Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Perła Będzina — Emilia Nowak
Perła Będzina — Emilia Nowak

Perła Będzina

Cena: 24,00 zł 20,00 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Pewnej księżycowej nocy, w lesie porastającym tereny dawnego Księstwa Siewierskiego, dochodzi do dramatycznych zdarzeń. Podczas pościgu w leśnym gąszczu ginie mężczyzna. Wszystko to z powodu srebrnej tulejki zawierającej…mapę skarbu.

Zagłębie Śląsko – Dąbrowskie staje się areną fascynującego śledztwa mającego na celu dotarcie do ukrytych przed wielu laty kosztowności, należących do panującego na tych ziemiach rodu Mieroszewskich.

Wokół średniowiecznej warowni w Będzinie toczy się wyścig z czasem. Grupa studentów, zafascynowanych historią tych ziem, podejmuje wyzwanie rozszyfrowania zagadki i stawia czoło innym uczestnikom poszukiwań. Wśród nich jest także niebezpieczny przestępca, który depcze im po piętach i za wszelką cenę chce udaremnić ich działania.

Wartka akcja, odrobina lekcji historii, ale przede wszystkim trzymająca w napięciu przygoda sprawiają, że książkę czyta się przyjemnie bez względu na wiek.Emilia Nowak – urodzona 08.10.1982 r. w Będzinie. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Książka „Perła Będzina” jest jej debiutem literackim. Poza pracą realizuje swoje pasje związane z malarstwem i podróżami.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2013
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 210
  • ISBN: 978-83-7722-908-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Blanka Krzyżowska  (19.09.2013)
Niezwykła powieść przygodowa, którą z pewnością każdy przeczyta jednym tchem! Książka zainteresuje zarówno młodszych jak i starszych czytelników z uwagi na jej unikatowość i wartkość akcji. Trójki głównych bohaterów nie da się nie polubić; są młodzi, energiczni, ciekawi świata, żądni przygód i niezwykle odważni! Tak na prawdę każdy jest w stanie odnaleźć w którymś z nich cząstkę siebie... Wraz z nimi przemierzamy Będzin i jego okolice, zagłębiamy się w historię wyjątkowych miejsc, o których istnieniu być może nie wiedzieliśmy, nawet jako mieszkańcy Śląska lub Zagłębia. Smak przygody i dreszczyk emocji nie opuszczają nas ani na chwilę i o to chyba autorce chodziło! ;)


  Rafał Szwajkowski  (26.12.2013)
Całość: http://ksiazkowo-wg-rafala.blogspot.com/2013/12/54-pera-bedzina-emilia-nowak_17.html

Nie podobały mi się też fragmety, gdzie zamiast własnoręcznego opisu danego miejsca autorka wstawiała tekst zaczerpnięty ze strony internetowej bądź innej książki - o czym informowała w przypisach. Można było wykazać się nieco inwencją twórczą i powołać na swoje przedstawienie i własne skojarzenia związane z daną budowlą, a nie używać cudzych. Szkoda też, że czytanie Perły Będzina nie wzbogaci naszej wiedzy historycznej. Wszystkie imiona osób z rodu Mieroszewskich są fikcyjne, podobnie jak wydarzenia z nimi związane, które opisane są na kartach tej powieści. Na tych dwóch elementach książka sporo w moich oczach traci, a gdy dołożyć do tego wcześniej wspomnianą płytką intrygę, to znajdujemy sporo powodów, dla których po tę pozycję sięgać nie warto. Czy jednak naprawdę nie jest ona godna uwagi? Nie sądzę, wierzę bowiem, że wielu osobom może się spodobać. Co prawda jest to książka typowo na jeden wieczór, którą czyta się szybko i raczej do niej nie wraca, jednak jeśli lubi się Będzin i historyczne tajemnice, można spróbować i przeczytać Perłę Będzina.

Dodaj własną recenzję