Rewolucja
Cena: 54,99 zł 46,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni roboczych
Książki dostarcza firma DPD
Czas oczekiwania na paczkę
Książki dostarcza firma DPD
Czas oczekiwania na paczkę
Opis i recenzje
Jeśli pragniesz wolności, bądź gotów na rewolucję
Po wielkiej ewolucji gatunków świat już nie przypomina tego, który znamy. Federacja – stowarzyszenie najpotężniejszych magów – żąda władzy absolutnej i bezwzględnego posłuszeństwa. Swoich czarowników pozbawia uczuć i sumienia, zmieniając ich w broń idealną.
Lena i jej młodszy brat, Jace, uciekają, choć wiedzą, że ich moc jest zbyt cenna, by Federacja pozwoliła im żyć spokojnie. Tropieni przez magów, nawiązują sojusz z Caspianem – chimeryjczykiem, człowiekiem-bestią z wrogiego rodu.
Między Caspianem a Leną z każdym krokiem rośnie napięcie. I choć ich pierwotne uprzedzenia kłócą się z niebezpiecznym przyciąganiem, to są zmuszeni oprzeć relację na wzajemnym zaufaniu. Wkrótce ich ucieczka przerodzi się w brutalną walkę – o wolność, uczucia i życie – która stanie się zalążkiem prawdziwej rewolucji…
Rewolucji, która odmieni nie tylko świat, ale ich samych.
Po wielkiej ewolucji gatunków świat już nie przypomina tego, który znamy. Federacja – stowarzyszenie najpotężniejszych magów – żąda władzy absolutnej i bezwzględnego posłuszeństwa. Swoich czarowników pozbawia uczuć i sumienia, zmieniając ich w broń idealną.
Lena i jej młodszy brat, Jace, uciekają, choć wiedzą, że ich moc jest zbyt cenna, by Federacja pozwoliła im żyć spokojnie. Tropieni przez magów, nawiązują sojusz z Caspianem – chimeryjczykiem, człowiekiem-bestią z wrogiego rodu.
Między Caspianem a Leną z każdym krokiem rośnie napięcie. I choć ich pierwotne uprzedzenia kłócą się z niebezpiecznym przyciąganiem, to są zmuszeni oprzeć relację na wzajemnym zaufaniu. Wkrótce ich ucieczka przerodzi się w brutalną walkę – o wolność, uczucia i życie – która stanie się zalążkiem prawdziwej rewolucji…
Rewolucji, która odmieni nie tylko świat, ale ich samych.
Szczegóły
Recenzje czytelników
| Średnia ocena: | z 4 recenzji. | Dodaj własną recenzję |
| Ewa Polińska | (30.09.2025) |
"Każdy z was szuka swojej ścieżki. Każdy z was promienieje. Nie każdy może odnaleźć swoje źródło, ale życie to podróż i poszukiwania."
Wyobraźcie sobie świat, który przeszedł ewolucję gatunków i nie przypomina już tego, który znamy. Stowarzyszenie najpotężniejszych magów zwanych Federacją żąda władzy bezwzględnej i posłuszeństwa. Swoich czarowników pozbawia uczuć i sumienia, zmienia ich w broń idealną. Jak myślicie, brzmi intrygująco? To dopiero wierzchołek góry lodowej, gdyż ta książka to prawdziwa bomba w świecie fantastyki. Autorka udowadnia, że potrafi pisać, a jej wyobraźnia nie zna granic. Tworzy bohaterów z krwi i kości, a świat wykreowała idealnie, z ogromnymi szczegółami, które wpływają na wyobraźnię czytelnika.
Kolejny debiut, który miałam możliwość poznać i powiem szczerze, że jestem zakochana w tej historii. Chociaż na rynku wydawniczym dużo jest nowości fantastycznych. To jednak Alicja Wisła postawiła wysoko poprzeczkę i zdołała stworzyć coś świetnego. Jej debiutancka powieść, to połączenie mrocznej dystopii, w której potężni magowie tworzą armię bez sumienia. Autorka rewelacyjnie i z ogromną wyobraźnią pokazała co potrafi. Dała bohaterów, których się kocha i nienawidzi. Zaczynając od Leny i Jace, rodzeństwa, które ucieka z Federacji i wchodzi w sojusz z Caspianem, chimeryjczykiem, a to wszystko w walce o wolność. Między Caspianem a Leną z każdą kartką rośnie napięcie. Jakie? To dobre czy złe?
#rewolucja to książka z dynamiczną fabułą o ucieczce, buncie, zakazanym sojuszu, przyjaźni i ogromnej miłości, która nie miała prawa się wydarzyć. Porwała mnie od pierwszej strony i rzuciła w sam środek akcji. Pozwoliła mi poznać czarownice, magów, bestie i stworzenia z innego świata. Czy polecam? Oczywiście, że tak! Jeżeli jesteście gotowi na brutalną, porywającą walkę o wolność, to nie zastanawiajcie się i sięgnijcie po tę książkę. Bez rozlewu krwi się nie obejdzie.
Wyobraźcie sobie świat, który przeszedł ewolucję gatunków i nie przypomina już tego, który znamy. Stowarzyszenie najpotężniejszych magów zwanych Federacją żąda władzy bezwzględnej i posłuszeństwa. Swoich czarowników pozbawia uczuć i sumienia, zmienia ich w broń idealną. Jak myślicie, brzmi intrygująco? To dopiero wierzchołek góry lodowej, gdyż ta książka to prawdziwa bomba w świecie fantastyki. Autorka udowadnia, że potrafi pisać, a jej wyobraźnia nie zna granic. Tworzy bohaterów z krwi i kości, a świat wykreowała idealnie, z ogromnymi szczegółami, które wpływają na wyobraźnię czytelnika.
Kolejny debiut, który miałam możliwość poznać i powiem szczerze, że jestem zakochana w tej historii. Chociaż na rynku wydawniczym dużo jest nowości fantastycznych. To jednak Alicja Wisła postawiła wysoko poprzeczkę i zdołała stworzyć coś świetnego. Jej debiutancka powieść, to połączenie mrocznej dystopii, w której potężni magowie tworzą armię bez sumienia. Autorka rewelacyjnie i z ogromną wyobraźnią pokazała co potrafi. Dała bohaterów, których się kocha i nienawidzi. Zaczynając od Leny i Jace, rodzeństwa, które ucieka z Federacji i wchodzi w sojusz z Caspianem, chimeryjczykiem, a to wszystko w walce o wolność. Między Caspianem a Leną z każdą kartką rośnie napięcie. Jakie? To dobre czy złe?
#rewolucja to książka z dynamiczną fabułą o ucieczce, buncie, zakazanym sojuszu, przyjaźni i ogromnej miłości, która nie miała prawa się wydarzyć. Porwała mnie od pierwszej strony i rzuciła w sam środek akcji. Pozwoliła mi poznać czarownice, magów, bestie i stworzenia z innego świata. Czy polecam? Oczywiście, że tak! Jeżeli jesteście gotowi na brutalną, porywającą walkę o wolność, to nie zastanawiajcie się i sięgnijcie po tę książkę. Bez rozlewu krwi się nie obejdzie.
| Anna Kaczor | (31.10.2025) |
Lena żyje w świecie po wielkiej ewolucji gatunków. Rządzi nim Federacja (stowarzyszenie najpotężniejszych magów). Wymagają oni bezwzględnego posłuszeństwa. Od najmłodszych lat dzieci uczone są bycia bronią idealną, bez własnego zdania, bez uczuć i sumienia. Ona się z tym nie zgadza, od dawna planuje ucieczkę.
Pewnego dnia Lena i Jace (jej młodszy brat) uciekają. Wiedzą, że nie będzie łatwo, że będą ścigani, Federacja nie pozwoli im po prostu odejść. Pewne zdarzenia sprawiają, że nawiązują sojusz z Caspianem (chimeryjczykiem, człowiekiem-bestią z wrogiego rodu). Między nim a Leną zaczyna być coraz więcej napięcia, a to nie będzie pomagać. Aby przetrwać, muszą zacząć sobie ufać. Czy dadzą radę? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają? Co jeszcze się stanie? Co połączy tę dwójkę? Jak potoczą się losy całej trójki?
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała. To opowieść pełna magii, walki, niebezpieczeństwa, a jednocześnie mamy wątek romantyczny. Świat, w który zaprosiła mnie autorka, był ciekawy, niebanalny. Książka okazała się wciągająca i to praktycznie od samego początku, aż do ostatnich stron.
Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje. Dla mnie była to pozycja na dwa wieczory, a biorąc pod uwagę, że ma ponad 550 stron, to naprawdę dobry wynik.
Główną bohaterką jest Lena. To kobieta z „charakterkiem”, a jednocześnie niełatwą przeszłością. Z jednej strony dzielna, odważna, zbuntowana, z drugiej czasami potrafi działać impulsywnie, co nie zawsze jej pomaga. Ja ją polubiłam i to bardzo, chociaż nie będę ukrywać, że nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami.
„Rewolucja” to książka z gatunku fantasy, z którą naprawdę dobrze się bawiłam. Z przyjemnością polecam.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA
Pewnego dnia Lena i Jace (jej młodszy brat) uciekają. Wiedzą, że nie będzie łatwo, że będą ścigani, Federacja nie pozwoli im po prostu odejść. Pewne zdarzenia sprawiają, że nawiązują sojusz z Caspianem (chimeryjczykiem, człowiekiem-bestią z wrogiego rodu). Między nim a Leną zaczyna być coraz więcej napięcia, a to nie będzie pomagać. Aby przetrwać, muszą zacząć sobie ufać. Czy dadzą radę? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają? Co jeszcze się stanie? Co połączy tę dwójkę? Jak potoczą się losy całej trójki?
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała. To opowieść pełna magii, walki, niebezpieczeństwa, a jednocześnie mamy wątek romantyczny. Świat, w który zaprosiła mnie autorka, był ciekawy, niebanalny. Książka okazała się wciągająca i to praktycznie od samego początku, aż do ostatnich stron.
Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje. Dla mnie była to pozycja na dwa wieczory, a biorąc pod uwagę, że ma ponad 550 stron, to naprawdę dobry wynik.
Główną bohaterką jest Lena. To kobieta z „charakterkiem”, a jednocześnie niełatwą przeszłością. Z jednej strony dzielna, odważna, zbuntowana, z drugiej czasami potrafi działać impulsywnie, co nie zawsze jej pomaga. Ja ją polubiłam i to bardzo, chociaż nie będę ukrywać, że nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami.
„Rewolucja” to książka z gatunku fantasy, z którą naprawdę dobrze się bawiłam. Z przyjemnością polecam.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA
| Aleksandra Iwanek | (21.12.2025) |
*współpraca reklamowa*
Książka, która że tak powiem wysyłała mi sprzeczne sygnały. Okładka - świetna, tytuł dla mnie mało zachwycający, opis - ciekawy, debiut - to mi graj, do tego fantasy, no więc jednak postanowiłam się skusić. Książka taka trochę słodko-gorzka, największym zaskoczeniem było dla mnie to, że to nie powieść jednotomowa. Fantasy z porządną dawką magii, z elementami sci-fi, silną i według mnie świetnie wykreowaną główną bohaterką.
Świat się zmienił, ludzie ewoluowali starając się przetrwać. W tym świecie panuje Federacja - stowarzyszenie najpotężniejszych magów, które tworzy swoją armię pozbawionych emocji i uczuć magów, gotowych na wszytko by osiągnąć sukces. Jednak surowe i bezwzględne wychowanie nie działa na wszystkich. Lena i jej młodszy brat uciekają, choć wiedzą że ich moc jest ważna dla Federacji. Nawiązują sojusz z Caspianem, człowiekiem-bestią, którego spotykają w czasie ucieczki. Pomiędzy Leną i Caspianem z każdym krokiem rośnie napięcie, budzą się nieznane im uczucia, które przy współpracy, zaufaniu i widmie nadchodzącej wojny stają się ich siłą napędową.
To książka przy której nie wiem co powiedzieć, fabuła wywarła na mnie spore wrażenie, choć tak jak już wspominałam miałam sprzeczne sygnały. Fabuła była bardzo zróżnicowana, wielowątkowa, stanowiąca pewien gatunkowy mix, począwszy od fantasy, sci-fi, romansu, obyczajówki czy sensacji. Ta książka wiedzie nas po różnych zakamarkach świata, ale też zakamarkach ludzkiej duszy. To powieść pełna sprzeczności, kontrastów, zwrotów akcji, w której każdy, dosłownie każdy nawet najdrobniejszy element jest ważny. To powieść, w której trzeba też co nieco czytać miedzy wierszami, trzeba być gotowym na wszystko, i gdzie trzeba nieco wytężyć umysł.
Tytuł sugeruje rewolucję czy wojnę, oczywiście w treści pojawiają się opisy potyczek i starć, ale pełnowymiarowej wojny jeszcze tu nie ma. To bardziej taki wstęp, przygotowanie się do tego co ma nadejść w kolejnym tomie/tomach. Autorka przedstawiła nam tutaj ciekawą i oryginalną wizję nowego świata, pokazała niezwykłe umiejętności, pokazała różne wersje człowieczeństwa, które z każdym dniem coraz bardziej się zatraca. Dała nam wspaniałych bohaterów, począwszy na tych głównych, którzy robią wrażenie, którzy mają siebie i swoją niezwykłą siłę, którzy zmieniają się i rozwijają wraz z biegiem fabuły, których los i bezapelacyjnie autorka doświadcza na wszelkie możliwe sposoby. Również bohaterowie drugoplanowi czy nawet epizodyczni są ważni i genialnie wykreowani, przez co emocje czytelnika mogą szaleć.
Książka była świetna, choć oczekiwałam jednotomowej i zamkniętej historii, to powiem szczerze, że cieszę się, ze będzie ciąg dalszy. Autorka tak dobrze i tak szeroko to wszytko rozbudowała, że nie sposób by było tego wszystkiego zmieścić w jednej książce. Tutaj mamy niemal 550 stron, pełno szczegółów i detali, jeszcze więcej ciekawych wątków, które z pewnością będą rozbudowane w kolejnych częściach. Choć dostaliśmy wiele odpowiedzi, to równie wiele kwestii pozostało otwartych. Choć książka to taka trochę cegiełka, to ja mam wrażenie, że przeczytałam ją migiem, nie mając czasu na zastanawianie się czy było dobrze czy źle, nie było też czasu na wzięcie głębszego oddechu. Dla mnie naprawdę bomba.
To powieść, po którą warto sięgnąć, to coś dla fanów gatunkowych mixów, dla tych co lubią powieści wielowątkowe, którzy cenią sobie walkę dobra ze złem, gdzie bohaterowie są potężni a fabuła wymusza na nich zmiany. To powieść pełna magii, przeciwności losu, walki, woli wolności, determinacji oraz miłości wystawianej na najcięższe próby. Mi bardzo się podobało i z pewnością będę chciała przeczytać kontynuację. Tymczasem zachęcam do poznania tej niezwykle emocjonującej historii.
Książka, która że tak powiem wysyłała mi sprzeczne sygnały. Okładka - świetna, tytuł dla mnie mało zachwycający, opis - ciekawy, debiut - to mi graj, do tego fantasy, no więc jednak postanowiłam się skusić. Książka taka trochę słodko-gorzka, największym zaskoczeniem było dla mnie to, że to nie powieść jednotomowa. Fantasy z porządną dawką magii, z elementami sci-fi, silną i według mnie świetnie wykreowaną główną bohaterką.
Świat się zmienił, ludzie ewoluowali starając się przetrwać. W tym świecie panuje Federacja - stowarzyszenie najpotężniejszych magów, które tworzy swoją armię pozbawionych emocji i uczuć magów, gotowych na wszytko by osiągnąć sukces. Jednak surowe i bezwzględne wychowanie nie działa na wszystkich. Lena i jej młodszy brat uciekają, choć wiedzą że ich moc jest ważna dla Federacji. Nawiązują sojusz z Caspianem, człowiekiem-bestią, którego spotykają w czasie ucieczki. Pomiędzy Leną i Caspianem z każdym krokiem rośnie napięcie, budzą się nieznane im uczucia, które przy współpracy, zaufaniu i widmie nadchodzącej wojny stają się ich siłą napędową.
To książka przy której nie wiem co powiedzieć, fabuła wywarła na mnie spore wrażenie, choć tak jak już wspominałam miałam sprzeczne sygnały. Fabuła była bardzo zróżnicowana, wielowątkowa, stanowiąca pewien gatunkowy mix, począwszy od fantasy, sci-fi, romansu, obyczajówki czy sensacji. Ta książka wiedzie nas po różnych zakamarkach świata, ale też zakamarkach ludzkiej duszy. To powieść pełna sprzeczności, kontrastów, zwrotów akcji, w której każdy, dosłownie każdy nawet najdrobniejszy element jest ważny. To powieść, w której trzeba też co nieco czytać miedzy wierszami, trzeba być gotowym na wszystko, i gdzie trzeba nieco wytężyć umysł.
Tytuł sugeruje rewolucję czy wojnę, oczywiście w treści pojawiają się opisy potyczek i starć, ale pełnowymiarowej wojny jeszcze tu nie ma. To bardziej taki wstęp, przygotowanie się do tego co ma nadejść w kolejnym tomie/tomach. Autorka przedstawiła nam tutaj ciekawą i oryginalną wizję nowego świata, pokazała niezwykłe umiejętności, pokazała różne wersje człowieczeństwa, które z każdym dniem coraz bardziej się zatraca. Dała nam wspaniałych bohaterów, począwszy na tych głównych, którzy robią wrażenie, którzy mają siebie i swoją niezwykłą siłę, którzy zmieniają się i rozwijają wraz z biegiem fabuły, których los i bezapelacyjnie autorka doświadcza na wszelkie możliwe sposoby. Również bohaterowie drugoplanowi czy nawet epizodyczni są ważni i genialnie wykreowani, przez co emocje czytelnika mogą szaleć.
Książka była świetna, choć oczekiwałam jednotomowej i zamkniętej historii, to powiem szczerze, że cieszę się, ze będzie ciąg dalszy. Autorka tak dobrze i tak szeroko to wszytko rozbudowała, że nie sposób by było tego wszystkiego zmieścić w jednej książce. Tutaj mamy niemal 550 stron, pełno szczegółów i detali, jeszcze więcej ciekawych wątków, które z pewnością będą rozbudowane w kolejnych częściach. Choć dostaliśmy wiele odpowiedzi, to równie wiele kwestii pozostało otwartych. Choć książka to taka trochę cegiełka, to ja mam wrażenie, że przeczytałam ją migiem, nie mając czasu na zastanawianie się czy było dobrze czy źle, nie było też czasu na wzięcie głębszego oddechu. Dla mnie naprawdę bomba.
To powieść, po którą warto sięgnąć, to coś dla fanów gatunkowych mixów, dla tych co lubią powieści wielowątkowe, którzy cenią sobie walkę dobra ze złem, gdzie bohaterowie są potężni a fabuła wymusza na nich zmiany. To powieść pełna magii, przeciwności losu, walki, woli wolności, determinacji oraz miłości wystawianej na najcięższe próby. Mi bardzo się podobało i z pewnością będę chciała przeczytać kontynuację. Tymczasem zachęcam do poznania tej niezwykle emocjonującej historii.
| Sylwia Kas | (26.12.2025) |
Lubicie książki, które łączą w sobie różne rodzaje literackie?
Dziś kilka słów o powieści, w której autorka zawarła wątki fantastyczne, postapo, trochę sensacji i romansu. Co wyszło z tej mieszanki? Zapraszam na opinię.
Bardzo podoba mi się wykreowany przez autorkę świat, chociaż trochę brakuje mi szczegółów dotyczących rządzących nim praw. Wiemy, że ludzkość ewoluowała, a zwykły człowiek zyskał różne cechy, grupując się zgodnie z nimi w społeczności z odrębnymi prawami. Tak powstały na przykład frakcje chimeryjczyków czy czarownic. Najpotężniejsi magowie utworzyli Federację, narzucając pozostałym własne rządy i wymagając bezwarunkowego posłuszeństwa. Czy pozostałe społeczności bez szemrania dostosują się do tych wymagań? Po odpowiedź odsyłam do książki.
Przedstawiony w powieści świat jest bardzo ciekawy i rozbudowany. Akcja rozpoczyna się od pierwszej strony i praktycznie nie zwalnia aż do końca. Wraz z głównymi bohaterami przemierzamy pustkowia i miasta, poznając poszczególne krainy i ich mieszkańców. Nie ma tu miejsca na nudę, cały czas coś się dzieje. Ucieczki, pościgi, walki i zasadzki, ta powieść to niekończąca się przygoda. Bohaterowie są wielowymiarowi i bardzo dobrze wykreowani, bardzo podobała mi się chemia między Leną i Caspianem. Zakończenie jest otwarte i mam wrażenie, że to dopiero początek dłuższej opowieści. Jestem niezwykle ciekawa, jak rozwinie się ta historia i na pewno sięgnę po kontynuację, jeżeli się ukaże. Świetnie się bawiłam podczas lektury i polecam fanom fantasy oraz romantasy.
[współpraca recenzencka]
Dziś kilka słów o powieści, w której autorka zawarła wątki fantastyczne, postapo, trochę sensacji i romansu. Co wyszło z tej mieszanki? Zapraszam na opinię.
Bardzo podoba mi się wykreowany przez autorkę świat, chociaż trochę brakuje mi szczegółów dotyczących rządzących nim praw. Wiemy, że ludzkość ewoluowała, a zwykły człowiek zyskał różne cechy, grupując się zgodnie z nimi w społeczności z odrębnymi prawami. Tak powstały na przykład frakcje chimeryjczyków czy czarownic. Najpotężniejsi magowie utworzyli Federację, narzucając pozostałym własne rządy i wymagając bezwarunkowego posłuszeństwa. Czy pozostałe społeczności bez szemrania dostosują się do tych wymagań? Po odpowiedź odsyłam do książki.
Przedstawiony w powieści świat jest bardzo ciekawy i rozbudowany. Akcja rozpoczyna się od pierwszej strony i praktycznie nie zwalnia aż do końca. Wraz z głównymi bohaterami przemierzamy pustkowia i miasta, poznając poszczególne krainy i ich mieszkańców. Nie ma tu miejsca na nudę, cały czas coś się dzieje. Ucieczki, pościgi, walki i zasadzki, ta powieść to niekończąca się przygoda. Bohaterowie są wielowymiarowi i bardzo dobrze wykreowani, bardzo podobała mi się chemia między Leną i Caspianem. Zakończenie jest otwarte i mam wrażenie, że to dopiero początek dłuższej opowieści. Jestem niezwykle ciekawa, jak rozwinie się ta historia i na pewno sięgnę po kontynuację, jeżeli się ukaże. Świetnie się bawiłam podczas lektury i polecam fanom fantasy oraz romantasy.
[współpraca recenzencka]
Dodaj własną recenzję
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
![]() |
Obóz harcersko-magiczny na Wydrze. Duch na bunk... — Aleksandra Radko Wakacje z duchami pamięta się przez całe życie!
W sercu mazurskich lasów, na obozie harcersko-magicznym na polanie Wydra, młodzież co roku uczy się, bawi ... |
Oferta książek
Wg wydawnictwa
Najpopularniejsze i polecane
Kategorie książek
Zaloguj się | Twoje zamówienia | Twoje dane | Koszty dostawy | Regulamin zakupów
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res




