Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Pokusa czyli teoria bezwzględności — Sander Gut
Pokusa czyli teoria bezwzględności — Sander Gut

Pokusa czyli teoria bezwzględności

Cena: 29,90 zł 25,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Charyzmatyczny, lubiany i popularny wśród rówieśników z końca lat siedemdziesiątych Ricki – Ryszard Polański, był powszechnie okrzyknięty „Szczęściarzem”. Imponował sprytem, odwagą, od młodości miał żyłkę do interesów, a równocześnie odnosił sukcesy jako lider rockowego zespołu. Był duszą towarzystwa i mężem pięknej Romy, która mimo ostrzeżeń cyganki, urodziła mu syna. Niemal zaraz po tym, jak został ojcem, zginął w wieku dwudziestu pięciu lat. Pomimo tragicznej śmierci, w grupie oddanych mu przyjaciół nadal nazywany jest „Szczęściarzem”.

Ryszard-junior jest przeciwieństwem ojca. Uwierzył, że jest pechowcem. Myśli, że ojciec wybrał od losu cały rodzinny zapas szczęścia, a on musi żyć z takim debetem. Powieść rozpoczyna się w jego dwudzieste piąte urodziny. Dokładnie tyle, ile żył ojciec. Tego dnia w jego życiu następuje zwrot…

Ta książka niech mitom przeczy, że biznes oraz sztuka
To są dwie różne rzeczy, innych celów się szuka.
Bo kiedy wena z fortuną są ze sobą w przyjaźni,
Wtedy rodzi się sukces – owoc wyobraźni.

Sander Gut

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2011
  • Format: -
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 302
  • ISBN: 978-83-7722-088-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Szczurek  (10.03.2011)
Charyzmatyczny, lubiany i popularny wśród rówieśników z końca lat siedemdziesiątych Ricki – Ryszard Polański, był powszechnie okrzyknięty „Szczęściarzem”.

Akcja powieści rozpoczyna się w dniu 25 urodzin jego syna.
W jego życiu następuje zwrot- na skutek nieprzewidzianych okoliczności staje się posiadaczem sporej sumy pieniędzy, która pomaga mu odmienić swoje życie. Dla bliskich przestaje być nieudacznikiem, rozpoczyna karierę muzyczną, podobnie jak wcześniej jego ojciec, który mimo przedwczesnej śmierci nadal jest żywą legendą i autorytetem wśród starych przyjaciół…
Już nawet nie pamiętam, kiedy ostatnim razem przebrnięcie przez książkę sprawiło mi tyle trudności. A tym razem a to coś rozpraszało moją uwagę, a to musiałam zająć się czymś innym, a to senność i brak czasu brały górę. Zjawisko o tyle dziwne, że książka zdecydowanie mi się podobała.
Jedynym, największym mankamentem stał się fakt, że za nic nie mogłam zgrać się z bohaterami. Nie odnalazłam się w żadnej z przytoczonych historii, co prawdopodobnie sprawiło, że czytanie stało się dla mnie nużące. Pierwsze 120 stron było dla mnie prawdziwą katorgą. Dochodziło nawet do tego, że nie wiedziałam co się dzieje, o kim aktualnie narrator opowiada. Słowa

Z czytaniem to samo. Zdania tekstu gubiły się w plątaninie myśli. Trzeba by stale powracać, ponownie czytać.[1]


są idealnym odzwierciedleniem stanu w jakim się znalazłam.
Jednak dla mnie jest to jedynie znak, że może to nie była moja pora na tę lekturę i z pewnością wrócę do niej za jakiś czas, empirycznie sprawdzając czy kwestia zagubienia się w fabule była spowodowana jedynie moim rozproszeniem, czy także jakimś ukrytym defektem w treści lub sposobie narracji.
Na chwilę obecną- polecam. Książka jest naprawdę dobra, choć posiada wielu bohaterów, czasami ciężkich do ogarnięcia. Momentami można się zgubić, nie wiadomo o kim akurat mowa, bo tekst nie jest podzielony równomiernie. Nie ma wskazówek co do tego, o kim dowiemy się za chwilę.
Mimo, że nie zarwałabym dla tej pozycji ani jednej godziny nocnej, polecam.
Można tu odnaleźć historię wpływu pozornie przypadkowych wydarzeń na życie wielu ludzi, historię legendy, która nawet z grobu czuwa nad losem swoich bliskich… Przyjemna lekturka, z mojej perspektywy raczej na kilka dni, niż na dzień.


  Sabina Tyrakowska  (4.04.2011)
Sander Gut to autor powieści "Pokusa czyli teoria bezwzględności" , to pierwsza książka tego autora, z którą miałam do czynienia.... czy ostatnia ???? nie wiem. bo początek książki...no cóż ...


Ryszard Polański - był lubiany wśród rówieśników, powszechnie okrzyknięty "Szczęściarzem". Imponował odwagą , sprytem, był mężem pięknej Romy, osierocił syna - Ryszarda - juniora. "Szczęściarz" był duszą towarzystwa, grał w zespole rockowym, przyjaźnił się z Al Capone, Profesorem i Kubą. Po śmierci "Rikiego" właśnie oni zajęli się Romą i małym Rysiem.

Ryszard - junior, uważany za pechowca, sprawiający wieczne kłopoty, w swoje 25 urodziny, przypadkowo znajduję się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Jest świadkiem wypadku, w rozwalonym samochodzie znajduję teczkę....czy tym razem szczęście mu dopisze??? czy będzie taki jak ojciec???

Al, Roma, Agata, Kuba, Maks to zgrana grupa przyjaciół od lat. Łączy ich przyjaźń, interesy i wspólne plany. Są zawsze wtedy kiedy są potrzebni drugiej osobie...łączy ich tez pamięć o "Rickim". To taka przyjaźń na dobre i złe.


Kusiło mnie odłożenie książki po pierwszych 50 stronach, nudne opisy, wspomnienia, jednak czytałam dalej. Z kartki na kartkę akcja zaczynała się rozkręcać. Sander Gut zabiera nas do Rosji i Francji oraz nad nasze morze, co mnie zaciekawiło.

Autor zapoznał nas ze wszystkimi postaciami, a nie jest ich mało. Każdy z osobna ma życie prywatne, które zaczął sobie układać, w międzyczasie załatwiać różne interesy, ale co najważniejsze, Gut przekonuje nas, że przyjaźń w życiu jest najważniejsza. Gdy mamy przyjaciół nic wydaje się być już tak złe i okropne, skoro możemy liczyć na innych...

Każdy z nas też ma różne pokusy, jakie mają główni bohaterowie książki ????Sięgnijcie po książkę, a się przekonacie.


"Pokusa czyli teoria bezwzględności" to ciekawa powieść o przyjaźni, więc warto ją przeczytać. Nie zabraknie tu miłości, niepewności i szczypty kryminału...

Ta książka niech mitom przeczy, że biznes oraz sztuka
To są dwie różne rzeczy, innych celów się szuka.
Bo kiedy wena z fortuną są ze sobą w przyjaźni,
Wtedy rodzi się sukces – owoc wyobraźni.
Sander Gut

Dodaj własną recenzję