Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Piękno i zamęt — Weronika Kulesza
Piękno i zamęt — Weronika  Kulesza

Piękno i zamęt

Cena: 34,00 zł 28,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

22-letni Sober jest byłym wokalistą zespołu The Beat. Po dwukrotnym morderstwie ucieka i zaszywa się na przedmieściach Londynu. Zaczyna wieść spokojne życie cichego psychopaty mordującego nocą w pobliskich ruinach krematorium. Sober wyznaje prawo: jeśli mam żyć na tym świecie, to przynajmniej tak, jak chcę. I tak jest. Nikt się go nie czepia, wszyscy dawno zostawili go w spokoju. Nikt jednak nie przestał się go bać. Obłąkaniec, psychiczny, nienormalny – tak widzą go sąsiedzi. Ale on dobrze wie, że ludzie są głupi i lubią wymyślać najróżniejsze bzdety wyssane z palca. Bo Sober jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, uzdolniony artystycznie i świadomy swojej wartości. Gdy pewnego dnia naprzeciwko jego domu wprowadza się tajemnicza dziewczyna, która mogłaby zostać jego bratnią duszą, czuje ekscytację pomieszaną z irytacją. Nagle przestaje być jedyny, bo jego dar nosi w sobie także ktoś inny. Kiedy Sober i Blair nawiązują znajomość, zaczyna się prawdziwa psychoza.


Krew w jego żyłach wrzała, serce przyspieszyło, a oddech stał się wyjątkowo nierówny. Wziął zamach, ale wtedy tajemnicza osoba szybko odwróciła się i zrobiła to samo co on. Nagły zwrot akcji całkowicie go zdezorientował i sprawił, że chłopak zamarł w bezruchu.
Zakapturzona postać uniosła głowę. Jak się okazało, była to dziewczyna o szaroniebieskich oczach, w których można było dostrzec ten sam błysk co w oczach Sobera. Ich spojrzenia spotkały się, a wtedy oboje poczuli dziwną energię przechodzącą przez ich ciała. Obydwoje byli wpatrzeni w swoje oczy tak głęboko, jak głębokie było szaleństwo każdego z nich.
– Kim jesteś? – Pierwsza spytała dziewczyna, nie przestając celować nożem w nieznajomego.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 376
  • ISBN: 978-83-8083-903-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Stowarzyszenie Książkoholików  (27.07.2018)
Odkąd sięgam pamięcią, uwielbiałam wszelakie thrillery i trzymające w napięciu opowieści i za każdym razem korzystam z okazji, żeby po nie sięgnąć. Niejednokrotnie zastanawiałam się, czy warto zapoznać się z fabułą "Piękna i zamętu" autorstwa Weroniki Kuleszy, gdyż opis wydał mi się naprawdę ciekawy. Mimo wszystko zdecydowałam się po nią sięgnąć, a jeżeli jesteście ciekawi mojej opinii, zapraszam was do poniższej recenzji.
I tym razem zachwycałam się miłą dla oka czcionką, dzięki której książkę czytało się szybko i przyjemnie. Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała iż okładka jest istnym dziełem sztuki, na które mogłabym patrzeć dniem i nocą. Kolorystyka jest po prostu genialna, co z pewnością staje się ogromnym plusem dla wydawcy.

Sober jest byłym wokalistą zespoły Th Beat. Po dwukrotnym morderstwie został zmuszony do ucieczki do Londynu, gdzie ukrywa się ze swoim szaleństwem. Uwielbia sprawiać sobie ból, ranić się za to, że żyje i jest taki, jaki jest. Nikt nie jest w stanie go zrozumieć, nawet rodzina wyrzekła się go, czym prawie przypłacili życiem. Gdy nastaje zmrok, mężczyzna chwyta w dłoń nóż i wyrusza na łowy. Kocha zapach krwi i rozpadających się ciał swoich ofiar... Pewnego dnia naprzeciw niego wprowadza się podobna do niego dziewczyna, która mogłaby być jego bratnią duszą. Jak zareaguje Sober?

Muszę przyznać, że na początku miałam nie małe trudności, aby wczuć się w treść "Piękna i zamętu", gdyż miałam trudności z zrozumieniem szaleństwa głównego bohatera, jednak po pewnym czasie zatraciłam się w akcji do tego stopnia, że w niewiarygodnym tempie przebrnęłam przez całość - w końcu pięć godzin to nawet nie ćwierć doby! Styl autorki jest prosty w odbiorze, dzięki czemu łatwiej jest nam przyswoić treść, a co za tym idzie, bez przeszkód możemy cieszyć się lekturą!

Najlepszym z pomysłów w tej książce okazało się zastosowanie narracji trzecioosobowej, dzięki czemu czytelnik zyskuje możliwość spojrzenia na całą sytuację z nieco innego punktu widzenia, przez co może lepiej zapoznać się z bohaterami danej książki, co według mnie jest po prostu cudowne.

Podsumowując: uważam, że mimo wszystko warto zapoznać się z tą lekturą.. Osobiście jestem nią zaintrygowana i sądzę, że z wami nie będzie inaczej. Jak najbardziej polecam!


  Sylwia Marszał  (22.06.2018)
całość recenzji: www.niegrzecznerecenzje.blogspot.com
Pomysł na powieść jest naprawdę bardzo dobry i precyzyjnie trafia w moje upodobania. Sam tekst został poprawnie napisany. Logicznie i dość przejrzyście. Jednak niestety odnoszę wrażenie, że bohaterowie zachowują się momentami niedojrzale. Położony jest ciągły nacisk jakimi są złymi, psychopatycznymi mordercami. Jest bardzo dużo przemyśleń, jednak ciągle podkreślane jest jedno i to samo. Chyba nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, jednak brakuje mi tu, w tej masie przemyśleń, niby bardzo osobistych i głębokich, wniknięcia jeszcze dalej i jakiegoś bardziej oczywistego pokazania, dlaczego oni tacy są. Autorka ma dobre pomysły, pisze przejrzyście, jednak w tym momencie jej słabą stroną jest tworzenie postaci i relacji między nimi. Aczkolwiek jest to akurat rzecz, którą można wyszlifować.

Dodaj własną recenzję