Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Nie od razu — Aneta Tyrka
Nie od razu — Aneta Tyrka

Nie od razu

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nie zastanawiaj się, co wypada. Wulkan emocji, drzemiący w każdym z nas, w końcu i tak eksploduje.

Alę i Basię łączy bardzo wiele. Pomimo że mieszkają na dwóch krańcach Polski, piszą do siebie listy, a kiedy tylko mogą odwiedzają się w Lublinie i Szczecinie. Obie przeżywają w podobnym czasie rozstanie, a gdy muszą podjąć decyzję o wyborze studiów, decydują się na spotkanie w mieście nad Odrą.

Kiedy oczekująca na dworcowym peronie Ala dostrzega swoją przyjaciółkę w towarzystwie poznanego w pociągu Antka, czuje niewytłumaczalny niepokój. Z kolei Basia z entuzjazmem podchodzi do nowej znajomości, która – na to liczy – pozwoli jej zapomnieć o sercu złamanym przez Mateusza, jej byłego ukochanego. Wkrótce okaże się, że obaj mężczyźni odegrają swoje role nie do końca według takiego scenariusza, jaki sobie założyły młode kobiety i mocno namieszają w ich losach. Ala i Basia będą musiały uporać się z zawodem miłosnym na swój własny sposób i wyciągnąć wnioski z bolesnej lekcji, jaką zafunduje im życie…

– Posłuchaj – dziewczyna mówiła zapamiętale. – Nie wiem, co tam się między wami wydarzyło, ale jednego jestem pewna, że postaram się obronić Basię przed kolejnymi rozczarowaniami. Ona przeżywa teraz trudny czas, o czym wiesz, bo przecież ci się zwierzała. Odnoszę wrażenie, że ty, podobnie jak wielu facetów, myślisz, że takie zagubione i nieszczęśliwe dziewczyny łatwo omamić słodkimi słówkami. Ale jesteś w błędzie. Basia nie jest dziewczyną, z którą można poflirtować, a później zostawić. Bo przecież, jak masz zamiar utrzymywać z nią znajomość tak na odległość? – rzuciła pytanie, mrużąc oczy. Antek znów otworzył usta, ale powtórnie bezskutecznie. Alicji nie można było tak łatwo zatrzymać. – A więc nie obiecuj złotych gór, nie zawracaj jej w głowie. Nie chcę, aby znów się zawiodła i cierpiała! Rozumiesz?! – Ostatnie słowa prawie wykrzyczała.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 386
  • ISBN: 978-83-8313-207-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Czytelniczka aaa  (4.01.2023)
Ta książka to świetna opowieść, która przeniesie Was do Szczecina. To dość spokojna obyczajowka, ale uwierzcie mi wciąga bardzo. Jestem nią zauroczona.

Poznacie historię dwóch przyjaciółek, które dotykają zawirowania miłosne. Obie mierzą się z problemami w związku, zauroczeniami i zwykłymi, życiowymi problemami. Szybko pochłonie Was ich świat, będziecie ciekawe ich wyborów.

Dlaczego chłopak Basi zostawił ją z dnia na dzień, jaką skrywa tajemnice? Z kolei Ala zaczyna podejrzewać, że za wyjazdami Konrada w każdy weekend, rzekomo do ojca, skrywa się coś więcej. Czy wszystkie trudności są w stanie pokonać? Czy wszystko można wybaczyć i czy warto zawalczyć o uczucie?

Przenieście się wraz z bohaterkami do Szczecina, pospacerujcie jego uliczkami, zaprzyjaźnijcie się z Alą i Basią i z każdą kolejną stroną kibicujcie, by dokonały mądrych wyborów.


  Ewa Warcholińska  (17.01.2023)
Życie to najwybitniejszy scenarzysta. Nikt nie jest wstanie wymyśleć takiego scenariusza jak ono o czym na własnej skórze mogły się przekonać bohaterki powieści.
Alę i Basię łączy wielka przyjaźń pomimo dzielącej je odległości. Kiedy więc obie stają na zakręcie postanawiają się spotkać aby wesprzeć się wzajemnie.
Przyjaźń, ból rozstania, życiowe zmiany, rodzinne kłopoty, nowe znajomości i poszukiwanie miłości to wszystko znajdziemy w tej powieści.
Rozstanie boli, lecz czasem jest szansą na coś nowego, lepszego. Warto czasem się zatrzymać i rozejrzeć uważnie wokół bo miłość może być tuż obok.
Jeśli masz ochotę przeżyć niesamowite chwile w pięknym Szczecinie to szybciutko sięgnij po powieść.
Życie jest piękne, jeśli patrzy się sercem...
Polecam❤️


  Paulina Kwiatkowska  (22.01.2023)
Literatura obyczajowa może mieć wiele odcieni i z tego też powodu za każdym razem można się miło zaskoczyć. W związku z tym, iż ten gatunek jest bardzo często wydawany na polskim rynku nie ma możliwości by na bieżąco udawało się nie tylko śledzić nowości, ale również się z nimi zapoznawało. Z tego też powodu przedstawiam ,,Nie od razu" Anety Tyrki. Jest to jedno z nowszych wydań z tego gatunku, które na polskim rynku miało okazję ukazać się nakładem wydawnictwa Novae Res.

O czym opowiada publikacja? ,,Nie od razu" Anety Tyrki to historia dwóch kobiet, których życie obecnie przecięte było z mężczyznami, a właściwie rozstaniem z tymi, którzy do tej pory byli ich partnerami. Ala i Basia znały się ze sobą od czasów studiów, spotykały się w Lublinie i w Szczecinie. Czy obecnie miały również wspierać się po rozstaniach i czy spotkanie przez jedną z nich pasażera w pociągu miało zaowocować jakąś bliższą znajomością?

,,Nie od razu" Anety Tyrki to obszerna pozycja obyczajowa, w której można się zaczytać w wolnym czasie. Ja właśnie tak postanowiłam zrobić i ten tytuł uświetnił mi jeden z wolnych weekendowych dni. W związku z tym, że w przypadku tego wydania nie można narzekać na nudę za każdym razem poznawanie kolejnych stron okazuje się naprawdę ciekawym sposobem na spędzenie sporej liczby wolnych godzin.


  Paulina Powalska  (15.03.2023)
Książka "Nie od razu" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny co sprawia, że książkę czyta niezwykle sprawnie, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Razem z bohaterami powieści przenosimy się do Szczecina. Od pierwszych stron z zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam losy obu kobiet. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, to postaci z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić podzielając podobne troski i dylematy oraz takie, które moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Pisarka w bardzo interesujący sposób pokazuje relacje pomiędzy przyjaciółkami - Alą i Basią. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych kwestii: trudne relacje rodzinne, rozstania czy zawirowania miłosne, to tylko część poruszanych tutaj problemów i tematów, jednak te z pozoru przyziemne wywołują w czytelniku najwięcej skrajnych emocji, skłaniając tym samym do głębszych przemyśleń nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy każdego dnia. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści autorki! Polecam!


  Kasia Pinkowicz  (14.01.2023)
Basia i Alicja przyjaźnią się, odkąd skończyły dziesięć lat. I choć mieszkają w oddalonych od siebie o wiele kilometrów miastach, to odległość nie stoi na przeszkodzie ich zażyłości. Piszą do siebie listy, dzwonią, gdy mają taką możliwość, a także odwiedzają w miarę możliwości. Ten rok przyniósł im wiele niespodzianek- tak negatywnych, jak i tych lepszych. To, jak sobie z nimi radzą pokaże, na ile silna jest ich wiara w prawdziwe uczucie, ale i przede wszystkim ludzi, których los postawił na ich ścieżce. To rok ogromnych zmian- zarówno w codziennej walce o siebie i swoje marzenia, jak i w postrzeganiu własnej osoby.

Chociaż jestem raczej team horror/ thriller, to czas od czasu sięgam po powieści z innych gatunków- trochę żeby odsapnąć od "swojej" tematyki, a trochę dla poszerzenia literackich horyzontów. W końcu nie można zamykać się w obrębie jednej kategorii, prawda? Tym razem mój wybór padł na nowość od pani Tyrka. Chyba chciałam jeszcze raz przenieść się do czasów, gdy wybór studiów i ich pierwsze lata niosły za sobą zapach nowości, ale i zmian. Czy dzięki Nie od razu się udało?

Nasze bohaterki to dwie młode dziewczyny, które przede wszystkim chciałyby poznać słodycz prawdziwej miłości. Poprawka- Alicja wciąż kocha Mateusza i wydawało się, że z wzajemnością, a jednak on podjął decyzję o rozstaniu, nie tłumacząc niczego. Pobyt u Basi ma pomóc dziewczynie w poukładaniu sobie tego w głowie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że na złamane serce nie ma nic skuteczniejszego niż wsparcie bliskich nam osób. W pociągu poznaje Antka, którym od początku jest oczarowana. Ów chłopak na długo zapisze się w pamięci przyjaciółek, jednak nie w taki sposób, w jaki ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Do ponad połowy książka nieziemsko mi się dłużyła. Ba, kilkakrotnie byłam gotowa pozostawić ją nieskończoną. Jednak w imię noworocznych postanowień parłam dzielnie do przodu. Jak na niecałe czterysta stron moja przygoda z lekturą trwała zdecydowanie za długo. Czy ta pozycja posiada jakieś rażące w oczy wady, będące powodem? Nie. To raczej kwestia kiepskiego doboru lektury, za co winą mogę obarczyć wyłącznie siebie. Mimo że bohaterkami są studentki, to podczas czytania niejednokrotnie miałam wrażenie, że to dziewczyny o wiele młodsze. Większość ich rozważań dotyczyła kwestii miłości: z jednej strony nie dziwię się, każdy z nas poświęca tego rodzaju myślom część swojego czasu, a z drugiej strony było ich -jak dla mnie- zdecydowanie za dużo. Na szczęście przewijała się tam również kwestia skupienia na sobie, na swoich prawdziwych celach i uczuciach, co nieco polepszyło sytuację.

Moim zdaniem nie wszystkie wydarzenia i szczegółowe opisy były elementem niezbędnym dla tej historii. Przydługi wstęp, rozpisywanie się o codzienności dziewcząt od A do Z praktycznie zniechęciło mnie do lektury, gdyż miałam wrażenie, że nie wydarzy się tu nic istotnego. Faktem jest, że gdzieś po dwusetnej stronie coś wreszcie ruszyło i historia zaczęła płynąć nieco żwawszym strumieniem.

Nie od razu to nieco rozciągnięta w czasie lektura, aczkolwiek reasumując- nie taka zła. Miło było jeszcze raz cofnąć się do czasów studenckich, choć wiadomo, że moje sporo różniły się od tych z książki. Polecam tym, którzy lubią zagłębiać się w historie bardzo szczegółowe.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.