Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Vir — Aleksandra Tabor
Vir — Aleksandra Tabor

Vir

Cena: 39,00 zł 33,15 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Otwórz oczy, a przekonasz się, że to, czego pragniesz, jest tuż obok…

Jak wygląda życie singielek w wielkim mieście? Zgodnie z popularną opinią singielki są silne, zdecydowane i nie potrzebują mężczyzn. Dążą do samorealizacji i koncentrują się na osiąganiu celów. Prowadzą życie pełne kulturalnych uniesień i inteligentnych dyskusji. Ich codzienność to sukcesy zawodowe, fitness i kolacje w modnych miejscach.
PRAWDA JEST JEDNAK INNA.
Anna od niedawna pracuje w dużej warszawskiej korporacji. Rzucona na głęboką wodę, stara się jak najlepiej podołać swoim nowym obowiązkom. Zakochuje się w Sebastianie, który, jak się wkrótce okazuje, jest niezwykle wrażliwy na kobiece wdzięki. Aby znieczulić stres związany z pracą i zranione serce, Anna coraz częściej imprezuje, a przed snem sięga po butelkę wina. Czy to możliwe, by pogodzić karierę ze szczęściem w życiu osobistym? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, a Anna będzie musiała przebyć długą drogę, by ją odnaleźć…

Bo kobietom wydaje się, że jeśli są agresywne w łóżku, to facet będzie je bardziej pożądał. Seks to też metoda na utrzymanie związku. Kobiety myślą, że jak będą codziennie zadowalać swoich facetów, to oni wiernie zostaną przy nich na długie lata. Co najgorsze, również jest to sposób na osiągnięcie korzyści. To może być zdobycie i utrzymanie przy sobie bogatego faceta lub tak zwanego gościa zaradnego życiowo. Odsuwam się od tego wszystkiego i staram się unikać wampirzyc.
- Ha, ha! Wampirzyc? Czyli moją największą zaletą jest to, że nie próbowałam cię wyrwać?
- Nie o to chodzi. Widzę w tobie wiele różnych zalet, a w tym szalonym świecie to ja zdecydowanie chcę być drapieżnikiem i polować.


Aleksandra Tabor
Miłośniczka podróży, szczególnie po Azji południowo-wschodniej. Zafascynowana Warszawą. Z uwagą obserwuje kobiety w tym mieście i ich ogromną potrzebę samorealizacji i niezależności. Otwarcie mówi o problemach współczesnych młodych kobiet.
Vir, jej debiut literacki, to portret współczesnej młodej singielki mieszkającej w dużym mieście.

https://www.instagram.com/aleksandra_tabor/


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 456
  • ISBN: 978-83-8219-473-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Lilia Lilia  (28.12.2021)
Po okładce spodziewałam się lekkiej książki z Warszawą w tle, a może właśnie okładka oddaje charakter życia w tym mieście? Na zewnątrz widać ładne uśmiechy, a wewnątrz rozgrywają się dramaty. Bohaterka Anna jest singielką, pracuje w dużej firmie i dobrze się bawi. Imprezuje, ma różne przygody, które momentami mnie rozbawiały, a czasem przerażały. Wszystko jest opisane bardzo dosłownie, jakby z życia wzięte. Do połowy książki poznajemy tryb życia Anny i jej przyjaciół, jednak to życie przestaje jej odpowiadać, przeżywa rozterki i dylematy, które dotykają wielu z nas. Gdzieś od połowy, Anna jakby przebudza się, coś zmienia się w niej i akcja przyśpiesza. W książce jest pokazana fajna przyjaźń pomiędzy dwiema kobietami, chociaż nie jest to cukierkowa przyjaźń. Poznajemy kulisy warszawskiego życia, chociaż w każdym większym mieście w Polsce mogłaby wydarzyć się ta historia. Książka opisuje okres przejściowy młodej dziewczyny, gdy od życia zaczyna oczekiwać czegoś więcej niż zabawy, a jednocześnie dostrzega pustkę dotychczasowego trybu życia. Myślę, że jest to obraz młodego pokolenia ludzi mieszkających w większych miastach.


  Klaudia Andrik  (16.04.2022)
"Vir"
Aleksandra Tabor

Często gdy jest się w długoletnim związku nachodzą nas myśli " jak to jest być singlem , móc szaleć i robić co się nam żywnie podoba ".


  Grzegorz Grzechuczyta  (24.05.2022)
Codzienność bywa dla jednych przytłaczająca i nudna, natomiast dla innych stanowi wyzwanie, któremu muszą podołać. Wszystko zależy od tego, jak dana osoba pochodzi do życia i czego od niego oczekuje. Jednakże bywa tak, że ktoś wiele chce zdziałać, ale inne osoby lub instytucje skutecznie mu w tym przeszkadzają.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Annę, młodą kobietę, która od niedawna zaczęła pracę w warszawskiej korporacji. Bohaterka jest singielką, która małymi kroczkami zaczyna układać swoje życie. Na jej drodze pojawia się kilku mężczyzn, którzy mniej lub bardziej zajmują miejsce w jej sercu wywołując określone uczucia. W pracy w wyniku różnych zawirowań jest zmuszona poprowadzić projekt, do którego, jak twierdzi wcale się nie nadaje. Samą siebie określa, jako przeciętną i niewyróżniającą się z tłumu. Czy jej życie uczuciowe się się ułoży? Co czeka ją w pracy? Jakie wydarzenia spotkają Annę? O tym w książce „Vir” autorstwa Aleksandry Tabor.

Coś nowego

Recenzując książki dość często mam do czynienia z tymi z gatunków romans lub erotyk, więc mniej więcej wiem, jak ich treść wygląda. Na ogół czytamy w takich pozycjach o przesłodzonych scenach bogatych ludzi, o nierealnych scenach seksu, czy sytuacjach, które spotkamy tylko w filmach mafijnych. Oczywiście część z nas rozumie, że to fikcja po którą często ludzie chętnie sięgają, by choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Niestety są również tacy, którzy biorą te, czy inne zachowania bohaterów za prawdę objawioną, co jest kompletną pomyłką i w tym właśnie momencie mamy okazję sięgnąć po książkę Pani Aleksandry. Moim zdaniem jest to swego rodzaju dziennik pokazujący ciekawsze momenty życia młodej dziewczyny w wielkim mieście. Sytuacje dotyczące codzienności są, jak najbardziej prawdziwe i nie ma nic tu kompletnie nierealnego. Myślę, że warto sięgnąć po taką książkę, żeby zobaczyć jak prawdziwe życie wygląda i w tym wypadku głównymi adresatami tej pozycji mogą być młodsi czytelnicy (pełnoletni), którzy o tym nie wiedzą, a dopiero wchodzą w dorosłe życie. Szczypta realizmu tej książki przydałaby się w innych pozycjach wspomnianych gatunków, gdyż wtedy więcej osób nie omijałoby tych często pięknych historii.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się przyjemnie, a podczas lektury pojawiały się u mnie różne emocje w tym śmiech wywołany niektórymi dość komicznymi sytuacjami. Dla części osób bohaterka może wydawać się mało realna, ale to zapewne zależy od tego, kto jakie ma rozeznanie w określonym środowisku, natomiast osobiście znam podobne przypadki i dla mnie nie ma w tej dziewczynie nic dziwnego. Moim zdaniem książka jest dla osób pełnoletnich, gdyż pojawiają się w niej sceny i określenia bardziej skierowane do takich odbiorców. Okładka jest nietuzinkowa i idealnie pasuje do głównej bohaterki ukazanej tak trochę z przymrużeniem oka. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom pragnącym poznać, jak wygląda życie singielki w wielkim mieście, a także dla tych, którzy chcieliby zaznać wreszcie trochę realizmu na tle innych często cukierkowych historii.


  Mirosława Dudko  (30.10.2021)
„Vir” jest debiutancką powieścią pani Aleksandry Tomali i gdybym tego nie wiedziała, uznałabym ją za doświadczoną pisarkę. Jej styl jest lekki, z delikatnym sarkazmem i humorem.

Wartością dodaną tej powieści są przemyślenia i spostrzeżenia autorki wypowiadane słowami bohaterów lub włożone w myśli Anki. W ten sposób bardzo trafnie zarysowała światopogląd dzisiejszego społeczeństwa, które musi godzić pracę z życiem prywatnym. która coraz częściej dostrzega bezsens swego życia i pragnie zmian.

Autorka stworzyła historię, która zajęła dosyć dużo stron, a do tego akcja jest stabilna, bez nagłych zwrotów akcji, więc czytanie przebiegało u mnie dosyć opornie. Fabuła nie została podzielona na rozdziały, lecz właściwie ciągnie się jednostajnie, a jedynie poszczególne epizody oddzielone są odstępami. Akurat ta forma najmniej mi odpowiada, gdyż wolę bardziej przejrzystą konstrukcję powieści. Akcja nie przyspiesza i nie zaskakuje, przypominając zapiski z życia singielki, która pragnie ułożyć sobie życie, ale nie za bardzo sobie z tym radzi. Jest za to w niej dużo autentyczności, gdyż opisywane sytuacje sprawiają wrażenie wziętych z życia. Oddają współczesne realia egzystencji młodych ludzi mieszkających w dużych miastach, w których próbują funkcjonować dzieląc czas między pracą i życiem osobistym.

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/934-vir.html


  Anna Kaczor  (15.04.2022)
Anka wynajmuje mieszkanie wspólnie z koleżanką w Warszawie. Pracuje w dużej korporacji gdzie pomimo małego doświadczenia zostaje przydzielona do bardzo ważnego projektu. Co prawda miała otrzymać pomoc od innych, a także miał zostać zatrudniony kierownik projektu, jednak czas mija, a tak się nie dzieje. Jest

ciężko, ale daje radę. Po pracy lubi się dobrze zabawić, nieobce są jej przelotne romanse czy jednonocne przygody.
W pewnym momencie w jej życiu pojawia się Sebastian. Początki są bardzo udane, zaczyna ich coraz więcej łączyć, jednak nadchodzi czas, kiedy Anna odkrywa drugą twarz mężczyzny. Na dodatek w pracy nie jest wcale łatwiej, a pewne osoby zaczynają kopać pod nią dołki i przypisywać sobie nieswoje zasługi. Jak się skończy znajomość z Sebastianem? Jak poradzi sobie Anna, z tym, co odkryje? Jak potoczy się jej kariera?

Historia Anny to historia dość realistyczna, jaką przeżywa niejedna kobieta. Nieudany związek, praca w korporacji, odreagowywanie stresu na mocno zakrapianych imprezach-to nie jest idealne życie, jednak niestety zdarza się i to nie rzadko. Czy książka mi się podobała? Tak, chociaż nie mogę stwierdzić, że była doskonała. To ponad 450 stron i były momenty, kiedy czytanie się dłużyło, a treść była za bardzo „rozciągnięta”, jednak takich momentów nie było zbyt wiele, przeważnie akcja była dość sprawna.

Główną bohaterką jest Anna, kobieta od niedawna pracująca w dużej korporacji. Na pewno nie będzie to moja ulubiona bohaterka, szczególnie w pierwszej połowie książki. Według mnie odnosiła sukcesy zawodowe, jednak w życiu prywatnym nie szanowała się, czasem pochopnie podejmowała decyzje, zbyt dużo piła i imprezowała. Później zaczyna się nad sobą zastanawiać i pomału się zmienia i według mnie ta zmiana wychodzi jej na dobre.

„Vir” to książka, z którą spędziłam miło czas i chociaż znalazłam w niej kilka minusów, ogólnie mi się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-vir.html


  Ewelina Przespolewska  (1.03.2023)
Ta książka to prawdziwa burza mózgu. Tytuł jest tutaj dobrany idealnie, gdyż tyle się tu dzieje, aż człowiek chwilami nie nadąża za tokiem informacji. Jej małym minusem jest tylko mnogość bardzo dokładnych opisów. Wydaje mi się, że niektóre były tu nieco niepotrzebne, sprawiały, że dłużej trwały sceny rozmów, czy też spotkań, lecz dla niektórych może to być plusem. Mamy tutaj całkiem dobrze przedstawione postacie, aż za dobrze, których można podzielić na pracujących, inteligentnych przy czym zapracowanych, leniuszków i tych pobocznych, które zjawiają się na chwilę, ale bywają całkiem odklejeni od rzeczywistości. Ci ostatni najbardziej zwracają na siebie uwagę. Według mnie styl pisarski bywa tu czasami młodzieżowy, postacie rzucają tutaj hasłami nastolatków, choć opisy sugerują, że już wyszli z tego etapu. Mamy tutaj też luźne podejście do zbliżeń, w mojej wyobraźni niemal każda osoba jakby miała przyklejoną kartkę do czoła z napisem ,,ze mną będzie ci dobrze". Autorka pokazała tutaj, że ludzi z różnych powodów ze sobą współżyją. Ukazała jak wygląda to z przypadku, z przypływu namiętności, a nawet ze znużenia. Niekiedy powodem tych zajść jest zbyt duża dawka wypitego alkoholu, nie wspominając o konsekwencjach kaca o których przeczytamy. Mamy tutaj poruszony motyw pracy na różnych szczeblach, lecz nie widać tutaj spraw materialnych. Bardziej chodzi o podkreślenie swojej niezależności, czasu o którym sami wolą decydować jak go spędzą i z kim. Jeśli nawija się tutaj osobnik płci przeciwnej, to wiemy jak na niego reagują. Mężczyźni ukazani są niby na elegancików, lecz mówią o byciu prostym i zwyczajnym i faktycznie większość tak się zachowuje. Autorka ukazała tutaj prostotę ludzkości, a nie ich wyidealizowany wtórnik. Oczywiście wyjdzie na to, że nasza samotniczka jednak da się porwać mocniejszym biciem serca, lecz pytanie brzmi, czy coś z tego wyjdzie?
Zachęcam do zapoznania się z książką, gdyż nie wspomniałam jeszcze o tym, że potrafi poprawić nam humor:-) Czytało się ją bardzo lekko, więc chętnie przeczytam każdą książkę spod tego pióra:-)


  Karolina Wawrowska  (8.07.2022)
Aleksandra Tabor „Vir”

Daj się wciągnąć w wir życia codziennego

Ania to młoda kobieta pracująca w korporacji, w Warszawie. Za każdym razem stara się sprostać obowiązkom w firmie. By się zrelaksować dziewczyna dużo imprezuje i spotyka się z różnymi mężczyznami. Bywa, że podejmuje nie zawsze dobre decyzje. To postać, która dąży do spełnienia i szczęścia. Czy jej się to uda?

„Prowadziłam w tamtym czasie życie, które zaplanowałam dla siebie kilka lat wcześniej — praca w znanej firmie, życie w dużym mieście, imprezy. Prowadziłam życie, w którym zapomniałam, jak śmiać się w głos z dobrego żartu, dobrze spać, beztrosko nie myśleć o kolejnych dniach bez sprawdzania kalendarza.”

Historia opowiedziana przez bohaterkę o jej egzystencji bez problemu mogłaby się wydarzyć we współczesnym świecie. Nie wiem, czy mogłabym obdarzyć sympatią Annę, ponieważ jest dość specyficzną osobą, trochę frywolną.


  Anastasiya Adryan  (5.11.2021)
Dziś będzie o książce, która przyciągnęła moją uwagę interesującym opisem i ciekawą okładką.
Jest to historia Ani, singielki, kobiety przed trzydziestką pracującej w korpo i poszukującej szczęścia. Domyślam się zamysłem autorki było pokazanie realiów stołecznego życia zwykłej korpomyszy


  Kinga Stasina  (8.12.2021)
Dokładna ocena 2+

Bohaterką jest młoda dziewczyna, która pracuje w korporacji. Nie stroni ona od imprez zakrapianych hektolitrami alkoholu. Przygodny seks również jest jej znany. Zmienia się to do czasu kiedy zakochuje się w Sebastianie. Uczucie to jednak jest bardzo wyniszczające. Mężczyzna jest toksyczny, a Ania zbyt ufna. Widać jak bardzo chciałby być kochaną. Do tego praca w korporacji wysysa z niej dużo energii, przez co mało myśli o sobie. Pewnego dnia poznaje Tomka oraz daje dość do głosu swoim marzeniom...

Niestety bohaterka do mnie nie trafiła, wręcz irytowała mnie swoim stylem bycia. Ania to syfiara otaczająca się w chaosie, do tego jej poczucie humoru jakoś do mnie nie trafiało - było zbyt wulgarne. Wiecznie spóźniona, zagubiona, a przecież sama była kowalem swojego losu. Fakt może musiała wiele razy dostać po dupie, żeby wyciągnąć wnioski ze swoich błędów. Świat stał przed nią otworem, a ona zamykała się na niego. Lubi seks, choć szuka relacji, w której jest miłość i zaufanie.

Autorka chciała pokazać jak żyje współczesna singielka w dobie tindera. Kobieta wyzwolona. Do tego chciała pokazać, że praca w korporacji jest ważniejsza od życia prywatnego. Może byłaby to i lekka lektura jednak dla mnie ona taka nie była. Nie spodobał mi się styl Autorki. Dla mnie nie był on lekki, wręcz ciężki, bo wielokrotnie odkładałam książkę na później. Chaos bohaterki przełożył się na chaos w książce. Ta książka nie ma żadnej akcji, która może zaciekawić. A samo zakończenie niby jest pozytywne - Ania postanowiła sięgnąć zmian - jednak zauważalne są dalsze ciemne chmury nad jej przyszłością.

Czy polecam? Nie jest to lektura dla każdego. Ja liczyłam, że będzie ona lekka i sprawi, że miło spędzę z nią czas. Myślałam, że to może będzie nasza polska Valeria z pierwszego tomu. Opis jednak troszkę mnie oszukał. Nie było przyjemnie, lecz męcząco. Jednak może ktoś znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.