Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Mroczny książę — Ewa Los
Mroczny książę — Ewa Los

Mroczny książę

Cena: 54,99 zł 46,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

To ty decydujesz, jak bardzo dasz się zaślepić miłości

Marta Amal ma w życiu wszystko, czego zawsze pragnęła – ukochanego mężczyznę, pieniądze, podróże i luksusowe hotele. Jednak szczęście najwyraźniej nie jest jej pisane. Jak sama o sobie mówi: to nie jest bajka o księciu i Kopciuszku, to moje prawdziwe życie.
Podczas urlopu w Jordanii Marta poznaje radykalną islamską rodzinę swojego męża, Mikaila. Do głosu dochodzi mroczna strona osobowości jej ukochanego, której do tej pory nie znała. Mężczyzna zaczyna stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec Marty i dzieci. Coraz więcej wskazuje również na to, że brał udział w zamachu na hotel w Akabie. Mimo problemów, z którymi musi się borykać, młoda kobieta postanawia pomóc siostrom Mikaila – ciężarnej Laili, więzionej przez ich wuja w willi w Amanie, oraz Elif, która potajemnie spotyka się z kochankiem. Marta musi ukrywać prawdę przed mężem, którego wciąż kocha, ale z każdym dniem traci do niego zaufanie. Gdy wyjdzie na jaw, kto doprowadził do uwolnienia Laili, nie będzie mogła liczyć na niczyją pomoc…

Prawie wjeżdżamy w tłum ludzi na promenadzie. Widzę ich przerażone twarze, szarpię Mikaila za rękę.
– Powiedz mu, żeby się zatrzymał, zanim stanie się coś złego! Co on robi?
Nagle Amir obraca się do nas:
– A teraz wy zobaczyć, jak wszystko wylatuje w powietrze. Jak tu przycisnąć – wskazuje jakieś pokrętło pod deską rozdzielczą – to będzie bum!
Czuję zawroty głowy i szum w uszach wywołany zawrotną szybkością.
Patrzę pytająco na męża.
– Mikail? Co on mówi? Co to ma znaczyć?
Nie odpowiada. Dalej pędzimy jak szaleni. Mój mąż wydaje mi się przez chwilę zupełnie obcym człowiekiem – zimnym, złym. Przed oczami przelatuje mi nasze wspólne życie. Tyle chwil… Czyżby to wszystko miało się skończyć tu, na tej promenadzie? Życie moje i moich dzieci?


Ewa Los – mieszka w Opolu. Z wykształcenia jest bibliotekarką, ale obecnie nie pracuje. Zajmuje się córką i domem oraz spełnia swoje marzenia o wydawaniu książek. Pisała od zawsze, jednak tylko do szuflady. Kocha czytać, to jej największa pasja. Interesuje się także innymi kulturami i religiami, a zwłaszcza islamem i judaizmem. Marzy o dalekich podróżach, zwłaszcza na Bliski Wschód.

„Mroczny książę” to kontynuacja „Ćmy” i trzecia publikacja w jej dorobku.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 566
  • ISBN: 978-83-8219-435-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Joanna Walas  (6.08.2021)
Ostatnio zdarza mi się coraz częściej sięgać po książki z motywem arabskim. Dawniej byłam nimi zauroczona i chyba znowu muszę się nimi nasycić. Książka Mroczny książkę jest kontynuacją losów Marty z pierwszego tomu pod tytułem "Ćma".

Młoda Podlasianka szukająca szczęścia wychodzi za przystojnego Mikaila. Kobieta z pełnym bagażem doświadczeń cieszy się, że stanęło na jej drodze szczęście. Choć życie nie zawsze jest kolorowe. Tak i w ich przypadku małżeństwo będzie wystawione na wiele prób. Powieść ukazuje nam czas podczas epidemii koronawirusa i jak nie lubię mącenia i tego tematu to tu zostało ono ukazane nie nachalnie i fajnie. Marta i Mikail chcąc zawalczyć o swoją rodzinę i o zdrowie uciekają do Polski, która jest jeszcze wolna od epidemii, ale czy tam znajdą spokój i szczęście? 

Bohaterka ukazana jest jako bardzo odważna kobieta. Wykazała się podczas uwolnienia jednej z  sióstr Mikaela, która zaszła w ciążę i zhańbiła rodzinę, wiadomo jak kobiety za to płacą w krajach arabskich. Tracą swoje życie. Właściwie to się do niego przyczyniła, ratując młodą kobietę i dając jej szanse na nowe życie. Czy drugiej z sióstr Elif też uda się pomóc? 


Osobiście bardzo podziwiam kobiety  wiążące się z muzułmanami. A nasza bohaterka to typowa kobieta z charakterkiem. Choć ciężko walczyć o prawa kobiet i o poszanowanie. 

To ona wykazała się dużą rozwagą i zaangażowaniem. Los małżeństwa nie oszczędzi, choroba również. 


Książka jest sporym grubaskiem, ale bardzo szybko się czyta. Historia jest spójna i przepływamy przez nią szybko. Ja musiałam nadrobić pierwszy tom, ale było warto. Serdecznie wam polecam Kochani książkę.


  Małgosia Brzeska  (4.09.2021)
Czy małżeństwo osób pochodzących z różnych kręgów kulturowych i religijnych może być udane i szczęśliwe? Oczywiście, że tak. Istniejące stereotypy często zakłamują i fałszują ten obraz. Jak każdy związek, również taki, może zostać wystawiony na próbę czasu. Nie ma na to reguły. Czy w przypadku małżeństwa Marty i Mikaila ta zasada zostanie zachowana? Czy będzie to udany i spełniony związek? Na pewno nie będzie łatwo pogodzić istniejące różnice, ale nie będzie to oczywiście niemożliwe … Wszystko zależy od partnerów i od tego, jak silna jest ich miłość. Przecież nie od dziś wiadomo, że miłość zniesie wszelkie podziały i czyni cuda … Przekonajmy się, czy rzeczywiście tak jest …
Marta Amal żyje jak w bajce. Ma przystojnego i wykształconego męża, wspaniałe dzieci, piękny dom i pieniądze. Czy można oczekiwać jeszcze więcej od życia? Dobra materialne to nie wszystko. Maż Marty jest muzułmaninem. Wyznawcą innej wiary. Ale dotychczas to jej nie przeszkadzało. Do czasu. Podczas wyjazdu do Jordanii kobieta poznaje rodzinę męża, i … jego prawdziwe oblicze. Ależ jakie ono jest inne od tego, które znała na co dzień. Mąż zmienia się diametralnie. Czyżby dotychczas dobrze grał swoją rolę? Kobieta doznaje przemocy fizycznej i psychicznej nie tylko od męża, ale również od jego rodziny. Dotykają ją tragiczne wydarzenia, po których nie jest sobą. Nie może sobie poradzić z tym problemem. Ponadto stara się pomóc siostrze męża, Laili, która będą w ciąży zostaje uwięziona przez rodzinę. Druga siostra Mikaila, Elif, nie znosi Marty i okazuje to na każdym kroku. Marta dowiaduje się o jej potajemnych spotkaniach z kochankiem, ale nie chce informować o tym męża. Mikail, w czasie pandemii COVID, poświęca się dla innych, w imię złożonej przysięgi lekarskiej. Proponuje żonie wyjazd z dziećmi do Polski, chce ją chronić przed wirusem. Czy kobieta odnajdzie się w tej rodzinie, nie mając szans na jakąkolwiek pomoc? Czy zostanie sama ze swoimi problemami? Czy mąż się zmieni w imię miłości? A może wróci do kraju i wszystko zostawi za sobą …
Ewa Los w najnowszej powieści Mroczny książę prezentuje dalsze losy Marty, kobiety, która związała się z mężczyzną wyznania islamskiego. Dowiadujemy się, jak wygląda taki związek i czy ma szansę na powodzenie. Na pewno nie jest łatwo pogodzić różnice kulturowe i religijne, ale nie jest to niemożliwe. Jedno z partnerów musi ustąpić, inaczej się chyba nie da. Kto jest silniejszy i ma większą moc? Często kobiety decydujące się na taki związek i wyjazd do obcego kraju, wiele ryzykują, są odważne, albo bardzo zakochane. Autorka porusza również temat relacji rodzinnych i zasad panujących w takich rodzinach, dowiadujemy się jaką rolę pełni kobieta w rodzinie muzułmańskiej i dlaczego ma tak bardzo ograniczone prawa. Ale muszę przyznać, że ta lektura napawa też optymizmem, pomimo że obraz relacji bijący z tej opowieści nie jest optymistyczny. Dlaczego? Miłość jest w stanie zwyciężyć wszelkie przeciwności, pokonać strach i ból, łagodzi obyczaje i pozwala spoglądać z nadzieją w przyszłość.
Świetna i emocjonująca lektura, przyprawiająca o drżenie serca. Wrażeń nie zabraknie. Moc i siła bije z każdej strony tej historii. Mądrość i twardy charakter bohaterki sprawiają, że darzy się ją ciepłym uczuciem. Jest odważna, wytrwała i wie, czego oczekuje od życia. I pragnie realizować swoje marzenia. Czy z zadowalającym efektem? Warto przekonać się już teraz. Wybierzcie się w podróż do odległych zakątków świata w poszukiwaniu wrażeń i gorących przeżyć. W może spotkacie miłość swojego życia? Nigdy nic nie wiadomo … Jedno jest pewne, to od was zależy czy szczęście będzie towarzyszem waszego życia ...


  Anna Kaczor  (16.10.2021)
Zakochana, szczęśliwa, żona i matka. Przystojny, wykształcony mąż, urocze dzieci, wspaniałe podróże, luksus. Marta ma wiele, jest szczęśliwa, zakochana w Mikailu i wierzy, że już nic złego się nie stanie. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy wyjeżdżają do Jordanii, do jego rodziny. Mężczyzna zaczyna się zmieniać, pokazuje drugą twarz, o której istnieniu Marta nie miała pojęcia. Zaczyna być podejrzliwy, brutalny, wszędzie szuka niewłaściwego zachowania własnej żony. Zaczyna ją tłamsić, zabraniać wielu rzeczy, podnosić rękę. Nie pomaga również fakt, że jego siostra Elif jej nie znosi i wcale tego nie ukrywa. Kobieta z jednej strony nadal kocha męża, z drugiej zaczyna go nienawidzić.
Odkrycie pewnej tajemnicy Elif pozwala i niezdradzenie jej nikomu sprawia, że kobieta jest mniej złośliwa w stosunku do Marty. Jednak Mikaila zauważa to i zaczyna się zastanawiać, co się stało, że nagle się dogadują. Jaką tajemnice skrywa Elif? Czy Mikaila ją odkryje?
Marta nie może się pogodzić z tym, co ma się stać z drugą siostrą męża Lailą, która zaszła w ciąże nie posiadając męża, co dla muzułmańskiej rodziny jest haniebne. Kobieta chce znaleźć sposób, aby jej jakoś pomóc. Czy jej się uda?
Podczas ich wyjazdu dochodzi do ataku terrorystycznego na terenie hotelu, w którym się zatrzymali. Oni w tym czasie są na wycieczce, a po tym zdarzeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Marta zaczyna podejrzewać męża o udział w tym zamachu. Czy ma rację?
Czy małżeństwo Marty i Mikaila okaże się bajką, czy horrorem? Czy miłość kobiety będzie na tyle silna, aby wszystko wytrzymać? Czy mężczyzna stanie się jeszcze taki, jak był wcześnie, kiedy Marta się w nim zakochała, kiedy była z nim szczęśliwa?

Zacznę od tego, że książka jest kontynuacją książki pt.: „Ćma”, o czym nie miałam pojęcia, której nie czytała. Jednak jest tak poprowadzona, że nie czułam, aby mi brakowało jakiegoś wątku, nie gubiłam się w historii. Bez problemu można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu, jednak ja z pewnością po niego sięgnę, ciekawi mnie jak zaczęła się historia Marty i Mikaila.
Książka zdecydowanie mi się podobała. Poznałam historię Marty i Mikaila, a także jego dwóch sióstr. To nie są łatwe historie, a wręcz przeciwnie, pełne bólu, niesprawiedliwości, rezygnacji. Kobiety w tamtym świecie nie mają nic do powiedzenia, są traktowane jak służące, nie mają żadnych praw, za to wiele obowiązków. To świat zupełnie inny od naszego i nie będę ukrywać, że ja nie wyobrażam sobie w takim żyć. Książkę czyta się szybko, pomimo że do cienkich nie należy, ma ponad 500 stron. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. To jedna z tych historii, o których nie zapomina się zbyt szybko.

Bohaterowie przypadli mi do gustu.
Marta jest kobietą silną, odważną, a jednocześnie umiejącą odpuścić, kiedy wie, że tak będzie lepiej. Pomaga Elif, pomimo że ona przyczyniła się do jej cierpienia. Nie patrząc na konsekwencje, stara się odnaleźć Lailę i jej pomóc. To bohaterka, którą polubiłam, której mocno kibicowała.
Mikail jest bohaterem, który ma niejedną twarz. Potrafi być czuły i kochający a za chwilę brutalny. Podczas historii zmienia się i to niejeden raz.

Książka pt.: „Mroczny Książę” zdecydowanie mi się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/10/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_16.html


  Królewskie Recenzje  (28.04.2022)
Marta mieszka w Wielkiej Brytanii ze swoim mężem Mikailem, dziećmi i jego siostrą. Kobieta pławi się w luksusie, jednak czuje się jak w złotej klatce. Ma wszystko czego zapragnie, jednak jej życie to nie bajka. Mikail bardzo szybko zmienia się nie do poznania. Staje się prawdziwym islamskim mężczyzną, który zniewala swoją żonę. Stosuje wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Wobec dzieci również. Kobieta jednak kocha męża i nie zamierza go opuścić. On sam także straszy ją, że gdyby go opuściła, zabiłby i ją i siebie, a dzieci dostałyby się pod opiekę jego islamskiej rodziny.
Piękna okładka, ciekawy opis i... emocjonalny rollercoaster. Bywały momenty, że miałam ochotę rzucać książką, a z każdą chwilą robiło się ich coraz więcej. Nie mogę zrozumieć głupoty Marty. Jej mąż poniżał ją na każdym kroku, obrażał, szarpał, groził... Za każdym razem upierała się, że go kocha, że go nie zostawi, że przecież nie jest tak źle, że on nie jest taki zły. Wiem jak to jest być w toksycznym związku i wiem, że przychodzi taki moment, kiedy więcej nie da się wytrzymać i kiedy wie się, że już nie będzie dobrze. Marta cały czas wierzyła, że Mikail będzie taki jak wcześniej. Nie potrafiłam znieść tej jej naiwności i tego, że może wszystko zmienić. Jeszcze bardziej nienawidziłam Mikaila, który był tyranem i despotą. Starałam się zrozumieć, że taka jest jego kultura i religia, że tak wygląda jego świat, ale jest on nie do pogodzenia z moim patrzeniem na świat i systemem wartości. Autorka świetnie pokazała zderzenie kulturowe bohaterów i życie kobiet w islamie. Ich bezsilność i smutną codzienność. Powieść wywołuje wiele emocji, u mnie niestety była to przede wszystkim złość i irytacja tak silna, że często na długo odkładałam książkęnie mogąc już znieść zachowania bohaterów.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.