Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> God Mode — Martyna Sowińska, Maja Zadumińska
God Mode — Martyna Sowińska, Maja Zadumińska

God Mode

Cena: 36,99 zł 31,44 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nie bój się śmierci. Obawiaj się nieśmiertelności.

Młoda kobieta budzi się o świcie w pokoju hotelowym. Nie potrafi sobie przypomnieć, jak się tu znalazła i co wydarzyło się poprzedniego wieczora. Wkrótce uświadamia sobie również, że nie pamięta swojego imienia i nie wie, kim jest. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że najprawdopodobniej została wmieszana w poważną aferę i morderstwo. Teraz nie tylko ona szuka samej siebie, szukają jej także inni. I nie wiadomo, jakie mają zamiary. Komu może zaufać, skoro wszyscy ludzie wokół są dla niej obcy?

God Mode to opowieść o manipulacji i żądzy władzy nad życiem, niekoniecznie – lub nie tylko – własnym. To również pretekst do zadania kilku prostych, choć odwiecznych, pytań wprzęgniętych w strukturę wielowątkowej intrygi, osadzonej w przerażająco aktualnym kontekście badań nad starzeniem się i nieśmiertelnością.

Pierwsze promienie światła wydobyły z ciemności prostokątną, połyskującą srebrno kopertówkę leżącą na skraju stołu. Dziewczyna już miała po nią sięgnąć, gdy nagle zawiesiła rękę w powietrzu. Dostrzegła bowiem, że na blacie leży coś jeszcze. Mała kartka wyrwana niedbale z notatnika, przytrzaśnięta wazonem pełnym tulipanów, więdnących od panującego w pokoju upału. Wyszarpnęła świstek i przyjrzała się skreślonym pospiesznie literom. Nierówne, nerwowe pismo. Drobny krój liter i charakterystyczne zawijasy wieńczące kolejne słowa. Treść jednak zaskoczyła ją jeszcze bardziej niż samo odkrycie liściku. Pokręciła głową z niedowierzaniem. Odwróciła kartkę na drugą stronę, próbowała oglądać wiadomość pod światło – ale nic. Żadnych dodatkowych wskazówek. Tylko dwa zdania: „Spadaj stąd jak najszybciej. Przez kotłownię”.

Martyna Sowińska – rocznik 1989, kulturoznawczyni zawodowo związana z instytucją długiego trwania. Od lat w wirtualnej szufladzie gromadzi dłuższe i krótsze formy prozatorskie. Gdyby mogła włączyć god mode byłaby również tancerką, historykiem sztuki, szachistką, astronomem i filozofem.

Maja Zadumińska – rocznik 1985, filolog klasyczny, za dnia kryjąca się pod maską ułożonej specjalistki ds. administracji idąca pod prąd buntowniczka. Miłośniczka ciężkich brzmień, true crime i narracji science fiction.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 334
  • ISBN: 978-83-8147-810-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 12 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Wiesława Sikorowska  (13.04.2020)
Okładka książki przyciąga uwagę, ale to nie koniec zalet. W środku znajdziemy intrygującą historię, która cały czas trzyma w napięciu. Chociaż moim zdaniem nie jest to „czysty” thriller, to bardziej mix gatunkowy, w dobrym wydaniu. Podoba mi się wielopoziomowość tej opowieści. Zakończenie stawia czytelnika w trudnej sytuacji – musi bowiem przemyśleć całą dotychczasową lekturę i spojrzeć na nią nieco inaczej. A tematyka – bardzo na czasie. Daję piątkę.


  Karolina Xxx  (28.04.2020)
Młoda kobieta budzi się w pokoju hotelowym i nie może przypomnieć sobie wydarzeń poprzedniego wieczora. Okazuje się, że nie pamięta tak naprawdę niczego, nie wie nawet jak ma na imię i kim jest. Wszystko się komplikuje, kiedy kobieta zostaje wmieszana w morderstwo i poważną aferę. Próbuje odzyskać swoją tożsamość, ale sprawy nie ułatwia to, że jest poszukiwana. Komu może zaufać, czy obcy ludzie mogą jej pomóc?

Na pewno na uwagę zasługuje pomysł na fabułę, nie czytałam jak dotąd wielu książek o takiej tematyce i było to dla mnie bardzo ciekawe. Głównym wątkiem tutaj jest dążenie do nieśmiertelności, przeczytacie tutaj o badaniach nad starzeniem się, o żądzy władzy nad życiem. Wszystko to było dla mnie czymś nowym i intrygującym, ale myślę, że książka jest po prostu za krótka i temat ten nie został bardziej rozwinięty. Z chęcią przeczytałabym o tym więcej, więc czuję pewien niedosyt i mam wrażenie, że nie wszystko tutaj zostało do końca wyjaśnione.
la mnie największym plusem tej książki jest temat nieśmiertelności. Przeczytacie tutaj o zwolennikach i przeciwnikach takich badań, dodatkowo można znaleźć tutaj również kilka naukowych wtrąceń, które są naprawdę ciekawe. Podobało mi się również to, że podobnie jak główna bohaterka tak i ja nie wiedziałam komu można tutaj wierzyć, nie wiadomo co jeszcze może się wydarzyć. Czasem jednak wkradał się do fabuły mały chaos, wszystko przez to, że mamy tutaj kilka wątków. Według mnie to dobra książka z naprawdę ciekawym pomysłem na fabułę, ale mi zabrakło tutaj rozwinięcia tych wszystkich wątków i jakichś niespodziewanych zwrotów akcji.

"God mode" to ciekawa książka, która ma zarówno zalety jak i wady. Pomysł na fabułę jest naprawdę interesujący, ale zabrakło mi rozwinięcia akcji i niektórych wątków. Mimo tego jednak uważam, że to dobra powieść, nie nudziłam się podczas czytania. Z chęcią przeczytałabym kontynuację gdyby taka powstała. Jeśli lubię takie klimaty to myślę, że warto sprawdzić czy się spodoba.

https://czytam-wszystko.blogspot.com


  Justyna Zagórska  (4.05.2020)
Kto z nas nie chciałby być nieśmiertelny? Oszukać przeznaczenie, zaśmiać się śmierci prosto w twarz? Zapewne każdy z nas miałby też inny powód być żyć wiecznie. Jeden kierowałby się chęcią zysku, drugi chciałby ratować najbliższą mu osobę, trzeci... No właśnie... Dlaczego byście tego chcieli? A jak myślicie jakie byłyby tego konsekwencje? Czy gospodarka by na tym nie ucierpiała?
Powyższe pytania zadaje sobie po przeczytaniu "God mode", której akcja traktuje właśnie o nieśmiertelności.

Młoda kobieta budzi się w hotelowym pokoju, nie pamięta kim jest, ani skąd się tutaj wzięła. Okazuje się, że jest ona ważnym celem dla firmy, która pracuje nad stworzeniem leku na długowieczność. W dojściu do prawdy pomaga jej tajemniczy mężczyzna Rusty, czy jest jednak tym za kogo się podaje?

Bardzo zainteresowała mnie fabuła tej książki, pomysł jak dla mnie świetny. Niewątpliwym plusem powieści są naukowe wstawki, ciekawostki ze świata medycyny i biotechnologii, które mają swoje pokrycie w rzeczywistości, nie były tylko wymysłem autorek. Osoby, które interesują się krioprezerwacją, dostaną kilka ciekawych informacji. Podobały mi się też rozważania natury egzystencjalnej, przedstawienie plusów i minusów długowieczności. Należy bowiem zdawać sobie sprawę jakie niesie to skutki dla naszej populacji, nie tylko ekonomiczne ale również biologiczne, ekologiczne.

Książkę czytało mi dosyć szybko, momentami niestety zbyt szybko. Wątki, które aż prosiły się o rozbudowanie, zostały skrócone do minimum, natomiast te poboczne, ciągnęły się niepotrzebnie i nic nie wnosiły do treści. Nie czułam też napięcia ani dreszczyku emocji, których to oczekuje się od thrillera. I chociaż na koniec akcja nabiera rozpędu, to jednak zabrakło mi tej przysłowiowej "kropki nad i". Na koniec jednak otrzymujemy małe zaskoczenie, gdyż zakończenie pozostaje otwarte i zostawia wiele pola dla wyobraźni i skłania do refleksji.


  Joanna KsiazkiPaniInformatyk  (17.05.2020)
Co czuje osoba, która budzi się o świcie w pokoju hotelowym i nie ma pojęcia, jak się tu znalazła? Nie pamięta, co działo się poprzedniego wieczoru, a co gorsza nie wie, kim jest. W panice natrafia na torebkę z dokumentami i rusza pod znaleziony adres. Tam czeka na nią kolejna okropna niespodzianka — martwe ciało nieznajomego człowieka leży na środku domu. W co została wplątana, czy grozi jej niebezpieczeństwo? Nie tylko ona szuka samej siebie, szukają jej też inni. Wszyscy otaczający ją ludzie są kompletnie obcy. Komu w takim razie powinna zaufać?

Zdecydowałam się na przeczytanie tego thrillera, ponieważ lubię tematykę badań laboratoryjnych, a bohaterka, która nie ma pojęcia, kim jest, była dodatkowym atutem. Spodziewałam się zatem, że znajdę w tej książce dużo tajemnic, napięcia, niepokojących informacji...i dokładnie tak było. Klimat 'God mode' totalnie mnie kupił! Wszystko kręci się wokół prób przedłużenia ludzkiego życia, poszukiwania królika doświadczalnego. W historii biorą też udział hakerzy, których umiejętności są godne podziwu. Wątek głównej bohaterki jest bardzo intrygujący. Spotyka kogoś, kto wie o jej życiu zdecydowanie zbyt wiele, manipuluje nią. Krok po kroku odkrywamy jej tożsamość, dowiadujemy się, kim jest. Nie wszystkie zagadki zostają rozwiązane w jasny sposób, trochę trzeba sobie dopowiedzieć, domyślić się. Książką jest zdecydowanie dla uważnych czytelników, bo bardzo dużo się tu dzieje. Poruszanych jest kilka wątków, które ostatecznie łączą się w jeden, ale ja przyznaję, że zgubiłam się gdzieś w drodze i po skończeniu lektury musiałam przysiąść na spokojnie i jeszcze raz wszystko sobie przemyśleć. Rozdziały często zaczynały się tajemniczo, czasami aż za bardzo, przez co wybijałam się z rytmu podczas czytania. Sporo jest też czystej ściany tekstu, wypowiedzi bohaterów są długie. Jeśli chodzi o fabułę, to jestem jak najbardziej na tak, jednak nie do końca polubiłam się ze stylem pisania autorek. Myślę, że warto zainteresować się 'God mode', choćby dla samej tematyki, która z pewnością kupi Was tak samo, jak mnie!


  Julia Sykuła  (26.05.2020)
Lubię kiedy autor nie podaje wszystkiego na tacy stopniowo dozując informacje o fabule i bohaterach. Tutaj wynika to bezpośrednio z przedstawionych wydarzeń - bohaterka doznała całkowitej amnezji, nie wiemy kim jest, a jej imię poznajemy dopiero po długim czasie.


  meandmybookz pl  (7.07.2020)
Przedstawiona historia w „God mode” ma swój początek w hotelowym pokoju, w którym przebudza się młoda kobieta. Mimo wszelkich starań nie potrafi przypomnieć sobie jak się tam znalazła i co robiła poprzedniego wieczoru. Nie pamięta również swojego imienia, adresu zamieszkania i żadnych faktów z swojego życia. Nic, totalna pustka. Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza kiedy okazuje się, że najprawdopodobniej została wmieszana w grubą aferę i jest poszukiwana przez ludzi, których również nie pamięta. Nie mając pojęcia komu może zaufać próbuje rozwiązać swoją beznadziejną sytuację.
.
Muszę przyznać, że opisany w książce motyw nieśmiertelności bardzo mnie zaciekawił. Z przyjemnością chłonęłam wszystkie informacje związane z badaniami naukowymi, DNA czy biotechnologią. Jak najbardziej mój klimacik. Na plus oceniam również to, że fabuła książki nie skupia się tylko i wyłącznie na zwolennikach „nieśmiertelności” ale mamy również szansę poznać stanowisko osób po drugiej stronie barykady. Czyta się naprawdę szybko, zwłaszcza pod koniec kiedy akcja brnie jak szalona i do samego końca trzyma w napięciu. Na minus natomiast oceniam zbyt dużą ilość wątków. Jak dla mnie niektóre z nich w ogóle niepotrzebne, wprowadzały tylko chaos, przez co czasami wypadałam z rytmu i traciłam przyjemność z czytania. Jednak mimo wszystko pozycję oceniam na plus. To była ciekawa i wciągająca historia.


  Klaudia Brożyna  (25.07.2020)
Książka porusza zagadnienia takie jak biotechnologia (duży plus za informacje, które mają swoje pokrycie w rzeczywistości), cyberprzestępstwo a przede wszystkim motyw nieśmiertelności. Każdy z nas zapewne zastanawiał się na istotą procesów starzenia się, jak wyglądałby świat gdybyśmy byli wiecznymi istotami, jak daleko jest w stanie rozwinąć się postęp nauki, medycyny. „God mode” pokazuje, że osiągnięcie takiego rozwiniętego poziomu niesie za sobą nie tylko skutki postaci egzystencjalnej ale także ekonomicznej czy ekologicznej.
Jeśli mowa o całokształcie książki tematyka była dla mnie niesamowicie interesująca. Powieść została napisana według mnie lekko chaotycznie, pojawiło się zbyt wiele niewyjaśnionych wątków. Zakończenie pozostaje otwarte dla czytelnika więc daje do myślenia. Tak jak cała fabuła książki składnia do refleksji.
Po przeczytaniu „God mode” będziecie przeszukiwać internet w poszukiwaniu nowinek ze świata medycyny!

Po więcej na temat książki zapraszam na mój profil: https://www.instagram.com/p/CDDmu8gn_Rw/


  Karolina Dziura  (17.08.2020)
" Nie boj się śmierci. Obawiaj się nieśmiertelności "

Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę napisaną przez dwie kobiety, dlatego na początku się jej trochę obawiałam, to opis mnie do niej wręcz przyciągał i postanowiłam zaryzykować. W końcu kto nie ryzykuje, ten nie spija szampana. Śmiało mogę powiedzieć, że ten duet wyszedł całkiem dobrze. Książka od samego początku jest utrzymana w stałym napięciu i trzyma je do samego końca. 

Młoda kobieta budzi się w hotelowym pokoju. Nie pamięta kompletnie nic, dodatkowo uświadamia sobie, że nie wie ,kim tak naprawdę jest, nie zna swojej tożsamości. Na domiar złego okazuje się, że została wplątana w morderstwo. Z pomocą przychodzi jej pewien mężczyzna, jednak szybko okazuje się, że nie tylko ona chce się dowiedzieć, jaka jest jej prawdziwa tożsamość. Dziewczyna nie wie już komu może ufać, nie zna niego poza tym jednym mężczyzna.. Czy będzie w stanie zaufać mu na tyle, by pomógł jej odkryć ,kim tak naprawdę jest? 

Po czym poznać dobrą książkę ? Po tym, że zaczynasz i boisz się ją odłożyć na miejsce. Tak było i tym razem. Kiedy zaczęłam czytać i od razu przepadłam, nie chciałam jej odłożyć, bardzo interesowały mnie losy głównej bohaterki. Fabuła nie była ciężka , trochę panowała w niej chaotyczność, ale całkowicie mi to nie przeszkadzało. Książka kręci się wokół nauki, badań nad starzeniem się i nieśmiertelnością , to nie jest przeładowana językiem naukowym- to jej wielki plus. Książka jest łatwa w odbiorze, dzięki czemu czyta się ją naprawdę lekko,a kartki same przeskakują przez palce. Lektura posiada również piękną , niebanalną okładkę w kolorze fuksji. Jest to debiut i uważam, że udany ;) 

Dziękuję @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz do recenzji ;)


  Daria Pogodzińska  (17.04.2020)
Młoda kobieta budzi się w hotelowym pokoju, nie ma pojęcia skąd się tam wzięła, a co gorsze nie wie nawet jak się nazywa. Zdezorientowana dziewczyna stara się pokojarzyć fakty, by chociaż wiedzieć o sobie cokolwiek, ale to na nic. W pokoju na karteczce znajduje informacje, że ma stamtąd szybko spadać. Sprawy zaczynają się komplikować. Teraz nie tylko ona szuka samej siebie, ale szukają ją też inni. Veronica wraz z wujem prowadzi laboratorium, a także mają oni swoją markę kosmetyczną. Ich badania oraz to nad czym pracują nie ujrzy świata dziennego, chyba, że ktoś będzie miał inne plany.
Na rynku można znaleźć powieści w których to wykorzystywany jest motyw nieśmiertelności. Można go zaleźć w powieściach fantastycznych, ale jest również obecny w literaturze, której akcja dzieje się w świecie realnym. Różne badania, modyfikacje genetyczne, kosmetyki. „God mode” również ma w sobie motyw nieśmiertelności, to książka, której akcja dzieje się w świecie rzeczywistym. Pod przykrywką produkcji kosmetyków prowadzone są badania, które mają dostarczyć informacji o ludziach, którzy żyją setki lat, a wyglądają tak młodo, podobno tacy ludzie istnieją. W całej tej gonitwie za odpowiedziami jest młoda kobieta, która nic nie wie, wraz z nowo poznanym chłopakiem próbuje rozwikłać zagadkę swojej tożsamości. Mimo nie dużej objętości, książkę czytałam stosunkowo długo, starałam się dokładnie czytać treść, aby zrozumieć to co się dzieje, głównie jeśli chodzi o prowadzone badania. Historia prowadzona jest z kilku perspektyw. Niekiedy miałam sytuacje, że gubiłam się kto jest kim, kogo losy teraz śledzę i musiałam się cofnąć, przez co czytanie nie szło mi tak płynnie. Sama w sobie historia jest ciekawa, pomysł nieśmiertelności, prowadzenie analizy i do tego tajemnicza utrata pamięci, to motywy, które poruszane w literaturze mnie interesują, ale jak na thriller za mało było w niej napięcia, nie postrzegałabym jej w tej kategorii. Od thrillera oczekuje napięcia, zaskoczenia, dreszczu który przebiegałby mi po plecach. Miałam może za duże oczekiwania i trochę się zawiodłam.
Podsumowując „God Mode” to moje lekkie rozczarowanie. Podoba mi się pomysł i motyw nieśmiertelności. Nie czytało mi się tak płynnie jakbym tego oczekiwała. Końcówka pozostawia niedosyt i otwarte sprawy. Pierwsze strony intrygują, ale w całości trochę za mało thrillera. Nie mogę jej polecić z czystym sercem, ale nie jest to zła książka, po którą lepiej nie sięgać.


  girl inthebooks  (27.04.2020)
FABUŁA:
Kobieta budzi się w pokoju hotelowym nie pamiętając jak się tam znalazła, ani jak ma na imię, a jedyne co znajduje to karteczkę na stole z instrukcją, aby uciekała stamtąd tylnym wyjściem. Widząc policję zgromadzoną przed budynkiem postanawia zaufać tej poradzie i niemalże niezauważona wymyka się z hotelu. Pozostawiona bez wskazówek na temat swojej tożsamości kobieta trafia do posiadłości, w której znajduje martwego mężczyznę. Chwilę później zjawia się tam także Rusty - chłopak, który jest dla niej furtką do informacji o swojej przeszłości, jednak dzieli się on tą wiedzą bardzo ostrożnie. Szybko okazuje się, że kobieta, jest niezwykle cenna dla wielu firm kosmetycznych, które prowadzą tajne badania nad nieśmiertelnością i rywalizują zawzięcie o osiągnięcie przerażającego dla wielu innych celu. Jak to wszystko ma się do cyberprzestrzeni, biotechnologii, ale także ludzkiego fałszu i niepewności naszego losu? To już trzeba odkryć samemu!

PLUSY:
+ Ciekawie i dokładnie zaprezentowany temat nieśmiertelności. Bez wątpienia wielu o tym marzy, ale czy myśli się także o tym, jakie problemy ekologiczne, społeczne czy ekonomiczne mogłaby przynieść taka zmiana w ludzkiej naturze? W „God mode” zaprezentowane zostały argumenty obu stron tego sporu, a także wielokrotnie zagłębialiśmy się w kwestie biotechnologii np. przedstawiony został proces krioprezerwacji oraz dostaliśmy masę informacji o ciekawym białku SIRT1. Prawdziwa gratka dla zwolenników naukowych wtrąceń!
+ Najpierw zderzamy się z bohaterem w sytuacji wyrwanej z kontekstu, a dopiero potem poznajemy jego historię, a także imię. Jest to bardzo trafny ruch ze strony autorek, gdyż pozwala to na zrozumienie położenia głównej bohaterki i tego jak ciężko się odnaleźć po utracie pamięci.
+ Utrzymanie czytelnika w napięciu do ostatnich stron, czyli najważniejsze co dobry thriller zawierać powinien. Nieświadomość tego jaka historia stoi za każdą z postaci czy jakie mają one intencje intryguje i gwarantuje utrzymanie ciekawości na wysokim poziomie przez długi czas.
MINUS:
- Zbyt duża ilość wątków i nie wystarczające zgłębienie się w niektóre z nich. Mam wrażenie, jakby pomysł na całą historię był bardzo dobry, ale dookoła niego stworzył się nadmiar zbędnych elementów. Pojawiły się takie postacie, czy „wzmianki”, bez których fabuła nadal utrzymałaby swoje założenia, a ich wprowadzenie tylko nadmiernie obciążało pamięć czytelnika.
PODSUMOWANIE I OPINIA:
Przedstawiona intryga pochłania czytelnika, bezsilnie próbującego połączyć przedstawione elementy układanki, które kumulują się tworząc coraz większy wulkan emocji. Ilość wątków bardzo duża i zagłębienie się w każdy z nich było niemożliwe przez co dało się wyczuć lekki chaos i niedosyt.Thriller pokazujący jak chęć manipulacji ludzką naturą może szybko doprowadzić do rywalizacji, w której istotną rolę odgrywa wiele małych elementów. Wszyscy zaciekawieni tematem nieśmiertelności, biotechnologii, a nawet informatyki i cyberprzestępstwa znajdą tu coś dla siebie!Akcja zauważalnie nabierająca tempa w drugiej połowie książki, nie odkrywająca jednak przed nami wszystkich kart i stawiająca czytelnika przed wieloma pytaniami pozostającymi bez odpowiedzi.


  Małgosia Brzeska  (30.04.2020)
Młoda kobieta budzi się w pokoju hotelowym. Nie pamięta ostatnich wydarzeń, ale też nie wie kim jest i co robi w tym miejscu. Niewiadome się mnożą jak grzyby po deszczu. Wkrótce dociera do mieszkania, w którym zjawia się niespodziewanie nieznajomy, który będzie się starał doprowadzić kobietę małymi kroczkami do odkrycia prawdy o sobie. A na dodatek w mieszkaniu znajdują się zwłoki mężczyzny. Dziwne sytuacje zaczynają się mnożyć, dzieje się niespodziewanie wiele i dość szybko. Nie do końca wiadomo o co w tym wszystkim zaczyna chodzić. Ale bądźcie cierpliwi, jeżeli spokojnie będzie brnąć dalej, będziecie wiedzieć coraz więcej. Wszystko zaczyna się kręcić wokół jednego tematu, sposobu na nieśmiertelność. Konkurencyjne firmy biorą udział w wyścigu, kto pierwszy stworzy lek na nieśmiertelność. Pokusa wielka. Gdyby głębiej się nad tą tematyką zastanowić, to w grę wchodzą nie tylko wielkie pieniądze, ale i zdobycie władzy nad ludźmi. Nad możliwością sterowania ludźmi i manipulowania bez opamiętania. Jaki cel przyświeca odkrywcom? To wszystko zależy od motywów, którymi się kierują. Tak naprawdę rządzi nimi chciwość, pazerność, egoizm, chęć zdobycia władzy, ale niektórzy mają na sercu dobro najbliższych, chcieliby jak najdłużej mieć ich przy sobie. Ocenę przesłanek zostawią każdemu z osobna. Niech każdy sam oceni szczere chęci zainteresowanych wynalezieniem eliksiru wieczności …
„No właśnie, jaki miała interes?
Wydawałoby się, że tak wiele ich łączy. Ludziom z Amarantine przyświecał przecież ten sam cel. Odkryć tajemnicę długowieczności. Spowolnić proces starzenia. Poprawić jakość egzystencji na jej ostatnim etapie. Odsunąć w czasie to, co konieczne i nieuniknione ...”
God mode zaczyna się dość intrygująco i ciekawie, ale dalej już jest tylko gorzej. Czy to jest thriller? Mam wielkie wątpliwości. Mnie ten tytułu w żaden sposób nie zaskoczył, ale i nie zaciekawił. Przyznam, że przeczytałam szybko, ale strasznie się męczyłam. W zasadzie to nie byłam ciekawa co będzie dalej. Dobrnęłam do końca, ale z wielkim bólem i … rozczarowaniem. Liczyłam na wiele, a otrzymałam tak niewiele … Plusem tej powieści jest ciekawy pomysł na fabułę – sposób na osiągnięcie nieśmiertelności. Ale wykonanie dalekie od oczekiwań. Brakowało mi napięcia i emocji, dreszczyku podniecenia, który tak często towarzyszy nam przy lekturze thrillerów. Pojawia się wiele nieistotnych w mojej ocenie wątków pobocznych i informacji, nic znaczącego nie wnoszących do powieści. Wręcz przeciwnie, można się w pewnym momencie pogubić i trudno jest czasami nowy wątek powiązać z całą fabułą czy przyporządkować do określonych bohaterów. Kreacja bohaterów bardzo pobieżna i spłycona, rys psychologiczny całkowicie pominięty. Można odnieść wrażenie, że bohaterów wcale nie było, wcale się ich nie pamięta. Po powieści takiego gatunku oczekuje się więcej, zarówno pod względem samej akcji, jak i prezentacji bohaterów. Przecież wiadomo, że świetnie wykreowany bohater jest w stanie porwać czytelnika w bezkresną podróż, czytelnik potrafi się zapomnieć bez opamiętania. Żaden bohater nie utkwił mi w pamięci. Tak naprawdę lekturę skończyłam czytać wczoraj, o już dzisiaj nie za bardzo ją pamiętam. Dopadła mnie niezmiernie rzadko spotykana obojętność na lekturę. Przykro, ale to moje odczucia. Jak widać nie każdemu muszą się podobać wszystkie książki, to dopiero byłoby podejrzane i trochę dziwne.
Jak ktoś chce się głębiej zatracić w tematyce nieśmiertelności, to jest to zapewne lektura dla niego. Niewymagająca, ale zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego.


  Paulina Kłokosińska  (5.06.2020)
Na tę książkę czaiłam się od dłuższego czasu, choć miałam również obawy. Wynikały one głównie z faktu, że jest ona napisana przed dwie kobiety, a mi szczerze mówiąc rzadko podchodzą duety. Postanowiłam spróbować bo motyw bardzo mi się spodobał. Do celu.

Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy to w hotelu budzi się kobieta, która nie pamięta dnia poprzedniego, co w sumie nie byłoby takie dziwne. Takie rzeczy się przecież zdarzają. Ale za moment uświadamia sobie, że ta niepamięć dotyczy także jej imienia. Ba! Nie jest w stanie sobie przypomnieć kim tak naprawdę jest. Do tego zaczynają się piętrzyć problemy i okazuje się, że być może jest ona wplątana w zabójstwo. Sytuacja mnie osobiście przeraża. Dziewczyna szuka informacji o samej sobie, do tego szukają ją jacyś ludzie, którzy mogą być niebezpieczni. Istny kosmos.

Ale nie jest tak różowo, jak okładka by mogła na to wskazywać. Dochodzi wątek przedłużania życia, czy inaczej - nieśmiertelności. Z tego mogłoby być fenomenalne sci-fi połączone właśnie z thrillerem, który tu miałam znaleźć, a niestety, nie było tego charakterystycznego napięcia, niepewności, a czasem i strachu.

Opis książki mnie osobiście skusił od razu.Nie polubiłam ani bohaterki, ani w sumie całej treści, bo pomysł był absolutnie genialny, ale wykonanie... chyba te dwie Panie nie mogły się dogadać i pisały rozdziały na zmianę. Dobrze się czyta takie właśnie króciutki rozdziały i często smaczku dodaje jeden wielki chaos w powieści, ale tutaj mam wrażenie, że gdyby jedna z nich usiadła do pisania i stworzyła całość, to wyszłoby to o wiele lepiej.

W sumie, mogłabym powiedzieć, że najzwyczajniej w świecie za dużo pomysłów Autorki próbowały wepchnąć do jednej książki. Z tego spokojnie mogłyby być przynajmniej dwie i prawdopodobnie o wiele lepsze.

Podsumowując, ode mnie 5/10 gwiazdek. Pewnie, jeśli któraś z Autorek postanowi stworzyć własną powieść, z chęcią sprawdzę czy samodzielnie wyszło jej to lepiej, ale we dwie powinny sobie odpuścić.

A Wydawnictwu Novae Res serdecznie dziękuję za egzemplarz :)

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Poza czas i przestrzeń — Ryszard Kusek Poza czas i przestrzeń — Ryszard Kusek
Tylko bycie sobą umożliwia dojście do własnego, w pełni indywidualnego poczucia szczęścia.

Czas i przestrzeń to najbliższe nam wymiary, w jakich codzienni...