Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nag... — Karolina Kwaśnik
Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda — Karolina Kwaśnik

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda

Cena: 32,99 zł 28,04 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jeśli coś dodaje ci skrzydeł, nie pozwól sobie tego odebrać.

Mimo że Lena obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym, nie potrafi uwierzyć w to, że jej prace mogłyby się komuś spodobać. W końcu jednak zdobywa się na odwagę i postanawia wystartować w szkolnym konkursie. Pech sprawia, że w ostatniej chwili gubi swoją teczkę z rysunkami. Czy gorączkowe poszukiwania przyniosą spodziewany efekt? Kto wygra konkurs? Czy warto za wszelką cenę walczyć o swoje? Odpowiedzi nie zawsze są takie oczywiste.

„Przystanek Szkoła” to seria książek o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy.

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Kaczor  (5.01.2021)
Lena uwielbia rysować i choć jej prace są ładne, a ona ma talent, nie pokazuje ich praktycznie nikomu. Dziewczynka nie wierzy w siebie. Jednak kiedy w jej szkole ogłaszają konkurs plastyczny, postanawia się przełamać i zgłosić swoją pracę. Niestety ma pecha i gubi całą teczkę z pracami przygotowanymi na konkurs. Czasu coraz mnie, a mimo pomocy przyjaciela w poszukiwaniu teczki, nigdzie jej nie ma. Czy Lena odnajdzie teczkę? Czy weźmie udział w konkursie? Czy zacznie wierzyć w siebie?...Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/01/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt.html


  Monika Malawska-Gałysa  (31.01.2021)
Sympatyczna, wciągająca historia, w której bohaterowie to zwykłe dzieciaki, zwykłej szkoły że swoimi zwykłymi, choć dla nich często dużymi problemami.
Największym plusem tej książki jest to, że mimochodem zaszczepi w czytelniku kilka ważnych rzeczy - że trzeba wierzyć w siebie i dać sobie szansę, a także, że oszustwo nie popłaca, a kłamstwo ma krótkie nogi. I, że złe zachowanie nie zawsze jest skutkiem złej woli.. Nawet rodzic, szczególnie ten zabiegany, znajdzie tu lekcję dla siebie - dziecko potrzebuje uwagi i poświęcenia mu czasu. Nawet to najbardziej samodzielne i grzeczne.
__
Lena pięknie rysuje, ale boi się pokazać swoje prace innym. Boi się że się komuś nie spodobają. Pragnie wziąć udział w konkursie plastycznym, jednak strach powoduje, że czeka z tym do ostatniego dnia. Niestety dzień przed ostatecznym oddawaniem prac Lena gubi swoją ukochaną teczkę z pracą na konkurs. Smutna i zła wyrzuca sobie, że gdyby oddała pracę na konkurs wcześniej to nie miałaby teraz takiego problemu. W dniu wyników konkursu dziewczynka doznaje szoku, gdy pierwsze miejsce zdobywa jej zaginiony rysunek, a niby zwyciężczynią zostaje inna uczennica. Lena, zła ale i pewniejsza siebie, postanawia udowodnić, że to ona jest autorką zwycięskiej pracy.
A złodziejka czuje się coraz gorzej z powodu tego co zrobiła, szczególnie, że tak naprawdę nie chciała źle.
__
Ciekawa, lekka i wesoła książka, zapoczątkowująca cykl o uczniach ze szkoły Leny. Tom pierwszy pokazuje, że po pierwsze, warto uwierzyć w siebie i walczyć o swoje, a po drugie, że oszustwo i kłamstwo są niedopuszczalne i tak wyjdą na jaw. A jak już wyjdą to za przyjemnie nie będzie. Jednak złe uczynki nie zawsze są czynione ze złych pobudek. Tak jest i w tym przypadku, bo dziewczynka która przedstawia rysunki Leny jako swoje zła nie jest, pragnie jedynie trochę uwagi ze strony rodziców, którzy zabiegani i zaangażowani w swoją pracę trochę zaniedbali kontakty z córką.
Idealna dla czytelników w wieku 9-12 lat.


  Czytelnicze Podwórko  (12.04.2021)
Lena uwielbiała rysować. I choć jej talent plastyczny nie budził wątpliwości, to dziewczynka rzadko znajdowała w sobie odwagę, by wziąć udział w konkursie. Zwykle wyrzucała sobie później, że nie zdecydowała się stanąć do rywalizacji. Tym razem jednak postanowiła zawalczyć o Złoty Pędzel. Wiele dni pracowała nad konkursową pracą. „Co dodaje Ci skrzydeł?” – ten temat wydawał się być szyty na miarę. Lena do ostatniej chwili wprowadzała poprawki. Tego dnia chciała jeszcze popracować nad tłem, stało się jednak coś, co całkowicie pokrzyżowało jej plany.

Gdy Lena w pośpiechu wiązała sznurowadła, zostawiła na przystanku teczkę ze swoją pracą. Dopiero gdy miała wysiadać z autobusu zorientowała się, że nie ma przy sobie czarnej torby z rysunkiem. W panice zastanawiała się co teraz zrobić. Z pomocą przyszedł Kacper, przyjaciel Leny. Wspólnie na rowerach wrócili do szkoły i zaczęli poszukiwania. Teczki jednak nie znaleźli ani na przystanku, ani w szatni. W świetlicy też jej nie było. Zrozpaczona Lena wróciła do domu. Po raz kolejny miała do siebie żal – tym razem o opieszałość i zwlekanie z oddaniem pracy do ostatniej chwili. Wkrótce jednak okaże się, że zdarzenia przybiorą zupełnie nieoczekiwany obrót. W czasie gali, na której pani dyrektor miała wręczyć Złoty Pędzel zwycięzcy konkursu, Lena ujrzała swój rysunek! W dodatku otrzymał on pierwszą nagrodę. Jak to jednak możliwe, że to Ala, a nie Lena stała na scenie? Sprawdźcie sami!

„Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda” to świetnie napisana opowieść o przyjaźni, cywilnej odwadze, rywalizacji oraz wierze we własne możliwości. W książce poznacie wiele postaci. Lena, główna bohaterka jest odrobinę nieśmiałą dziewczynką, która nie do końca wierzy w swoje zdolności. Boi się, że jej prace zostaną źle przyjęte. Można odnieść wrażenie, że myśl o porażce działa na nią paraliżująco. Kacper, przyjaciel Leny jest chłopcem bardzo radosnym i serdecznym. Wspiera dziewczynkę w trudnych chwilach i stara się podnosić ją na duchu. Julka, koleżanka z klasy jest całkowitym przeciwieństwem Leny. Pragnie być w centrum uwagi i nie do końca liczy się z uczuciami innych. Często jest to przyczyną nieporozumień między dziewczętami. Jest też Ala, która zgłosiła do konkursu pracę Leny jako swoją własną. I choć bez wątpienia jej zachowanie było naganne, to kryje się za nim wielka tęsknota dziewczynki za bliskością i uwagą.

Karolina Kwaśnik stworzyła cudną powieść. Pierwsza część cyklu „Przystanek szkoła” jest książką pełną emocji, która wraz z ciekawą fabułą niesie wiele ważnych treści. Czytelnicy zobaczą jak ważne jest, by w każdej relacji pamiętać o drugim człowieku. Przekonają się również, że cywilna odwaga i umiejętność wynagradzania poczynionych szkód są cechami, które warto w sobie rozwijać. W końcu każdy z nas popełnia błędy. Jednak nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się całkowicie beznadziejna znajdzie się coś, co możemy zrobić, by naprawić to, co zepsuliśmy.

„Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła przygoda” jest powieścią naprawdę wartą uwagi. Wciągająca i poruszająca historia, niezwykle prawdziwi bohaterowie oraz umilające lekturę, bardzo miłe dla oka ilustracje sprawiają, że książkę czyta się w ekspresowym tempie. Dzięki lekko powiększonej czcionce idealnie będzie się ona nadawać dla młodych czytelników, którzy stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu nieco dłuższych form literackich. Gorąco polecam tę powieść wszystkim dzieciom od 7. roku życia. Przyznam, że niecierpliwie czekam na kolejne tytuły z tej serii wydawnictwa Novae Res.
Czytelnicze Podwórko


  Martyna Kwiatkowska  (24.07.2021)
Karolina Kwaśnik w pierwszym tomie serii o Lenie pokazuje, że można liczyć na ludzką uczciwość.

Lena była nieśmiała i choć miała wielki talent plastyczny nie zgłaszała się na konkursy, gdyż obawiała się wyśmiania, tego, że mogłaby nie wygrać. Teraz po raz kolejny chciała przełamać swój strach, obawy, jednak podczas powrotu do domu ze szkoły autobusem jej teczka z pracami zaginęła. Czy udało się ją odnaleźć?

Pozycja jest niezwykle ciekawa i już od samego początku możemy poznać rozterki głównej bohaterki, z którymi może zmagać się także młody odbiorca tego wydania. Tak naprawdę dość szybko dowiadujemy się co stało się z teczką i pracami Leny, jednak nie wszystkie zachowania innych osób są tutaj w porządku.

Karolina Kwaśnik w swoim utworze pokazuje, że każdy z nas ma prawo do popełnienia błędu, jednak najważniejsze jest to, czy będziemy umieli przyznać się do swojej słabości. Autorka porusza także temat chęci bycia docenionym przez rodziców, co w tym zabieganym świecie nie jest takie oczywiste.

,,Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda" Karoliny Kwaśnik to pierwszy tom serii o niepewnej swoich talentów Lenie, którą pewna sytuacja miała sprowokować do określonego działania.


  Paulina Kwiatkowska  (26.01.2022)
Z przyjemnością zapoznałam się z pierwszym tomem Karoliny Kwaśnik o liczeniu na ludzką uczciwość.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy z nas musi być przebojowy. Taka właśnie była Lena. Choć miała wielki talent plastyczny bała się wyśmiania, tego, że mogłaby nie wygrać, więc nie zgłaszała się na konkursy plastyczne. Gdy chciała przełamać swój strach okazało się, że jej teczka z konkursową pracą została w autobusie. Czy udało się ją odnaleźć?

Obecnie na rynku są dostępne już dwa tomy tej serii. Podoba mi się to, że jest to książka dla nastolatków i autorka od samego początku pokazuje rozterki Leny, z którymi może zmagać się odbiorca tej pozycji. Sprawa z zaginięciem teczki nie jest ujawniona zbyt późno, jednak nie wszyscy bohaterowie zachowywali się w związku z nią w porządku.

Karolina Kwaśnik dzięki tej pozycji pokazuje, że najważniejsze jest umieć przyznać się do błędu i postarać się go naprawić, jeśli zrobimy coś nie tak. Pisarka porusza także temat doceniania przez rodziców, co w dzisiejszym świecie, gdy każdy ma mnóstwo zadań, nie jest takie oczywiste.

,,Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda" Karoliny Kwaśnik to pierwszy tom serii o niepewnej swoich talentów Lenie, która być może przełamała swój strach. Na rynku jest już dostępny drugi tom serii.


  Michał Machnacki  (30.01.2022)
Piękna historia z... istotnymi problemami dzieci.
Lena, teczka i niezwykła przygoda to pierwsza część serii Przystanek Szkoła. Autorką książki, jak i całej serii, w której ukazały się dwie książeczki dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, jest Karolina Kwaśnik. Pisarka pochodzi z Bydgoszczy i jest wielką fanką literatury, jak i ojczystego języka. Do tego uwielbia dalekie podróże, chociaż odnajduje się również w domowym zaciszu. Szczególnie w swoim cichym zakątku, czyli miejscowości położonej pod stolicą Wielkopolski, Poznaniem. Poniższa książka to jej debiut literacki. Debiut, który uważam za niezwykle udany. Tekst debiutantki uświetniają ilustracje Pauli Mijakowskiej. Jak zachęcić młode pokolenie do czytania? Ciężkie zadanie, ponieważ my dorośli, wychowaliśmy się na Dzieciach z Bullerbyn, Dzieciach z Leszczynowej Górki, czy nawet w Pustyni i w puszczy (nie dopuszczając myśli o takich lekturach jak Nasza szkapa, czy Antek, które mogą porazić współczesnego, młodego czytelnika, nie obrażając pisarzy z tamtego, trudnego dla nich okresu dziejów? ). Jak pokazać, że istnieje dobro i zło, dobre uczynki i te trudno akceptowalne? Jak to się mówi: rodzice walczą, wiem to po sobie! Dlatego też nasuwa mi się niejedna refleksja po przeczytaniu tej jakże pięknej lektury i bardzo przystępnej dla dzieci, które muszą odnaleźć się w dobie komputerów, smartfonów, portali społecznościowych itp. Po pierwsze powyższe dobra współczesnego świata nie mogą zastąpić spotkań, rozmów, wspólnych zabaw, dobrego taktowania innych, uśmiechu i empatii do siebie. Czas na kilka słów o książce. Lena, główna bohaterka jest trochę nieśmiała, a jej pasją jest rysowanie i malowanie. Uwielbia to robić, ale ma spore opory, by przystąpić do szkolnego konkursu, którego zwycięzca otrzymuje statuetkę Złotego Pędzla. Jej prace są bardzo dobre, ale główna bohaterka uważa, że powinna przed zgłoszeniem do konkursu przeprowadzić mały retusz na jednym z rysunków. W drodze ze szkoły do domu teczka z rysunkami przepada bez wieści. Tutaj muszę zaznaczyć, że autorka zna literaturę dziecięcą i nawiązuje do wspaniałej serii detektywistycznej z Lassem i Mają, bohaterami stworzonymi przez Martina Widmarka, szwedzkiego pisarza, specjalizującego się w pisaniu książeczek dla dzieci. Dlaczego to tej serii? Kolega Leny, Kacper, organizuje poszukiwania i chce, by ich poszukiwania zamieniły się w nową wersję bohaterów szwedzkich książeczek: -Będziemy jak Lasse i Maja! Tajemnicy czarnej teczki jeszcze nie było, co? Nawiązuje również do bezpieczeństwa, bo dzieci zawsze zakładają kaski, gdy idą pojeździć na rowerze. Chociaż szkolni bohaterowie używają wspomnianych dóbr materialnych, wysyłają smsy, dzwonią do siebie, to dodatkowo ich przygody są bliskie, tym, jakie my dorośli przeżywaliśmy w ich wieku. Wracamy do Leny i jej ogromnego problemu. Dziewczynka chciałaby odnaleźć swoje zagubione rysunki i zgłosić się do konkursu. Czy uda jej się zdążyć przed upływającym terminem składania prac? Co takiego wydarzyło się w szkole podczas akademii wręczania Złotego Pędzla? Jakie relacje dzięki temu wydarzeniu zadziałają na młode dzieci, wkraczające powoli w dorosły świat? Każdy ma marzenia, każdy ma swoje talenty. Większość chciałaby mieć jak najlepsze relacje między rówieśnikami, a także w stosunku dziecko - rodzic. Czego możemy jeszcze nauczyć się z tej jakże mądrej książki? Na pewno słowa przepraszam.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.