Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Myśli moje swobodne — Agnieszka Lingas-Łoniewska
Myśli moje swobodne — Agnieszka Lingas-Łoniewska

Myśli moje swobodne

Cena: 39,00 zł 33,15 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Tomik „Myśli moje swobodne” to niespodzianka dla fanów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Odkrywa jej nowe, choć nie do końca zaskakujące oblicze. Zawiera traktujące o miłości utwory poetyckie oraz krótkie formy prozatorskie, opowiadania kryminalne, niektóre powstałe we wczesnym okresie twórczości, w tym „Czyste piękno” nagrodzone w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle.

A do tego coś ekstra! Swoje ulubione cytaty z powieści pisarki przedstawiają jej najwierniejsze Czytelniczki: Kasia Pessel, Becia Majkrzak, Ula Wójcik, Daria Brocka, Anna Lipska, Kamila Gałka, Brygida Niestrój, Magdalena Rogulska, Elżbieta Durka, Aneta Pimpis, Karina Klonowska, Magdalena Cała i Monika Nazimek.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 145x205mm, oprawa twarda
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-002-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kasia Pessel  (24.11.2015)
Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka o wielu obliczach. Od kilku lat regularnie dostarcza czytelnikom emocji podczas czytania swoich książek. Mogliśmy już ją poznać od strony kryminalnej, komediowej no i oczywiście obyczajowej. Najnowszy tytuł to jednak nie jedna historia, ale jednocześnie zbiór opowiadań, zbiorek wierszy oraz cytaty, z wcześniejszych powieści, wybrane przez czytelniczki.

"Myśli moje swobodne" to wiersze, bardzo osobiste, skłaniające do refleksji, czasem z lekkim mrugnięciem oka do czytających. Utwory te nie są pisane na "zamówienie", raczej z potrzeby chwili, w momencie kiedy emocje musiały znaleźć ujście. Każdy z nich to osobna historia, niekiedy w kilku słowach można celniej oddać emocje niż w o wiele dłuższych formach.

Zwolennicy prozy również znajdą coś dla siebie. Opowiadania pochodzą z różnych okresów twórczości Autorki i podobnie jak jej książki dotykają różnorodnej tematyki. Każde z nich to perełka, która raz wywołuje uśmiech, a raz wprowadza nastrój zadumy, oczywiście nie mogło zabraknąć wątku kryminalnego.

Pozostaje jeszcze ostatnia część "Myśli moich swobodnych", w której znajdują się cytaty wybrane z książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej przez czytelniczki. Część z nich funkcjonuje już od dłuższego czasu jako samodzielne formy, chętnie przytaczane w różnych sytuacjach.

Swoją cegiełkę także dołożyłam i zachęcam do lektury, będącej źródłem śmiesznych, smutnych, skłaniających do refleksji, ale przede wszystkim niezapomnianych chwil. "Myśli moje swobodne" to książką dająca otuchę, pokazująca, że emocje są ważną naszego życia, a przyjaciele zawsze pozostają z nami, nawet kiedy muszą odejść na zawsze ...


  Domi Czyta  (22.03.2017)
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res w moje ręce wpadły "Myśli moje swobodne" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tak to już ze mną jest, że wystarczy nazwisko tej autorki na okładce, a rzucam wszystkie dotychczasowe lektury, żeby jak najszybciej sprawdzić, czym zostanę zaskoczona tym razem.

"Myśli..." to interesująca mieszanka poezji, opowiadań oraz cytatów z wielu powieści Agnieszki, które do tej pory pojawiły się na rynku. W pierwszej części tej krótkiej, ale wypełnionej emocjami, książki mamy wiersze o miłości, samotności i wspomnieniach. Dawno nie czytałam utworów poetyckich, nie jestem również ekspertem w ich analizie, natomiast przypadły mi one do gustu, skłaniając do refleksji nad przemijaniem czy radzeniem sobie ze stratą ukochanej osoby.

Następnie przechodzimy do opowiadań, których styl tak dobrze znamy, i za który lubimy twórczość autorki. W tych krótkich formach Agnieszka opisuje relacje międzyludzkie - często bolesne i trudne, ale zawsze intensywne, ponieważ wygładzanie rzeczywistości raczej jest autorce obce. Daje także upust swojemu talentowi do tworzenia historii kryminalnych. Nie bez powodu utwór "Czyste piękno" zdobył nagrodę w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W tym tomiku znajdą coś dla siebie także sympatycy zwierząt, którzy być może tak jak ja, zostaną mile zaskoczeni między innymi historią pisaną z perspektywy kota.

Ostatnia część "Myśli..." to spis ulubionych cytatów z powieści Agnieszki, zebranych przez wierne czytelniczki. Dzięki niemu ci, którzy znają jej twórczość mogą przypomnieć sobie "Bez przebaczenia", serię "Zakręty losu" czy "Szóstego" i "W zapomnieniu". Natomiast osoby, które do tej pory nie zetknęły się z pisarstwem wrocławskiej autorki, być może nabiorą chęci do sięgnięcia do jej bogatej bibliografii.

Jestem przekonana, że w głowie Agnieszki drzemie jeszcze wiele swobodnych, ale i uporządkowanych myśli, które z właściwą sobie wprawą przeleje na papier i stworzy kolejne niezapomniane historie. Czekam na to z niecierpliwością!

Dodaj własną recenzję