Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Przepowiednia — Izabela Deneseńko
Przepowiednia — Izabela Deneseńko

Przepowiednia

Cena: 25,99 zł 22,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czasem zwykły dzień może przerodzić się w szaloną przygodę!

Dziewięcioletni chłopiec, wracając pewnego dnia ze szkoły do domu, dowiaduje się od starego drwala, że jest bohaterem tajemniczej przepowiedni. Od tego momentu musi stawić czoła nie tylko zagrażającej światu czarnej damie i jej armii bierek, ale też własnym słabościom. Za sprawą magicznego zaklęcia chłopiec przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje niezwykłe postaci: Pana Owieczkę i zapominalskiego zająca o imieniu Caromag. Szymon wkrótce przekona się, że prawdziwe przygody dzieją się w nas, a dla wyobraźni nie ma rzeczy niemożliwych. Czy zdobyte nowe umiejętności wystarczą, by uchronić świat przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Czy bitwa na szachowym polu dojdzie do skutku? I właściwie… o co cała ta wojna?

Nie zdobyłem się na żadną uwagę ani jakiekolwiek pytanie, bo co miałem powiedzieć? Jestem tylko dzieckiem – miałem związane ręce. Nie protestowałem również następnego dnia, gdy na wielkim białym arkuszu moja nauczycielka postawiła mi pierwszą w życiu, jarzącą się czerwienią dwóję. W domu nikt nie miał do mnie pretensji. Jedynie mama dąsała się na tatę. Zrozumiałem wtedy, że miał rację, ale nasz pech był inny niż przeciętnego śmiertelnika – do czego trudno było się tak po prostu przyzwyczaić. Pogoniony nie odpuszczał, a przygarnięty przynosił wciąż nowe przygody, wpędzając mnie przy tym w niemałe tarapaty.


Izabela Deneseńko
Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Urodzona w małym mieście tuż przy granicy polsko-czeskiej, spełniła swoje marzenie o życiu nad morzem i od kilku lat mieszka w Gdyni. Prywatnie szczęśliwa mama i żona.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 116
  • ISBN: 978-83-8219-512-5

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.