Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Pogoń. Wszystko albo nic — Agnieszka Frątczak
Pogoń. Wszystko albo nic — Agnieszka Frątczak

Pogoń. Wszystko albo nic

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czasem trzeba przegrać, by naprawdę zwyciężyć.

Ewka jest rasową bizneswoman, która od najmłodszych lat z uporem realizuje swoje zawodowe marzenia. Już na studiach wkracza do warszawskiego świata marketingu i pnie się po szczeblach kariery w ekspresowym, jak na polskie realia, tempie. Niezwykle ambitna, odnosi sukces za sukcesem, aż w końcu zdobywa sam szczyt renomowanej firmy. Z pozoru jej życie wydaje się spełnieniem marzeń, jednak dobra passa wkrótce się kończy i Mirska będzie zmuszona zawalczyć o swoje dobre imię.

Problemy zdrowotne, paskudna intryga i tkwiący w czeluściach skrzynki list sprawią, że Ewka zacznie weryfikować wszystko, co do tej pory było treścią i sensem jej życia. Stanie oko w oko z dotkliwymi konsekwencjami własnych decyzji i otrzyma bolesną lekcję, która rozpocznie proces jej wewnętrznej przemiany. Czy pani prezes, perfekcjonistka w każdym calu, będzie umiała stawić czoła własnym lękom?

Miała wrażenie, że właśnie tak wygląda szczęście, o którym każdy marzy – dobrze płatna praca w renomowanej firmie, respekt, służbowy samochód i poczucie bycia niezastąpionym. Praca była w centrum jej wszechświata, a na każde pytania o hobby odpowiadała lekceważącym prychnięciem i wzruszeniem ramion. Po co miała tracić czas na jakieś durne bieganie, czytanie romansów czy oglądanie nic niewnoszącej w życie opery mydlanej. Spacery? Chodzić bez celu po parku? Bez sensu. Gotowanie? Wolała zamówić idealnie dopasowaną do jej potrzeb dietę pudełkową, którą można było zabrać nawet na przelotne spotkanie ze znajomymi. W końcu musiała być zawsze w formie i na najwyższych obrotach, więc ślęczenie w kuchni absolutnie nie wchodziło w grę.

Agnieszka Frątczak – założycielka strony www.newchapters.pl. Pisanie od zawsze było jej pasją, jak i sposobem na wyrażenie siebie oraz swoich emocji. Ma głowę pełną pomysłów i wierzy, że trzeba podążać za marzeniami, ponieważ to one nadają życiu sens.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 358
  • ISBN: 978-83-8147-426-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Katarzyna Tomczykiewicz  (24.06.2019)
Ta książka to świetna analiza tego, skąd bierze się w nas tak silna chęć osiągnięcia czegoś znaczącego, czegoś co rozjeżdża jak czołg nasze ambicje, obraca w pył nasze marzenia, zastępując to wszystko czymś ulotnym i bezwartościowym. Katalizatorem do tak autodestrukcyjnego działania jest często nasza przeszłość, która wypacza pojęcie zdrowych ambicji. Czytając tę książkę pojmiecie sens słów mówiących o tym, aby uważać na to, o czym się marzy. Bo gdy te marzenia się spełnią, trzeba będzie ponieść wszystkie ich konsekwencje.Autorka stopniowo dawkuje nam informacje o osobie bohaterki, pozwalając czytelnikowi na samodzielne zdemaskowanie jej prawdziwej natury, oraz wnikliwą analizę osobowości. Stopniowo opadająca maska, którą na co dzień przywdziewa Mirska, budzi w nas nadzieję i wiarę w istnienie czegoś ważniejszego od mamony i bardziej wartościowego niż samo "parcie na szkło".
Jeśli chcecie się dowiedzieć jaką drogę przeszła Ewka Mirska, gdzie zaczęła swoją podróż i w którym kierunku zmierza, oraz jaką rolę w tej podróży odegra doktor Jasiak, koniecznie sięgniecie po tę pozycję. Gwarantuję, że zakończenie książki to podwójne zaskoczenie i nie będziecie zawiedzeni. Wręcz przeciwnie, wyniesiecie z tej lektury cenną lekcję, otrzymacie bezcenną receptę na życie. Autorka tak rozpali Waszą wyobraźnię, że możecie żałować tylko jednego. Mianowicie tego, że Wasza pogoń właśnie się zakończyła i dotarliście do ostatniej strony książki Agnieszki Frątczak pt."Pogoń wszystko albo nic".


http://ukatji.blogspot.com/2019/06/pogon-wszystko-albo-nic-agnieszka_24.html


  Małgosia Brzeska  (13.07.2019)
Życie często pokazuje, że przekonanie o własnej nieomylności i przeświadczenie, że jesteśmy centrum całego świata, może doprowadzić do zguby. Może nas zniszczyć. Poprzez takie zachowanie możemy wszystko stracić, pracę, znajomych, szacunek. I zostaniemy sami, bez szans na otrzymanie jakiejkolwiek pomocy. Warto w tej sytuacji zadać sobie pytanie: czy warto? Czy bycie najlepszym pod każdym względem jest warte ceny, jaką przyjdzie za to zapłacić ...
Ewa Mirska od zawsze dążyła do doskonałości. Chciała mieć najlepsze wykształcenie, dobrą pracę, i osiągać wielkie profity. Słowem świat miał leżeć u jej stóp. Bardzo szybko zdobywała kolejne szczeble korporacyjnej struktury, aż do fotela prezesa firmy włącznie. Nikt i nic nie było w stanie jej zatrzymać w zdobyciu sławy i pieniędzy. Gardziła współpracownikami, nie szanowała ludzi, upokarzała ich na każdym kroku. Niezdrowy tryb życia zaczął mieć wpływ na jej stan zdrowia. Z przepracowania kilka razy straciła przytomność. Na przyjaciół i znajomych szkoda jej było czasu, odcięła się od rodziny. O rodzicach zapomniała. Liczyła się tylko ona. Ale jak długo może trwać sielanka? Wiadomo, wszystko kiedyś się kończy. Nie można wiecznie być na piedestale. Współpracownicy mieli jej dość, i zaczęli się zastanawiać, jak się jej pozbyć ...
Pewnego dnia w skrzynce pocztowej znalazła list od matki z informacją, że ojciec nie żyje. Ta informacja nią wstrząsnęła. I chyba stanowiła punkt kulminacyjny w jej życiu. Czy Ewa dalej odda się bezgranicznie pracy czy też będzie próbowała przewartościować swoje życie? Ciekawe, którą drogę obierze. Przekonajcie się sami …
Pogoń. Wszystko albo nic to niesamowicie prawdziwa i realistyczna historia, jakich wiele dzisiaj ma miejsce. Młodzi ludzi, pochłonięci karierą zawodową, gubią się, nieodwracalnie tracą najpiękniejsze chwile w życiu w pogoni za prestiżem, sławą i pieniędzmi. Wychodzą z założenia, że albo zdobędą wszystko albo nic. Nie dopuszczają do sytuacji pośrednich. Oni są centrum świata, wyznają zasadę, patrzcie na mnie i podziwiajcie, przecież wszystko mam najlepsze i najdroższe. Ale czy to jest tak istotne w życiu? Dla nich tak. Nikt i nic się dla nich nie liczy. Tak naprawdę to są bardzo biedni. Mają bogactwa materialne i nic poza tym. Są bardzo samotni, nie mają znajomych ani przyjaciół, wyrzekają się rodziny. Nie potrafią kochać.
„Wyrosła w przeświadczeniu, że ludziom nie można ufać – lepiej nie ryzykować i nie otwierać się przed nikim, nigdy. Do tej pora ta strategia jej nie zawodziła. Osiągała to, co sobie zamierzyła, i nie potrzebowała niczyjej pomocy. Zawsze potrafiła poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami losu, nie przejmując się napotykanymi po drodze problemami”.
Pogoń. Wszystko albo nic to książka o poszukiwaniu prawdziwej i szczęśliwej drogi życiowej, o pokonywaniu własnych słabości, ale też o niezrealizowanych marzeniach. Skłania do głębokiej i szczerej refleksji. Zadaje pytanie, gdzie jest granica szczęścia? To również ukryte i niewypowiedziane pragnienie miłości, kochania i bycia kochanym. Uzmysławia, że warto czasami przewartościować swoje życie, porzucić to dotychczasowe dla tego nowego, niewiadomego ...
„Pamiętaj moje dziecko, że miłość jest w życiu najważniejsza. Możesz nie mieć wielu rzeczy, ale jeśli masz miłość, to masz wszystko. Nic bez niej nie ma znaczenia”.
Postawę bohaterki można śmiało określić cytatem z Kazań ks. Twardowskiego:
„Ubogim jest nie tylko ten, kto nie ma pieniędzy. Biedakiem jest ten, kto ma samochód, dolary, domek na lepsze czasy, a brak mu serca, przyjaźni, wiary”.
Cieszę się, że ta książka się ukazała. Takie lektury są potrzebne w dzisiejszych czasach, wiecznej pogoni za czymś. One powinny otworzyć oczy ludziom młodym i śmiało i zdecydowanie pokazać, że jest inna, alternatywna droga w życiu. Nie tylko droga pogoni i pośpiechu, ale życia w szerszym gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Można nie mieć bogactw, ale już posiadanie wokół siebie bliskich i przychylnych osób czyni nas szczęśliwymi. Ta lektura sprowadza zagubione dusze na ziemię, i odważnie pokazuje, co jest w życiu ważne i wartościowe, wskazuje hierarchię wartości i celów.
Polecam, odważna i głęboka, pełna emocji i mądrych życiowych lekcji. Wstrząsa czytelnikiem i wyzwala burzę mózgów. Obok niej nie można przejść obojętnie. Być może nie każdy ją zrozumie i do końca zaakceptuje, ale gwarantuję, że ziarnko niepokoju i refleksji zasieje w każdym, nawet najbardziej niewzruszonym czytelniku.
A na końcu pojawi się pytanie: czy ja też jestem w ciągłej pogoni, czy mnie to też dotyczy? Odpowiedzi każdy powinien udzielić sam ...


  Ewelina Górowska  (30.10.2019)
Pewnie już niejednokrotnie słyszeliście określenie- wypalenie zawodowe.

Jest to stan, w którym wykonywana do tej pory z wielkim uczuciem i zaangażowaniem praca przestaje przynosić satysfakcję. Nie sprawia już przyjemności, coraz bardziej męczy, zniechęca i przynosi wyczerpanie psychiczne i fizyczne. Po dłuższym czasie pojawią się objawy fizyczne, których nie zniweluje weekendowy odpoczynek za miastem.

Właśnie w takim momencie spotykamy naszą główną bohaterkę Ewę.

Autorka w sposób perfekcyjny pokazała nam, jak wygląda machina korporacji, która weźmie z człowieka co najlepsze, przemieli i wypluje. Wszędobylski pęd, walka o karierę i lepsze posady sprawia, że nie zwracamy uwagi na drugiego człowieka i tylko czekamy, by powinęła mu się noga na zawodowej karierze, by wskoczyć na jego miejsce. Niestety tak zwany wyścig szczurów jest widoczny już od najmłodszych lat. Młodzi ludzie gonią przez życie niczym huragan, chcąc osiągnąć wszystko, bo jeśli teraz ma się niewiele, jest się po prostu nikim. Liczy się tylko prestiż i pieniądze.

„Pogoń. Wszystko albo nic” jest właśnie taką analizą ludzkich zachowań, jest niezwykle szczera i prawdziwa. Pokazuje wartości, które są tak naprawdę w życiu najważniejsze, a jest to miłość, przyjaźń i szczęście. Pamiętajcie, praca to nie jest wszystko.Książkę Pani Agnieszki mimo trudnego tematu, czyta się bardzo szybko, mi osobiście zajęło to nie cały dzień. Powieść bardzo wciąga.

Kreacje bohaterów są bardzo prawdziwe i naturalne, pomimo kontrowersji jakie zbudzają, można ich polubić i utożsamić się z nimi. Brakowało mi głębi w relacji między Ewą a Adamem, wydawała mi się bardzo spłycona. Odnosiłam wrażenie, że gdyby jej nie było, to w sumie nic by się nie stało. Może w drugiej części będzie inaczej. Relacje z matką, również pod koniec się gubią i przestają być istotne, choć zapowiadało się inaczej.

Uwielbiam czytać opisy miejsc, w których dzieje się akcja, tutaj moje zachcianki zostały spełnione. Spokojna i cicha wieś na Podkarpaciu- tak to moje klimaty, jestem jak najbardziej za.Czy mogę polecić książkę?

Myślę, że tak, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.Jest i romans i sprawa kryminalna, dla każdego coś.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.