Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Sabatia. Odrodzenie — Justyna Wnuk
Sabatia. Odrodzenie — Justyna Wnuk

Sabatia. Odrodzenie

Cena: 39,99 zł 33,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Kiedyś jej mówili, że rodzina jest wszystkim. Dziś nie jest pewna, czy może w to wierzyć

Sabatia, królowa półświatka, powraca. I Tobias – jej ukochany z przeszłości – też.

Boją się jej zarówno rywale, jak i podwładni. Mafijne porachunki, narkotykowe transakcje, okrucieństwo i śmierć to teraz codzienność Sabatii. A po drugiej stronie czeka na nią synek, którego ona będzie chronić za wszelką cenę.
Wrażliwa dziewczyna, kiedyś nazywana Zaharą, zniknęła. W jej miejsce pojawiła się bezwzględna, spragniona zemsty za utraconą niewinność Sabatia. Swój plan przejęcia władzy realizuje z żelazną konsekwencją. Ale pojawienie się Tobiasa może pokrzyżować jej zamiary… Mężczyzna, który był dla Sabatii całym światem, rozbudza w niej uśpione od lat emocje. Czy ich miłość odrodzi się na przekór wszystkiemu i wszystkim? I czy Sabatia będzie umiała wytłumaczyć synowi, kim jest i co się stało z jego rodziną?

Dziewczyna, którą znał, już nie istniała. Tak wiele się zmieniło. Przez jedenaście lat nosiłam ogromną dziurę w sercu, bo myślałam, że on nie żyje. Brakowało mi łez, ale wewnętrznie opłakiwałam go każdego dnia. Gdzie był, kiedy go potrzebowałam? Co robił? Gdzie mieszkał? Może miał rodzinę? Może był szczęśliwy? Mogliśmy razem dzielić to szczęście. Tyle zmarnowanych lat. Na tę myśl zakłuło mnie w cholernym mostku. Tak bardzo chciałam po prostu rzucić się mu w ramiona i nigdy nie puścić, przelać wszystkie emocje i uczucia, jakie się we mnie kłębiły, a potem pojechać z nim w stronę zachodzącego słońca i zapomnieć o całym tym pieprzonym gównie, jakie przeżyłam, kiedy go przy mnie nie było. Ale na to było już za późno, o wiele za późno. Zahara by tak zrobiła, ale nie Sabatia. Sabatia załatwiała takie rzeczy przemocą.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 306
  • ISBN: 978-83-8313-194-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 11 recenzji.Dodaj własną recenzję

  @fascynacja. ksiazkami  (25.01.2023)
Zaraz po przeczytaniu pierwszej części serii musiałam sięgnąć po finałowy tom,ponieważ zakończenie sprawiło mój niedosyt tą historią.
Myśląc,że poprzedni tom mnie zaskoczył to byłam w wielkim błędzie.Kontynuacja niesie ze sobą jeszcze większa dawkę emocji i wyjaśnienia całych tajemnic przeszłości na które czekałam.Świat bohaterki pokazuje,że na nikogo nie można liczyć.Nawet najszczersza osoba będzie chciała zemsty,by przejąć władze i wpływy.Odkrycie prawdy mną wstrząsnęło i sprawiło moje niedowierzanie.

Jeszcze bardziej niż w części poprzedniej autorka wprowadziła nas w mafijny świat w której rządzi korupcja,pieniądze i wpływy.Śledząc losy bohaterów czujemy się jakbyśmy byli obok rozgrywajacej się akcji.Dawało to olbrzymich emocji i niepokoju z nim związanych.
Silna kobieta to atut w książce.Kobieta rządzi pokazując,że potrafi!!!Jest perfekcyjnym taktykiem i wszystko wie wcześniej niż inni!

Dylogia Sabatia jest rewelacyjnym romansem mafijnym godnym uwagi i polecenia.Gdy tylko zaczniesz jà czytać to nie będziesz mógł się od niej oderwać.
Gorąco Wam ja polecam


  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (25.01.2023)
„Jestem Zahara Pedraza. Zniszczę każdego, kto będzie chciał odebrać mi moich chłopców. Miałam, zamiar bronić ich do ostatniej kropli krwi. Tak właśnie postanowiłam”.

Zahara - Sabatia jest królową mafijnego świata, to ona rządzi wszystkim i to jej mają słuchać wszyscy. Każdy się jej boi i szanuje. To ona jest zawsze przed wszystkimi i wie wszystko, a dla ochrony syna i ukochanego zrobi dosłownie wszystko. Myślała, że nie ma w niej już nic z tamtej niewinnej dziewczyny, ale się myliła, bo Tobias kawałek po kawałku wyciągał ją z niej. A połączenie tamtej dziewczyny z obecną tworzy niebezpieczną i wybuchową mieszankę. Tylko nie wszystkie elementy układanki sprzed lat zostały odkryte, by uzyskać pełen obraz i prawdę. Zemsta stała się dla niej głównym celem, ale robi to również ze względu na syna, by go ochronić. Realizuje swój idealny plan, a po drodze odkrywa zdradę, jakiej się nie spodziewała. Czy po jedenastu latach ich miłość nadal istnieje? Bo pożądanie jak najbardziej. Czy jej syn pozna prawdę i ją zaakceptuje?Poprzednią częścią się zachwycałam, ale ta jest jeszcze lepsza. Do samego końca nie wiedziałam, jak to się skończy i kto tak naprawdę za tym wszystkim stoi. Kawałek po kawałeczku odkrywałam prawdę, by na sam koniec zadawać sobie pytanie, dlaczego to zrobił i na nie też dostałam odpowiedź i to taką, jaka wbiła mnie w fotel. Sieć kłamstw, intryg, manipulacji, strachu, żądzy władzy, niebezpieczeństwa, krwi, podstępów. A w tym wszystkim znalazło się miejsce na prawdę, miłość, rodzinę, lojalność i pożądanie. W tej części również nie zabraknie gorących i pikantnych scen. Każda kartka to emocje, jakie przeżywa się z bohaterami. Im bliżej byłam końca tym, coraz bardziej nie chciałam jej kończyć i rozstawać się z bohaterami. Patrzyłam na to, jak Zahara się odradza i w końcu po tylu latach bólu odnajduje upragnione szczęście i spokój. Justyna Wnuk skradła moje serce i duszę, którą zawładnęła Sabatia. Już się nie mogę doczekać, gdy do akcji wkroczy junior, bo czuje, że to dopiero będzie petarda. Te dwie książki to niesamowita, zaskakująca i gorąca fabuła. Doskonale wykreowani bohaterowie, którzy co chwile potrafią zaskoczyć. Pokazująca, że kobieta również może być niebezpieczna i nieobliczalna, a tym bardziej rządzić twardą ręką i stać na czele mafii. Gorąco polecam wam tę historię i czekam na więcej.


  ewela_ czyta  (25.01.2023)
Zahary boją się rywale jak i podwładni. Jako Sabatia musi rządzić twardą ręką. Okrucieństwo, śmierć i mafijne porachunki to jej codzienność. Dla wrogów nie zna litości, za to w domu zmienia się w kochającą matkę. Synek jest dla niej wszystkim, bez niego jej życie straciłoby sens. Kiedyś była wrażliwą dziewczyną, bez żadnych trosk. Teraz żyje dla zemsty. Swój plan realizuje konsekwentnie, pragnie przejąć władzę w mafijnym świecie i pomścić bliskich. Tylko nie przewidziała jednego... Na jej drodze ponownie pojawia się powstaje jak feniks z popiołów, Tobias. Mężczyzna rozbudza w kobiecie uśpione uczucia. Do czego to wszystko doprowadzi?

"...Jestem Zahara Pedraza. Zniszczę każdego, kto będzie chciał odebrać mi moich chłopców. Miałam zamiar bronić ich do ostatniej kropli krwi. Tak właśnie postanowiłam".

"Sabatia odrodzenie" druga część dylogii, która skradła moje serce. Historia Zahary i Tobiasa napisana jest bardzo lekko dzięki temu czyta się szybko. W tej części nawet nie spodziewasz się kto wbije ci nóż w plecy. Kto stoi za tym zamachem na rodzinę Zahary. Ja do końca nawet nie podejrzewałam, że autorka może aż tak zaskoczyć. Zakończenie nie jest takie oczywiste jak może się wydawać. Najbardziej ubolewam nad tym, że kat kobiety poniósł tak lekką śmierć. Fabuła jest pełna akcji, również wciąga w wir mafijnych porachunków, zdrady, niebezpieczeństw, miłości, gorącego seksu ale i odnajdowania siebie. Dla rodziny zrobi się wszystko, nawet zejdzie się do piekła, stanie się twardą jak lód. Przeważnie mężczyźni rządzą mafijnym światem, tu autorka daje nam kobietę, do której wszyscy czują respekt, boją się jej, rządzi jeszcze twardszą ręką niż niejeden boss. Zakończenie bardzo ciekawe, ponieważ Tobias, syn Zahary daje nam namiastkę siebie.


  Mirosława Dudko  (26.01.2023)
„Odrodzenie” ponownie wciągnęło mnie do świata Sabatii z ogromną siłą i burzliwymi wydarzeniami. Już „Zemsta” trzymała w napięciu, dostarczała mnóstwo wrażeń, ale to, co autorka przygotowała w tomie drugim, wywołało istny wodospad emocji połączony z huraganem wydarzeń. Widząc zapowiedź wydawniczą „Sabatii” spodziewałam się dobrej lektury, ale nie spodziewałam się, że dostarczy mi tylu mocnych wrażeń. Wszystko biegnie w szybkim tempie, które nie zwalnia na moment. Dzieje się bardzo dużo, kilka razy zostałam zaskoczona rozwiniętą akcją, gdyż autorka nie bawi się w półśrodki. Stworzyła żeński odpowiednik diabelskiej natury ukształtowanej przez życie, gdyż z reguły w tego rodzaju powieściach mamy demoniczne, męskie osobowości do poskromienia.

Druga część dylogii jest jeszcze lepsza od pierwszej, zarówno pod względem rozwoju sytuacji, jak i stworzonej fabuły. Tym razem została zastosowana naprzemienna narracja dwojga głównych bohaterów, więc obserwowanie toczących się scen jest jeszcze bardziej fascynujące. Pani Justyna Wnuk zaserwowała w niej ogromne emocjonalne bogactwo trzymające w napięciu, poprzez wciąż zmieniającą się niespodziewanie sytuację, zaskoczenia, urywane wątki i niestandardowe rozstrzyganie spraw. Autentycznie daje poczuć zło, frustrację i bezwzględność, jakie tkwią w diablicy. Jednocześnie ukazuje jej wrażliwość, która została głęboko ukryta w mrokach jej duszy. Niespodziewane wydarzenia burzą jej dotychczasowe postrzeganie rzeczywistości, gdyż dostrzega iluzję i kłamstwa, w jakich żyła przez 11 lat. Odpowiednimi opisami, dosadnymi słowami i bezpruderyjnymi scenami daje nam poczuć wszystko to, co dzieje się w umysłach i sercu bohaterów, ich dylematy, obawy, lęk, strach, niepewność, ale też namiętność i pożądanie.

Świetnie czytało mi się tę historię, pełną namiętności, walki z samym sobą, ale też walki dobra ze złem, co może być niemożliwe w świecie, w jakim przyszło żyć bohaterom. Autorka zwraca w niej uwagę m.in. na wartość rodziny i prawdziwej miłości, która jest w stanie przebić się przez skorupę obojętności. Poza walką o utrzymanie pozycji w kręgach mafijnych obecna jest miłość w różnych odcieniach. Miłość zawiedziona, nieodwzajemniona, miłość rodzicielska i miłość, która przetrzyma wszystko. Pokazuje, że nikt tak naprawdę nie jest przesiąknięty złem całkowicie. Zawsze jest szansa obudzenia w diabelskiej duszy światełka dobroci.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare


  Małgorzata Małoszuk  (31.01.2023)
Czy może mi ktoś wymazać pamięć? Chcę przeczytać tę książkę po raz pierwszy jeszcze raz


  Karolina Janowska  (1.02.2023)
Kiedy go zobaczyła po 11 latach, świat się zatrzymał. Nie mogła pojąć, jak to możliwe. Za to wiedziała, że jej serce odżyło, mimo iż było martwe od dawna. Miała misję do wykonania, przygotowywała się do niej przez wszystkie te lata. Pomszczenie rodziny było nadal priorytetem, ale przy Tobiasie zdecydowanie za często z jej mózgu robiła się sieczka. Punkt po punkcie, Sabatia realizowała swój plan utalizacji mężczyzn, którzy nie powinni stąpać po ziemi. Była coraz bliżej celu, jednak nie spodziewała się, że ktoś inny grał przeciwko niej, próbując zaszkodzić jej planom. Wróg był tak bliski jej sercu, że aż bolało, gdy musiała pociągnąć za spust...
--------
Drugi tom historii mafijnej, który kontynuuje losy Zahary i Tobiasa. W tej części, po raz kolejny nie odpoczywamy od tych ogromnych emocji. Akcja wręcz wypełnia całą książkę, przez co trudno odłożyć ją na bok. Mafia, która jest zupełnie nietypowa i z pomysłem - w końcu to kobieta stała na czele wielu mężczyzn. Seks, który rozpala do czerwoności zmysły. Postać Zahary to kobieta nieszablonowa, niebezpieczna, przebiegła i niesamowicie seksowna, co nieraz potrafiła wykorzystać przeciwko swoim wrogom. Rodzina była dla niej siłą. Dla niej zabiłaby bez mrugnięcia okiem. Przyjaźń była rownież ważna, do czasu wbicia przysłowiowego "noża w plecy". Tobias chce, odzyskać swoją delikatną kobietę sprzed 11 lat, jednak Ona od dawna nią nie jest, ale jest coraz bliżej, by się nią stać.


  Anna Kaczor  (1.02.2023)
Zahary już nie ma, teraz jest Sabatia – kobieta, której wszyscy się boją, która jest jak cień, bezwzględna, bezlitosna. Tak naprawdę niewielu wie, jak wygląda, tylko najbliżsi pracownicy, którym wie, że może ufać. Ona i Sebastia zaplanowali zemstę za wszystko, co zrobił im jego ojciec. Tylko czy aby na pewno on za wszystkim stoi? Tak naprawdę nic nie jest takie, jak by się wydawało. Kobieta nie może ufać nikomu, a jedyną osobą, którą kocha, jest jej synek.
Plan dokładnie ułożyła, krok po kroku wypełnia, aby zemścić się na tych, co zmienili jej życie w piekło. Nic nie wskazywało, że coś jej przeszkodzi, że coś się zmieni. Jednak życie postanawia znowu z niej zakpić. Ktoś, kto jest bardzo blisko niej, okazuje się zdrajcą, a Tobias – jej miłość sprzed lat, znowu pojawia się w jej życiu. To, że jest zaskoczona to mało powiedziane, przecież on nie żyje, a przynajmniej od lat była o tym przekonana. Co takiego działo się z Tobiasem? Czy zemsta Sabatii się powiedzie? Kto okaże się zdrajcą?

Tom pierwszy bardzo mi się podobał, ale to tom drugi mnie zachwyciło. Tu mamy więcej tajemnic, sekretów, niebezpieczeństwa. Akcja jest szybka, dosłownie pędzi, sprawiając, że od książki nie mogłam się oderwać nawet na sekundę. Autorka tak poprowadziła historię, że wielokrotnie mnie zaskoczyła, a zakończenie sprawiło, że długo nie mogłam się pozbierać.

Zahara, a raczej Sabatia to kobieta bezwzględna, bezkompromisowa, niebezpieczna. Żyje dla zemsty i dla synka który jest jedyną miłością w jej życiu. To bohaterka o wielu twarzach, której lepiej nie nacisnąć na odcisk.

„Sabatia. Odrodzenie” to książka, która mnie zachwyciła, która dostarczyła mi wiele emocji podczas czytania, od której nie mogłam się oderwać. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA


  Anita Bojar  (2.02.2023)
Sabatia osiągnęła wysoką pozycję nie bez powodu, boją się jej zarówno rywale, jak i poddani. Z niezwykłą zawziętością realizuje plan zemsty. Krok po kroku odhacza punkty ze swojej listy i jest coraz bliżej finału. Nagłe pojawienie się osoby z przeszłości sprawia, że w dziewczynie odzywają się dawne emocje. Jak wiadomo, nie są one dobrym doradcą w mafijnych porachunkach. Dodatkowo kobieta musi chronić syna, nikt nie może o nim wiedzieć. A to nie koniec problemów, w szeregach czai się zdrajca. Kto to taki?


  Paulina Kwiatkowska  (5.02.2023)
Zapoznawanie się z daną historią tom za tomem to zawsze korzystne rozwiązanie. Dzięki temu odbiorca przez jeszcze dłuższy okres czasu może przebywać w towarzystwie ulubionych bohaterów. Dzięki temu poznanie obu tomów ,,Sabatii" Justyny Wnuk było dla mnie ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na polskim rynku nie brakuje mafijnych publikacji i ten cykl również zalicza się do tego grona.

Sabatia obecnie nie była już tą dawną, podporządkowaną Zahirą. Z tego też względu konsekwentnie realizowała swój plan w którym nie było miejsca na skrupuły. Sabatia miała świadomość tego, że najważniejszy dla niej jest jej synek, jednak nawiązanie kontaktu z Tobiasem i przypomnienie sobie ich relacji mogło sprawić, że jej główny cel mógł zostać odsunięty na dalszy plan.

,,Sabatia. Odrodzenie" Justyny Wnuk to drugi tom serii w przypadku którego nie można narzekać na brak wrażeń. Cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą lekturą, gdyż jest naprawdę interesująca. Cieszę się, że na polskim rynku wydawniczym nie brakuje także dobrych mafijnych książek.


  Anastasiya Adryan  (12.02.2023)
"Sabatia. Odrodzenie", druga część dylogii mafijnej autorstwa Justyny Wnuk już za mną.
Jakie to było dobre!
Po spektakularnym zakończeniu pierwszej części w drugiej mamy istny rollercoaster. Akcja pędziła na złamanie karku, a emocje... Co tu się wydarzyło


  Kamila Peplińska  (22.06.2023)
„Sabatia – Odrodzenie” to druga część dylogii w tej części również nie zabraknie tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji, niebezpieczeństwa i strachu, który momentami wywoła gęsią skórkę. Zakończenie pierwszej części sprawiło, że z uśmiechem zabierałam się za część pierwszą.
Ucieszyłam się z faktu pojawienia się Tobiasa, który stanie się podporą dla zabłąkanej Zahary, mając nadzieję, że znów stanie się tą samą kobietą co kilka lat wcześniej.
W tej książce jest wszystko, co być powinno.
Kochana pisz, ile się da, bo towarzysz cudowne powieści, które zatracają bez reszty.
Z czystym sumieniem polecam.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.