Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Odnaleźć siebie — Marta Malinowska
Odnaleźć siebie — Marta Malinowska

Odnaleźć siebie

Cena: 34,99 zł 29,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Trudno jest budować nowe życie, gdy wszystko dookoła okazuje się kłamstwem

Po bolesnym rozstaniu z mężem Zuza postanawia przeorganizować swoje życie. Pierwszym krokiem jest powrót do rodzinnego Wrocławia, gdzie odnawia kontakt z dawną przyjaciółką i poznaje sympatyczne małżeństwo prowadzące niewielką księgarnię. Gdy udaje się jej w końcu znaleźć wymarzoną pracę, młoda kobieta nabiera przekonania, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

W tym samym czasie zaczynają się dziać wokół niej trudne do wytłumaczenia rzeczy. Ktoś nieustannie ją śledzi, a w jej głowie pojawiają się fragmenty wspomnień, które wydają się nie należeć do niej. Zuzie coraz częściej towarzyszy myśl, że jej bliscy coś przed nią ukrywają. Czy rzeczywiście w jej życiorysie istnieją wydarzenia, których zupełnie nie pamięta? Tylko konfrontacja z przeszłością może przynieść odpowiedzi na dręczące ją pytania...

Księgarnia z Duszą – czytam szyld. Nie zastanawiając się zbyt długo, postanawiam tam wejść. Kieruję się w stronę najbardziej oddalonego od wejścia regału. Faktycznie są tu gazety z ostatniego miesiąca, ale coś popycha mnie ku tym archiwalnym wydaniom. Znajduję artykuł o otwarciu pierwszej restauracji McDonald’s, kilka innych o wydarzeniach kulturalnych oraz jeden, na którego widok czuję, jak moje tętno przyspiesza, a krew zaczyna szybciej krążyć. „Tragiczne zakończenie Świąt Bożego Narodzenia! Na drodze z Legnicy do Wrocławia w okolicy Kątów Wrocławskich doszło do tragicznego wypadku samochodowego”. Ale ja nie czytam już dalej. Mam wrażenie, jakbym sama znalazła się w tym samochodzie, a przed oczami mam jadącą wprost na mnie ciężarówkę.

Marta Malinowska
Urodziła się w 1987 roku, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo zajmuje się dziećmi. Uważa, że od najmłodszych można się sporo nauczyć, a samo przebywanie wśród nich niesie radość. Pomysł na napisanie książki zrodził się podczas urlopu wychowawczego, kiedy spędzała czas z synkiem. Jeśli ma wolną chwilę, od razu chwyta za lekturę, bo jej największą pasją jest czytanie, najlepiej w towarzystwie aromatycznej kawy i czekolady. Wraz z mężem i synkiem mieszka na wrocławskim Jagodnie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 284
  • ISBN: 978-83-8219-718-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 8 recenzji.Dodaj własną recenzję

  ewela_ czyta  (5.03.2022)
W „Odnaleźć siebie” trudno jest budować życie na nowo, gdy wszystko dookoła okazuje się kłamstwem.

Zdrada ukochanej osoby boli najbardziej. Rozstanie Zuzanny z mężem, daje jej kopniaka aby zawalczyć o siebie, nie oglądając się ruszyć dalej. Wraca z Londynu do rodzinnego Wrocławia, ponawia kontakt z najlepszą przyjaciółką, oraz odkrywa uroczą księgarnię z dwójka przesympatycznych właścicieli. Zostaje tylko znaleźć wymarzoną pracę. Wszystko byłoby ok, gdyby nie przeczucie, że ktoś ją śledzi, na domiar złego w jej głowie pojawiają się wspomnienia których nie może rozgryźć. Dlaczego akurat teraz, gdy wszystko się układa? Co znaczą te przebłyski wspomnień? I kto śledzi kobietę?

Główna bohaterka mimo krzywdy wyrządzonej przez ukochaną osobę, nie poddaje się, stąpa twardo po ziemi. Pomimo braku pieniędzy, stara się sprostać sytuacji. Autorka na wstępie serwuje sporo niewiadomych. Wyjaśniając wszystko powoli, zaciekawiając tym czytelnika, aby zagłębił się dalej w fabułę i czytał bez wytchnienia. Brawa dla autorki za bardzo ciekawe poprowadzenie wydarzeń, które nie są oczywiste.

Historie Zuzanny czyta się bardzo lekko, a napięcie towarzyszące przy czytaniu jest wręcz odczuwalne. Autorka bardzo dosadnie skupiła się na emocjach Zuzy, stanowcza, miejscami delikatna, a mimo tego twarda kobieta, która otworzyła się na drugą osobę, Kamila. Mężczyzna, słodziak, jaki on był kochany.

Jeżeli w tej historii szukacie romansu, to nie ta bajka. Jest tu delikatny wątek romantyczny, owszem, nakreślony bardzo subtelnie. Jednak nie ma to znaczenia, ponieważ czytało mi się bardzo dobrze i z zaciekawienie. Polecam.


  Paulina Kwiatkowska  (22.03.2022)
,,Odnaleźć siebie" to opowieść obyczajowa, która pod główną warstwą zawiera także tę psychologiczne, delikatnie dramatyczną. To z pewnością powieść wielowątkowa, jednak nie przytłacza nadmiarem wydarzeń, a od ciekawej treści nie sposób się oderwać. Choć jest to dopiero debiut literacki Marty Malinowskiej, to książka została skonstruowana w tak przemyślany sposób, że chętnie zapoznam się także z innymi tytułami autorstwa pisarki, na które, mam nadzieję, nie przyjdzie nam zbyt długo czekać.

Zuza od najmłodszych lat czuła, że brakuje jej rodzeństwa, oddanej osoby, na którą mogłaby liczyć w każdej sytuacji i momencie. Co prawda pewnym substytutem okazała się jej przyjaciółka Basia, a później ukochany mąż Michał Wiśniewski, to jednak planowana praca w przedszkolu miała dawać jej spełnienie. Za namową partnera przeprowadzają się jednak za granicę, gdzie Zuzia nie może znaleźć pracy, zajmuje się więc domem, przygotowywaniem wystawnych kolacji, odpowiednią prezencją. Wszystko do czasu, aż jej życie w przeciągu minuty rozsypuje się niczym domek z kart. Kobieta decyduje się na powrót do Polski, gdzie czekają na nią kolejne niespodzianki.

Powieść przeplata się takimi rozdziałami-wstawkami, gdzie nieznany narrator opowiada o wydarzeniach z przeszłości, jednocześnie nie ujawniając kluczowych wątków ani swojej tożsamości. Równolegle Zuza przeżywa prawdziwe chwile grozy. Niczym migawki z przeszłości w jej głowie pojawiają się obrazy, smaki, nie potrafi się w tym wszystkim odnaleźć. Marta Malinowska stworzyła kawał dobrej literatury, z którą bardzo przyjemnie spędziłam czas. Ciekawie wykreowani bohaterowie oraz przemyślana akcja sprawiają, że czas spędzony z ,,Odnaleźć siebie" na pewno nie był straconym. Jeśli i Ty chcesz zajrzeć w najgłębsze zakamarki wspomnień, koniecznie sprawdź, jak udało się to Zuzie i jej rodzinie. Serdecznie polecam.


  Beata Moskwa  (23.03.2022)
Czasami krok w nieznane to najlepszy ruch jaki możemy wykonać. Przekonała się o tym główna bohaterki powieści Marty Malinowskiej, pokazując, że ryzyko warte jest większej wygranej.

Lubię książki, które pozwalają oderwać myśli od ciężkiego dnia i jednocześnie angażują czytelnika w rozgrywane wydarzenia. Lubię również poznawać nowych autorów, odkrywać ciekawe style i dawać szansę debiutom, więc sięgnięcie po "Odnaleźć siebie" przyszło mi bardzo łatwo. Z zaskoczeniem stwierdzam również, że lektura okazała się dopracowana i bardzo przyjemna w odbiorze.

Poznajemy historie Zuzy, kobiety po przejściach. Właśnie rozstała się z mężem i postanowiła przeorganizować swoje życie. Pierwszym punktem jej listy zmian jest powrót do rodzinnego Wrocławia. Dzięki temu odnawia przyjaźń z dawną koleżanką, poznaje nowych ludzi i czuje, że w końcu znalazła sens życia. Niestety pozorne szczęście przecina szereg zaskakujących wydarzeń, które porządnie wstrząsną fasadą Zuzy.

Autorka połączyła kilka gatunków, serwując nam powieść obyczajową, romans oraz sensację w jednym. Na początku fabuła jest spokojna i poznajemy aspekty z życia głównej bohaterki, ale im dalej w las tym więcej drzew, a w tym przypadku wątków, się pojawia. Ktoś śledzi Zuzę, w niej samej budzą się trudne do wyjaśnienia wspomnienia i wszystko wydaje się wielką, zorganizowaną specjalnie dla czytelnika zagadką. Przyznaję, że bardzo przyjemnie było podążaniem tropem prawdy, bo choć sama zagadka okazała się dość łatwa do rozszyfrowania, to najbardziej przekonała mnie kreacja bohaterów - poznałam zwykłych, sympatycznych ludzi, którzy popełniały błędy i wyciągali z nich wnioski.

"Odnaleźć siebie" to przyjemna historia z nutą motywacji. Zuza szybko zjednuje sobie sympatię czytelnika a jej opowieść może być subtelnym bodźcem do zmian. Kto nie ma czasami ochoty rzucić w kąt tego co wypracował i zacząć wszystkiego od nowa? Może nie tak dosadnie jak bohaterka, ale na pewno z poczuciem, że warto zaryzykować. Do tego nie zapominajmy, że autorka zagrała kartami tajemnicy oraz delikatnego niebezpieczeństwa, więc książka Marty Malinowskiej okazała się nie tylko dobrze przedstawiona, ale i wielopoziomowa.


  Kamila Walota  (25.03.2022)
Zuza po bolesnym rozstaniu z mężem wraca do rodzinnego Wrocławia. Odnawia kontakt z dawną przyjaciółką i poznaje sympatyczne małżeństwo, które prowadzi niewielką księgarnię. Gdy w końcu wszystko zaczyna układać się i Zuza znajduje wymarzoną pracę zaczynają dziać się wokół niej dziwne rzeczy. Ktoś ją śledzi, a na dodatek w jej głowie pojawiają się fragmenty tajemniczych wspomnień.
Czy bliscy Zuzy ukrywają coś przed nią?
Co to wszystko oznacza?
Kim jest osoba, która śledzi Zuzę?
Jak główna bohaterka odnajdzie się w nowej rzeczywistości, gdy wszystko okaże się kłamstwem?

"Odnaleźć siebie" to powieść obyczajowa, która ma wątek psychologiczny, dramatyczny i grozy. Idealna książka dla fanów thrillerów. Autorka dostarczyła mi wiele emocji i wrażeń. Świetna fabuła. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Historia trzymająca w napięciu, pełna tajemnic i sekretów. Razem z bohaterką powieści poszukiwałam odpowiedzi na dręczące ją pytania. W tle towarzyszył jej prześladowca, co przyprawiało mnie o ciarki na skórze i szybciej biło mi serce. Podobał mi się styl autorki. Ta książka wciągnęła mnie od samego początku i nie mogłam od niej oderwać się. Będę czekała na inne książki autorki.
Polecam!

BRUNETTE BOOKS


  Daria farmer_with_the_book  (5.04.2022)


  Anna Kaczor  (11.04.2022)
Zuza niedawno rozstała się z mężem, który ją zdradził. Postanawia wszystko zmienić, zostawić za sobą i wrócić do rodzinnego Wrocławia. Odnawia znajomości sprzed lat, poznaje nowych ludzi, w tym pewne małżeństwo, które prowadzi księgarnie, udaje jej się znaleźć wymarzoną pracę. Zuza zaczyna być szczęśliwa i wierzy, że już wszystko będzie dobrze. Niestety w jej życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kobieta zaczyna przypominać sobie o pewnych zdarzeniach i tak naprawdę nie wie, czy to są jej wspomnienia. Im więcej ich ma, tym bardziej czuje, że rodzice ją oszukują i nic nie jest takie, jakby się wydawało. Jednak to nie jedyny problem. Zuza zauważa, że jest śledzona przez zakapturzoną postać. Pytań ma coraz więcej tylko nie może znaleźć na nie odpowiedzi. Kim jest tajemnicza postać, która ją śledzi? Jakie tajemnice z przeszłości odkryje? Czy odnajdzie swoje szczęście w rodzinnym mieście?

Książka pt.: „Odnaleźć siebie” jest debiutem i to bardzo udanym debiutem. Historia ciekawa, wciągająca, trzymająca w napięciu. Akcja toczy się „sprawnie”, mamy ciekawe jej zwroty. Podczas czytania wywoływała we mnie wiele różnych emocji. Historia Zuzy wciągnęła mnie praktycznie od samego początku i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do ostatnich stron.

Główną bohaterką jest kobieta po przejściach, która wraca do rodzinnego miasta, aby zacząć wszystko od nowa. To kobieta miła, sympatyczna, dobra, a jednocześnie potrafi pokazać pazurek i ma własne zdanie. Osobiście bardzo ją polubiłam i uważam, że jest bohaterką dobrze wykreowaną.

„Odnaleźć siebie” to według mnie świetna książka, którą przeczytałam z przyjemnością. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_11.html


  Dominika Pieniążek  (24.03.2022)
Zuzka po tym jak przyłapała męża na zdradzie postanawia od niego odejść i wrócić do kraju. Ostatnie lata jej życia były trudne. Mąż zamknął ją w domu, odciął od rodziny i przyjaciół. Chciał mieć tylko dla siebie. Ograniczał ją na każdym kroku. Nie pracowała, bo po co, skoro on zarabiał ładne pieniądze, które pozwoliły mu utrzymać ich obu. Powrót do rzeczywistości nie będzie dla Zuzki łatwy. Będzie musiała znaleźć pracę, mimo, że nie ma żadnego doświadczenia w swoim zawodzie. Będzie starała odzyskać się starą przyjaciółkę od której odcięła się za radą męża. Problemy będzie gonił problem. Na dodatek dziewczyna czuje, że ktoś ją śledzi, a w głowie widzi obrazy z przeszłości, które wydaje się, że wyparła w dzieciństwie. Wszystko się komplikuje i wali dziewczynie na głowę. Czy w tym chaosie uda jej się odnaleźć siebie?

Brzmi ciekawie, prawda? Powiem Wam szczerze, że naprawdę ta książka mnie pochłonęła. Od pierwszych stron fabuła wciągnęła mnie całkowicie. Autorka stworzyła rewelacyjną historię i mi aż ciężko uwierzyć w to, że jest to debiut. Muszę przyznać, że z książką spędziłam naprawdę mile czas i z chęcią poczytałabym jeszcze. W moim odczuciu autorka potrafiła zbudować napięcie, które całkowicie hipnotyzuje czytelnika.


Zdrada, obsesje, tajemnice, sekrety i niejasna przeszłość. To wszystko znajdziecie w tej książce. Dodatkowo pojawia się również romans, który może pomóc głównej bohaterce wyjść z dołka. Szczerze nie mam się do czego przyczepić. Akcja jest dynamiczna i ciągle dzieje się coś, co sprawia, że nie chcemy odłożyć książki.


Zuzka po powrocie do domu nie jest już tą samą naiwną kobietą. Stała się silna i niezależna. Gdy Michał wraca i prosi o wybaczenie wiadomo jest, że nie ma czego szukać przy boku tej kobiety. Zmieniła się. I ta zmiana bardzo mi się podoba. Jednak w jej życiu zajdą ogromne zmiany. Przeszłość zapuka do jej drzwi. Gdy prawda wyjdzie na jaw i wszystkie sekrety ujrzą światło dzienne, kobieta będzie musiała zaakceptować nowy porządek.


Ogromnie polecam Wam tą pozycję! Z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Jeśli lubicie rozwiązywać sekrety wraz z bohaterami to idealna książka dla Was.


  zaczytana_buntowniczka Wioletta  (9.04.2022)
Bardzo często gdy sięgam po debiuty autorek zachwycam się i ciężko oderwać mi się od książki.
"Odnaleźć siebie"
Zuza po zdradzie męża wraca do Polski. Chce na nowo ułożyć sobie życie w rodzinnym Wrocławiu, odnowić kontakty z przyjaciółką oraz nadrobić stracony czas z rodzicami. Zaczyna pracę w przedszkolu, poznaje cudownych znajomych i jest częstym gościem w klimatycznej księgarni. Niby wszystko się układa jak w bajce. Jednak zaczynają dopadać ją dziwne zdarzenia. Ktoś ją śledzi, a urywki wspomnień wracają w najmniej spodziewanych momentach.
Czy Zuzy życie na pewno jest takie jak jej się wydaje? Czy urywki wspomnień na pewno należą do niej?
Debiut, ale jakże udany! Książka wciąga od pierwszych stron. Od razu widać, że będzie to historia przepełniona emocjami. Tak też jest od początku do samego końca. Nie brakuje wzruszeń, ale też tajemnic i ciekawych zwrotów akcji.
Poznajemy Zuze, która uświadamia sobie, że życie, które dotychczas prowadziła nie do końca jej odpowiadało. Wydarzenia, które przydarzają się bohaterce, choć nie zawsze przyjemne, sprawiają, że chce się poznać zakończenie jak najszybciej. Dowiedzieć się kto stoi za tajemniczymi prezentami, kto śledzi Zuzke i czy Kamil, w którym się zauroczyła ma coś z tym wspólnego.
Dostałam wszystko czego ja osobiście zawsze spodziewam się po dobrej, ciekawej książce.
Krótkie, treściwe dialogi, akcja, która była dla mnie zagadką do samego końca oraz rozdziały poświęcone przeszłości, dopełniające całą treść.
Bardzo dobry pomysł z wstawkami z perspektywy osoby śledzącej. Krótkie, tajemnicze przemyślenia rodzą w głowie czytelnika jeszcze więcej znaków zapytania.
Decyzje bohaterów zarówno te z przeszłości, jak i bieżące łapią za serce.
Uzmysławiają, że szczęściu czasem trzeba pomóc, ale prawda zawsze wyjdzie na jaw.
Zakończenie na pewno sprawi, że łzy staną Wam oczach. Czy szczęśliwe? Przekonajcie się sami.
Gwarantuję, że ciężko będzie Wam odłożyć książkę. Czytając, obiecywałam sobie, że jeszcze jeden rozdział i skończę później....Nie byłam w stanie zamknąć książki.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.