Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Sekcja legalnych morderców. Preludium — Krzysztof Neus
Sekcja legalnych morderców. Preludium — Krzysztof Neus

Sekcja legalnych morderców. Preludium

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Gdy stracisz wszystko, nie musisz już bać się ryzyka.

Cel jest jeden – złoto ukryte przez Inków. Żeby je zdobyć, oddelegowano specjalny samolot, zebrano grupę garimpeiros gotowych do ciężkiej pracy w dżungli oraz przetransportowano sprzęt mający ułatwić i przyspieszyć pracę poszukiwaczy złota. A czasu nie ma zbyt wiele – raptem jakieś trzy i pół miesiąca, nim zacznie się pora deszczowa. Wszystko zostało dokładnie przemyślane, a skarby zdają się czekać na wyciągnięcie ręki. Henry McGregor, dowódca wyprawy, nie wziął pod uwagę tylko jednego – tego, że nie wszyscy członkowie eskapady są gotowi poddać się jego woli i że jest wśród nich ktoś, komu wcale nie zależy na złocie. Wkrótce okaże się, że ten wyjątkowo sprytny gracz może zamienić zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach akcję w niebezpieczną walkę o przetrwanie…

Mężczyzna z wysiłkiem otworzył oczy. Czarne kręgi dalej wirowały. Z trudem uniesione powieki nie wprowadziły żadnej zmiany. Po chwili zdołał zatrzymać i skupić wzrok na jednym punkcie. Zrobił to automatycznie, nie wiedział nawet, co to jest. Dopiero po chwili zrozumiał, że to dziurka od klucza w zamku. Widocznie zapalili światło w korytarzu, bo wcześniej jej nie zauważył. Uświadomił to sobie z trudnością i zaraz potem głos z wiejskiej studni skojarzył z odpowiednią osobą.
[…] Dostać dwa razy w łeb w ciągu paru godzin to przynajmniej o jeden raz za dużo. Tętno mógł sobie policzyć bez dotykania ciała. Pokrywało się z uderzeniami kowalskiego młota, który od jakiegoś czasu podjął pracę w jego głowie.
– Leż spokojnie. Na razie masz dość – stwierdził kapitan. – Odpoczywaj, nie wiadomo, co nas jeszcze czeka.
Patroni

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 386
  • ISBN: 978-83-8219-134-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Patrycja Arendt  (3.02.2021)
Pierwsze co przychodzi na myśl zamykając tę książkę to - świetna sensacja z motywem przygodowym. Autor wykonał kawał dobrej roboty. Stworzył dzieło, które powinno zostać zekranizowane.

Historia jest bardzo ciekawa. Poznajemy grupę osób lecących samolotem do brazylijskiej dżungli. Omamieni wizją inkaskiego złota i możliwością szybkiego wzbogacenia się - akceptują spartańskie warunki i życie pod rygorem. Główny bohater Kris odkrywa, że nie wszystko jest takie jak było obiecane. Rozpoczyna swoją osobistą grę, w której stawką jest życie. Jego postać została doskonale wykreowana. Z kolejnymi stronami poznajemy jego historię, motywacje, pobudki oraz do czego i dlaczego jest zdolny.
Kolejną świetną postacią jest McGregor będący wodzem z krwi i kości.

Od samego początku akcja jest bardzo dynamiczna. Wielokrotne zwroty akcji niejednokrotnie szokują powodując gęsią skórkę.

Ogromnym ubarwieniem powieści były przytoczone wątki historyczne. Nie było ich zbyt dużo, jednak były ciekawe i wyjaśniające poszczególne kwestie w fabule.


  Dorota Smółkowska  (22.02.2021)
Gdy stracisz wszystko, nie boisz się niczego.

Kris Abe, podrzutek, wychowanek sierocińca, człowiek bez nazwiska i przyszłości błądzi po świecie szukając swojego miejsca, aż wreszcie spotyka Susan z którą chce budować przyszłość. Kiedy jednak w wypadku samochodowym ginie jego żona z synem jego świat ponownie się wali i teraz już nie ma nic i boi się ryzyka. Teraz zależy mu tylko na zemście.

Trafia na lot, który pomoże mu zrealizować częściowo plan.

Zlecony lot, duże pieniądze, porwany samolot, poszukiwanie złota Inków, bezwzględni zabójcy.

Co odkryją bohaterowie powieści w dżungli?
Kim tak naprawdę jest Kris?

Chciwość, przemoc, agresja, władza to słowa, które określają fabułę książki.

„Sekcja legalnych morderców. Preludium”, to książka dla miłośników literatury sensacyjnej, gdzie nieustannie coś się dzieje i jest dużo przemocy. To też powieść dla osób lubiących literaturę przygodową, bo mamy tutaj historię Inków, poszukiwanie ich ukrytej świątyni i nieodkrytego do tej pory złota. Dodatkowym atutem są wynalazki i pomysły Krisa, który jak serialowy MacGyver potrafi znaleźć rozwiązanie na wszystko i zrobić coś z niczego w środku dżungli.

Książkę dobrze się czyta, dlatego jeśli szukacie czegoś dla rozrywki to polecam.


  Monika Józefowska  (17.03.2021)
Wcześniej rzadko stykałam się z takimi książkami jak ta, ale jednak fajnie poznać coś nowego, wyjść ze strefy komfortu i zapuścić się w świat, którego się nie zna.
Głównym punktem fabuły jest to, że zostaje wybrana specjalna grupa garimpeiros, która ma za zadanie odnaleźć w dżungli złoto schowane przez Inków. Grupa ta składa się z ludzi, którzy bardzo chcą owe złoto zdobyć, choć jest jeden osobnik, któremu zależy na zemście, a nie na złocie... Specjalnie na tę okazję zostaje oddelegowany samolot.
Bohater, który nam zapadnie w pamięć jest to na pewno Kris Abe, który zostaje radiooperatorem, bo poprzedni w tajemniczych okolicznościach trafia do szpitala. Jest to osobnik, który nie traci nerwów i stara się myśleć trzeźwo prawie w każdej sytuacji. Muszę przyznać, że polubiłam tę postać za jego dążenie do celu, że nie rezygnował i mimo niebezpieczeństw był nieustraszony.
Od momentu starcia samolotu jesteśmy wciągnięci w świat, gdzie złoto ma wielką wartość i że ludzie są w stanie zrobić wszystko, by je zdobyć.
Ta "złota" przygoda wciągnęła mnie tak bardzo, że dość szybko przeczytałam całą historię. Były momenty, gdzie się zaśmiałam, ale były też takie, gdzie bałam się co się stanie dalej. Atutem na pewno tej książki jest to, że autor skrupulatnie opowiada o tym co się działo, jak ktoś coś zrobił. Mamy szansę wyobrazić sobie to jak najdokładniej i oczyma wyobraźni zobaczyć cały przebieg zdarzenia.
Innym atutem jest też wplątanie w kilku miejscach wątków historycznych na temat Inków, co też jest bardzo na plus.
Podczas czytania książki na pewno nie będziemy się nudzić, bo za każdym razem coś nas zaskoczy.
Cieszę się, że miałam szansę przeczytać tę książkę. Gorąco polecam.


  Kinga Stasina  (11.02.2021)
Kris Abe człowiek, który skądś się wziął ma tajną misję do wykonania. Kiedyś chłopiec z sierocińca, teraz człowiek, który dla zemsty zrobi wszystko. Wraz z Henrym McGregorym wyrusza do świata Inków. Henry pragnie znaleźć złoto i zaciąga ludzi do karkołomnej pracy w bardzo ciężkich warunkach. Często pokazuje, że wraz ze swoim zespołem jest zdolny do wszystkiego. Nikt nie wie kto kim jest, kto za kogo się podaje i jakie tajemnice skrywa. Nagle dochodzi do pewnego zdarzenia, które krzyżuje plany poszukiwaczom złota. Kris postanawia zagrać we własną grę, której stawką jest poznanie prawdy... Kto wygra?

Oto przed państwem powieść przygodowa z sensacją w tle. Jest to zarówno debiut Pana Krzysztofa jak i mój w tym gatunku. Czy było ciekawie i przyjemnie? Niestety ciężko stwierdzić. Przez pierwsze 100 stron wiało dla mnie nudą, wiele spraw nie rozumiałam, kartki były tak ciężkie, że aż się modliłam by przekroczyć magiczną setną stronę. Dopiero od połowy książki zaczęło się konkretnie dziać i wtedy przepadłam. Mimo, że akcja się wtedy rozkręciła, to wiele spraw było dla mnie po prostu absurdalnych.

Kris Abe to główny bohater, który stracił wszystko. Wychował się w sierocińcu, nie znał swoich rodziców i nigdy nie miał możliwości by ich poznać. Po wielu latach samotności sam stworzył rodzinę. Rodzinę, którą zbyt szybko stracił. Jego żona wraz z malutkim synkiem zginęli w wypadku. To traumatyczne zdarzenie rozerwało Krisa. Popadł w ciąg alkoholowy oraz za wszelką cenę chciał odkryć dlaczego stracił dwie najważniejsze w swoim życiu osoby. Nagle ktoś postanawia mu w tym pomóc. Tylko wiadomo, że nie ma nic za darmo. Za najważniejsze w swoim życiu informacje ma wykonać mega tajną misję.
Henry McGregor to stary, cwany poszukiwacz złota. Ma pozycję, pieniądze i świtę, która jest zdolna do wszystkiego by zaspokoić szefa. Z Krisem poznaje się w samolocie, który ma zawieźć ich do miejsca gdzieś w Amazonii, z którego popłyną w rejony pełne domniemanego złota. Czy ono tam jest, tego nie wiadomo. Mają około trzech miesięcy na odnalezienie miejsca pełnego skarbów. Henry po prostu patrzy, jego prawa ręka wykonuje jego rozkazy, ludzie odpowiedzialni za karczowanie dżungli, kopanie w ziemi są traktowani jak niewolnicy. Z tą różnicą, że ci niewolnicy mają dostać zapłatę. Ale czy na pewno? Czy Henry podzieli się z innymi złotem?

Wraz z akcją poznajemy głównych bohaterów. Kris bardzo mnie zaciekawił, bo jest bardzo inteligentną postacią. Jego misja bardzo mnie wciągnęła, gdyby nie ona to ta książka byłaby kiepska. Henry był postacią dodatkową, mimo, że jest jednym z bohaterów, która tak naprawdę nie robiła żadnej różnicy w prowadzonej fabule. Albo był obecny albo nie. Bez wątpienia jest tym złym charakterem, ale z drugiej strony Kris również. Oboje dopuszczają się złych rzeczy. Sam pomysł na akcję jest całkiem spoko. Zapomniane złoto Inków, do tego cała ta sekcja legalnych morderców - coś na wzór jakby hitmana. I do tego ukryty trzeci bohater, który pociąga za wszystkie sznurki. To właśnie dzięki temu trzeciemu prawdopodobnie sięgnę po kontynuację. Koniec książki wskazuje właśnie na to. Zresztą sam tytuł też. Tylko ten język taki dziwny i nudny. Serio przez te pierwsze sto stron myślałam o porzuceniu tej książki, później się akcja rozkręciła, ale pełno było absurdów, które bardzo mnie raziły i zapalały czerwoną lampkę w umyśle.

Czy warto sięgnąć? Myślę, że tak. Jest to powiew świeżości na polskim rynku wydawniczym, gdzie królują albo trupy albo romanse. Mimo, że książka jest lekko niedopracowana, liczę że Autor się rozkręci i jeszcze namiesza. Ogromny plus za to, że mamy wątek historyczny oraz podróże w czasie by zapoznać się z bohaterami. To bardzo ubarwiło całą powieść i bardzo proszę się tego trzymać, bo to wielki plus.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Tajemnica Starych Dunajczysk — Mariusz Jaksa Czoba Tajemnica Starych Dunajczysk — Mariusz Jaksa Czoba
Łukasz Jaksa – tropiciel śladów przeszłości, przypadkiem dowiaduje się o tajemniczych zdarzeniach rozgrywanych w malowniczym zakątku Dolnego Śląska. Od momen...