Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Odwrócony Mag — Aleksandra Szałek
Odwrócony Mag — Aleksandra Szałek

Odwrócony Mag

Cena: 29,00 zł 24,65 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Julie Ellis wyjeżdża na studia do Nowego Jorku, aby móc tańczyć w prestiżowej szkole baletowej. Podczas drogi powrotnej z koncertu poznaje Patricka Varnera – przystojnego, tajemniczego i zarozumiałego aktora, który wyraźnie się nią zainteresował. Nazajutrz umawiają się na spotkanie, jednak mężczyzna nie zjawia się. Wkrótce wokół Julie zaczynają dziać się dziwne wypadki. Z przerażeniem odkrywa, że potrafi przywracać ludziom życie...

Wydaje się, że los wyłożył przed dziewczyną talię kart tarota, ale jako pierwsza odsłoniła się ta przedstawiająca Odwróconego Maga, co może oznaczać rywalizację, a nie fascynację...

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2013
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 238
  • ISBN: 978-83-7722-852-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Róża Ferlikowska  (2.09.2013)
"Odwrócony Mag" to debiut literacki 25- letniej Aleksandry Szałek. Jest to powieść, którą zakwalifikowałabym do bardzo rzadko w Polsce występującego gatunku : paranormal romance. Autorka umieściła wydarzenia w Nowym Jorku. Ciekawy wybór, samo miejsce akcji przybliża powieść do literatury zagranicznej. Książka jest bardzo oryginalna, niebanalna i tajemnicza. Język niesamowicie przystępny, styl prosty, przejrzysty, całość czyta się błyskawicznie. Postaci nie są schematyczne. Z opisu myślałam, że będzie to typowa literatura kobieca, książka dla młodzieży jakich wiele, ale uwierzcie mi, ta powieść ma w sobie coś świeżego, innego. Akcja rozwija się bardzo dynamicznie, nie ma tam w ogóle zbędnych, nudnych opisów. A zakończenie jest naprawdę zaskakujące i dobre. Dlaczego? Bo jest inne i nienaiwne. Osobiście najbardziej podobało mi się w tej książce to, że ona jest o czymś zupełnie innym niż nam się wydaje. Pod warstwą tajemnicy i romansu, kryją się ciekawe przesłania. Okazuje się, że nic w życiu nie jest pewne,a ktoś komu bezgranicznie ufasz ma drugie oblicze, którego nie znałaś...A swoją drogą, chciałabym obejrzeć film na podstawie "Odwróconego Maga" . Dałam pięć gwiazdek za: świetną fabułę, niebanalny pomysł, ciekawy wybór gatunku i ogólne wrażenie.


  Agnieszka Kramarczyk  (2.09.2013)
Szóstka z plusem!! :)Książkę pochłonełam jednym tchem.
Czytając o codziennym życiu i pozornie przyziemnych rozterkach nastolatki, czytelnik może utożsamiać się z bohaterką. Dzięki użyciu narracji w pierwszej osobie, niezbyt rozbudowanym opisom oraz przystępnego języka, każdy może przeżywać uniesienia, fascynacje, porażki i inne odczucia bohaterki bardzo osobiście. Dzięki tej książce przez 3 godziny to ja byłam tacerką nowojorskiego uniersytety a Patrick to w moje oczy wpatrywał się swoimi tajemniczymi oczami. Czekam na następną część by móc znów przenieść się w nastoletni świat Julie i odkryć tajemnice nagle pojawiającego się pana Micheala...


  kasia Sapierzynska  (1.03.2014)
Do książki Aleksandry Szałek zachęcił mnie przede wszystkim tytuł. Interesuję się tarotem więc "Odwrócony mag" zdecydowanie odpowiadał mi tematyką. Dodatkowo, sugerując się opisem z okładki, bohaterka to początkująca baletnica, o niesamowitych zdolnościach paranormalnych. Czegóż więcej mogłam chcieć? Wydawało się, że to jest to, co tygryski lubią najbardziej.
Spodziewałam się odniesień do kart tarota, liczyłam, że bohaterka lub ktoś z jej otoczenia zajmować się będzie stawianiem kart. I tu niestety nieco się zawiodłam. Tytuł to jedyne bezpośrednie nawiązanie do wróżbiarstwa.
Bohaterką powieści jest młoda dziewczyna, Julie. Przyjeżdża do Nowego Jorku z prowincji, aby uczyć się baletu. Zamieszkuje w akademiku z Alice, z którą zaprzyjaźnia się i razem z nią zaczyna uczestniczyć w życiu towarzyskim. Na jednej z imprez poznaje przystojnego , lecz nieco zarozumiałego aktora, który zdaje się ją prześladować. Mężczyzna pojawia się wszędzie tam, gdzie dzieją się zagrażające życiu wypadki. Julie nie wie, co o tym myśleć. Wraz z Patrickiem wokół niej dzieją się dziwne rzeczy, a ona sama odkrywa u siebie niespodziewane właściwości. Zaczyna rozumieć, że nie jest zwykłą dziewczyną. Kim więc jest? Skąd u niej taki dar? I czy to dar czy coś zupełnie przeciwnego?
Po pewnym czasie Julie ulega czarowi Patricka i zostają parą. Mimo, że obydwoje są swoimi całkowitymi przeciwieństwami wydają się tworzyć szczęśliwy związek, lecz czy na pewno?
Zastanawiająca i do końca nie wyjaśniona jest rola Michaela, młodego nauczyciela tańca. Autorka każe nam się domyślać kim jest on naprawdę i czego chce od Julie.
Książka pomimo tego, że spodziewałam się czegoś innego, podobała mi się. Liczę natomiast na dalszy ciąg, tekst pozostawił spory niedosyt. Zakończenie i za to należą się pani Szałek brawa, było zaskakujące i pozostawia duże pole do popisu jeśli chodzi o kontynuację losów Julie. Osobiście mam nadzieję, że pisarka skusi się na napisanie dalszego ciągu. Myślę, że dzięki temu zyska większe grono czytelników.
Powieść napisana jest spójnie i ciekawie. Sądzę, że zadowoli szczególnie młode czytelniczki.
"Odwrócony mag" jako debiut może nie jest oszałamiający, ale autorka niewątpliwie ma potencjał i interesujące pomysły. Pani Aleksandro, czekam na więcej.


  Krystyna-cyrysia M.  (15.08.2013)
Julie Ellis wraz z młodszą siostrą i rodzicami mieszka w małej miejscowości na północy Stanów Zjednoczonych. Wychowana w gronie artystów (mama pianistka, ojciec malarz) sama również pokochała sztukę i zaczęła tańczyć w balecie. Teraz wjeżdża na studia do Nowego Jorku, aby móc szlifować swoje taneczne umiejętności w prestiżowej szkole baletowej. Pewnego dnia podczas drogi powrotnej z koncertu Julie poznaje Patricka Varnera, tajemniczego, przystojnego i nieco aroganckiego gwiazdora filmowego. Oboje umawiają się nazajutrz na spotkanie, lecz niestety mężczyzna nie pojawia się w umówionym miejscu. Rozczarowana studentka próbuje zapomnieć o tym niemiłym epizodzie. Tymczasem wokół niej zaczynają dziać się niewytłumaczalne zjawiska. Zszokowana odkrywa, że potrafi przywracać ludziom życie. To jednak nie koniec zaskakujących wydarzeń. Wszędzie tam, gdzie zdarzają się wypadki dziwnym trafem pojawia się także Patrick. Kim tak naprawdę jest Julie i jej nowo poznany adorator?

Nie spodziewałam się po tej książce niczego nadzwyczajnego, wręcz przeciwnie. Byłam przekonana, że to kolejna, typowa kobieca opowiastka, jakich wiele, lecz autorka wykorzystała tutaj motyw istot nadprzyrodzonych, co sprawiło, że konwencja tej historii nabrała różnorodnych barw. Pierwszoosobowa narracja prowadzona jest z perspektywy Julie oraz Patricka, dzięki czemu możemy poznać ich myśli, uczucia oraz punkt widzenia na daną sytuacje. Przekaz jest prosty, konkretny i klarowny, zaś akcja dynamiczna, momentami zaskakująca. Z zapartym tchem śledziłam zawiłe losy Julie i jej bliskich znajomych. Aleksandra Szałek udowodniła, że ma wybujałą wyobraźnie i umie z niej korzystać. Wprawdzie było kilka zbyt pobieżnych wydarzeń i niewyjaśnionych kwestii m.in. nie znalazłam przyczyny migrenowych bólów głowy u Julie oraz nie uzyskałam odpowiedzi, dlaczego rodzice Ellis nie byli świadomi jej ,,daru’’. Żałuje również, że magiczne zdolności głównych bohaterów nie zostały wykorzystane na znacznie szerszą skalę, ponieważ ten wątek był szalenie emocjonujący i zarazem przerażający. Także zakończenie pozostawiło we mnie ogromny niedosyt i poczułam się niczym mała dziewczynka, której zabrano dopiero, co ofiarowanego lizaka. Moim zdaniem pani Szałek trochę za szybko i pochopnie zakończyła intrygujące perypetie nietypowej studentki, dlatego skrycie liczę na to, że może ukaże się kiedyś jej ciąg dalszy.

,,Odwrócony Mag’’ to powieść, która pokazuje wielką moc dobra, zła i jego znaczenie w otaczającym świecie. Dzięki niej zrozumiesz, że ,,gdyby nie było cierpienia, nie byłoby szczęścia. Gdyby nie było choroby, nie byłoby zdrowia, gdyby nie było śmierci, nikt nie doceniałby życia. Gdyby nie było wrogów, nie istniałoby pojęcie przyjaciel. Wszystkie wartości, wszystkie najbardziej doceniane przez ludzi zjawiska są tylko i wyłącznie dlatego, że jest ta druga strona’’. Zapraszam do czytania.


  Joanna Misiak-Piotrowska  (9.10.2013)
Julie Ellis, młoda mieszkanka małej miejscowości na północy Stanów Zjednoczonych, wyjeżdża na wymarzone studia do Nowego Jorku. Rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole baletowej. Jest dziewczyną z prowincji, która nigdy jeszcze nie zakosztowała „wielkiego świata”. Czuje się zagubiona i zupełnie nie na swoim miejscu. Jej współlokatorką w akademiku zostaje Alice Clarke, córka legendy baletu Victora Clarke’a. Początkowy strach, że spotka się z wyniosłą i zapatrzoną w siebie córeczką sławnego tatusia szybko mija. Alice okazuje się osobą pogodną i bardzo otwartą, zupełnie nie pasującą do stereotypu córki znanego ojca. Rozrywkowa Alice wprowadza Julie w akademicki świat imprez i nieustannej zabawy. Dziewczyny dzielą czas na ciężką pracę na uczelni, zwłaszcza na zajęciach u Victora Clarke’a, i na niczym nie skrępowane rozrywkowe życie studenckie.

Pewnego wieczoru, podczas powrotu z koncertu, na który wybrały się młode studentki, Julie poznaje niezwykle przystojnego i pociągającego Patricka Varnera. Mężczyzna jest obiektem westchnień milionów kobiet. To dobrze zapowiadająca się gwiazda filmowa. Niespodziewanie dla wszystkich jego zainteresowanie kieruje się w stronę niepozornej i trochę nieśmiałej Julie. Budzi to powszechną zazdrość i zawiść. Od samego początku pomiędzy młodymi ludźmi iskrzy. Julie i Patrick umawiają się na spotkanie. Jednak, ku ogromnemu rozczarowaniu dziewczyny, Patrick wystawia ją do wiatru i nie zjawia się na randce. Julie jest rozżalona, nie może jednak przestać myśleć o mężczyźnie. Ma żal a jednocześnie marzy o Patricku, który mimo wszystko jawi się jej jako książę z bajki.

Nie tylko jednak Patrick zaprząta myśli dziewczyny. W tym samym czasie dookoła Julie zaczynają dziać się dziwne i często tragiczne w skutkach rzeczy. Niespodziewanie zaczyna ją otaczać śmierć. Giną ludzie a ona nie może tego powstrzymać. Odkrywa jednak, że dysponuje niezwykłą, nadprzyrodzoną mocą, która pozwala jej nie tylko ratować ludzi, lecz nawet przywracać ich do życia. Jak Julie wykorzysta odkryty dar i czy nie sprowadzi on na nią śmiertelnego niebezpieczeństwa? Zło bowiem jest czujne, czyha za rogiem i w pięknym opakowaniu obserwuje rozwój wypadków.

„Odwrócony Mag” Aleksandry Szałek to powieść lekka i prosta w odbiorze. Czyta się ją szybko i z mniejszym bądź większym zaangażowaniem. Elementy powieści obyczajowej przeplatane są wątkami fantastycznymi. Całość wydawać by się mogło, że współgra, niemniej zabrakło mi w powieści bardziej rozbudowanych poszczególnych wątków a także głębi i bardziej złożonego rysu psychologicznego bohaterów. Czułam się trochę jakbym otrzymała powieść w skrócie, w pigułce. Niemniej sam pomysł fabuły jest ciekawy. Interesujące jest też prowadzenie narracji dwutorowo. Ogromnym plusem książki Aleksandry Szałek jest jej zakończenie. Zostałam całkowicie zaskoczona. Zupełnie się takiego rozwiązania nie spodziewałam. W moim odczuciu książka jest pozycją dla czytelnika zdecydowanie młodszego ode mnie i pewnie on pozycję tę o wiele bardziej doceni, niemniej nie nudziłam się czytając „Odwróconego Maga” i nie uważam czasu na lekturę poświęconego za stracony.


  Katarzyna Olech  (8.08.2013)
Julie marzy aby zostać światowej sławy tancerką baletową. Mieszka w małej miejscowości i żeby realizować swoje marzenia wyjeżdża studiować do Londynu. W akademiku poznaje córkę słynnego Clarck’a – Alice. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają. Gdy pewnego dnia wracają z koncertu spotykają światowej sławy gwiazdę kina- Patricka. Umawia się z Julie, która oczarowana zgadza się na randkę. Gdy czeka na niego w umówionym miejscu, czuje zniecierpliwienie. Na jej oczach dzieje się coś okropnego- ma miejsce wypadek autobusowy, w którym zginęło wiele osób. Oczywiście, na miejscu. Jedynie mała dziewczynka, pomimo ran, daje oznaki życia. Julie, która już wcześniej uratowała psa, wie że ma magiczne zdolności i ratuję dziewczynkę. Nie wie, ze to obserwuje z daleka Patrick. Julie nie wie kim jest i co ma myśleć o swoich zdolnościach. Czy w końcu będzie ona szczęśliwa?
Chciałabym napisać pochlebną recenzję. Pomysł na fabułę był świetny. Nie było jeszcze w dziedzinie paranormal romance czegoś takiego, przyznajcie sami. Może było podobni. Coś jak Anioł i Demon, jednak opowiedziane innymi słowami, robiło dobre wrażenie. Robiło. Bo gdy tylko przeczytałam pierwszy rozdział wiedziałam, że to nie będzie dobra powieść. I gdyby nie to, że przez panujące upały pół dnia przespała „Odwróconego Maga” skończyłabym w godzinę.
Zacznę od stylu autorki. Jej nazwiska nie słyszałam, a informacji w Internecie wielkich na jej temat nie ma. Książka też nie ma słynnej notki biograficznej. Jednak gdy czytałam książkę, odniosłam wrażenie że powieść pisała trzynasto lub piętnastolatka. Wszystko traktowała pobieżnie- uczucia, zdarzenia. A gdy już miałam nadzieję na głębszy opis, rozpływała się ona jak zaczarowana.
Julie jest postacią dosyć irytującą. Wszystko jej się udaję, poznaję wspaniałych ludzi i dostaje główną rolę podczas przedstawienia Noworocznego. I ma magiczne zdolności, o których sama nie wie. A jak wie, to nawet nie jest tym zszokowana. A gdy poznaje prawdę i Patricku zachowuje się jak fanka Edwarda ze „Zmierzchu” która dałaby wszystko, aby ten ją pogryzł. Więcej nic o niej nie potrafię napisać. Jej postać była blada, bezbarwna nie potrafiła wryć się w pamięć.
Czytając, miałam wrażenie że autorka chciała stworzyć powieść grozy : śmierć, demony… No i okładka, na której dominują ciemne kolory. Jednak gdy już przechodziłam do tych fragmentów towarzyszył mi tylko śmiech i irytacja. Szczególnie podczas ostatnich trzech rozdziałów, podczas których miałam ochotę rzucić książkę w kąt i nie niej wracać. Ale miałam nadzieję; wielką nadzieję ze może coś się jeszcze zmieni. Że autorka zapanuje nad tym chaosem który wprowadziła. Bo uwierzcie mi, takiego bałaganu nie spotkałam jeszcze w żadnej powieści. Postacie pojawiały się znikąd. Gdy czytałam miałam wrażenie że autorka napisała wszystko podczas jednego dnia i nie zadała sobie trudu, aby wszystko przeczytać jeszcze jeden raz.
Może i jestem za bardzo krytyczna. Bo powieść mogła być skierowana do młodszej grupy wiekowej. Nie wiem. Jest to nowa powieść na rynku, jeszcze nie znana. Ale jeżeli miałabym jakieś prawa, zastrzegłabym ze książka skierowana jest do młodych czytelniczek, które na pewno zakochałyby się w mrocznym Patricku. Z tego co zdołałam zrozumieć i przeczytać chyba autorka planuje kontynuacje.
Starałam się dostrzec dobre strony książki. Niestety, nie udało mi się to. Jeżeli ktoś wierzy na słowo, nie polecam. Chyba, ze ktoś chce spróbować. A nuż się spodoba.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Stosunki mega przerywane — Beata Kiecana Stosunki mega przerywane — Beata Kiecana
Pewnego dnia, w Dzień Dziecka, Betti postanowiła zacząć nowe życie. Wyprowadziła się z domu, zabierając ze sobą tylko torbę z ubraniami i trzyletnią córkę. C...