Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura młodzieżowa -> Światło anioła — Izabela Zawis
Światło anioła — Izabela Zawis

Światło anioła

Cena: 29,99 zł 25,49 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Walka dobra ze złem właśnie się rozpoczęła. Czy na pewno wiesz, po której stronie staniesz?

Siedemnastoletnia Megan wiedzie typowe życie współczesnej nastolatki. Mieszka wraz z matką, Jill, w małym miasteczku. Nigdy nie poznała swojego ojca. Jej życie niespodziewanie nabiera tempa, kiedy pewnego dnia w stojącym w jej pokoju lustrze zauważa przystojnego chłopaka. I choć na początku jest przekonana, że to tylko wytwór jej bujnej wyobraźni, wkrótce znajomość z Adamem, jej własnym Światłem, doprowadzi ją do poznania wielu skrywanych dotąd tajemnic dotyczących jej rodziny...
Dramatyczne wybory, przed którymi niebawem stanie, wpłyną na losy całego świata. Po czyjej stronie opowie się Megan? Co się wydarzy podczas decydującej walki? Czy uda się ocalić to, co najważniejsze?

Na tym zdjęciu byłam ja z chłopakiem ze snu. Oboje byliśmy tak roześmiani, że widać było łączące nas głębokie uczucie.
– Jak w moim śnie – szepnęłam do siebie.
– Jesteś pewna, że to był sen? – znowu usłyszałam ten głos. – Byliśmy wtedy tacy szczęśliwi – westchnął.

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (30.12.2018)
Megan, nastolatka z typowymi problemami jej wieku, wiedzie spokojne życie z mamą, dla której jest jedynym, ukochanym dzieckiem. Zawsze znajdują wspólny język, razem spędzają wolny czas. Pewnego dnia Megan zauważa w lustrze – zamiast swojego odbicia – odbicie młodego, przystojnego młodzieńca. On jej kogoś przypomina. Tylko nie może sobie przypomnieć kogo. Ta niepewność, a zarazem niewiedza nie daje jej spokoju. Wkrótce nawiązuje kontakt i zaprzyjaźnia się z nierzeczywistym nieznajomym. Adam poznaje mamę Megan, która darzy go wielką serdecznością, akceptuje przyjaciela córki. Nieznajomy zabiera Megan do swojego życia. Przechodzą przez rzeczywistą bramę, nagle nastaje jasność i pojawia się oświetlony tunel, na końcu którego jest życie Adama. Świat aniołów. Megan poznaje rodzinę Adama, jest dla nich Aniołem, natomiast Adam to jej Światło. Adam i Megan razem, czyli Światło Anioła. Ciekawe co wyniknie z tej tajemniczej znajomości? Czy osoby z innego świata mają możliwość i prawo przeniknąć do naszego realnego świata? Czy to może tylko wymysł wyobraźni i sugestii Megan? Zapewniam, nie da Wam to spokoju . . .
„Światło Anioła” Izabeli Zawis to powieść zwłaszcza dla nastoletnich czytelników. Bohaterowie to ich rówieśnicy, więc zapewne nie będą im obcy, nadają na podobnych falach, mają podobne problemy i rozterki, i jednakowe wyobrażenie o świecie. To lektura, której akcja rozgrywa się równolegle w dwóch płaszczyznach, w realnym świecie oraz w świecie nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika – świecie istot pozaziemskich, aniołów i diabłów. Anioł urzeczywistnia piękno – dobro w najczystszej postaci, natomiast diabeł jest za pan brat ze złem. Bohaterka przenika do świata pozaziemskiego, odnajduje tam swoje drugie życie. To tam zostaje wystawiona na wielką próbę. Czy ją przejdzie i jakie będą tego skutki?
Ta ciekawa, pełna miłości i ciepła historia to tak naprawdę pretekst dla czytelnika do zastanowienia się nad głębią tej powieści. Przecież wiadomo, że zamysłem autorki nie było przedstawienie kolejnej sielanki dla młodych ludzi, ale zrozumienie prawdziwego przekazu tej powieści. Autorka w świetny i metaforyczny sposób pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem. Walkę Anioła z Diabłem. Kto zwycięży w tej walce? Oczywiście każdy chciałby, aby zwyciężył Anioł urzeczywistniający wszelkie dobro tego świata. Ale nic nie jest do końca tak pewne i proste, jednoznaczne. Ludzie muszą dokonywać codziennych nieustannych wyborów, między dobrem a złem. Nie da się dokonać wyboru raz w życiu i zatwierdzić go na zawsze. Nasze codzienne życie to nieustanny wybór, codzienna walka z kuszącym Diabłem, który oferuje nam coś lepszego, piękniejszego, a tak naprawdę to oferuje nam zło ubrane w odświętne ubranie. Próbuje, kto się da skusić i złapać na jego promocję. Promocję zła. Dlatego tak ważny jest zdrowy rozsądek, wybór mniej reklamowanych wartości, ale nadających piękno naszemu życiu i relacjom z innymi ludźmi.
„Ludzie intuicyjnie wyczuwają w tobie Dobro. Lgną do ciebie jak ćmy do światła. Uwielbiają to, jak się przy tobie czują. Roztaczasz Dobro samym swoim istnieniem. Sprawiasz, że ludzie, którzy cię otaczają chcą być dobrzy i takimi się stają. Przy tobie wszystko się zmienia. Pod tym względem jesteś bardzo potężna”.
„Światło Anioła” Izabeli Zawis to delikatnie i subtelnie ubrana w pięknego Anioła nieskazitelna historia dobroci, miłości, przyjaźni i serdeczności. To napawająca optymizmem wizja najbardziej cennych wartości tego świata, niezniszczalnych i niezatapialnych, mających szansę przetrwać wieki, ale tylko dzięki nam wszystkim, dzięki naszym staraniom, a zwłaszcza ich systematycznej pielęgnacji. Dzięki naszej bohaterskiej odwadze do przeciwstawiania się złu, do jego niszczenia i nie dopuszczania blisko siebie dobro jest i będzie na zawsze potęgą. Zawsze mamy wybór, tylko należy zachować rozsądek, wiarę w naszą rozwagę i nie dać się opętać kuszącemu nas z każdej strony złu.
Z czystym sercem polecam tę niesamowicie mądrą i pouczającą lekturę. Zachęcam, wczytajcie się w nią, wydobądźcie z jej głębi przesłanie dla nas wszystkich. Rozkoszujcie się jej powabną lekkością. Ta metaforyczna historia na zawsze odbije w Was swoje piętno i zawsze będzie Wam pomocna przy konieczności dokonywania wyboru!


  Karolina Matiaszewska  (15.01.2019)
Do przeczytania tej książki zachęciła mnie śliczna okładka i motyw aniołów, choć już po opisie mogłam się spodziewać co mam w rękach. Mimo tego zaczęłam czytać i już w połowie książki byłam zła na samą siebie.
Spodziewałam się książki z gatunku paranormalnych, fantastyki a anioły w książkach bardzo lubię, zupełnie umknął mi fakt, że jest to książka dla nastolatek


  Justyna Dzbuk  (14.03.2019)
Tytuł: Światło Anioła
Autor: Izabela Zawis
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 217
Ocena: 5/10
„-Wsłuchaj się w siebie i w głos swojej intuicji. Kieruj się emocjami. To są Twoje mocne strony, zaufaj sobie”.

Książka Izabeli Zawis ukazuje nową odsłonę odwiecznej walki dobra ze złem.
Czy na pewno wiesz, po której stronie staniesz?
Megan jest z pozoru normalną nastolatką - szkoła, dom. Mieszka z matką Jill w małym miasteczku. Nigdy nie poznała swojego ojca. Innych ludzi przyciąga do siebie jak magnes. Co to ma wspólnego z nią i jej dobrem? Płynie od niej dobra energia. Każdy chce się z nią przyjaźnić. To zjawisko wygląda tak jakby była ANIOŁEM..
Ale czy to jest możliwe? Co wspólnego z Aniołami ma zwyczajna dziewczyna? Kim ona naprawdę jest? Gdy zaczęła słyszeć głosy nie wiedziała, co się z nią dzieje. W pewnym momencie już myślała, że całkowicie zwariowała i ma paranoje. Jakby żyła w dwóch światach. Czy to jest możliwe? I zdaje jej się, że sama sobie z tym nie poradzi. Jej życie zmieniło się o 180 stopni. W lustrze ujrzała bardzo przystojnego chłopaka. Co on mam z nią wspólnego? Kim jest ?
Jak się okazuje Adam jest jej światłem, jej miłością życia. Czy to możliwe, że jako zwykła śmiertelniczka może niczego nie pamiętać? W dzień jej 18 urodzin Megan i Adam pobierają się. Jest ukazane, gdy wracają jej wspomnienia. Megan ma misję do wypełnienia - pokonać zło, a tym złem jest jej Ojciec po drugiej stronie świata. Czy poradzi sobie z tak trudnym zadaniem?
Jest to bardziej opowiastka niż książka. Ma około 217 stron. Do tego bohaterowie są bardzo przewidywalni oraz cała historia. Warto ją przeczytać dla zabicie czasu. Nie jest ona nudna, jest ciekawie napisana. Według mnie autorka za mało w niej ukazała. Mogła niektóre sceny bardziej i ciekawiej rozwinąć.

Na razie wygląda na niedopracowaną, niedokończoną powieść. Jest to połączenie fantastyki z młodzieżówką. Nie żałuję, że ją przeczytałam, ale spodziewałam się po niej czegoś innego. Gdyby ktoś chciał poznać historię nie odradzam. Będę czekać na drugi tom. Może będzie lepszy...


  Kamila Zielińska  (18.01.2019)
Siedemnastoletnia Megan mieszka sama z matką, swojego ojca nigdy nie miała okazji poznać, a sama rodzicielka nie wspominała o nim. Dziewczyna wiedzie typowe życie nastolatki – szkoła, znajomi. Pewnego dnia wydaje jej się, że czuje czyjąś obecność. Podczas przerwy oraz lekcji słyszy męski głos, który wydaje się jej obcy, ale czy tak jest? W domu natomiast w lustrze dostrzega nieznajomego chłopaka. Po rozmowie z mężczyzną z lustra zasypia, a podczas odpoczynku śni o wydarzeniach, które okazują się, że są jej wspomnieniami z poprzednich wcieleń. Megan dowiaduje się również o tym, że jest aniołem, a tajemniczy chłopak z lustra to jej Światło.

Dziewczyna za każdym razem kiedy wraca do życia, gdyż taki jest przywilej anioła, może wybrać stronę, po której się opowie – Dobro i Zło. Standardowo. Jednak w tym wcieleniu Megan obmyśla plan i podejmuje się zadania, od którego zależy nie tylko jej, ale i innych istnień. Czy wybierze dobrze i czy jej plan się powiedzie?

Megan stoi przed wyborem: stanie po stronie Dobra u boku matki, czy ponownie wybierze Zło i zostanie prawą ręką swojego ojca. Jest bardzo cennym graczem w tej grze, gdyż wśród swoich sióstr urodziła się jako pierwsza. Jest pierwszym Aniołem, co oznacza, że jej siła jest o lepsza niż jej rodzeństwa. Megan wraz z Adamem będą balansować na granicy Dobra, Zła, Życia i Śmierci, a kiedy przyjdzie im stanąć do walki, czy zdołają wybrać dobrą broń?

Książka z jednej strony zaskoczyła mnie, a z drugiej zawiodła. Czytając kolejne strony, było czuć, że jest to debiut autorki. Sama w sobie historia skojarzyła mi się z serią „Upadłych”, której co prawda jeszcze nie czytałam, lecz słyszałam o czym jest.

Nie można odmówić lekkości i prostoty historii, dzięki czemu idealnie nadaje się na poczytanie w wieczory po ciężkim dniu w szkole, na uczelni czy w pracy.

Również bardzo spodobał mi się pomysł na tytułowe Światło i będę wypatrywać kontynuacji historii, która tym razem będzie opowiadać o siostrze Megan – Angel.

Na całą recenzję zapraszam tutaj: https://ksiazkaiwyobrazniatoprawdziwamagia.blogspot.com/2019/01/25-swiato-anioa.html

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.