Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Po okręgu — Piotr Haftek
Po okręgu — Piotr Haftek

Po okręgu

Cena: 34,00 zł 25,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Co zrobisz, gdy świat, który znasz, zmieni swój kształt?

Magda to dziennikarka śledcza, tropiąca międzynarodowe spiski. Kefas posiada niezwykły dar uzdrawiania, a Tomek to katolicki ksiądz, któremu został podarowany pewien pamiętnik. Gdy na skutek tajemniczego zrządzenia losu dochodzi do spotkania tych trojga, okazuje się, że łączy ich wspólny cel – udowodnienie tezy i ogłoszenie prawdy, że Ziemia jest płaska… Z tym zamiarem udają się na Białoruś. Pragną odnaleźć Księgę Kronik Morskich, zawierającą ostateczne dowody na poparcie tej teorii.
Jednak szybko się okazuje, że w tej misji nie są sami. Do gry wchodzi dwóch nowych graczy, a każdy z nich próbuje wykorzystać Księgę do własnych celów. Rozpoczyna się wyścig z czasem…

Jak już mówiłem, dowodów jest wiele. Obserwacje dokonane przez zwykłych ludzi, takich jak my. Dowody biblijne, naukowe oraz prawdziwe relacje podróżników i badaczy. Nie każdy ufa Biblii oraz nauce, ale relacji prawdziwych świadków już tak. Dlatego od jakiegoś czasu poszukuję pewnej księgi, zwanej Księgą Kronik Morskich.
W tej Kronice znajdują się oryginalne zapiski i relacje podróżników, którzy przez kilka stuleci sami się przekonali, że Ziemia jest płaskim dyskiem, a nie kulą.Tajemnicza, intrygująca, a przede wszystkim kontrowersyjna. Tak w kilku słowach można opisać książkę Po okręgu. Jest to nie tylko doskonały kryminał, w tej książce kryje się również wspaniała przygoda, która całkowicie podważy nasze postrzeganie nie tylko świata przyziemnego, ale także duchowego.
Judyta Zakrzewska, judithreads.blogspot.com


Książka wprowadza czytelnika w niezwykły świat tajemnic skrywanych od wieków. Porusza temat teorii spiskowych oraz tajnych organizacji rządzących światem, demaskuje niezgodności występujące między treścią Biblii a nauką Kościoła. Czy odważysz się ją przeczytać?
Monika Arora, papierowybluszcz.wordpress.com

Po okręgu to wciągająca powieść sensacyjna z wartką akcją i trójką odważnych, zdeterminowanych bohaterów. Pełna wrażeń podróż w poszukiwaniu dowodów na temat kształtu Ziemi i niebezpieczne zagrywki ze strony organizacji, która nie chce dopuścić do tego, by prawda wyszła na jaw. Czy nasza planeta aby na pewno jest kulą?
Karolina Gozdalik, tamczytam.blogspot.com


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 400
  • ISBN: 978-83-8147-147-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Judyta Zakrzewska  (14.10.2018)
Tajemnicza, intrygująca, a przede wszystkim kontrowersyjna. Tak w kilku słowach można opisać książkę "Po okręgu"
Jest to nie tylko doskonały kryminał, w tej książce kryje się również wspaniała przygoda, która całkowicie podważy nasze postrzeganie nie tylko świata przyziemnego, ale także duchowego.

Muszę się przyznać, że bardzo lubię najróżniejsze teorie spiskowe. UFO, płaska Ziemia, ukrywanie najróżniejszych spraw przez rządy, Atlantyda, zaginione cywilizacje to są historię o których lubię słuchać i czytać, co wcale nie oznacza, że w nie wierzę ale wydaje mi się że dzięki nim świat wydaje się być bardziej barwny.

Dlatego też jak tylko przeczytałam opis książki Piotra Haftka "Po okręgu" ani chwili się nie wahałam, żeby po nią sięgnąć i muszę przyznać, że był to świetny wybór.

Trójkę zupełnie obcych sobie osób łączy przeznaczenie i walka o prawdę.

Jeśli myślicie że jest to oklepana przygodówka to się grubo pomylicie, bo oprócz świetnej przygody, tajemniczych spisków, mnóstwa akcji i trupów ścielących się gęsto znajdziecie w tej książce dość ciekawe i miejscami nawet kontrowersyjne fakty dotyczące religii, kościoła i wiary.

Piotr Haftek porywa czytelnika już od pierwszych stron i nie zwalnia ani na chwilę. Akcja rozgrywa się bardzo szybko i wartko a autor nie pozwala nam się nudzić. Mi osobiście bardzo podobały się fragmenty dotyczące właśnie Biblii, religii i całej otoczki, która nas otacza na poziomie duchowym.

Pomysł autora na całą historię jest nietuzinkowy i według mnie bardzo chwytliwy a próba ujawnienia prawdy dotyczącej kształtu Ziemi jest tak nieprawdopodobna, że aż niemożliwe iż w obecnych czasach jeszcze ktoś może w tej teorii pokładać wiarę.

Bohaterowie sami w sobie są świetnie skonstruowani i uzupełniają się na każdym kroku, i nawet mimo różnicy zdań potrafią rewelacyjnie poradzić sobie z problemami.

Powieść jest doskonale napisaną historią po którą warto sięgnąć, nawet z czystej ciekawości. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się jakie są fakty przemawiające za płaskim kształtem Ziemi to koniecznie powinnyście przeczytać "Po okręgu" Piotra Haftka
https://judithreads.blogspot.com/

Dodaj własną recenzję