Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Filozofia i religia -> Płomyk świecy — Michał Rutkowski
Płomyk świecy — Michał Rutkowski

Płomyk świecy

Cena: 23,00 zł 19,55 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Tomik „Płomyk świecy” to zbiór sugestywnych impresji na temat kobiety, śmierci, życia i kondycji człowieka we wszechświecie. Przepełniony metaforycznymi obrazami wywód filozoficzny jest jednocześnie bardzo osobisty, intymny. Narrator zabiera czytelnika w głąb swej psychiki, wyobraźni, duszy. Pozwala mu penetrować najtajniejsze zakamarki własnego umysłu, którego stan już na zawsze zmieniło przeżyte w młodości uderzenie pioruna. Forma dialogu z wyimaginowaną – bądź rzeczywistą – ukochaną czyni treść przystępną w odbiorze.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Filozofia i religia
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 144
  • ISBN: 978-83-8083-014-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agata Nalborska  (15.02.2016)
Czy lubię czytać filozofię? Nie. Czy jestem kolekcjonerką polskich debiutów? Nie. Czy jestem zauroczona Michałem Rutkowskim? Tak. Nie. Dlaczego więc postanowiłam przeczytać tę książkę?
Okładka.
Novae Res.
Mogę jakieś namiary do Waszego grafika?
Coraz częściej zachwycam się okładkami od tego innowacyjnego wydawnictwa. Ale czy wygląd przekłada się na moje postrzeganie tej... niszowej powieści?

Nie przepadam za książkami z gatunku ''filozofia''. Czasem po prostu myślę sobie, że jestem na nie zbyt głupia, ale powód jest inny. Większość takich dzieł nie ma fabuły. Takie trochę blabla o życiu, śmierci, Bogu, przeznaczeniu... Nie można się w to wczuć, zaczytać, utożsamić...

Na początku myślałam, że ''Płomyk świecy'' też taki będzie. Pierwsze rozdziały - trochę długie monologi - nie porwały mnie, ale później na scenę wchodzi tytułowy płomyk, kobieta. Cała książka przybrała formę rozmowy. Para kochanków, czasem wrogów, ludzi, którzy robią to, co my nieumyślnie przez całe życie - próbują się zrozumieć.

Tomik przeczytałam wieczorem. Strony szybko migały mi przed oczyma, ale ''Płomyk świecy'' nie jest powieścią na raz, na szybko, na nic. Do tej książki można wracać i za każdym razem wyciągać inny wniosek.

Dodaj własną recenzję