Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Nawrócony — Ewa Carla
Nawrócony — Ewa Carla

Nawrócony

Cena: 31,99 zł 27,19 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nigdy nie jest za późno, by obudzić w sercu miłość.

Sara to młoda dziewczyna, która jako niemowlę została porzucona u wrót klasztoru. Dorastając w jego spokojnych murach, otoczona troskliwą opieką zakonnic, poznała, czym jest dobro. Adam jako dziecko również nie zaznał miłości rodziców. Szybko musiał nauczyć się samodzielności i stał się członkiem mafii, która pozwoliła mu wzbogacić się na handlu narkotykami i zająć prominenckie miejsce wśród sopockich gangsterów.
Kiedy pewnego dnia drogi tych dwojga się przetną, oboje spojrzą na swoje dotychczasowe życie z zupełnie innej perspektywy. Mimo że dzieli ich niemal wszystko, kiełkujące między nimi uczucie sprawi, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zapragną stanąć do walki o swoje szczęście. Ale czy wystarczy im siły, by odciąć się od przeszłości i dać sobie szansę na miłość, której smaku nigdy nie poznali?

Sara. Sara. Sara. Od wczoraj nie przestaję o niej myśleć. Nawet dzisiaj miałem wielką nadzieję, że znowu ją zobaczę, gdyby nie przyszła do kaplicy, musiałbym jej szukać po całym klasztorze. Nie rozumiałem do końca, co właściwie działo się w mojej głowie za każdym razem, gdy tylko była w pobliżu. Całą noc zastanawiałem się, jak to możliwe. Ja, wielki Górecki, znany trójmiejski gangster, mogący mieć każdą laskę na skinienie małego palca i z reguły zabawiający się z kilkoma panienkami naraz, teraz rozmyślam wyłącznie o jednej dziewczynie.

Ewa Carla – szczęśliwa żona i mama dwóch dorosłych synów. Razem z mężem mieszka w małej miejscowości pod Warszawą. Nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się jej pełna emocji powieść „Baletnica”. W wolnym czasie lubi czytać książki. Jest fanką seriali kryminalnych.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 278
  • ISBN: 978-83-8219-079-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Tatiasza i jej książki  (13.02.2021)
„Musisz patrzeć sercem, nie tylko oczami, wtedy dostrzeżesz o wiele więcej”.

Sara Zakościelna została porzucona, jako dziecko. Miała dużo szczęścia w nieszczęściu, matka nie zostawiła jej na pastwę losu, tylko zostawiła pod bramą Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Sobocie. Wydarzenie to wywołało ogromne poruszenie między wiodącymi spokojne życie, przeplatane pracą i modlitwą siostrami. Pozostawiony przy dziewczynce list, tak naprawdę niczego nie wyjaśniał. Wraz z księdzem Witoldem siostry bardzo troskliwie zajęły się dzieckiem, stwarzając jej w miarę normalne warunki. Lata płyną… Adam Górecki – znany, jako Góral to bardzo niebezpieczny, bezwzględny, pewny siebie, arogancki, nieprzyzwoicie bogaty gangster. Budzi respekt i strach. Nie wie, co to litość, swoich wrogów po prostu eliminuje. Drogi tych dwojga niespodziewanie się krzyżują. Dochodzi do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, kiedy to Góral ze swoimi ludźmi próbuje wymusić na księdzu Witoldzie udzielenie ślubu jednemu z jego ludzi. Sara nie bacząc na konsekwencje swojego czynu, staje w obronie księdza.

Przestępczy półświatek, narkotyki, przemoc, agresja. Panienki na jedną noc, bez zobowiązań i zbędnych wyjaśnień. Chwilami jest mrocznie, niebezpiecznie, leje się krew. Świat pełen przemocy i zła, a z drugiej strony kościół, ogromna wiara w Boga, dobroć, szacunek dla drugiego człowieka. Co może wyniknąć ze zderzenia dwóch tak skrajnie różnych światów? Wewnętrzna przemiana, miłość, która jest szczera, głęboko, bezwarunkowa. To ona powoduje radykalne zmiany, czy na lepsze? Koniecznie musicie sprawdzić. W każdym z nas jest dobro, a los bywa bardzo przewrotny. Tajemnice z przeszłości, porażająca prawda o nieznanym rodzicu.

Dwa zupełnie różne światy, gangster i katoliczka. Jak to pogodzić? Powieść wzrusza, przykuwa uwagę, daje do myślenia. Nie zawsze wszystko jest takie jak nam się wydaje. Zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło, czegoś takiego absolutnie się nie spodziewałam. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi. Bardzo polecam, Tatiasza i jej książki :)


  Anna Kaczor  (5.03.2021)
Ich pierwsze spotkanie nie należało do udany. Adam wraz ze swoimi podwładnymi (a jednocześnie przyjaciółmi) udaje się do kościoła, aby „załatwić” ślub jednemu z nich, a ponieważ są gangsterami, nie robią tego w „normalny sposób”. Jeden z towarzyszy mężczyzny uderza księdza. Sara, wchodząc do kościoła, widzi księdza z raną na głowie i bandytów, którzy są z nim. Nie boi się, od razu zaczyna na nich krzyczeć i zmusza, aby pozwolili opatrzyć księdzu głowę. Adam jest pod wrażeniem dziewczyny, z jednej strony pięknej i delikatnej, z drugiej zadziornej i pyskatej. Od razu wie, że chce poznać ją bliżej, bardzo blisko, jednak Sara ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Ma nadzieję, że nigdy więcej nie będzie musiała na niego patrzeć, dla niej to zwykły bandyta, z którym nie chce mieć nic wspólnego.
Jednak ksiądz widzi w nim coś więcej, poznaje jego przeszłość i twierdzi, że jest w nim dobroć. Postanawia mu pomóc, kiedy przyjaciele przynoszą Adama nieprzytomnego i pozwala się mu schronić w jednym z pokoi. W pomoc przy nieprzytomnym mężczyźnie angażuje Sarę, a kiedy mężczyzna odzyskuje przytomność i zaczynają spędzać wspólnie czas, kobieta zaczyna czuć do niego coś więcej. Tylko czy dwa różne światy mają szansę się połączyć? Czy rodząca miłość będzie miała szansę się rozwinąć? Czy przeszłość pozwoli im na szczęście?...
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/03/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt.html


  Ewelina Kowalczyk  (10.03.2021)
,,Nawrócony" wywarł na mnie ogromne wrażenie. Połączenie dwójki tak skrajnie różnych sobie ludzi dodawało książce dodatkowe napięcie. Nie brakowało krwi, potu i łez. Z jednej strony rudowłosa piękność wychowana w zakonie, z drugiej przystojny chłopak, gangster z nie ciekawym życiorysem. Uczucie tych dwoje było ogromne, lecz nie obyło się bez problemów. Zakończenie książki powaliło mnie na łopatki, dotąd trudno mi się z nim pogodzić. Czytając tę książkę, miałam mieszankę uczuć. Raz się śmiałam, raz puszczały mi nerwy, a nawet pojawiło się kilka łez. Książka zdecydowanie zagości w mojej pamięci na długo.


  Małgorzata Małoszuk  (13.02.2021)
Tematyka mafii przewija się już w tylu książkach, że ciężko je zliczyć


  Urszula Zachariasz  (17.02.2021)
SARA - Jako niemowlę porzucona przez matkę i podrzucona pod drzwi klasztoru
ADAM - Jako dziecko nie miał szans na normalne życie
SARA - Wychowywana wśród zakonnic; ojciec nieznany
ADAM - Wychowywany przez ojaca alkoholia i tyrającą na dwa etety matkę
SARA - Mimo wszystko miała szczęśliwe dzieciństwo
ADAM - Wiedział, czym jest głód i niedostatek
SARA - Pośród murów klasztoru, poznała czym jest dobro
ADAM - By zapewnić sobie dostatnie życie, zrobił wiele złego

Jedno przypadkowe spotkanie tych dwojga, jedno przypadkowe spojrzenie w oczy i kilka przepychanek słownych wystarczy, by między tymi różnymi światami, nawiązała się nić porozumienia, a z czasem połączyło je silne uczucie.
Adam w murach klasztoru odzyskał to, co stracił przez ostatnie lata. Odzyskał nie tylko przebaczenie i odpuszczenie grzechów, ale odzyskał też siebie. Z całych sił starał się zacząć swoje życie od nowa, u boku Sary. Z całych sił starał się uwolnić od mafijnej rodziny, co w gruncie rzeczy nie było prostym zadaniem i bardzo ryzykownym.
Czy Adamowi starczy odwagi, by postawić się Aleksiejowi?
Czy w imię rodziny odetnie się od przeszłości?
Jak w tym wszystkim odnajdzie się Sara?
Czy jej miłość okaże się na tyle silną, by wszystko wybaczyć?


  Izabela Wyszomirska  (24.02.2021)
"(...) musisz patrzeć sercem, nie tylko oczami, wtedy dostrzeżesz o wiele więcej."

"Nawrócony" to moje drugie spotkanie po "Baletnicy" z piórem autorki. Jest to zupełnie inna książka aniżeli tamta. Nie tylko gatunkowo, ale również tematycznie, z mocniejszym wydźwiękiem i refleksją.

Niewątpliwym i chyba największym atutem książki są jej bohaterowie. Zostali wykreowani na zasadzie przeciwieństw: ona dobra, on zły. Ale nie tylko to jest uderzające. Niezwykle zaintrygowało mnie połączenie wątków świata przestępczego z kobietą wychowywaną w klasztorze. Nie pamiętam abym czytała coś w podobnym klimacie. Ewie Carli należą się brawa za wyjście poza schemat, udane przedstawienie tych dwóch odległych, wykluczających się światów.

"Jeszcze nigdy żaden chłopak nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia. Ten jakoś szczególnie zalazł mi za skórę. A może moje zainteresowanie łączyło się z tym, kim był ów nieznajomy? Czy to możliwe, żeby pociągali mnie bandyci i łobuzy? Czy dlatego, że wychowałam się pod kloszem, teraz przyciągam do siebie samo zło?" 

Historia została opowiedziana z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu możemy poznać ich spojrzenie na wszystkie sytuacje i zdarzenia, i po prostu być bliżej nich. Miałam jedynie nieco wątpliwości odnośnie zbyt szybkiej przemiany głównego bohatera. Ale ogólnie podobało mi się to jak to następowało. Postaci drugoplamowi również zapadają w pamięć, zwłaszcza ksiądz Witold, który z miejsca zaskarbia sobie naszą sympatię. Podobnie jest w przypadku zakonnic, a z czasem i... samych gangsterów.

"Wiedziałem, że widzi we mnie jakieś dobro, nie tyko zło, które czyniłem."

Niebezpieczeństwo, przemoc, agresja, tajemnice z przeszłości, intrygi, krew, narkotyki kontra dobroć, wiara w Boga i drugiego człowieka, miłość, szacunek, zrozumienie - podczas lektury popadajmy ze skrajności w skrajność.

"(...) całe moje życie się sypało. Znowu czułem się jak kiedyś. Nic niewart, nieważny człowiek, z którego życie okrutnie sobie zadrwiło. Ile razy można się podnosić z kolan? Gdy już mam nadzieje, że mam coś swojego, stałego, wszystko gdzieś ulatuje i okazuje się tylko chwilowym złudzeniem."

Na uwagę zasługuje prosty, tam gdzie trzeba dosadny język, naturalne dialogi, plastyczne opisy. No i jeszcze ta okładka idealnie odzwierciedlająca fabułę.

"Nawrócony" to pełna emocji powieść sensacyjna z wątkiem romantycznym udowadniająca, że każdy człowiek może się zmienić. Wszystko bowiem zależy od nas samych i osób, które staną na naszej drodze i wyciągną do nas pomocną dłoń. Czy Adam i Sara odnajdą szczęście? Tego Wam nie zdradzę. Bardzo chciałabym, aby powstała kontynuacja książki, bo finalnie mnie rozwaliła...

sza-terazczytam.blogspot.com


  Aneta Puciłowska  (2.03.2021)
Książka „Nawrócony” Ewy Carla, to pozycja bardzo fajnie i interesująco napisana z nietuzinkową historią, opowiada przede wszystkim o miłości oraz o dawaniu szansy, wierze w drugiego człowieka, bo w każdym z nas kryje się dobro i nie ma ludzi z gruntu złych, a za każdym człowiekiem stoi jakaś historia i czyny, które mówią o ludziach więcej niż pozory.

Główną bohaterkę Sarę poznajemy jako piękną, skromną, młodą dziewczynę mieszkającą w klasztorze. Kobieta bez przeszłości i rodziny dorastała wśród zakonnic, co bardzo mocno na nią wpłynęło, była otoczona troskliwą opieką, oraz modlitwą, dlatego w swoim życiu poznała głównie dobro.

Jej totalnym przeciwieństwem jest Adam, który również nie zaznał miłości rodziców, jednak w jego życiu panuje mrok i przemoc. Już jako mały chłopiec musiał nauczyć się samodzielności a w jego życie wkroczyła mafia.

Wydaje się, że dwoje tak różnych ludzi nie powinno się nigdy spotkać, jednak ich drogi przecinają się, nie gdzieś indziej jak w kościele, gdzie brutalni gangsterzy chcą zmusić księdza do udzielenia ich koledze ślubu. Chociaż dzieli ich praktycznie wszystko, to jednak wzajemne przyciąganie jest tak silne, że postanowią zaryzykować żeby osiągnąć szczęście.

Czy im się uda być razem? Czy ich uczucie pokona różnice jakie między nimi są? A przede wszystkim czy brutalny szef mafijnego trójmiasta zdobędzie serce skromnej dziewczyny?

Zachęcam przekonajcie się sami.


  Jolanta Janus  (24.03.2021)
Sara jako sierota została podrzucona do klasztoru. Wychowywana pod opieką sióstr zakonnych, nauczyła się empatii i miłosierdzia. Dziewczyna jest też bardzo odważna i zawsze pomaga innym w potrzebie nie zważając na konsekwencje.

W takich właśnie okolicznościach poznała Adama i członków jego mafii. Gdy napadli na księdza to właśnie ona potrafiła się im postawić i pokazała swoją siłę. Już od pierwszej chwili przykuła jego uwagę i mężczyzna nie mógł przestać o niej myśleć.

Sara i Adam żyją w kompletnie innych światach. Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale czy dziewczyna, która ma dobre i czyste serce, będzie w stanie zmienić mężczyznę który żyje w świecie zdominowanym przez przemoc, narkotyki i mrok? Czy dobro zawsze zwycięża nad złem, oraz jakie sekrety skrywa nieznane pochodzenie Sary?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej historii. Z jednej strony pomysł na fabułę jest z pewnością bardzo orginalny. Nie spotkałam się jeszcze z takim motywem i początkowo byłam naprawdę zafascynowana tą książką. Jednak im dalej, tym robiło się niestety gorzej. Myślę, że ta historia była trochę przekoloryzowana i raczej mało rzeczywista, a samo zakończenie jak dla mnie zupełnie nierealne.

Co do bohaterów to z pewnością muszę przyznać, że naprawdę ich polubiłam. Zarówno Sara jak o Adam skradli moje serce. Dużym plusem jest też lekkie pióro autorki i prosty język, dzięki któremu czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie.


  Karolina Habernal  (21.02.2021)
“Nikt z natury nie jest zły, to ludzie i otoczenie czynią takim człowieka”

Sara jako niemowlę została porzucona przez matkę przed drzwiami klasztoru. Zaopiekowały się nią zakonnice i ksiądz. Adam również szybko musiał nauczyć się samodzielności i stał się członkiem mafii, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków. Pewnego dnia ich drogi przecinają się i choć dzieli ich niemal wszystko to pomiędzy nimi rodzi się uczucie,które może połączyć te dwa światy.

Po “Nawróconego” sięgnęłam bo zaciekawił mnie opis. Początek mnie zainteresował i wciągnął. Miałam nadzieję, że to będzie dobra, romantyczno-sensacyjna historia. Niestety dostałam kolejną niespójną, za słabo rozwiniętą, słodką i chwilami zupełnie nierealną historię.
Plusem “Nawróconego” jest lekkie pióro autorki i fabuła, która ma potencjał, niestety podczas jej rozwoju coś poszło nie tak.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.