Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Tajemnica posiadłości w Zachusach — Zuzanna Radomska
Tajemnica posiadłości w Zachusach — Zuzanna Radomska

Tajemnica posiadłości w Zachusach

Cena: 25,99 zł 18,19 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nieoczekiwany spadek to dopiero początek kłopotów.

Dwóch braci bliźniaków, Dariusz i Czesław, otrzymuje w spadku po wuju Emilianie wielką posiadłość na wsi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe życie nie utrzymywali ze swoim krewnym kontaktu. A to tylko początek niespodzianek – okazuje się bowiem, że dom, do którego się wprowadzili, pełen jest niepokojących tajemnic. Ukryte drzwi do biblioteki, zakapturzone postacie i kotka-widmo to tylko niektóre z nich... Każdy kolejny dzień staje się pretekstem do prowadzenia własnego śledztwa i ponawiania prób odkrycia zagmatwanej rodzinnej przeszłości. Czy bliźniakom uda się rozwiązać wszystkie czekające na nich w Zachusach zagadki?

Teraz zwróciłem się do Babci.
– Babciu, co robisz?
Babcia uśmiechnęła się i nie przerywając odpowiedziała:
– Pracuję, dziecko.
– Czy to są haftowane serwety?
– Owszem.
– I po co to robisz?
– Bo to całe moje życie.
I wtedy byłem już pewien, że w książce Haftowane serwety wuj opisał historię Babci. A to był dopiero początek niespodzianek.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 160
  • ISBN: 978-83-8147-774-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Justyna Zagórska  (24.03.2020)
Przyznam szczerze, że kiedy ta książka wpadła w moje ręce, byłam zaskoczona jej rozmiarem


  kasia Sapierzynska  (26.03.2020)
Piękna, tajemnicza okładka, tytuł zapowiadający zagadkę do rozwiązania, jak tu się nie skusić?
Powieść Zuzanny Radomskiej jest niewielkich rozmiarów, niemniej sekrety w niej zawarte bynajmniej nie są małe. Tajemnica goni tajemnicę, pojawia się całe mnóstwo zagadkowych postaci, ale do rzeczy.
Bracia bliźniacy Dariusz i Czesław dostają w spadku posiadłość. Zmarły wuj nigdy nie poświęcił im chwili uwagi, więc tym bardzie byli w szoku, że coś takiego się im przytrafiło.
Przyjeżdżają więc do Zachus razem ze swoją ciotką, która ich wychowała.
Już pierwszego dnia postanawiają zmienić pewne zwyczaje w posiadłości. Poznając zakamarki dom trafiają na biblioteczkę, świetnie wyposażoną zresztą. Okazuje się, że wuj nie tylko gromadził książki klasyków, ale też pisał własne. Głównie "Biografie( nie )rzeczywiste" opowiadające historie z życia wzięte. Dariusz z zapałem zaczyna czytać jedną po drugiej. Czesław tymczasem próbuje rozwikłać zagadkę i rozszyfrować zawartość znalezionej szkatułki.
W między czasie domostwo odwiedza cała rzesza ludzi i tak naprawdę nie wiadomo kim są i po co przybyli. Młodzi mężczyźni odnajdują huśtawkę, bez dziecka, które by z niej korzystało, zaszyfrowane informacje w bibliotece, słyszą historię kotki stajennego, której nikt nie widział. Cuda i dziwy.

"... - Co jeszcze tu jest nie tak?
Czesiek podniósł tryumfalnie palec.
_Te podejrzane, zakapturzone postacie pojawiające się w nocy przy starym drzewie i ta dziwna wiadomość ze szkatułki, której nie udało mi się JESZCZE rozszyfrować. Jeśli mam być szczery, to wydaje mi się, że to mogą być czarownice. Albo wiedźmy!.."


Książkę czyta się ekspresowo. Akcja toczy się przez dwanaście dni, ale w ciągu tych dni naprawdę wiele się dzieje. Tajemnicza aura osnuwa fabułę od początku do końca. Niektóre z tajemnic się wyjaśniają, lecz niektóre wcale, co pozostawia czytelnika w oszołomieniu i dezorientacji.
Po przeczytaniu mam duży niedosyt. Mam cichą i nieśmiałą nadzieję, że może autorka pokusi się na kontynuację, a może niektórych tajemnic lepiej nie odkrywać.

Dodaj własną recenzję