Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Karma — Ewka Mroz

Karma

Cena: 36,99 zł 31,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jedna historia, dwa punkty widzenia. Bez cenzury, bez ograniczeń, bez tabu

Czy zdarzyło ci się uprawiać seks z przypadkowo poznaną osobą, która okazała się być twoją bratnią duszą? Czy podczas szalonej klubowej imprezy poznałeś kogoś, kto spełnił wszystkie twoje erotyczne fantazje? Czy w twoim telefonie znalazły się SMS-y tak pikantne, że rumieniłeś się na samą myśl o nich? A to wszystko mimo faktu, że w domu czeka na ciebie ktoś, z kim jesteś w stałym związku...

Bohater tej opowieści, Dominik, przeżył to na własnej skórze. Czy było warto zatracić się w romansie i jaką cenę musiał zapłacić za swoje wybryki? W końcu karma zawsze wraca, a czasem robi to w wyjątkowo podły sposób...

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Karolina Sobólska  (10.07.2019)
Czy jest coś gorszego od zdrady?
Zdrada partnera to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się ludziom w związkach. Skutkuje utratą zaufania i najczęściej kończy się rozstaniem. Często jednak partner jest idealnym kłamcą i nic nie wskazuje na to, że ma romans. Taki właśnie jest Dominik - przy swojej żonie czuły i kochany, a gdy wybiera się na imprezę lub randkę z inną kobietą, zapomina o żonie.

Czy kobieta zaniedbana zasługuje na zdradę?
Natalia jest prostą, zwykłą kobietą. Jest leniwa i zmęczona życiem. Swoje rzeczy rozrzuca po mieszkaniu, bardzo rzadko sprząta. Nie stroi się, nie pragnie wyglądać ładnie dla swojego faceta. Czasem nie myje zębów, zapomina o pozornie błahych rzeczach. W swoim domu czuje się swobodnie, momentami aż za bardzo. Dwójka nieidealnie zakochanych ludzi. Różne typy charakterów, inne poglądy na temat rzeczywistości. Czy to się może dobrze skończyć?

Powieść pt. "Karma" opowiada o losach głównego bohatera - Dominika. W książce czytelnik znajdzie jego przemyślenia od pierwszego romansu do ostatniego, jego przemianę wewnętrzną oraz sposób bycia.
Lektura wciąga, oferuje ciekawą, psychologiczną przygodę. Jest obfita w sceny erotyczne, bez cenzury i bez tabu. Napisana została z dystansem, z licznymi nawiązaniami do obecnej sytuacji w Polsce (madek, Karyn, Sebów itd.). Największą rolę odgrywa jednak karma - w najmniej spodziewanym momencie wraca do bohatera, odpłacając mu się z nawiązką. Autorka, Ewka Mroz stworzyła książkę pełną swobody, idealne odzwierciedlenie dzisiejszych czasów. Nie ma tutaj ograniczeń, cenzury czy tematów tabu. Mimo licznych scen seksu nie brakuje również momentów zastanowienia, rozwinięcia fabuły. Czytelnik ma szansę podejść do sprawy psychologicznie, poznać sposób myślenia i działania głównego bohatera.

"Karma" to debiut literacki Ewki Mroz. Książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom literatury młodzieżowej, erotycznej i obyczajowej. Jest lekka, przyjemna i zabawna.


  Krzyś i Małgosia Zaczytani  (20.08.2019)


  Anna Kaczor  (17.07.2019)
Dominik jest mężczyzną, którego zdecydowanie nie chciałabym spotkać na swojej drodze. Dość przystojny, dbający o siebie, wysportowany, znając własną wartość i niemający skrupułów wykorzystywać jej do własnych celów. W domu żona, a poza nim liczne kochanki, oczywiście jedna naraz. W żonie – Natalii kiedyś widział same zalety, dziś widzi tylko wady. Kiedyś chciał ją zostawić, dla kochanki, w której się zakochał, jednak ta wolała zostać przy mężu zapatrzonym w nią jak w obrazek, a z Dominika zrobić gwałciciela. Mężczyzna po licznych romansach, kiedy życie zaczyna mu się walić na głowę, zaczyna doceniać to, co może stracić – Natalię. Tylko czy aby nie za późno?
Natalia jest policjantką, długo wierna mężowi, ufająca mu bezgranicznie. W pewnym jednak momencie wdaje się w romans z nowym kolegą z pracy. Niedoceniana w domu, łasa na komplementy daje się porwać nowemu uczuciu. Czy mężczyzna jest tym, za kogo się uważa?
Czy Dominik będzie umieć naprawić to, co sam zepsuł? Jak bardzo życie się na nim zemści? Kim naprawdę okaże się Andrzej – kochanek Natalii? Czy ich małżeństwo ma szansę na przetrwanie?

Tytuł książki zdecydowanie trafiony. Historia pokazuje jakie życie potrafi być przewrotne, a także, że za własne błędy kiedyś będzie trzeba zapłacić.

W książce znajdziemy dużo seksu bez tabu. Jest dość mocna pod tym względem, dlatego nie każdemu się spodoba.

Dominik to bohater, którego nie byłam w stanie polubić, nawet pomimo przemiany na samym końcu. Każdy z nas się zmienia, jego żona również, owszem trochę się zaniedbała, przytyła, wolała siedzieć przed tv niż „imprezować”, ale czy to znaczy, że zasługuje na dwulicowość męża, na jego liczne zdrady, kłamstwa, obłudę? Moim zdaniem nie. Zasługuje na szczerą rozmowę, w której wytknie się jej błędy, niedociągnięcia, a jeśli nic nie zrobi z tym, Dominik ma zawsze wyjście, w którym zachowa się jak, powinien – rozstanie i znalezienie swojego ideału. No ale po co skoro w domu ma się żonę, a poza nią idealne romanse.
Jeśli chodzi o Natalię, no cóż, ją też nie do końca polubiła. Dla mnie zdrada to zdrada i nie ma czegoś takiego jak tłumaczenie jej. To właśnie sprawiło, że dla mnie kobieta jest spalona.

RECENZJA RÓWNIEŻ NA MOIM BLOGU:
https://anka8661.blogspot.com/2019/07/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-karma.html


  kinga wójcik  (13.08.2019)
Dziś książka, po której mam mieszane odczucia. Od razu uprzedzam, żebyście się nie zrażały, chodzi mi w dużej mierze o tematykę, która nie współgra z moim światopoglądem. Jestem zdeklarowaną oponentką zdrad i kłamstwa. Wolę przemilczeć pewne kwestie w rozmowie z kimś, niż mam go okłamać. A tutaj mamy przykład głównego bohatera Dominika, którego poznajemy jako rutynowego playboya. Zostawia on w domu żonę a sam na prawo i lewo wyrywa kobiety, traktując je jak przygodne zabawki. Muszę mu przyznać, że żadnej nie zmusza, tylko same do niego lgną. Mimo wszystko zdradza żonę, która nieświadoma jego zachowania powtarza mu ciągle, że mu ufa.


W książce znajdziemy mocne sceny erotyczne, a w szczególności wymiana korespondencji SMS przez bohaterów. Początek jest spokojniejszy, natomiast w trakcie czytania wkręcamy się coraz bardziej w świat Dominika i Natalii. Muszę przyznać, że pewne fragmenty i sytuacje były dośćprzewidywalne, ale nie wszystkie i kilka mnie zaskoczyło. Podobnie jak cała książka, ma mocniejsze i słabsze strony. Pod koniec jej zaczęłam współczuć już zarówno Dominikowi, jak i Natalii, która pozwalała się tak traktować.


Jeżeli chodzi o konwencję, mamy tu proste wypowiedzi, przez co styl jest lekki i przyjemny w odbiorze. Trochę wulgaryzmów, które się pojawiają, akcentują dobitniej wypowiedzi. Nie podoba mi się okładka, która do mnie zupełnie nie przemawia, ale to oczywiście kwestia gustu. Przez większość książki poznajemy opowieść z ust Dominika, który jest naszym narratorem. W końcowym etapie zaznajemy pewne sytuacje z kontekstu Natalii. Nie polubiłam Dominika od samego początku, może pod koniec zaczęłam mu lekko współczuć, ale to wszystko. Osoba Natalii również do mnie nie trafiła. Była irytująca i mimo że była niedoceniana w domu, to jednak także zdradziła. A z tym żadnej polemiki nie ma.


Książka jest na pewno realna. Bohaterowie mogliby być naszymi znajomymi lub sąsiadami. Nie są ani bajecznie bogaci, ani nieziemsko piękni. Są przeciętni i prości jak życie większości z nas. Nie będzie w niej drogich aut, milionerów, jachtów i stroi od największych projektantów. Bohaterowie nie są w żadnym wypadku doświadczeni i skrzywdzeni w młodości. Nie znajdziemy tu typowych elementów, które są dość popularne we współczesnej literaturze. I za to należy się ogromny plus. Ostatnio ciężko spotkać tak realną pozycję. Drugim dużym plusem oznaczyłabym tytuł, który bardzo trafnie został dobrany do treści. KARMA zawsze wraca, zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. W tej książce za winy Dominika będzie pokutować po części Natalia. Często jest tak, że za późno uświadamiamy sobie, jak wiele mamy obok siebie. Nie doceniamy tego, dopóki los nam tego nie zabierze.


Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania i zapoznania się z tą pozycją. Było to niewątpliwie ciekawe spotkanie, które, mimo że już po lekturze to gdzieś tam mi się błąka w zakamarkach umysłu. Polecam wszystkim, szukającym lekkiej lektury opowiedzianej z perspektywy mężczyzny...

Poniżej jeszcze kilka linków do podnych pozycji:


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : SPOD KOŁDRY Luke Bradbury

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : WŚRÓD CELEBRYTÓW

Dodaj własną recenzję