Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Paleta uczuć — Renata Czaban-Kryczka
Paleta uczuć — Renata Czaban-Kryczka

Paleta uczuć

Cena: 42,99 zł 36,54 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Co zostanie z wakacyjnej miłości, gdy lato dobiegnie końca?

Łucja od dawna kocha się w Dominiku. Paulina wciąż wzdycha do brata swojej najlepszej przyjaciółki. Żadna z nich nie podejrzewa, że nadchodzące lato będzie przełomowym czasem w ich życiu. Obie dziewczyny bowiem w końcu zaznają prawdziwej, odwzajemnionej miłości. Letnie spacery w świetle księżyca, wycieczki rowerowe, pływanie w jeziorze i bezsenne noce spędzone na rozmowach z ukochanymi... Wydaje się, że ta sielanka mogłaby trwać wiecznie. Wkrótce jednak pewne wydarzenia z przeszłości położą się cieniem na tym idealnym, wakacyjnym obrazku.
Jak poradzą sobie bohaterowie w zderzeniu z trudną do zaakceptowania rzeczywistością? Czy wybory, jakich dokonają, pozwolą im stworzyć dojrzałe, w pełni udane związki?

Często miała jego obraz przed oczami. Mimo że wówczas był ze swoją ówczesną dziewczyną, to wywarł na Pauli duże wrażenie. Zafascynował ją. Był tak różny od tych wszystkich chłopaków, z jakimi miała do czynienia. Wiadomo, był starszy, dojrzalszy, ale też pełen czaru i uroku. Wiedziała, że jeśli kiedykolwiek miałaby się ponownie zakochać, to tylko w nim. Jedyna rzecz, jaka u niego raziła, to jego rozwiązłość, z którą Paulina nie miała zamiaru się zmagać. Wolała więc trzymać się od niego z daleka, co jednak nie było zbyt łatwe, zważywszy na fakt, że to ukochany brat Łucji. Chcąc nie chcąc, dostała go w pakiecie razem ze swoją przyjaciółką.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 488
  • ISBN: 978-83-8147-275-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agata Głowacz  (10.02.2019)
Gorąco polecam tę pozycję! Czytelnik zasypany jest intensywnością uczuć, które pojawiają się w życiu bohaterów. Gdy pojawią się kłopoty z wyborami, decyzjami z przeszłości, jak postąpią bohaterowie? Tego dowiecie się czytając „Paletę uczuć”! W bohaterach tej książki nie da się nie zakochać! To wspaniała historia o miłości, o trudnościach jakie się napotyka, gdy dochodzi do wielkich uczuć. „Paleta uczuć” to tykająca bomba naładowana emocjami, z którymi niełatwo sobie poradzić i przejść obok nich obojętnie. Lekturka sprawiła, że dostałam kaca książkowego i nie mogę się doczekać kolejnej części spod pióra autorki. Jeżeli uwielbiacie taką tematykę to ta książka jest właśnie dla Was!

/Arystokratki spod księgarni


  Anna Siwa  (1.09.2019)
Delikatna, subtelna i napisana z wielkim uczuciem. Lekka i przyjemna w odbiorze. To opowieść, gdzie na pierwszy plan wysuwają się wakacyjne przygody. Poznajemy losy m.in. młodej Łucji, której do pełni szczęścia brakuje tylko miłości. Od dawna jest zakochana w swoim starym przyjacielu Dominiku, jednak nigdy nie udało im się wyjść poza sferę przyjaźni. Tego lata wszystko ulegnie zmianie. Równocześnie jesteśmy obserwatorami życia codziennego reszty bohaterów. Paulina, Adrian, Malwina, Mikołaj, Marysia i ich rodzice. Należy się przyzwyczaić do narracji wieloosobowej, tutaj każda postać ma bardzo dużo do powiedzenia. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Zastosowany zabieg, jak i powolne tempo, dodaje tylko więcej uroku tej książce, ale i pozwala lepiej zrozumieć i wczuć się w relacje pomiędzy bohaterami. Paleta uczuć świetnie oddaje klimat wakacji. Nie zabraknie nam spacerów brzegiem jeziora w letnią, gwieździstą noc, braku poczucia czasu, niekończących się rozmów o uczuciach, obawach, lękach oraz namiętności i pożądania. To także doskonałe odbicie lustrzane nas samych. Miłość ma wiele odcieni. Mówi się, że z wiekiem nabieramy doświadczenia, wiedzy, jesteśmy mądrzejsi. Utrzymywane przez lata uwielbienie względem kogoś, może ewoluować, bądź zostać przygaszone. Jedno się nie zmienia, nieważne czy mamy 13, 20, 40 lat. Miłujemy drugą osobę z taką samą pasją, różnimy się tylko sposobem okazywania uczuć, mamy większe opanowanie - przeważnie. Gdy w grę wchodzi pożądanie, to automatycznie zapominamy o całym świecie. Coś co dla nas jest czymś niezobowiązującym, dla innych jest wszystkim. Chwila uniesienia, cudowne prawda? Kto nie lubi się zatracić. Gorzej, jak nagle dopadają Ciebie konsekwencje i burzą cały świat, jaki sobie wymarzyłeś. Nie ma ludzi idealnych, chociaż inni mogą nas tak postrzegać. Maska codzienności skryje wiele. Niewygodna przeszłość dopadnie nas prędzej czy później. O dojrzałości nie świadczy wiek, a odwaga wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za dokonane wybory. Czytając powieść Pani Renaty w mojej głowie powstał piękny, wielobarwny pejzaż. Śmiało mogę powiedzieć, że spędziłam miło czas z bohaterami, mogłam doświadczyć kilku rodzajów miłości. Jedno jest pewne, na wszystko musimy zwracać baczną uwagę, pielęgnować i podtrzymywać wzajemne relacje. Zawsze być oparciem dla drugiego człowieka, nawet, gdy ciężar bólu jest większy, niż siła uczucia. Jeżeli jesteście ciekawi, jaki obraz skrywa Paleta uczuć, to zapraszam do lektury.


  Izabela Wyszomirska  (2.09.2019)
Co zostanie z wakacyjnej miłości, gdy lato dobiegnie końca?

Łucja od dawna kocha się w Dominiku. Paulina wciąż wzdycha do brata swojej najlepszej przyjaciółki. Żadna z nich nie podejrzewa, że nadchodzące lato będzie przełomowym czasem w ich życiu. Obie dziewczyny bowiem w końcu zaznają prawdziwej, odwzajemnionej miłości. Letnie spacery w świetle księżyca, wycieczki rowerowe, pływanie w jeziorze i bezsenne noce spędzone na rozmowach z ukochanymi... Wydaje się, że ta sielanka mogłaby trwać wiecznie. Wkrótce jednak pewne wydarzenia z przeszłości położą się cieniem na tym idealnym, wakacyjnym obrazku.
Jak poradzą sobie bohaterowie w zderzeniu z trudną do zaakceptowania rzeczywistością? Czy wybory, jakich dokonają, pozwolą im stworzyć dojrzałe, w pełni udane związki?

"- Może faktycznie masz rację. Byłem tak w nią zapatrzony, że nie zwróciłem na to najmniejszej uwagi. Chociaż, wiesz co? Ostatnio zaczęła mi trochę działać na nerwy. Może to dobrze, że tak to wszystko się potoczyło. Facet przecież nie powinien się tak podporządkowywać kobiecie. Dziękuję, że mnie uświadomiliście."

Już od pierwszej strony zauroczyło mnie niezwykłe ciepło, jakim ta powieść została otulona. Wrażliwość autorki czuć w każdym zdaniu. Czytelnik bez większych problemów może wyobrazić sobie wszystkie wydarzenia, sytuacje, jak i samych bohaterów.

A jeśli już o bohaterach mowa, to autorka bardzo dobrze poradziła sobie z kreacją postaci. Mogę śmiało powiedzieć, że zdobyli moją sympatię. Szczególnie podobało mi się przedstawienie przyjaźni jako coś silnego i trwałego. Przyjemnie było obserwować jak męskie postacie zabiegają o uczucia Łucji i Pauliny. Komitywa pana Włodka i Bronka... rewelacja! Mimo nieciekawej życiowej sytuacji (nie mogę Wam nic więcej zdradzić), obaj potrafią żartować. Zwróciłam również uwagę na postawy i zachowania poszczególnych bohaterów. To, w jaki sposób podchodzą do rozwiązywania pojawiających się problemów, budzi w czytelniku podziw. Jak na swój młody wiek wykazali się dojrzałością, gdyż potrafi wziąć odpowiedzialność za własne decyzje. Natomiast relacje, jakie mają rodzice ze swoimi już dorosłymi dziećmi... coś pięknego. Obserwujemy ich wzajemną troskę, wspieranie się, bliskość oraz pokazanie, że rozmowa, szczerość i szacunek to najlepsza recepta na udany związek.

Renata Czaban-Kryczka ukazała nam całą paletę uczuć i emocji jakie towarzyszą bohaterom. Bardzo szeroko opisuje ich wewnętrzne przeżycia, uczucia i myśli. Wydawać by się mogło, że zbyt szczegółowo, więc jeśli ktoś lubi bardziej pędzącą akcję, w tym elemencie może być lekko zawiedziony. Ale gdzieś w połowie książki wydarzenia przyspieszają i dzieje się naprawdę sporo.

"Często miała jego obraz przed oczami. Mimo że wówczas był ze swoją ówczesną dziewczyną, to wywarł na Pauli duże wrażenie. Zafascynował ją. Był tak różny od tych wszystkich chłopaków, z jakimi miała do czynienia..."

Książka jest na wskroś realistyczna, niektórym może miejscami wydawać się ciut przesłodzona, jednakże patrząc na całokształt i to, iż mamy do czynienia z wątkiem wakacyjnej przygody, wypada bardzo dobrze.

"Paleta uczuć " to pełna ciepła, skrząca delikatnością i subtelnością powieść o miłości, namiętności, przyjaźni, nienawiści. To przesycona uczuciami książka, która pokazuje co w życiu najważniejsze. Trzy rodziny, trzy różne problemy i wspólny mianownik - przyjaźń i miłość. Polecam!

sza-terazczytam.blogspot.com


  Julita Serafinko  (4.09.2019)
Jedną z ostatnich książek jakie przeczytałam była PALETA UCZUĆ. Moim zdaniem tytuł adekwanty do treści książki, gdyż autorka Renata Czaban-Kryczka zasypuje nas w niej miłością, przyjaźnią, namiętnością, oddaniem, cudowanymi więziami rodzinnymi ... wszystkim co najlepsze ale pojawia się również żal, nienawiść, rozczarowanie. Mamy tutaj do czynienia z całym wachlarzem uczuć jakie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Od śmiechu po łzy.

Czytając poznajemy historię Łucji, Dominika, Pauliny, Adriana jako głównych bohaterów, nie mniej dość blisko poznajemy również ich rodzeństwo oraz rodziców. Czytając książkę odniosłam wrażenie, że trafnie została w niej przedstawiona miłość młodych osób, to, że każda chwila rozłąki jest dla nich bardzo trudna, że cały czas "przypominają" sobie o uczuciu jakim się dażą i zapewnieją, że są dla siebie tą jedyną osobą i chcą spędzić ze sobą resztę życia. Niestety muszą zmagać się również z problemami, np. chorobą ojca Dominika. W trakcie sielanki pojawiają się 2 ciąże. Chciane czy niechciane? Dominik zostaje mężem, ale której z dziewczyn? Co mają na sumieniu rodzice młodych osób?

Czyta się ją szybko i przyjemnie. Kiedy skończyłam rozdział 34 stwierdziłam, że chętnie zaczęłabym czytać kolejną część ... kiedy się pojawi ? To pytanie do Renaty Czaban-Kryczka.:):)

"Łucja od dawna kocha się w Dominiku. Paulina wciąż wzdycha do brata swojej najlepszej przyjaciółki. Żadna z nich nie podejrzewa, że nadchodzące lato będzie przełomowym czasem w ich życiu. Obie dziewczyny bowiem w końcu zaznają prawdziwej, odwzajemnionej miłości. Letnie spacery w świetle księżyca, wycieczki rowerowe, pływanie w jeziorze i bezsenne noce spędzone na rozmowach z ukochanymi... Wydaje się, że ta sielanka mogłaby trwać wiecznie. Wkrótce jednak pewne wydarzenia z przeszłości położą się cieniem na tym idealnym, wakacyjnym obrazku.
Jak poradzą sobie bohaterowie w zderzeniu z trudną do zaakceptowania rzeczywistością? Czy wybory, jakich dokonają, pozwolą im stworzyć dojrzałe, w pełni udane związki?"


  Złotowłosa i książki Agnieszka  (25.11.2019)
Wakacje to przez wszystkich uczniów, w tym studentów, bardzo wyczekiwany czas. To chwila odetchnięcia od nauki, od obowiązków. To relaks dla umysłu i ciała. Budzi się natura, mamy chęć na zabawę. Na spotkania przy ognisku, pogawędki z przyjaciółmi, dawno nie widzianymi znajomymi. Nasze drogi rozeszły się po tym, jak wybraliśmy inne uczelnie, inne szkoły. Fajnie jest tak powrócić. Tylko czy te wakacje to naprawdę odpoczynek? A może to chęć na romans? Na miłość? Ślub? A może złamane serce? W końcu to wakacje a one rządzą się swoimi prawami.Łucja Orzechowska w końcu ma upragnione wakacje. Powraca na ten czas do rodziców, Renaty i Pawła. Nasz główna bohaterka jest szczęśliwą posiadaczka pełnej rodziny. Rodzice, starszy brat, Adrian, oraz młodsze bliźniaki, Mikołaj i Malwina. Po powrocie do miasteczka spotyka dawnego przyjaciela ze szkolnej ławki. Dominik najpierw się z nią przyjaźnił a potem zakochał młodzieńczą miłością. Choć ich drogi się rozeszły teraz ponownie się schodzą. Co z tego wyniknie? Ona z natury samotniczka, czekająca na tego jedynego. On, jak to facet, bywał w związkach. Ostatni z Kamilą, która jeszcze z nim nie skończyła.

Gdy na wakacje do Łucji przyjeżdża jej koleżanka ze studiów Adrian wpada po uszy. Paulina Radecka jest współczesną Ania Shirley. Co tak urzeka starszego od siebie chłopaka?

Oj, bohaterów wiele to i akcja musi być odpowiednia. Wakacje to chwila oddechu. Czas na realizację marzeń. Czy to świadomie czy pod wpływem emocji. Abyśmy tylko niczego nie żałowali. Robiąc krok nie będzie powrotu. Nie cofniemy się w czasie. Nie weźmiemy do dłoni gumki i nie wymażemy niechcianych wydarzeń. Pełna świadomość na każdym kroku. Trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. I właśnie z nią musi stanąć oko w oko Dominik, kiedy okazuje się, że los jednak przysłowiowo, dał mu po czterech literach. To będzie ciężki czas dla naszej Łucji. Choć młodzi to dojrzali. Choroba ojca Dominika daje nam wiele do myślenia. Wielkie serce właściciela baru "U Bronka" powinno być dla nas przykładem do działania.Każdy z bohaterów ma swoje problemy, swoje bolączki. A jednak nie zostaje z nimi sam. Mogą liczyć na siebie na wzajem. Choć wakacje sprzyjają szaleństwom trzeba mieć na uwadze to, że kiedyś się skończą i trzeba powrócić do obowiązków. Jak minie ten czas odpoczynku i beztroski zależy tylko od nas samych. Robić tak, by niczego nie żałować. Czy się uda iść ramię w ramię ze swoim sumieniem i sercem? Autorka idealnie odwzorowała te rozterki. Emocjonalność bohaterów. I dojrzałość. Pełną paletę uczuć targających młodymi bohaterami. Niejeden uciekłby od tego wszystkiego. Lektura jest pokaźnych rozmiarów, jednak szybko się ją czyta. A na dokładkę jest to pierwsza część - liczę na to, że szybko ukaże się kontynuacja. Nie powiem, jestem ogromnie ciekawa, jak z wydarzeniami wakacyjnymi poradzą sobie nasi bohaterowie, gdy wszystko się uspokoi i będą musieli kroczyć do przodu mając przeszłość obok siebie. Tego, co się wydarzyło nie tak łatwo zapomnieć. To niewykonalne.

Polecam

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.