Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Po skarby Hiszpanii — R.P. Jarkiewicz
Po skarby Hiszpanii — R.P. Jarkiewicz

Po skarby Hiszpanii

Cena: 29,00 zł 24,65 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

XVI wiek. Epoka panowania angielskiej królowej Elżbiety I Tudor. Zuchwała kobieta i jej w gorącej wodzie kąpana załoga przemierzają morza i oceany w poszukiwaniu możliwości pomnożenia majątku kosztem bogatych Hiszpanów. Łączą przyjemne z pożytecznym: bogacą się, równocześnie ekonomicznie osłabiając wroga w przededniu wojny. Oczywiście ich poczynania nie zjednują im sympatii wśród przeciwników. Znajdują się tacy, którzy poprzysięgają zemstę i wytrwale dążą do jej realizacji. Są też konkurenci do chwały i skarbów wśród innych angielskich korsarzy. Intrygi, miłość, wartka akcja, barwne opisy potyczek morskich, okraszone lekkim językiem i błyskotliwym humorem, to zalety, dzięki którym powieść czyta się jednym tchem.


Rozpętało się istne piekło. Dookoła mnie gwizdały kule, ludzie biegali i krzyczeli, padali ranni. Krew płynęła strumieniem po pokładzie. A ja siedziałam sobie spokojnie pośród tego wszystkiego.
– Pomóż nam! – nagle skądś wyrósł przede mną Roger w koszuli umazanej krwią.
– Po co? – zdziwiłam się. – Co z tego będę miała – moralną satysfakcję?
– Kapitanie, kula trafiła sternika! – przybiegł ktoś z załogi.
– Pomóż nam!… Błagam! Przejmij koło!
Popatrzyłam na niego z miną niewiniątka.
– Podział po połowie! – rzucił z rozpaczą.
– Na piśmie.
– No co ty?! Skąd ja ci teraz wezmę papier i coś do pisania?!
Spokojnie wyciągnęłam przygotowane wcześniej akcesoria.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2014
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 270
  • ISBN: 978-83-7942-240-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Sikorska  (5.08.2014)
Młoda, buntownicza kobieta jest kapitanem statku brytyjskiego. Troszkę to nierealne, ale z drugiej strony, jak spojrzymy na to, kto wówczas jest na Angielskim tronie (Elżbieta I Tudor) to staje się troszkę realniejsze. Mimo tego mężczyźni nie są przyzwyczajeni do tej odmiennej roli kobiety, która powinna siedzieć w domu, niańczyć męża i dzieci. Twarda i zadziorna, ale jednocześnie potrafiąca podbić męskie serca dzięki swoim umiejętnościom dyplomatycznym. Miss Blood podbija nowe ziemie i zdobywa skarby na ziemiach należących do Hiszpanów, którzy pod panowaniem Filipa II zdobywają Nowy Świat. Jej relacje z Indianami są przyjazne, dzięki czemu wiele się uczy, jednak nie potrafi takich relacji wytworzyć w stosunku do znienawidzonych Hiszpanów, którzy stają się światową potęgą. Załoga Krwawej Bielizny z Miss Blood na czele przy okazji oddawania się swoim ulubionym zajęciom pomaga Anglii w przede dniu wojny z Hiszpanią.
„Po skarby Hiszpanii” jest typową powieścią przygodową, w której fikcja przeplata się z historią. Całość została opowiedziana z perspektywy pięknej pani kapitan, która przemierza świat, poznaje ludzi, stara się robić dobre wrażenie, której statek musi zawsze wyglądać zachwycająco, aby inni żeglarze nie wyśmiewali załogi i ich przygód.
Powieść czyta się niesamowicie szybko i mimo ilości stron nie zajmuje ona wiele czasu. Spodoba się osobom lubiącym książki ocierające się o historię, których akcja toczy się w odległych i przez to nieco egzotycznych warunkach, a do tego wokół ciągłego zmagania się z przeciwnościami losu. Nie zabraknie tu również wątku miłosnego, niebezpieczeństw i innych atrakcji towarzyszących tego typu książkom.

Dodaj własną recenzję