Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Uzależniona — Justyna Chrobak
Uzależniona — Justyna Chrobak

Uzależniona

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy pozwolisz, by twoim życiem kierowało pożądanie?

Podczas spędzanego samotnie w barze wieczoru andrzejkowego Natalia poznaje Mateusza. Wzajemna fascynacja szybko przeradza się w namiętność, której żadne z nich nie próbuje powstrzymać. Dla Mateusza sprawa jest prosta – w ich relacji chodzi tylko o przyjemność. Ale Natalia, przekonana o tym, że właśnie spotkała swój ideał, zaczyna coraz mocnej angażować się emocjonalnie. Pragnie tylko jednego: by zaczęli dzielić nie tylko łóżko, ale też codzienne życie. Nic jednak nie wskazuje na to, że jej marzenie ma szansę kiedykolwiek się ziścić…
Tymczasem na horyzoncie pojawia się ktoś nowy, kto chciałby pomóc jej wyplątać się z toksycznej relacji z Mateuszem. Jest tylko jeden problem. Czy Natalia jest na to gotowa? I czy w końcu uświadomi sobie, że mężczyzna, od którego się uzależniła, może ją pociągnąć na dno?

Koniec roku. Koniec tego cholernie beznadziejnego roku. Jeszcze kilka minut i będzie z głowy. Przede mną już tylko to, co nowe. Nowy etap w życiu. Bez niego. To najważniejsze. Zdecydowanie będzie mi lepiej, gdy już nigdy nie będę patrzeć wstecz. Może pisać. Może dzwonić. Jak dla mnie ten etap jest zamknięty. Nie będę niczyją zabawką. Choćbym nie wiem jak tragicznie się czuła, to nie pojadę do niego. Niech poszuka nowej lalki. Koniec. Tym razem się uda. Nie ma go tutaj dziś i nie będzie już nigdy. Tak będzie łatwiej. Może to nie jest pierwszy raz, kiedy próbuję to sobie wmówić, no, ale przecież kiedyś w końcu musi się udać. Kiedyś całkowicie zerwę z nim kontakt. I to kiedyś jest właśnie teraz.

Sięgając po Uzależnioną dostaniecie o wiele więcej niż tylko zwykły romans. Autorka rozkłada miłość na czynniki pierwsze, pokazując jej destrukcyjne, mroczne oblicze, a przy tym serwuje czytelnikowi sporą dawkę emocji. Gdzie kończy się uczucie a zaczyna obsesja? A może jedno wcale nie wyklucza drugiego?
Intrygująca, świeża i skłaniająca do refleksji. Polecam!
Anna Langner, pisarka

Justyna Chrobak po raz kolejny zaserwowała mi nieprzespaną noc i potężną porcję emocji. Doskonale przedstawiona walka pomiędzy uczuciem a rozsądkiem sprawia, że trudno oderwać się od historii Natalii. Autorka genialnie wykreowała główną bohaterkę i bardzo realistycznie pokazała jej zmagania z uzależnieniem... od nieodwzajemnionej miłości. Ta książka jest poruszająca, zaskakująca, prawdziwa. Polecam.
Katarzyna Bester, pisarka

Justyna Chrobak
bielszczanka, autorka powieści obyczajowych i romansów. Absolwentka polonistyki, zawodowo związana z administracją i szkolnictwem. Jej książki przepełnione są emocjami, obok których nie da się przejść obojętnie. Wolny czas uwielbia spędzać z kawą i książką na cudownej werandzie w rodzinnym domu. Dotychczas ukazały się następujące powieści jej autorstwa: Zapach miłości (2011), Córka lasu (2018), Trzy razy M (2019), Zimna S (2020) i Zimna S Odwilż (2021).


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2021
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 340
  • ISBN: 978-83-8219-554-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 8 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Magdalena Wardek  (23.11.2021)
Książka przedstawia to co może się zdarzyć każdemu. Dobrze napisane, czyta sie szybko


  Joanna bookaholic.in.me  (4.12.2021)
Uzależnienia. Tak dużo się o nich mówi, skupiając się jednak zazwyczaj na substancjach psychoaktywnych. A co z uzależnieniem od drugiego człowieka? Ten temat nie jest już taki popularny, a szkoda. I właśnie tę kwestię, jako główny element fabuły, przedstawia nam Pani Justyna Chrobak w swojej najnowszej książce. Ze wstydem przyznaję, że to moje pierwsze spotkanie z Autorką, jednak po takiej lekturze, z całym przekonaniem twierdzę, że nie ostatnie. "Uzależniona" to nie jest romans, choć na pewno znajdziemy w nim wiele elementów z relacji damsko-męskich. To nie jest erotyk, choć dostajemy brawurowo napisane sceny zbliżeń, namiętne i rozpalające wyobraźnię. To nie jest książka psychologiczna, choć znajdziemy w niej mnóstwo materiału do rozmyślań nad działaniem ludzkich wyborów. To jest po prostu lektura wyjątkowa, dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek miała styczność z relacją toksyczną i wyniszczającą. Absolutny must-read, napisany świetnie, płynnie i przemawiający do czytelnika. Cóż więcej, nam, molom książkowym, trzeba?
Natalia to dziewczyna zwyczajna, trochę pracoholiczka, trochę samotniczka, ale tak właściwie każda z nas mogłaby się z nią utożsamiać. Jej życie jest całkiem zwyczajne, ma swoje góry i doliny, jak u większości ludzi. Niestety, po poznaniu Mateusza, jej sięganie wyżyn i wpadanie w doły się pogłębia, a wszystko uzależnia od tego, jak aktualnie traktuje ją.. no właśnie, kto? Partner? Kolega? Znajomy? Okazyjny przyjaciel do łózka? Trudno określić. Można by rzec, że dziewczyna wpakowała się w bardzo trudną i dziwną relację, jednak nawet słowo "relacja" w moim mniemaniu nie do końca odpowiednio opisuje to, co dzieje się między nią a Mateuszem. Czy Natalia jest naiwna? Być może wiele osób tak ją określi. Może nawet znajdą się takie przymiotniki jak łatwa czy głupia. Tylko, że, jak to w życiu, to nie jest takie proste. Ta dziewczyna tak strasznie się zagubiła, tak okrutnie poddała manipulacji, że niemal niemożliwym wydaje się znalezienie wyjścia z sytuacji, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że jedynie ona może sobie pomóc. Jak? Wystarczy przejrzeć na oczy. Łatwo się mówi, prawda? A jednak gdy pojawiają się uczucia i zderzenie z rzeczywistością, nic nie jest już takie proste i oczywiste.
Autorka zapoznaje nas na przemian z przeszłością i teraźniejszością i pokazuje całą historię głównych bohaterów. To urozmaica lekturę i sprawia, że odrobinę inaczej odbieramy całą opowieść. Znajdziemy tutaj świetnie przekazane emocje głównej bohaterki, jej wewnętrzne rozdarcie, jej próby walki z samą sobą, całą gamę uczuć, które współodczuwamy i które pozwalają nam lepiej zrozumieć Natalię. Naprawdę polecam tę pozycję, zapewne Wami wstrząśnie ale i mam nadzieję otworzy oczy na pewne kwestie. To bardzo interesująca, dobrze napisana książka i ogromnie się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać.


  Beata Moskwa  (15.12.2021)
Swojego czasu dużo mówiło się o twórczości Justyny Chrobak, ale choćbym bardzo chciała, nie jestem w stanie przeczytać wszystkich chwalonych czy też nie, książek. Przyszedł jednak czas, że i ja zmierzyłam się z prozą autorki w jej najnowszym dziele i sama mogłam ocenić czy faktycznie warto dać jej szansę.

Trochę się bałam, że autorka pójdzie za mocno w ślady erotyka a mniej skupi się na emocjonalnej podstawie romansu, ale jak się okazało, niepotrzebnie się martwiłam. otrzymałam powieść co prawda mocno nastawioną na ten pierwszy gatunek, ale z ładnie nakreślonym tłem, który pozwolił dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterach aniżeli jedynie skupiając się na ich pożądaniu. Tym samym przyznaję, że autorka pozytywnie mnie zaskoczyła i po lekturze "Uzależnionej" zaczynam rozumieć skąd zachwyty nad jej twórczością.

Natalia poznaje Mateusza, gdy spędza samotnie andrzejkowy wieczór w przypadkowo wybranym barze. Iskrzy pomiędzy nimi od pierwszego spojrzenia, nic więc dziwnego, że decydują się na wspólną noc. Jedna zmienia się jednak w drugą a ta w kolejne i tak Natalia uzależnia się od Mateusza. Ona uważa go za ideał, on myśli o tym jako o niezobowiązującej relacji. Ona się w tym zatraca, on jedynie świetnie bawi. I chociaż cała sytuacja jest trudna a wręcz przykra to przyznaję, że autorka rewelacyjnie ukazała umysł uzależnionej osoby, otaczającej Natalię obsesję oraz bardzo trudną drogę do zrozumienia prawdziwej sytuacji, mimo wyciągniętej w stronę głównej bohaterki pomocnej dłoni.

Chociaż nie popierałam działań Natalii to w pełni ją rozumiałam i właściwie mogę powiedzieć, że nawet polubiłam. Mateusza pozostawię bez oceny, bo myślę, że on miał być jedynie przykładem, środkiem do celu. Muszę przyznać, że cała historia bardzo mi się podobała, szczególnie jeśli chodzi o klimat i liczne emocje. Mimo wielu licznych erotycznych scen książka może pochwalić się konkretnym przesłaniem, mądrym motywem oraz subtelnym morałem na końcu, czyli dzieje się w niej coś więcej, pojawiają się wartości oraz inteligentnie poprowadzona fabuła a to zawsze cieszy jeśli chodzi o ten gatunek.

Jestem przekonana, że "Uzależniona" zaskoczy każdego kto zdecyduje się na lekturę. To książka niespodzianka, która przekonuje do siebie nie tylko fabułą, ale i dobrym stylem autorki. Trudne doświadczenia, niełatwe wybory oraz oczekiwania w zderzeniu z rzeczywistością zmieniły się w opowieść bliską sercu niejednego czytelnika a na pewno szczerą i odważną, która warta jest poświęconego jej czasu. Powieść bardzo miło mnie zaskoczyła i właściwie mogę zaliczyć ją do grona odkryć tego roku.


  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (16.12.2021)
Czy pozwolisz, by twoim życiem kierowało pożądanie?

Przypadkowo spotkani ludzie niekiedy potrafią wywrócić nasze życie do góry nogami.

Gdy Natalia poznała Mateusza nie spodziewała się, że jej życie tak się zmieni, że ona tak się zmieni, pogubi i to przez niego. To miał być prosty układ, miłe spędzanie czasu, seks. Tylko nie zawsze taki układ ma sens, bo przecież nie da się zapanować nad uczuciami. Prawda? Zawsze ktoś będzie cierpieć. I tym kimś była ona. Mimo, że wiedziała na co się zgodziła, coraz bardziej angażowała się w ich relację licząc, że przerodzi się to w coś stałego, ale się przeliczyła. Znowu on okazał się zimnym draniem, mistrzem manipulacji w uzależnianiu kobiet od siebie. Czerpał z tego satysfakcję, że dla kogoś stawał się całym światem, a od siebie nic nie musiał dawać. Natalia wiedziała, że to nie prowadzi do niczego dobrego, że powinna to skończyć! Tylko nie będzie to proste, bo nie wyobraża sobie życia bez niego. Gdy go nie ma przy niej działa jak na autopilocie i czeka tylko na wiadomość od niego. Czy znajdzie w sobie dość siły by uwolnić się z pod jego wpływu, zanim pociągnie ją na dno? Co zrobi gdy na jej drodze pojawi się kolejny mężczyzna, który będzie chciał jej pomóc. Przy którym znowu będzie sobą i zacznie żyć.

„Uzależniona” to nie jest zwykły romans, ani erotyk to coś więcej. To historia która może przydarzyć się każdemu z nas, bo nigdy nie wiemy co może nas spotkać i w jakie uzależnienie wpadniemy. Tylko nigdy nie wolno się poddawać, zawsze trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście. Bo przeszkody są po to żeby je pokonywać. Znajdziecie tu trudną relację, związek który nie był nim, zagubienie, walkę o siebie, kłamstwa, manipulację. Autorka porusza tu temat uzależnienia od drugiej osoby, pokazuje jaki ma to na nas wpływ, jak potrafi się zmienić nasze życie przez to. Główna bohaterka była pewną siebie, inteligentną bizneswomen która pod wpływem tej relacji była wyczerpana emocjonalnie, psychicznie, nie wierzyła że uda jej się uwolnić od niego. Uczymy się całe życie, a najlepsze wnioski wyciągamy gdy doświadczamy tego na własnej skórze. Więc wiem, że nic nigdy w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Tylko po coś.
To było moje pierwsze spotkanie z Justyną Chrobak, było ono bardzo emocjonujące, smutne i wkurzające. Przyjemny i lekki styl pisania sprawił, że czytałam i przeżywałam każde słowo, każdą chwilę, każdą łzę i złość. Serce mi pękało, by za chwilę czuć gniew. Chłonęłam tą historię całą sobą. Nie potrafiłam się od niej oderwać, bo na już musiałam wiedzieć jak skończy się historia Natalii, a do samego końca nie wiedziałam: czy będzie ona szczęśliwa?! Którego z nich wybierze? Jeśli jesteście ciekawi jak się kończy to zachęcam do przeczytania.


  Karolina Janowska  (20.12.2021)
Uzależnienie - kluczowe słowo, występujące pod wieloma postaciami. Natalia miała dość nietypowe, bo przypadkowy mężczyzna z baru zakręcił ją wokół swojego palca. Trwało to zbyt długo i potrafiło omotać ją całkowicie. Umysł czasami starał się walczyć z pokusą, fascynacją, ale ciało jednak mocno pragnęło dotyku. Myśli krążyły tylko wokoło niego, a jedna wiadomość od Mateusza powodowała ból, rozczarowanie swoją postawą i koniec końców wizytę u niego. A co to znaczyło dla niego? Poniekąd wygraną zabawę.
Ona nie potrafiła znaleźć szczęścia w ramionach innego mężczyzny, a przynajmniej nie na długo, bo Mateusz jej w tym nie pomagał.
Czy będzie zdolny pociągnąć ją na dno?
Do czego potrafi posunąć się uzależniona osoba? Ile bólu i upokorzenia będzie w stanie znieść?
------
Jest to moja kolejna książka tej autorki i zdecydowanie mogę kolejny raz stwierdzić, że książka należy do tych lekkich, przyjemnych, mocno wciągających, z nutką przyjemnej i rozgrzewającej pikanterii. Historia wydaje się całkiem prawdziwa i pokazuje jak szybko można uzależnić się od drugiego człowieka i jak łatwo przysłowiowo "Zamydlić sobie oczy".
Podobało mi się pokazanie zdarzeń z przeszłości, jak i przyszłości - wiele to wnosi. Chociaż główną bohaterką mocno bym wstrząsnęła, to całkiem ją polubiłam. Mateusz... do końca nie wiem, co mogło nim kierować i dlaczego, ale też nie mam do niego negatywnych odczuć, ponieważ grał poniekąd w otwarte karty, niestety nie do końca fair.


  Mirosława Dudko  (1.02.2022)
Okładka powieści wskazuje na typowy erotyk, jednak, gdy zagłębiamy się w jego treść, zauważamy, że to tylko jeden z elementów toczącej się historii. Sceny typowe dla tego rodzaju literatury są w niej oczywiście obecne, ale bez nich ta powieść byłaby niepełna, gdyż właśnie poprzez seks pokazane jest uzależnienie od drugiej osoby. Poza tym opisy wzajemnej namiętności są nakreślone ze smakiem, bez wulgaryzmów i brutalności. Stanowią one doskonałe tło dla wydarzeń i wewnętrznej walki Natalii z samą sobą, którą, niestety, najczęściej przegrywa. Autorka umiejętnie wprowadza nas w umysł osoby omotanej przez toksycznego partnera, który wykorzystuje swój urok do uzyskania tego, czego pragnie.

„Uzależniona” to bardzo dobrze napisana powieść, którą można zaliczyć do psychologicznych erotyków, w której sfera seksualna odgrywa istotną rolę. Bez niej nie poczulibyśmy tego, z czym walczy Natalia. To niebanalny romans, który wyróżnia się na tle innych, gdyż pokazuje destrukcyjną stronę związku, w którym zaangażowana uczuciowo jest tylko jedna strona. Bardzo mocno jest tu nakreślona warstwa psychologiczna, co czyni tę powieść wartą uwagi, pozwalającą zrozumieć tok myślenia osoby uzależnionej. Przede wszystkim ukazuje mechanizm powstawania dominującej i toksycznej relacji, od której trudno się uwolnić. Wszystko zależy od naszych wyborów i decyzji, ale trzeba mieć odwagę je podjąć i wprowadzić w życie. Jednocześnie autorka podkreśla potrzebę miłości, ale też pokazuje różne jej oblicza, zestawiając ze sobą dwa odmienne podejścia do relacji damsko-męskich. Historia przedstawiona przez panią Justyną Chrobak dotyka też kwestii potrzeby miłości, nawet jeżeli ktoś uważa, że jej nie potrzebuje, lub w nią nie wierzy. Okazuje się, że jest to uczucie, które może sprawić, że poczujemy się wyjątkowi i kochani, ale też może zamienić nasze życie w koszmar, jeżeli ulokujemy swoje uczucia w niewłaściwej osobie.

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/02/996-uzalezniona.html


  Paulina Kwiatkowska  (20.12.2021)
Natalia pracowała w firmie, w której liczyła na awans. Niestety, z dnia na dzień okazało się, że w wyniku redukcji etatów została bezrobotna. Kobieta nie chciała jednak zwalać się na głowę rodzicom, w końcu była już dawno dorosła i niezależna. Postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i teoretycznie bez zobowiązań zamieszkać z Mateuszem, mężczyzną poznanym przypadkowo w andrzejkowy wieczór. Okazuje się jednak, że bohater nie lubi zobowiązań i jasno deklaruje, że interesuje go tylko seks bez uczuć. Natalia jednak z każdym dniem staje się od niego coraz bardziej uzależniona...

Nieoczekiwanie za sprawą Mateusza i z jego pomocą kobieta zakłada własną firmę, na którą miała pomysł od kilku miesięcy. To właśnie wtedy poznaje przedstawiciela handlowego, Michała, który przychodzi do niej z propozycją plakatów. Natka sama nie wie, z jednej strony chciałaby dać szansę nowemu kontrahentowi, ale z drugiej... nie potrafi uwolnić się od osaczającego ją wpływu Mateusza. Cały czas widzimy jej szamotaninę, a dzięki przepleceniu przeszłości z teraźniejszością nie wiemy, jaką decyzję ostatecznie podejmie właścicielka firmy.

Justyna Chrobak to autorka kilku książek. Ja sama miałam okazję zapoznać się z ,,Zimną S", którą bardzo miło wspominam. ,,Uzależniona" to ciągła walka wewnętrzna bohaterki, czy kolejny raz ulec, czy może tym razem silna wola i rozum powstrzymają ją przed byciem na każde skinienie Mateusza. Autorka stara się wejść w psychikę bohaterki, wychodzi jej to z różnym skutkiem. Cała historia skupia się na tym, kto zwycięży - rozum Natalii czy jej serce. Walka nie jest rozstrzygnięta bardzo długo. Jeżeli lubisz twórczość pisarki, chwytaj w ciemno. Jeśli jednak jeszcze nie znasz jej pióra, rozejrzyj się za nią w bibliotece i sprawdź, czy tematyka uzależnienia kobiety od mężczyzny jest dla Ciebie interesująca. Był to dobrze spędzony czas, ale zabrakło mi większego efektu wow.


  Anna Kaczor  (25.12.2021)
Namówiona przez przyjaciół na wspólne wyjście andrzejkowe, nie wiedziała jak, ten dzień zmieni jej życie. Przypadek sprawia, że Natalia trafia do innego baru niż jej znajomi, jednak, zamiast udać się do nich, postanawia zostać. Samotnie pije drinki przy barze, co jakiś czas rozmawiając z barmanem. Po pewnym czasie okazuje się, że drinki stawia jej pewien znajomy barmana. Wystarczy niedługa rozmowa, aby Mateusz ją zaczął fascynować, a ona nabrała ochoty na kontynuowanie tej znajomości.
Początkowo nic nie wskazywało na to, że relacja Natalii i Mateusza będzie dla niej tak trudna. Rozmowy, wspólne wyjścia, kolacje i dużo seksu, co prawda on nigdy nic nie obiecywał, jednak mimo wszystko ona liczyła na coś więcej. Zakochała się, jednak tylko ona. Dla Mateusza był to tylko seks, a jednocześnie nie pozwalał jej odejść. Choć wiele razy obiecywała sobie, że to będzie koniec, wystarczyła chwila, wystarczył jeden telefon, aby znowu trafiała do jego łóżka. Nadchodzi jednak dzień, kiedy w jej życie wkracza Michał, a ona pragnie zmian. Czy uwolni się od toksycznego Mateusza? Czy będzie umieć od niego odejść raz na zawsze? Co połączy ją z Michałem?

Książkę czytamy w dwóch perspektywach czasowych – od początku znajomości z Mateuszem oraz w czasie teraźniejszym. To zdecydowanie wiele wnosi, pozwala lepiej zrozumieć zachowanie głównej bohaterki. Historia mnie się spodobała, choć na pewno nie należy do łatwych. To historia o kobiecie, która tkwi w toksycznej relacji, jest od niej uzależniona i nie potrafi odejść. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, często złość na zachowanie Natalii. Książkę czytało się dość szybko.

Główną bohaterką jest Natalia, którą poznajemy w różnych okresach życia. To młoda kobieta, która wie, że powinna odejść, jednak mimo że co jakiś czas próbuje, zawsze wraca. Jest bohaterką wrażliwą, pragnącą miłości, zrozumienia, akceptacji. Swoim zachowaniem mocno mi podnosiła ciśnienie, jednak po przemyśleniu, tak naprawdę nikt nie wie, jak by się zachował w takiej sytuacji.

„Uzależniona” to książka, która wywołała we mnie wiele emocji podczas czytania i uważam, że warto po nią sięgnąć. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/12/wydawnictwo-amare-ksiazka-pt.html

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Dziewczyna z indeksem — Elżbieta Nieć Dziewczyna z indeksem — Elżbieta Nieć
Kolorowa młodość w szarych czasach PRL-u

Gdańsk, lata 70. XX wieku. W stronę Wybrzeża zwracają się oczy wszystkich Polaków marzących o wolności. Dla Uśki...