Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> New adult -> Obdarzona — Małgorzata Nowodworska
Obdarzona — Małgorzata Nowodworska

Obdarzona

Cena: 31,99 zł 27,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

W błędnym kole miłości i zemsty

Życie szesnastoletniej Emilii właśnie wywróciło się do góry nogami. Nastolatka dowiaduje się, że jej sny mają proroczą moc, ale to dopiero początek niespodzianek. Jej najbliższa rodzina od lat zataja przed nią fakt, że świat, w którym dorastała, skrywa mnóstwo niebezpieczeństw i mrocznych tajemnic. Oni sami należą do szeregów pogromców, czyli ludzi, którzy od wieków polują na wampiry. Kiedy najlepsza przyjaciółka Emilii zostaje zamordowana, dziewczyna postanawia wspomóc swoich bliskich i stanąć do walki z nadprzyrodzonymi stworzeniami. Według dawnej legendy tylko ktoś z jej darem może pokonać potwory raz na zawsze. Ale czy nastolatka będzie miała dość sił, by wypełnić tak odpowiedzialną misję? Jak wiele będzie musiała poświęcić, żeby poznać prawdę?

Wiedziałam, że była zła. Nietrudno było zgadnąć. Podniosła wskazujący palec i otworzyła usta, jakby chciała coś powiedzieć, kiedy do mojej malutkiej sypialni na piętrze wpadł zdyszany ojciec. Na jego czole widać było kropelki potu. Wpatrywał się w nas z zaciekawieniem i przerażeniem jednocześnie.
– Czysto. – Kiwnął głową w stronę matki siedzącej na krawędzi mojego łóżka.
– Na zewnątrz też? – zapytała.
– Co tu się, do cholery, dzieje? – wtrąciłam się zdezorientowana. – Sprawdzałeś dom, tato? Po co?
Ale tej nocy już nie dostałam odpowiedzi. Przekonałam rodziców, że to był tylko głupi sen, który nic nie znaczy, i w sumie już go nawet nie pamiętam, choć to nie była prawda. Nie chciałam, żeby się martwili. Wystarczyło już cyrków, jak na jedną noc.


Małgorzata Nowodworska – urodziła się w 1997 roku w Poznaniu. Ukończyła studium medyczne na kierunku asystentki stomatologicznej. Książki towarzyszyły jej od najmłodszych lat, a miłość do pisania rodziła się powoli. Wiele zawdzięcza swoim polonistkom, które dbały o to, aby z najlepszej strony przedstawić jej świat literatury. Pierwszą książkę napisała dla grona najbliższych w wieku czternastu lat. Z biegiem czasu wzrastała w niej chęć wydania własnej powieści, aż w końcu postanowiła zawalczyć o swoje marzenie i skontaktować się z wydawcą. Interesuje się wizażem. Kocha książki, seriale i buty.
„Obdarzona” jest jej debiutem literackim.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: New adult
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 280
  • ISBN: 978-83-8219-345-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  uwielbiam_ czytac  (7.06.2021)
Emilka to zwykła szesnastolatka która od dzieciństwa przyjaźni się z Alkiem. Zwykła nastolatka a jednak niezwykła i obdarzona przez wielki dar o którym nie miała pojęcia kiedy sprawy uciekają spod kontroli rodziców dziewczyny. W końcu muszą jej powiedzieć ze znamię które nosi nie jest zwykłe. Jej sny stają się snami proroczymi. Ktoś ginie z rąk wampira - zaczyna się robić nieciekawie. Dziewczyna wchodzi do świata upadłych i łowców wampirów. Swojemu chłopakowi jeszcze nie powiedziała jaki ma dar. Czeka na odpowiedni moment. Tylko czy nie będzie za późno? Czy Obdarzona uniesie tyle zła, cierpienia?
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Debiut który mogłam objąć patronatem medialnym jest gatunkiem fantasy. Występują tam istoty nadprzyrodzone - upadłe wampiry, łowcy wampirów i osoby obdarzone darem. Temat wampirów w książkach bardzo uwielbiam, a kiedy książka jest napisana prosto, konkretnie wtedy jeszcze bardziej mnie do siebie przekonuje. Tutaj mamy wszystko czego potrzebuje w takiej książce. Opisy konkretne i na temat. Świetne wykreowanie bohaterów. Fabuła trzymająca w napięciu i która ma sens. To właśnie wszystko jest w tej powieści. Czyta się szybko z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. Widać że autorka świetnie się czuje w tym temacie. Pióro ma proste i zrozumiałe. Nic w tej książce nie jest pewne, nic nie jest przewidywalne. Nie spodziewałam się tego co się tam wydarzy. Nie spodziewałam się że autorka zafunduje mi takie emocje. Główna bohaterka to silna dziewczyna na którą spadło tak wiele z dnia na dzień. Do tego dochodzi zdrada przyjaciela który wiedział a jej nie powiedział. Żal, żałoba. Spotyka ją codziennie tyle emocji że zastanawiałam się czy kiedykolwiek podniesie się po tym wszystkim. Podobał mi się watek przyjaźni damsko-męskiej. Od dzieciństwa jak brat z siostrą, a może zrozumieją kiedyś co tak na prawdę do siebie czują? Poznajemy jeszcze Alana - chłopaka Emilki który od samego początku jakoś nie wzbudził mojej sympatii a potem już wiedziałam dlaczego.Wszystko w tej książce jest pod znakiem zapytania. Obiecuję że nie będzie się nudzić. A jeśli chcecie przeczytać prostą książkę o wampirach i o dziewczynie która jeszcze nie wie czy ten DAR to coś dobrego lub coś złego, to ja zachęcam was po sięgnięcie po tę książkę. Miłość, zemsta, zazdrość - niesamowity rollercoaster emocji. Gratuluję autorce i dziękuję za wybranie mnie na patrona medialnego. Jestem dumna mając pod swoimi skrzydłami taką fantastyczną książkę.


  Sylwia Lewandowska  (7.06.2021)
Dzięki uprzejmości @malgorzatanowodworska_autorka @wydawnictwo_novaeres mogłam przeczytać książkę "Obdarzona".

Już na wstępie muszę Wam napisać, że jest to młodzieżówka, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. 
Szesnastoletnia Emila ma prorocze sny i jest OBDARZONĄ. Kim jest taki człowiek i jakie ma zdolności?
❗"ma dar przewidywania przyszłości w swoich snach". 
Czy Em jest świadoma swoich mocy? 
Ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, jednak dzieje się tragedia... Śmierć bliskiej osoby. Kto się do tego przyczynił? 
Kim jest Alek? Jaka łączy ich relacja? 
❗"mianowicie bez Alka byłam nikim. On mnie dopełniał w każdy możliwy sposób. Byliśmy jak yin i yang. Nie przetrwalibyśmy bez siebie, a przynajmniej ja nie przetrwałabym bez niego."
W życiu dziewczyny wiele się dzieje i sama nie jest świadoma rzeczywistości, która ją otacza. Mija 5 lat. W jej życiu pojawia się Alan, którego kocha. Jednak czy to przetrwa? 
❗" są w życiu takie sytuacje, które zmuszają nas do pewnych kroków. Uświadamiasz siebie, że popełniłeś w życiu błąd." 
Jak potoczy się życie Emilii? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Kto zajmie serce dziewczyny? 
❗"Życie czasem pisze własny scenariusz i wcale nas nie pyta o jego akceptację. Musimy nauczyć się żyć tym, co tu i teraz, cieszyć z tego, co mamy. Bo jakkolwiek by patrzeć, mamy dużo." 
Muszę przyznać, że książka jest ciekawa i naprawdę wciągająca. Debiut godny polecenia. Lekki język, fajne dialogi i świetnie wykreowani bohaterowie. 
8 ⭐/10


  Judyta Szostak  (10.06.2021)
Szesnastoletnia Emilia ma bardzo realistyczne sny. Dziewczyna nie jest zwyczajną nastolatką, choć dotąd nie zdawała sobie z tego sprawy, gdyż jej bliscy ukrywali przed nią prawdę. Aż trudno uwierzyć, że wiodła normalne życie, a jej rodzina prowadziła drugie w tajemnicy.

Emilia jest Obdarzoną - jej sny są prorocze, a jej rodzice i ich przyjaciele należą do Pogromców - polują na wampiry.
Kiedy Emilka dowiaduje się o tym, jest w ogromnym szoku, w jej życie wkrada się chaos. Niełatwo zaakceptować to wszystko, nagle tak dużo na nią spada, czuje się oszukana, a najgorsze że zawiódł ją jej przyjaciel Alan. Jak by tego było mało traci ukochaną przyjaciółkę Olę.
Ta tragiczna śmierć, dodaje Emilii sił by stanąć do walki z wampirami, pragnie je powstrzymać, nie chce dopuścić do śmierci kolejnych niewinnych ludzi.
Losy ludzkości są w jej rękach. Jedynie krew Obdarzonej jest w stanie pokonać te stworzenia. Czy Emilia jest na to gotowa? Jak wielką cenę przyjdzie jej zapłacić?
Mam przed sobą wyśmienity debiut młodziutkiej autorki, którym jestem szczerze zachwycona.

Powieść jest niezwykle wciągająca, trudno się od niej oderwać, miałam ochotę zamknąć się z książką gdzieś i nie wychodzić z tej kryjówki, dopóki nie skończę czytać. Świat przedstawiony na kartach powieści pochłania czytelnika w całości, nawet jeśli zmusi nas coś do jej odłożenia, nasze myśli krążą wokół tej historii i jakaś magiczna siła nakazuje wracać.
Jest to wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, poświęceniu, zdradzie, a także przeżywaniu żałoby, a wszystko to otoczone nadprzyrodzonymi mocami i fantastycznymi stworzeniami. Tu nic nie jest oczywiste, nie tylko dla nas środowisko wampirów jest obce, okazuje się że bohaterowie także są zagubieni, a autorka zwodzi nas skutecznie i zaskakuje.
Wspaniale wykreowany świat, taki rzeczywisty, aż byłabym w stanie uwierzyć że to wszystko może dziać się naprawdę, że to nie jest wyłącznie fantasy. Postacie obok których nie da się przejść obojętnie, bardzo polubiłam Alana, skradł moje serce i chciałam by Emilki także mocniej zabiło.
Podobał mi się ogromnie wątek przyjaźni nie tylko młodych bohaterów ale także ich rodziców, ta wspólnota, to oddanie w słusznej sprawie, warto docenić.
Powieść pokazuje nam jak życie potrafi zaskoczyć, w jednej chwili zachwiać naszym światem w posadach, wywrócić wszystko do góry nogami, a my musimy brać to co nam przynosi i brnąć dalej .
Jestem pewna, że książka zyska szerokie grono miłośników, w różnym wieku i nie tylko tych lubiących fantastykę.
Myślę, że szczególnie dla młodzieży będzie to cenna lektura, można utożsamić się z bohaterami i być może wyciągnąć z niej jakieś wskazówki dla siebie.
Jestem dumna, iż miałam możliwość objąć patronatem medialnym tę powieść.


  Urszula Zachariasz  (15.06.2021)
"-To znamię, które masz na podbrzuszu, nie jest zwyczajnym przebarwieniem (...) To taki znak, symbol. Symbol obdarzonej, czyli osoby, która ma dar przewidywania przyszłości w swoich snach."

Wydaje się, że Emilka jest zwyczajną nastolatką. Chodzi do szkoły, ma przyjaciół i prowadzi beztroskie życie.
Wszystko sie jednak zmienia, gdy dowiaduje się, że jest OBDARZONĄ, a jej rodzice są pogromcami wampirów.

Emi ma prawdziwy dar - miewa prorocze sny, a jej krew jest w stanie pokonać wampiry.

Początkowo jest przerażona tym faktem. Wie, że wiele ludzkich żyć leży w jej rękach. Jest zła na rodziców, że tak długo utrzymywali jej prawdziwe "ja" w tajemnicy. Ma również żal do Alka- swojego przyjaciela, że on także nic nie powiedział jej o tym, kim jest. Czarę goryczy przelewa śmierć jej najlepszej przyjaciółki Oli.
To tragiczne wydarzenie daje Emilce siłę i determinację do walki z bezwzględnymi wampirami. Pragnie pomścić jej stratę.

Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za bycie obdarzoną?
Czy Emilka jest gotowa do odegrania nowej roli?

"Obdarzona" jest debiutem @malgorzatanowodworska_autorka, jest zresztą udanym debiutem


  Małgorzata Małoszuk  (31.05.2021)
"Obdarzona" to w miarę krótka powieść new adult z nutą fantazji. Emilia prowadzi z pozoru normalne życie: rodzina, szkoła, przyjaciele. Nie przypuszcza, że to wszystko runie jak domek z kart, że najbliżsi mogą okłamywać ją od najmłodszych lat. Niespodziewana tragedia sprawiła, że odkryła świat, którego istnienia nigdy nie przypuszczała. Krwiożercze bestie, wampiry, stają się codziennością. Jednak ona nie jest zwyczajną dziewczyną i musi się z tym pogodzić. Ramię w ramię z najlepszym przyjacielem zaczyna odkrywać tajemnice nadnaturalnego świata i razem z pogromcami eliminować niebezpieczeństwo. Osobista wendeta pociąga ją do lekkomyślnych zachowań, a zdrada doprowadzi na krawędź, po której przekroczeniu nie będzie już odwrotu.

Autorka oddaje w nasze ręce przyjemną powieść skupiającą się głównie na emocjach bohaterki, niewypowiedzianej miłości i przyjaźni oraz na relacji z najbliższymi. Wampiry są jedynie dodatkowym elementem wprowadzającym urozmaicenie i akcję. Potraktowane pobieżnie zostawią w niedosycie fanów prawdziwej fantastyki. Zastosowanie przeskoku czasowego pozwala poznać najważniejsze wydarzenia z życia bohaterki, jej nastoletnie lata, kiedy tajemnice wyszły na światło dzienne, jak również dorosłość pełną problemów i niebezpieczeństwa. "Obdarzona" to lektura na jeden wieczór, która na większości czytelników nie wywrze większych emocji, ale też nie zanudzi.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.