Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura młodzieżowa -> Oh, my God! Sezon liceum — Vera York
Oh, my God! Sezon liceum — Vera York

Oh, my God! Sezon liceum

Cena: 26,99 zł 22,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Burza hormonów, tony kompleksów i... zakazana miłość!

Kompleksy i burza hormonów to domena wszystkich nastolatek, niezależnie od epoki, w której żyją. To wtedy odczuwamy świat najbardziej - zarówno pozytywne emocje, jak i porażki. Oh my God! to kwintesencja świata nastolatki, opisywana oczami i uczuciami szesnastoletniej Sary, która odkrywa pasję śpiewania - najskuteczniejszą odtrutkę na codzienne problemy: skutki rozwodu rodziców, własne kompleksy i dylematy związane z wyborem szkoły średniej. Wkrótce w jej życiu pojawi się ktoś, kto sprawi, że każdy wykonywany utwór stanie się czymś o wiele więcej niż sposobem na oderwanie się od zmartwień... I choć obiekt jej westchnień jest starszy o kilkanaście lat, dla zakochanej dziewczyny nie ma to znaczenia. Niebawem przekona się jednak, że życie nigdy nie jest tak proste, jak byśmy chcieli, a kiedy do akcji wkroczy Jagna, była dziewczyna jej ukochanego, zrobi się naprawdę gorąco... Czy różnica wieku to powód, żeby rezygnować z marzeń? I czy trójkąt, a raczej czworokąt, może mieć jakikolwiek sens?

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  asia gębicz  (14.11.2019)
Kompleksy i burza hormonów to domena wszystkich nastolatków.
Również naszej 16-letniej Sary,która odkrywa,że jej pasją jest śpiewanie.
Pomimo wielu życiowych zawirowań,w jej życiu pojawia się KTOŚ,kto sprawia,że każdy śpiewany na próbie zespołu utwór staje się czymś o wiele więcej...
I chociaż obiekt jej westchnień jest starszy o kilkanaście lat,dla zakochanej dziewczyny nie ma to znaczenia.
Niebawem przekona się,że życie nigdy nie jest tak proste jak byśmy chcieli,a kiedy do akcji wkroczy Jagna-była dziewczyna jej ukochanego-zrobi się naprawdę gorąco


  Karolina Matiaszewska  (7.11.2019)
Oh my God! To wszystko o życiu każdej nastolatki zamknięte w kilku stronach. Kompleksy, problemy i pasje. Sara ma szesnaście lat a jej pasją jest śpiewanie. Gdy jest ze swoim zespołem wszystkie problemy odchodzą na bok. Kompleksy, skutki rozwodu rodziców, szkolne dylematy - to wszystko się nie liczy, gdy zaczyna śpiewać. Jak każda nastolatka ma swoją tajemniczą miłość, swoje ciche marzenie, o którym nikomu nie mówi. Co jednak, gdy marzenie okaże się bardziej realne niż jej się wydawało? Dopiero wtedy Sara zaczyna zastanawiać się nad różnicą wieku między nimi i nad tym czy w ogóle tego właśnie chce. A życie też nie bywa łaskawe bo wśród dylematów pojawia się też Jagna - była jej ukochanego. Namiesza w jej życiu jeszcze bardziej. Teraz Sara musi zdecydować co zrobić z ich związkiem i czy w ogóle ten trójkąt, a raczej czworokąt ma jakiś sens.
Super książka, którą szybko się czyta. Mi starczył jeden wieczór, a właściwie no (kto też czyta po nocach ręka do góry


  Złotowłosa i książki Agnieszka  (17.11.2019)
Nastolatki i ich świat. Ich problemy. Marzenia, pragnienia. Pamiętamy jacy sami byliśmy w wieku -nastu tak. Gdy hormony buzują, przygód szukamy na każdym kroku, kosztując zakazanych tematów. Chcemy na już poznać cały świat. Zbadać wszystkie tajemnice i wkroczyć w ten dorosły świat. Tylko czy problemy nastolatków i dorosłych są takie same? Warto szybko dorastać?

Poznajemy naszą zwariowana bohaterkę w ostatniej klasie gimnazjum. Mieszka w małej miejscowości - Ryczywółki. Nasza Sara ma siostrę bliźniaczkę - Klarę. Są swoim totalnym przeciwieństwem. Ich rodzice niestety się rozstali i mają nowych partnerów, których dziewczyny nie do końca akceptują. Bliźniaczki idą do różnych szkół - w dodatku do różnych miast. Już od nowego roku szkolnego bowiem zaczynają etap licealny. Do nowej szkoły, nowej klasy, kolegów, koleżanek, nauczycieli i ich specyficznego podejścia do młodzieży. Jeszcze będąc w gimnazjum Sara poznaje Mariusza o nietypowej ksywie Napoleon. Z kolegami tworzy zespół. Czterech chłopaków i ich sprzęty muzyczne. Tylko brakuje im wokalu. Przypadkiem na dworcu spotykają się ponownie i w tym momencie akcja nabiera tempa. Rozkręca się niczym kolejka stopniowo, coraz szybciej, by w finale o mały włos się nie wykoleić. Na przestrzeni roku szkolnego poznajemy Sarę i jej nowe miejsce nauki. Rówieśników, którzy są indywidualnymi jednostkami. Nauczyciele i ich podejście do uczniów, w tym sposób mówienia, niejednokrotnie wywoływały u mnie napady śmiechu. I w morzu obcych głów Sara trafia na jedną duszyczkę - anioła. A dużo starszy i doświadczony Napoleon wtargnie do jej życia wywracając je do góry nogami.


Świetna historia o nastolatce, która musi zmierzyć się z nowościami na gruncie rodzinnym jak i tym licealnym. Problemy (nie)zwykłej dziewczyny są po części smutne, choć w głównej mierze to farsa błędów i pomyłek nastolatki. To także sposób na akceptację przez rówieśników w nowej szkole. No i oczywiście pierwsza poważna miłość. Jak być w związku z dużo starszym od siebie chłopakiem, gdy on sam ma problemy. Nie dość, że rodzice mogą mieć trudności w zaakceptowaniu tego stanu rzeczy, to jeszcze on sam musi wyprostować sytuacje z Jagną.

Przezabawna historia młodej dziewczyny u progu dorosłości. Do zagmatwanego życia rodzinnego dołącza to uczuciowe. To trudny po części wiek, w którym jesteśmy już prawie dorośli i chcemy być tak traktowani. Odliczamy czas do osiągnięcia magicznej osiemnastki by móc w pełni o sobie decydować. Ale póki nadejdzie ten czas to czeka nas jeszcze góra buzujących hormonów, związki z płcią przeciwną i szkoła średnia. Zmierzenie się z kolejnym etapem w naszym życiu ukształtuje młodego człowieka. To w jakim środowisku się obracamy też jest nie bez znaczenia. Problemy młodzieńcze choć po części podchodzące pod dorosłość. Pamiętamy jak to było u nas, gdy mieliśmy tyle lat co Sara? Zapraszam do lektury po wspomnienia i poznania historii Sary.

Polecam agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com


  Małgorzata Sobczyńska  (4.12.2019)
Ach! Jak cudownie przenieść się choć na chwilę w pełen emocji i uczuciowych uniesień świat nastolatków ! Ja co prawda lat "naście" miałam jeszcze w ubiegłym wieku, niemniej jednak lubię czasem sięgnąć po literaturę młodzieżową. Czasem mi ona pasuje, czasem nie - tym razem jednak był to strzał w dziesiątkę, gdyż autorka, skrywająca się pod tajemniczym pseudonimem
Vera York napisała w świetnym, lekkim stylu naprawdę niezłą
powieść dla młodszych czytelników.

Cofnijmy się o jedenaście lat, do małego, podłódzkiego miasteczka, w którym mieszka kilkunastoletnia Sara, wraz z rozwiedzioną matką oraz siostrą bliźniaczką. Właśnie rozpoczyna edukację w liceum, z dala od siostry i dawnych koleżanek. Próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, zaprzyjaźnić z klasą, a jednocześnie cały swój wolny czas poświęca swej wielkiej pasji - śpiewaniu. Tak się składa, że zespół z jej miasteczka poszukuje wokalistki. Sara wybiera się na casting i zostaje przyjęta, co jest zwieńczeniem jej marzeń, tym bardziej że podkochuje się w jednym z chłopaków z zespołu... Jest on jednak dużo starszy od
dziewczyny, poza tym uwikłany jest w rozmaite inne historie... - ale o tym sza! Najlepiej przekonajcie się sami, jakie kłody pod nogi zakochanym rzuci bezwzględny los i czy oboje wyjdą z tego bez szwanku !

Książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko. Napisana jest lekkim, młodzieżowym językiem - nie ma tu przesadnego moralizatorstwa, zbędnych opisów czy niepotrzebnych dygresji. Jedno co mogę jej zarzucić - jest zdecydowanie za krótka ! Chętnie przeczytałabym o dalszych losach Sary, zwłaszcza że książka nosi podtytuł: Sezon: liceum, jest więc może szansa na kolejne tomy :)


  Anna Kaczor  (4.01.2020)
Sara ma szesnaście lat, siostrę bliźniaczkę, wspaniałych rodziców i właśnie zaczyna naukę w liceum. Wybiera takie z dala od siostry, ma swoje powody.
Mariusz jest dużo starszym mężczyzną (26-letnim), posiada własny zespół. Z Sarą poznali się jakiś czas temu, gdy wspólnie dawali koncert. Obecnie jego zespół szuka wokalu i kiedy się przypadkowo spotykają, mężczyzna proponuje jej udział w kastingu. Dziewczyna go wygrywa, a że uwielbia śpiewać i podkochuje się w Mariuszu, jest bardzo szczęśliwa.
Mimo różnicy wieku mają wiele z sobą wspólnego, a między nimi rodzi się uczucie. Niestety nic nie jest łatwe, gdy 16-latka pokocha dorosłego mężczyznę. Spotykają się w sekrecie, na dodatek pojawia się była Mariusza, która wcale nie chce mieć miana byłej, siostra Sary wpada w kłopoty, a ona robi sobie wrogów praktycznie w całej klasie. Czy Sara pokona problemy? Czy jej związek z Mariuszem ma szansę? W jakie tarapaty wpadła jej siostra?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/01/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-oh-my.html


  Królewskie Recenzje  (30.11.2019)
Sara to młoda dziewczyna stojąca u progu dorosłości i wcale nie ma łatwo. Musi radzić sobie z nowym otoczeniem, nowymi znajomościami, rozwodem rodziców i skomplikowanymi relacjami miłosnymi. Wiele wątków mnie zaciekawiło, ale było też dużo takich, które nic nie wnosiły do historii i były nudne. I to trochę psuło mi radość z czytania lektury. Mimo to i tak pochłonęłam ją w jedno popołudnie i bardzo polubiłam Sarę. Często zastanawiałam się jak zachowałabym się na jej miejscu. Książki polskich autorów właśnie mają w sobie coś takiego, że łatwo poczuć ich klimat i wręcz poczuć jakby się tam było. Tym razem też tak było.


  Kobietaczytajaca Kobietaczytajaca  (19.02.2020)
Mamy tutaj opowieść dla młodzieży. Z jednej strony śmieszną a z drugiej zawierająca problemy, które dla tej grupy wiekowej są dużym wyzwaniem. Szesnastoletnia Sara kończy gimnazjum a rozpoczyna liceum. Jest mocno zestresowana zmianą szkoły, boi się tego, czy się tam odnajdzie oraz, czy znajdzie przyjaciół. Z przyjaciółkami przyrzekają sobie, że będą się spotykać, jednak tak jak każdy z nas wie nie jest to takie łatwe. Dodatkowy problem to mężczyzna starszy od niej o dziesięć lat, w którym się Sara zakochała. Jej hobby to śpiew, dzięki swemu talentowi dziewczyna trafia do zespołu, już niebawem będzie mogła pokazać, na co ją stać, gdyż wystąpią podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.