Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Gra w dorosłych — Leszek Dybowski
Gra w dorosłych — Leszek Dybowski

Gra w dorosłych

Cena: 29,99 zł 25,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy to prawda, że ta pierwsza miłość jest zawsze najsilniejsza?

Początek lat 70. XX wieku. Do jednego z nadbałtyckich kurortów, pełnego dansingów, na których królują tanga, fokstroty i… mewki, a przy barach zamawia się zwykle słynną lornetę z meduzą, przyjeżdża przystojny student, by dorobić jako ratownik. Chce zakosztować dorosłości i przeżyć emocjonującą przygodę. Szczęście mu sprzyja, bo szybko poznaje dwie wyjątkowe dziewczyny: Izę i Kasię. Wkrótce z obiema połączy go coś więcej niż niewinna przyjaźń… Którą wybierze? Niezdecydowaną Izę, która tak bardzo zawróciła mu w głowie, czy Kasię, zaradną życiowo studentkę prawa, z którą bynajmniej nie połączy go miłość od pierwszego wejrzenia? Jak potoczą się losy bohaterów uwikłanych w ten skomplikowany, damsko-męski trójkąt?

Astry i opadłe róże na rondach przypominały, że to już początek jesieni, a późna zieleń drzew z kolorowymi plamami liści odcinała się barwnym kontrastem od szarości murów. Zaczynał odczuwać głód, duszność z popołudnia całkowicie go opuściła. Przypominał sobie szczegóły wieczoru i pomyślał, że jeszcze nigdy nie zdobył dziewczyny tak szybko. Zdał sobie sprawę, że wcale się nie angażował, że to przyszło jakby samo, że nie włożył w to żadnego wysiłku. Zrzucił z siebie ciężar, który go przygniatał, znowu był lekki i niezależny. A może to dobry sposób na życie – praca w tygodniu i nowa dziewczyna co sobotę? Nie chciał jednak i nie potrafił o tym myśleć, zamknął wszystkie wrażenia z nocy w jakiejś komórce pamięci na później.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 234
  • ISBN: 978-83-8147-383-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Jerzy Roszkowski  (29.05.2019)
Akcja powieści dzieje się w czasach Edwarda Gierka - kiedy każdy pracownik dostawał miesiąc urlopu. W lecie można było bez obawy kąpać się w morzu, gdyż woda była nagrzana słońcem przez upalne lato. Jeszcze nie było zjawiska zimnych lat.Ratownika na plaży zawsze otaczał wianuszek dziewczyn. Powieść wprowadza nas w atmosferę nadmorskiej plaży i wszystkich jej uroków. Polecam ją gorąco czytelnikom, którzy chcą się zrelaksować wspomnieniami beztroskiego lata.Powieść jest lekko napisana i jej autor zadbał o zachowanie autentyczności zdarzeń. Powieść "Gra w dorosłych" jest udanym debiutem Leszka Dybowskiego i mam nadzieję, że czytelnicy będą wkrótce mogli przeczytać dalsze jego powieści.

Dodaj własną recenzję