia oraz żądzy odwetu – thriller, przez który serce bije szybciej nie tylko ze strachu.
To wszystko było jak scena z horroru! – Może jej się to tylko śniło?
Niestety, była to rzeczywistość. Siedziała skulona na mokrej ziemi, w objęciach obcego mężczyzny. Nie widziała go dokładnie. Nawet nie wiedziała, czy jest młody, czy stary. Mokre włosy przysłaniały mu twarz, czuła na karku jego zarośniętą brodę.
Kim był mężczyzna, który uratował jej życie?
Szczegóły
Recenzje czytelników
| Średnia ocena: | z 8 recenzji. | Dodaj własną recenzję |
| Daniela Pytlak | (10.09.2025) |
Wciąga, angażuje. Bezwzględny morderca chce wziąć, co jego. Gęsia skórka murowana. Z całego serca polecam, jeśli szukasz lektury sensacyjno-romantycznej.
| Katarzyna Wiśniewska | (8.11.2025) |
„W pułapce zemsty” to książka, która naprawdę wciąga. Historia jest pełna emocji i napięcia, trudno się oderwać od lektury. Bohaterowie są ciekawi, a cała intryga trzyma w niepewności do ostatnich stron. Świetna propozycja dla fanów kryminałów z odrobiną romansu i dramatów.
| Anna Kaczor | (8.12.2025) |
Celina wraz z bratem mieli szczęśliwe dzieciństwo, niestety do czasu. Wypadek, tragiczna śmierć ich rodziców – to wszystko było początkiem wielkich zmian w ich życiu. Po pewnym czasie trafili do ciotki, którą Celina się opiekowała aż do jej śmierci. Nie było to idealne, łatwe życie, a na dodatek kobieta nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Ona wciąż w niej tkwi, wciąż do niej wraca, wciąż czuje niepokój. Pragnie w końcu ruszyć do przodu, poradzić sobie z przeszłością, pogodzić się z tym, co się stało. Postanawia wyjechać na Mazury, wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Wtedy jeszcze nie wie, jak wiele stanie się w jej życiu w najbliższym czasie. Pojawią się mężczyźni, którzy zaczną coś dla niej znaczyć, jednak będą skrywać tajemnice i to takie, które mogą wiele zmienić. Na dodatek pojawi się kobieta, która nie będzie jej życzyć dobrze. Jak potoczą się losy Celiny? Kim jest tajemnicza kobieta? Co ma wspólnego z Celiną? Jakie tajemnice skrywają mężczyźni? Jak potoczy się znajomość z nimi? Czy Celina będzie bezpieczna? Czy poradzi sobie z przeszłością? Czy znajdzie swoje szczęście?
Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów i nie wyobrażam sobie inaczej w przypadku tej pozycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć historię, poznać perspektywę wielu osób, ich myśli, plany, punkt widzenia. Autorka wszystko łączy w doskonałą całość, nie miałam ani przez chwilę wrażenia, że się gubię, cały czas dokładnie wiedziałam, z perspektywy kogo aktualnie czytam.
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie zdecydowanie się podobała. W książce znalazłam naprawdę dobry thriller psychologiczny, który trzymał w napięciu praktycznie od samego początku. To opowieść o przeszłości, z którą bohaterka nie może sobie poradzić, o miłości, niebezpieczeństwie, zemście i nie tylko (więcej Wam zdradzić nie mogę). Mnie zdecydowanie się podobała. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać aż do samego końca. Była to pozycja do przeczytania w całości naraz.
Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi, zaskakującymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, wywołujący emocje w czytelniku. Mamy ich więcej, każdy z nich na swój sposób był ciekawy, każdego moim zdaniem warto poznać.
„W pułapce zemsty” to książka, która moim zdaniem jest świetnym thrillerem psychologicznym. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.
Mama, żona - KOBIETA
Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów i nie wyobrażam sobie inaczej w przypadku tej pozycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć historię, poznać perspektywę wielu osób, ich myśli, plany, punkt widzenia. Autorka wszystko łączy w doskonałą całość, nie miałam ani przez chwilę wrażenia, że się gubię, cały czas dokładnie wiedziałam, z perspektywy kogo aktualnie czytam.
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie zdecydowanie się podobała. W książce znalazłam naprawdę dobry thriller psychologiczny, który trzymał w napięciu praktycznie od samego początku. To opowieść o przeszłości, z którą bohaterka nie może sobie poradzić, o miłości, niebezpieczeństwie, zemście i nie tylko (więcej Wam zdradzić nie mogę). Mnie zdecydowanie się podobała. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać aż do samego końca. Była to pozycja do przeczytania w całości naraz.
Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi, zaskakującymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, wywołujący emocje w czytelniku. Mamy ich więcej, każdy z nich na swój sposób był ciekawy, każdego moim zdaniem warto poznać.
„W pułapce zemsty” to książka, która moim zdaniem jest świetnym thrillerem psychologicznym. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.
Mama, żona - KOBIETA
| Sylwia Burchard | (15.12.2025) |
"W pułapce zemsty"
Wiesława Sokołowska
Wydawnictwo Novae Res
#współpraca_recenzencka
107/52/2025
#52bookchallenge25
"W pułapce zemsty" to thriller, który porusza temat traumy i zemsty. Pragnienia odwetu, ale także pragnienia miłości i szczęścia.
Autorka z dużą wrażliwością kreśli portrety bohaterów, bohaterów niejednoznacznych, targanych emocjami i wewnętrznymi konfliktami, którzy zamykają się w tytułowej pułapce zemsty.
Świat Celiny i jej brata bliźniaka rozpada się, gdy rodzice giną w wypadku. Pomimo tego, że Celina jest już dorosłą kobietą "nie przepracowała"osobistej tragedii. Postanawia więc wrócić na Mazury - do miejsca, gdzie wydarzyła się ta tragiczna w skutkach historia. Do miejsca, które skrywa tajemnicę wypadku. Nie spodziewa się jednak, że właśnie tu przeszłość upomni się o swoje.
Młoda kobieta doświadcza strachu, ponieważ ktoś próbuje ją zamordować, ale doświadcza również uczucia, którego nigdy nie doświadczyła.
Kto i dlaczego chce zabić Celinę? Czy młoda kobieta dowie się prawdy o wypadku sprzed lat? Kogo obdarzy uczuciem?
"W pułapce zemsty" to powieść, która od pierwszych stron wciąga i trzyma w napięciu. Fabuła skonstruowana jest na relacjach międzyludzkich i konsekwencjach podejmowanych decyzji. Dynamiczne dialogi i narracja nie przytłaczająca opisami to kolejny duży plus, gdyż ja bardzo lubię takie książki.
Jeśli i Ty lubisz lektury skłaniające do refleksji nad granicami sprawiedliwości, przebaczenia i odpowiedzialności za własne czyny ta historia jest dla Ciebie. Ja polecam.
Wiesława Sokołowska
Wydawnictwo Novae Res
#współpraca_recenzencka
107/52/2025
#52bookchallenge25
"W pułapce zemsty" to thriller, który porusza temat traumy i zemsty. Pragnienia odwetu, ale także pragnienia miłości i szczęścia.
Autorka z dużą wrażliwością kreśli portrety bohaterów, bohaterów niejednoznacznych, targanych emocjami i wewnętrznymi konfliktami, którzy zamykają się w tytułowej pułapce zemsty.
Świat Celiny i jej brata bliźniaka rozpada się, gdy rodzice giną w wypadku. Pomimo tego, że Celina jest już dorosłą kobietą "nie przepracowała"osobistej tragedii. Postanawia więc wrócić na Mazury - do miejsca, gdzie wydarzyła się ta tragiczna w skutkach historia. Do miejsca, które skrywa tajemnicę wypadku. Nie spodziewa się jednak, że właśnie tu przeszłość upomni się o swoje.
Młoda kobieta doświadcza strachu, ponieważ ktoś próbuje ją zamordować, ale doświadcza również uczucia, którego nigdy nie doświadczyła.
Kto i dlaczego chce zabić Celinę? Czy młoda kobieta dowie się prawdy o wypadku sprzed lat? Kogo obdarzy uczuciem?
"W pułapce zemsty" to powieść, która od pierwszych stron wciąga i trzyma w napięciu. Fabuła skonstruowana jest na relacjach międzyludzkich i konsekwencjach podejmowanych decyzji. Dynamiczne dialogi i narracja nie przytłaczająca opisami to kolejny duży plus, gdyż ja bardzo lubię takie książki.
Jeśli i Ty lubisz lektury skłaniające do refleksji nad granicami sprawiedliwości, przebaczenia i odpowiedzialności za własne czyny ta historia jest dla Ciebie. Ja polecam.
| Aleksandra Iwanek | (18.12.2025) |
*współpraca reklamowa*
Jeśli już w tytule pojawia się wzmianka o zemście, to ja z automatu wiem, że to będzie coś dla mnie. Tutaj to też się sprawdziło, a ja odpłynęłam już po kilku pierwszych stronach. Fascynujący thriller, z elementami kryminału, romansu i obyczajówki. Skomplikowany i złożony, zmuszający do myślenia i analizowania zachowań bohaterów, dostarczający ogromu emocji.
Celina jest bardzo zagubiona kobietą. Tragiczna śmierć rodziców odcisnęła na niej ogromne piętno, które towarzyszy jej przez całe życie. Kiedy zaczyna mieć wrażenie, że ktoś ją śledzi, postanawia w końcu powiedzieć dość. Pakuje się i wyjeżdża na Mazury, by pogodzić się z przeszłością aby móc ruszyć na przód. Jednak to właśnie tam niedomknięte sprawy upomną się o siebie, a Celina stanie w oko w oko z niebezpieczeństwem. Prócz spraw z przeszłości na kobietę czeka też coś przyjemnego, coś co może się zmienić w miłość i w końcu może pozwolić zagubionej kobiecie żyć pełną piersią.
Tak, tak, tak, takim książkom trzeba mówić tak, trzeba je polecać i mówić o nich głośno, żeby dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Choć opisywana jest ona jako thriller to bardziej gatunkowy mix. Choć pojawiające się w fabule tematy są różnorodne, od lekkich poprzez trudne, na kontrowersyjnych kończąc, to powieść wydaje się lekka, a jej czytanie to czysta przyjemność, ta książka mam wrażenie czytała się sama. Fabuła była złożona, zawiła, wielowątkowa, a autorka połączyła losy kilku osób, których ścieżki przecięły się lata wcześniej. Stworzyła ona spiralę nieszczęść, dramatów, traum i tragicznej w skutkach obsesji, która w końcu naprężona do granic, zaczyna pękać, przez co na jaw zaczyna wychodzić prawda. Jako czytelnicy wiemy zdecydowanie więcej niż występujący w powieści bohaterowie, przez co też na niektóre postawy można patrzeć bardziej krytycznie, niektóre elementy wydają się niezrozumiałe, a emocje dosłownie szaleją z napięcia, czy to wszytko w końcu wybuchnie czy nie.
Lektura wciągająca, dynamiczna o dosyć wartkiej akcji, jednocześnie bardzo złożona i wielowątkowa, przez co ja miałam też wrażenie, że niektóre z tych wątków nie zostały do końca rozwinięte, ale to nic straconego, bo wszystko wskazuje na to, ze będzie ciąg dalszy. Ja oczywiście jestem na tak i już wypatruję, bo czuję że będzie się działo, bo autorka na koniec zrzuciła dość mocną bombę. Powieść napisana w świetnym stylu, który sprawia, że przez fabułę się płynie, przeżywa się różne emocje i dosłownie nie można się od tej historii oderwać, ani na sekundę.
Bardzo mi się podobało, takie książki to ja mogę czytać raz za razem, tak złożone, tak skomplikowane, nieco realistyczne, w których występują świetne choć trudne tematy, gdzie pojawiają się motywy zemsty, obsesji czy traumy, gdy w grę wchodzą psychole i szalone zachowania, dla mnie to była niemal lektura idealna. Oczywiście troszkę się uczepię, że coś niecoś było zbyt ogólnikowe, ale mam nadzieję, że autorka do niektórych kwestii wróci w kontynuacji. Książkę polecam, to naprawdę lektura warta uwagi, trzymająca w napięciu, zmuszająca do analizowania wydarzeń, faktów, zachowań ale i samych bohaterów, z którymi ja osobiście się nie polubiłam, niemniej są fantastycznie wykreowani. Ja mogę niemal wyłącznie chwalić i zachęcać do jej przeczytania, naprawdę warto.
Jeśli już w tytule pojawia się wzmianka o zemście, to ja z automatu wiem, że to będzie coś dla mnie. Tutaj to też się sprawdziło, a ja odpłynęłam już po kilku pierwszych stronach. Fascynujący thriller, z elementami kryminału, romansu i obyczajówki. Skomplikowany i złożony, zmuszający do myślenia i analizowania zachowań bohaterów, dostarczający ogromu emocji.
Celina jest bardzo zagubiona kobietą. Tragiczna śmierć rodziców odcisnęła na niej ogromne piętno, które towarzyszy jej przez całe życie. Kiedy zaczyna mieć wrażenie, że ktoś ją śledzi, postanawia w końcu powiedzieć dość. Pakuje się i wyjeżdża na Mazury, by pogodzić się z przeszłością aby móc ruszyć na przód. Jednak to właśnie tam niedomknięte sprawy upomną się o siebie, a Celina stanie w oko w oko z niebezpieczeństwem. Prócz spraw z przeszłości na kobietę czeka też coś przyjemnego, coś co może się zmienić w miłość i w końcu może pozwolić zagubionej kobiecie żyć pełną piersią.
Tak, tak, tak, takim książkom trzeba mówić tak, trzeba je polecać i mówić o nich głośno, żeby dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Choć opisywana jest ona jako thriller to bardziej gatunkowy mix. Choć pojawiające się w fabule tematy są różnorodne, od lekkich poprzez trudne, na kontrowersyjnych kończąc, to powieść wydaje się lekka, a jej czytanie to czysta przyjemność, ta książka mam wrażenie czytała się sama. Fabuła była złożona, zawiła, wielowątkowa, a autorka połączyła losy kilku osób, których ścieżki przecięły się lata wcześniej. Stworzyła ona spiralę nieszczęść, dramatów, traum i tragicznej w skutkach obsesji, która w końcu naprężona do granic, zaczyna pękać, przez co na jaw zaczyna wychodzić prawda. Jako czytelnicy wiemy zdecydowanie więcej niż występujący w powieści bohaterowie, przez co też na niektóre postawy można patrzeć bardziej krytycznie, niektóre elementy wydają się niezrozumiałe, a emocje dosłownie szaleją z napięcia, czy to wszytko w końcu wybuchnie czy nie.
Lektura wciągająca, dynamiczna o dosyć wartkiej akcji, jednocześnie bardzo złożona i wielowątkowa, przez co ja miałam też wrażenie, że niektóre z tych wątków nie zostały do końca rozwinięte, ale to nic straconego, bo wszystko wskazuje na to, ze będzie ciąg dalszy. Ja oczywiście jestem na tak i już wypatruję, bo czuję że będzie się działo, bo autorka na koniec zrzuciła dość mocną bombę. Powieść napisana w świetnym stylu, który sprawia, że przez fabułę się płynie, przeżywa się różne emocje i dosłownie nie można się od tej historii oderwać, ani na sekundę.
Bardzo mi się podobało, takie książki to ja mogę czytać raz za razem, tak złożone, tak skomplikowane, nieco realistyczne, w których występują świetne choć trudne tematy, gdzie pojawiają się motywy zemsty, obsesji czy traumy, gdy w grę wchodzą psychole i szalone zachowania, dla mnie to była niemal lektura idealna. Oczywiście troszkę się uczepię, że coś niecoś było zbyt ogólnikowe, ale mam nadzieję, że autorka do niektórych kwestii wróci w kontynuacji. Książkę polecam, to naprawdę lektura warta uwagi, trzymająca w napięciu, zmuszająca do analizowania wydarzeń, faktów, zachowań ale i samych bohaterów, z którymi ja osobiście się nie polubiłam, niemniej są fantastycznie wykreowani. Ja mogę niemal wyłącznie chwalić i zachęcać do jej przeczytania, naprawdę warto.
| Kamila Walota | (21.01.2026) |
Zapomniałam, co to znaczy „jeszcze tylko jeden rozdział”. „W pułapce zemsty” Wiesławy Sokołowskiej po prostu się połknęło – w całości, z emocjami i z zapartym tchem. To była intensywna podróż.
Od pierwszej strony towarzyszyło mi uczucie niepokoju. Autorka genialnie buduje napięcie, kontrastując piękno mazurskich jezior z mrocznymi tajemnicami, które skrywają. Klimat jest duszny, pełny niedopowiedzeń, a wrażenie, że ktoś obserwuje główną bohaterkę Celinę, stawało się niemal moim własnym.
Celina, naznaczona traumą utraty rodziców, wraca na Mazury, by się z nią zmierzyć. Nie spodziewa się jednak, że przeszłość może być tak… żywa i niebezpieczna.
To nie jest typowy kryminał, gdzie szuka się mordercy. Tutaj znamy sprawcę względnie szybko. Prawdziwa łamigłówka to sieć powiązań, motywacji i tajemnic bohaterów. Dlaczego to robią? Kogo tak naprawdę nienawidzą? Kogo kochają? I gdzie w tym wszystkim jest granica między dobrem a złem? Te pytania wciągają bez reszty.
Celina – jej lęk, samotność i pragnienie normalności są tak autentyczne, że mimochodem zaczynasz się za nią trwożyć. To nie jest papierowa postać, tylko żywa osoba z bagażem.
Pozostali – od tajemniczych mężczyzn w jej życiu po osobę kierującą się żądzą zemsty. Narracja prowadzona z różnych perspektyw pozwala zajrzeć do ich głów, zrozumieć (choć nie zawsze zaakceptować) ich racje. To bohaterowie niejednoznaczni, pełni sprzeczności, którzy wywołują całe spektrum emocji – od współczucia po złość.
Książkę czyta się ekspresowo. Autorka nie przeciąga opisów, stawia na dynamiczne dialogi i konkret. Akcja ma swój rytm, ale największe wrażenie robi to, jak sprawnie i klarownie poprowadzona jest ta złożona historia z wieloma wątkami. Nie gubisz się, a każdy nowy wątek tylko pogłębia intrygę.
Dla kogo jest ta książka?
Idealnie trafisz, jeśli:
Szukasz thrillera psychologicznego z głębią, a nie tylko pościgów.
Lubisz historie, gdzie granice mędzy ofiarą a katem się zacierają.
Cenisz sobie skomplikowanych, ludzkich bohaterów i klimat niepokoju.
Szukasz czegoś więcej niż kryminał – to też opowieść o traumie, samotności i pragnieniu miłości.
To była mocna, wciągająca i bardzo satysfakcjonująca lektura. Wiesława Sokołowska stworzyła świat, który pochłania bez reszty, a bohaterów, o których myśli się po zamknięciu książki.
Moja ocena to: 8/10
Jest tu wszystko, czego potrzeba dobrej książce tego gatunku: emocje, napięcie i bohaterowie, z którymi można się utożsamić. Brakuje może jednego, dwójki genialnych zwrotów akcji, które totalnie by mnie zmiotły z nóg, ale i tak jest bardzo, bardzo dobrze.
BRUNETTE BOOKS
Od pierwszej strony towarzyszyło mi uczucie niepokoju. Autorka genialnie buduje napięcie, kontrastując piękno mazurskich jezior z mrocznymi tajemnicami, które skrywają. Klimat jest duszny, pełny niedopowiedzeń, a wrażenie, że ktoś obserwuje główną bohaterkę Celinę, stawało się niemal moim własnym.
Celina, naznaczona traumą utraty rodziców, wraca na Mazury, by się z nią zmierzyć. Nie spodziewa się jednak, że przeszłość może być tak… żywa i niebezpieczna.
To nie jest typowy kryminał, gdzie szuka się mordercy. Tutaj znamy sprawcę względnie szybko. Prawdziwa łamigłówka to sieć powiązań, motywacji i tajemnic bohaterów. Dlaczego to robią? Kogo tak naprawdę nienawidzą? Kogo kochają? I gdzie w tym wszystkim jest granica między dobrem a złem? Te pytania wciągają bez reszty.
Celina – jej lęk, samotność i pragnienie normalności są tak autentyczne, że mimochodem zaczynasz się za nią trwożyć. To nie jest papierowa postać, tylko żywa osoba z bagażem.
Pozostali – od tajemniczych mężczyzn w jej życiu po osobę kierującą się żądzą zemsty. Narracja prowadzona z różnych perspektyw pozwala zajrzeć do ich głów, zrozumieć (choć nie zawsze zaakceptować) ich racje. To bohaterowie niejednoznaczni, pełni sprzeczności, którzy wywołują całe spektrum emocji – od współczucia po złość.
Książkę czyta się ekspresowo. Autorka nie przeciąga opisów, stawia na dynamiczne dialogi i konkret. Akcja ma swój rytm, ale największe wrażenie robi to, jak sprawnie i klarownie poprowadzona jest ta złożona historia z wieloma wątkami. Nie gubisz się, a każdy nowy wątek tylko pogłębia intrygę.
Dla kogo jest ta książka?
Idealnie trafisz, jeśli:
Szukasz thrillera psychologicznego z głębią, a nie tylko pościgów.
Lubisz historie, gdzie granice mędzy ofiarą a katem się zacierają.
Cenisz sobie skomplikowanych, ludzkich bohaterów i klimat niepokoju.
Szukasz czegoś więcej niż kryminał – to też opowieść o traumie, samotności i pragnieniu miłości.
To była mocna, wciągająca i bardzo satysfakcjonująca lektura. Wiesława Sokołowska stworzyła świat, który pochłania bez reszty, a bohaterów, o których myśli się po zamknięciu książki.
Moja ocena to: 8/10
Jest tu wszystko, czego potrzeba dobrej książce tego gatunku: emocje, napięcie i bohaterowie, z którymi można się utożsamić. Brakuje może jednego, dwójki genialnych zwrotów akcji, które totalnie by mnie zmiotły z nóg, ale i tak jest bardzo, bardzo dobrze.
BRUNETTE BOOKS
| Sylwia Kas | (21.12.2025) |
Dziś kilka słów na temat kolejnej książki o samozwańczym mścicielu, którą miałam okazję przeczytać. Zapraszam na opinię.
Historia przedstawiona w tej powieści porusza trudne tematy, takie jak strata najbliższych i gwałt. Przeżycia te pozostawiają po sobie traumy, które rzutują na całe późniejsze życie. Zdarzają się przypadki, kiedy nie udaje się wyjść na prostą i trauma popycha kogoś do czynów, które nigdy nie miałyby miejsca, gdyby tragedia się nie wydarzyła. Tak właśnie rodzi się "mściciel" wymierzajacy sprawiedliwość w tej historii. Akcja powieści toczy się obecnie, ale macki przeszłości co rusz oplatają bohaterów, nie pozwalając im ruszyć do przodu. Bolesne wydarzenia nie dają o sobie zapomnieć, komplikując relacje z innymi ludźmi. Bohaterowie tej powieści są bardzo dobrze wykreowani i autentyczni. W miarę czytania poznajemy ukryte zależności między nimi, a rozdziały ukazane z różnych perspektyw pozwalają poznać myśli, uczucia i motywy poszczególnych osób. Fabuła jest przemyślana i bardzo dobrze poprowadzona, nie ma tu zbędnych rozdziałów, każdy wnosi coś do akcji, która zaczyna się od pierwszej strony i już nie zwalnia. Cała powieść kipi od emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Nici intrygi chwytają czytelnika niemal od razu i już nie puszczają. Czy jest coś, co mi w tej powieści przeszkadzało? Naiwność i łatwowierność policjantów, których nieudolność jest wręcz żenująca. Nie rozumiem też postępowania niektórych osób, które, wiedząc o poczynaniach "mściciela", nie zgłosiły tego organom ścigania. Niemniej, książkę czytało się bardzo dobrze, uważam, że to dobre rozpoczęcie serii i chętnie sięgnę po kontynuację.
[współpraca recenzencka]
Historia przedstawiona w tej powieści porusza trudne tematy, takie jak strata najbliższych i gwałt. Przeżycia te pozostawiają po sobie traumy, które rzutują na całe późniejsze życie. Zdarzają się przypadki, kiedy nie udaje się wyjść na prostą i trauma popycha kogoś do czynów, które nigdy nie miałyby miejsca, gdyby tragedia się nie wydarzyła. Tak właśnie rodzi się "mściciel" wymierzajacy sprawiedliwość w tej historii. Akcja powieści toczy się obecnie, ale macki przeszłości co rusz oplatają bohaterów, nie pozwalając im ruszyć do przodu. Bolesne wydarzenia nie dają o sobie zapomnieć, komplikując relacje z innymi ludźmi. Bohaterowie tej powieści są bardzo dobrze wykreowani i autentyczni. W miarę czytania poznajemy ukryte zależności między nimi, a rozdziały ukazane z różnych perspektyw pozwalają poznać myśli, uczucia i motywy poszczególnych osób. Fabuła jest przemyślana i bardzo dobrze poprowadzona, nie ma tu zbędnych rozdziałów, każdy wnosi coś do akcji, która zaczyna się od pierwszej strony i już nie zwalnia. Cała powieść kipi od emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Nici intrygi chwytają czytelnika niemal od razu i już nie puszczają. Czy jest coś, co mi w tej powieści przeszkadzało? Naiwność i łatwowierność policjantów, których nieudolność jest wręcz żenująca. Nie rozumiem też postępowania niektórych osób, które, wiedząc o poczynaniach "mściciela", nie zgłosiły tego organom ścigania. Niemniej, książkę czytało się bardzo dobrze, uważam, że to dobre rozpoczęcie serii i chętnie sięgnę po kontynuację.
[współpraca recenzencka]
| Teresa Wojnarowska | (20.01.2026) |
KRYMINAŁ NA OPAK.
"Zemsta pomaga na traumę, uwierz mi."
Czasem jeden moment, jedno wydarzenie potrafi zmienić nasze życie w taki sposób, że nic już nigdy nie jest takie jak wcześniej, a cała nasza dotychczasowa egzystencja znika niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wydaje nam się, że od tej chwili zaczyna się jakieś nowe życie, które niekoniecznie nam się podoba. Czasu nie da się jednak cofnąć, więc pozostaje nam przyzwyczaić się do innej rzeczywistości. Nie wszystko i nie wszyscy mogą się jednak dopasować i, jeśli nie da się ich przywrócić, próbują przynajmniej pokazać swój sprzeciw wobec nowych realiów. Przybiera to nieraz formę zemsty, rewanżu i ogromu kłamstw, które jeszcze bardziej komplikują sytuację. Czy w takiej pułapki można się wydostać?
Celinę poznajemy w momencie, kiedy umiera jej ciocia, a ona musi na nowo nauczyć się korzystać z życia i po prostu zacząć żyć po swojemu. Niepewna tego, jaki powinien być jej następny krok, z całą stanowczością postanawia uwolnić się od demonów przeszłości i zmierzyć się z prawdą. Po wypadku rodziców nie pozostało jej zbyt wiele wspomnień, ale wie, że powrót do miejsca katastrofy może uwolnić ją od traumy. To właśnie mazurski most stanie się po raz kolejny punktem zwrotnym i początkiem rozliczeń. Choć sama Celina pogodzona jest ze swoim sierocym losem, to jednak istnieje ktoś, kto wcale nie zamierza puścić pewnych zdarzeń w niepamięć. I tak, w świat Celiny zacznie uderzać siła zemsty, która rozpościera swoje macki na wiele stron. Bo tam, gdzie pojawia się Liliana, nikt nie może się czuć bezpieczny. To jej zmieniony traumami umysł wyzwoli lawinę zdarzeń, która wciągnie zarówno Celinę, jak i otaczających ją ludzi w rwący nurt strachu, zemsty i samej śmierci.
Lilianę poznajemy zaś w momencie, kiedy nie może być już mowy o jakimkolwiek powrocie do przeszłości. Ona bowiem w niej nieustannie siedzi i nie może się z niej wyrwać, a właściwie nie chce i już nie potrafi. Jej całym światem rządzi chęć odwetu, a gen zła, który w sobie nosi, zatruwa wszystkie oznaki dobra, jakie w niej jeszcze zostały. Czy ktoś może ją od tego uwolnić? Czy jest możliwość, aby zatrzymać spiralę śmierci, której początki sięgają aż dwadzieścia lat wstecz? Co wspólnego ma jej historia z pewnym policjantem, prawnikiem i jej wujkiem? Czy oni nie chcą lub nie mogą jej pomóc? A może sami skrywają tajemnice, które nie mogą ujrzeć światła dziennego? W końcu każda zatajona prawda mogłaby przynieść niemiłe konsekwencje. A tych, nasi bohaterowie boją się najbardziej.
"Śmierć to czasem jedyne rozwiązanie."
"W pułapce zemsty" to taki kryminał na opak. Poznajemy bowiem sprawcę morderstw bardzo szybko, a potem już tylko śledzimy całą sieć powiązań między bohaterami i ich udział w całej sprawie. A łamigłówka robi się dosyć zawikłana i chociaż znamy już przebieg wydarzeń, to jednak przeczuwamy, że to nie koniec tej historii, a każda tajemnica i każdy winny musi zostać w jakiś sposób ukarany. Poznajemy także bardzo dokładnie myśli zabójcy i jego motywacje, które każą mu wymierzać sprawiedliwość po swojemu. Nie brakuje również pikantnych scen, które pozwalają uwierzyć, że nie każdy w tej opowieści skazany jest na porażkę. Autorka prowadzi fabułę szybko, używa dosyć oszczędnego języka, ale o to w tej historii chyba chodziło - ma być intensywnie, mrocznie i bez zbędnych opisów. Kto zatem da się zamknąć w pułapce zbrodni i kłamstw? Myślę, że warto. A to dopiero pierwszy tom.
*Wszystkie cytaty pochodzą z książki W pułapce zemsty, Wiesława Sokołowska, Wydawnictwo Novae Res, 2025
*Współpraca recenzencka z Wydawnictwem Novae Res.
"Zemsta pomaga na traumę, uwierz mi."
Czasem jeden moment, jedno wydarzenie potrafi zmienić nasze życie w taki sposób, że nic już nigdy nie jest takie jak wcześniej, a cała nasza dotychczasowa egzystencja znika niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wydaje nam się, że od tej chwili zaczyna się jakieś nowe życie, które niekoniecznie nam się podoba. Czasu nie da się jednak cofnąć, więc pozostaje nam przyzwyczaić się do innej rzeczywistości. Nie wszystko i nie wszyscy mogą się jednak dopasować i, jeśli nie da się ich przywrócić, próbują przynajmniej pokazać swój sprzeciw wobec nowych realiów. Przybiera to nieraz formę zemsty, rewanżu i ogromu kłamstw, które jeszcze bardziej komplikują sytuację. Czy w takiej pułapki można się wydostać?
Celinę poznajemy w momencie, kiedy umiera jej ciocia, a ona musi na nowo nauczyć się korzystać z życia i po prostu zacząć żyć po swojemu. Niepewna tego, jaki powinien być jej następny krok, z całą stanowczością postanawia uwolnić się od demonów przeszłości i zmierzyć się z prawdą. Po wypadku rodziców nie pozostało jej zbyt wiele wspomnień, ale wie, że powrót do miejsca katastrofy może uwolnić ją od traumy. To właśnie mazurski most stanie się po raz kolejny punktem zwrotnym i początkiem rozliczeń. Choć sama Celina pogodzona jest ze swoim sierocym losem, to jednak istnieje ktoś, kto wcale nie zamierza puścić pewnych zdarzeń w niepamięć. I tak, w świat Celiny zacznie uderzać siła zemsty, która rozpościera swoje macki na wiele stron. Bo tam, gdzie pojawia się Liliana, nikt nie może się czuć bezpieczny. To jej zmieniony traumami umysł wyzwoli lawinę zdarzeń, która wciągnie zarówno Celinę, jak i otaczających ją ludzi w rwący nurt strachu, zemsty i samej śmierci.
Lilianę poznajemy zaś w momencie, kiedy nie może być już mowy o jakimkolwiek powrocie do przeszłości. Ona bowiem w niej nieustannie siedzi i nie może się z niej wyrwać, a właściwie nie chce i już nie potrafi. Jej całym światem rządzi chęć odwetu, a gen zła, który w sobie nosi, zatruwa wszystkie oznaki dobra, jakie w niej jeszcze zostały. Czy ktoś może ją od tego uwolnić? Czy jest możliwość, aby zatrzymać spiralę śmierci, której początki sięgają aż dwadzieścia lat wstecz? Co wspólnego ma jej historia z pewnym policjantem, prawnikiem i jej wujkiem? Czy oni nie chcą lub nie mogą jej pomóc? A może sami skrywają tajemnice, które nie mogą ujrzeć światła dziennego? W końcu każda zatajona prawda mogłaby przynieść niemiłe konsekwencje. A tych, nasi bohaterowie boją się najbardziej.
"Śmierć to czasem jedyne rozwiązanie."
"W pułapce zemsty" to taki kryminał na opak. Poznajemy bowiem sprawcę morderstw bardzo szybko, a potem już tylko śledzimy całą sieć powiązań między bohaterami i ich udział w całej sprawie. A łamigłówka robi się dosyć zawikłana i chociaż znamy już przebieg wydarzeń, to jednak przeczuwamy, że to nie koniec tej historii, a każda tajemnica i każdy winny musi zostać w jakiś sposób ukarany. Poznajemy także bardzo dokładnie myśli zabójcy i jego motywacje, które każą mu wymierzać sprawiedliwość po swojemu. Nie brakuje również pikantnych scen, które pozwalają uwierzyć, że nie każdy w tej opowieści skazany jest na porażkę. Autorka prowadzi fabułę szybko, używa dosyć oszczędnego języka, ale o to w tej historii chyba chodziło - ma być intensywnie, mrocznie i bez zbędnych opisów. Kto zatem da się zamknąć w pułapce zbrodni i kłamstw? Myślę, że warto. A to dopiero pierwszy tom.
*Wszystkie cytaty pochodzą z książki W pułapce zemsty, Wiesława Sokołowska, Wydawnictwo Novae Res, 2025
*Współpraca recenzencka z Wydawnictwem Novae Res.
Dodaj własną recenzję
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
![]() |
Biały anioł — Aleksandra Możejko Igrasz z ogniem na własną odpowiedzialność
Chicago należy do dwóch rodzin: Bianchich i Mancinich. Choć nieustannie ze sobą rywalizują, chwilowo zapanował ... |
Oferta książek
Wg wydawnictwa
Najpopularniejsze i polecane
Kategorie książek
Zaloguj się | Twoje zamówienia | Twoje dane | Koszty dostawy | Regulamin zakupów
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res




