Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Przyjaciel — Basia Karolewicz
Przyjaciel — Basia Karolewicz

Przyjaciel

Cena: 24,00 zł 20,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni (Co to znaczy?)

Opis i recenzje

Niespełnione uczucie bywa udręką. Zwłaszcza, gdy zatopisz się w nim tak mocno, że cały świat przestaje istnieć…

Pracujący w jednym z wrocławskich biurowców Basia i Adam znają się od lat. Wiedzą o sobie niemal wszystko i oboje są zdania, że taka szczera, damsko-męska przyjaźń nie zdarza się często. Tylko czy to aby na pewno przyjaźń...? Basia, która nieustannie walczy z traumą z dzieciństwa, kładącą się cieniem na całym jej dorosłym życiu, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Sytuacji nie ułatwia Adam, wysyłający do niej mylne i niejednoznaczne sygnały. Ale z dnia na dzień staje się coraz bardziej jasne, że kiełkujące w niej uczucie jest silniejsze, niż być powinno i że Basia zrobi wszystko, by nie stracić jedynego mężczyzny, na którym jej zależy... Co się stanie, gdy Adam podejmie decyzję o zmianie pracy? Czy znajdzie się coś, co ocali tę znajomość? Czy Basia będzie umiała poradzić sobie z bólem i zbudować swój świat od nowa?

Na ulicy, gdy poczuję wytęskniony zapach, za każdym razem obracam się automatycznie w poszukiwaniu jego twarzy. Odruch bezwarunkowy, nad którym nie jestem w stanie zapanować (…). Serce bije jak szalone, a ja wyczekuję – niczym łowca. Nieważne, co wydarzy się później, liczy się tylko to, że przez ułamek sekundy poczuję jego obecność…

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 184
  • ISBN: 978-83-8147-054-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Królewskie Recenzje  (8.08.2018)
Basia i Adam znają się od lat. Pracuję w jednym z wrocławskich biurowców, gdzie się poznali. Co dzień piją razem kawę. To ich poranny zwyczaj. Są sobie bliscy, pomimo że poza pracą ciężko im się spotkać. Wiedzą o sobie niemal wszystko i oboje są zdania, że taka szczera, damsko-męska przyjaźń nie zdarza się często. Tylko czy aby to na pewno przyjaźń?

Basia, która nieustannie walczy z traumą z dzieciństwa, kładącą się cieniem na całym jej dorosłym życiu, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Sytuacji nie ułatwia Adam, wysyłający do niej mylne i niejednoznaczne sygnały. Ale z dnia na dzień staje się coraz bardziej jasne, że kiełkujące w niej uczucie jest silniejsze, niż być powinno i że Basia zrobi wszystko, by nie stracić jedynego mężczyzny, na którym jej zależy... Adam postanawia zmieć pracę i wyprowadzić się. Basia nie potrafi się z tym pogodzić, bo chociaż Adam obiecuje, że wciąż będą się widywać, Basia w to nie wierzy. Kobieta musi pogodzić z jego decyzją i stawić czoła smutnej rzeczywistości.

Ta książka to czysty obraz rozpaczy. Rozpaczy samotnej kobiety, która kochała zbyt mocno. Kochała mężczyznę, przyjaciela, który chyba tak na prawdę nim nie był. Bo jak można mówić o przyjaźni, kiedy po godzinach pracy nie ma się dla siebie czasu, wciąż odwołuje się spotkania. Owszem, zwierzyła mu się z traumatycznej przeszłości, dobrze się ze sobą czuli i świetnie pijało się im razem kawę, ale to nie wszystko. To właśnie ten brak czasu dla drugiej osoby tak bardzo mnie razi. Żal mi Basi. Oddała mu serce. Wręcz się zatraciła w nim i uzależniła... Dobrze wiem jak to jest być na jej miejscu i dlatego historia tej kobiety tak bardzo do mnie przemówiła i zrobiła na mnie wrażenie. To kolejna powieść, którą traktuję osobiści i odczuwam tak emocjonalnie.

Dodaj własną recenzję