Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Excalibur. Dziedzictwo ludzkości — Delfina Chmielecka
Excalibur. Dziedzictwo ludzkości — Delfina Chmielecka

Excalibur. Dziedzictwo ludzkości

Cena: 37,99 zł 26,59 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Ona - przeklęta czy wyjątkowa? On - wyjątkowy czy taki jak wszyscy?

Młoda studentka medycyny, Liv, zawsze myślała, że wie, skąd pochodzi i kim byli jej rodzice. Wszystko się zmienia, gdy postanawia odnaleźć ich grób w rodzinnej Szkocji. Dziewczyna odkrywa, że jej przeszłość kryje więcej tajemnic, niż mogłaby kiedykolwiek przypuszczać. Tymczasem na świecie zaczyna panoszyć się tajemnicza epidemia, a Liv trafia do niezwykłego miejsca, w którym aż roi się od intryg, złych emocji i mrocznych sekretów. Poznaje tu przystojnego Excalibura, który zdaje się znać odpowiedzi na nurtujące dziewczynę pytania. Może się wydawać, że on jeden z potężnej rasy Lilainu widzi w niej istotę równą sobie. A jednak chłopak nie mówi jej wszystkiego…

Nieświadomie Liv staje się zarzewiem konfliktu, w którym stawką jest przetrwanie całej ludzkości. Nie wie tylko, jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

W oddali na niebie pojawiły się pomarańczowe trójkąty. Początkowo zdawały się złowrogo migotać wiele kilometrów dalej, ale po chwili ujrzała je tuż nad koroną drzew. Nie było wyjścia, musiała uciekać. Skręciła w leśną gęstwinę i próbowała znaleźć jakieś schronienie. Początkowo kucnęła za drzewem, wierząc, że ciemność lasu ją osłoni, ale po chwili zdała sobie sprawę, że oni ją widzą. Że oni są wszędzie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 346
  • ISBN: 978-83-8147-613-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Karolina Syc  (14.01.2020)
Zwyczajna młoda studentka medycyny Liv, wraz z ciotką Marthą wiodą spokojne życie w Polsce. Dziewczyna chcąc poznać swoje szkockie korzenie postanawia odnaleźć grób zmarłych rodziców. Odkładana od dawana wyprawa w rodzinne strony niesie ze sobą wiele rozczarowań i tajemnic. Odnalezienie bliskich wcale nie było łatwe, a ciotka nie była skłonna do ujawnienia mrocznej przeszłości rodziny. Na swoje szczęście Liv spotyka ludzi, którzy wyciągają do niej pomocną dłoń. Tragedia zdaje się gonić tragedię. Na świecie zaczęła panoszyć się śmiertelna epidemia, zbierająca ogromne żniwa ludzkich istnień, a Liv po prostu znika. Dziewczyna trafia w magiczne, tajemnicze i pełne intryg miejsce zwane Akabur. Poznaje tam przystojnego Excalibura, jednego z najbardziej utalentowanych przedstawicieli rasy Lilainu. Nie zdaje sobie sprawy, że jej istnienie jest główną przyczyną konfliktu, w którym stawką jest życie i przetrwanie całej ludzkości. Jak wiele dziewczyna będzie musiała poświecić dla sprawy? Czy Excalibur okaże się taki jak wszyscy mężczyźni?

Lekka, przyjemna i pełna akcji książka fantasy w której nie zabraknie wątku miłosnego! Wciąga już od pierwszych stron dzięki szybko rozwijającej się fabule. Moim zdaniem momentami jednak za szybko i historia nie straciłaby na wartości poprzez rozwinięcie niektórych wątków.
W przedstawionej przez autorkę historii, śledzimy pokręcone losy Liv. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się wątku kosmicznego, innych planet i obcych cywilizacji. Pozytywnie mnie to zaskoczyło i jestem jak najbardziej na tak. Delfina Chmielecka prowadzi nas po pięknej krainie Akaburu, zamieszkiwanej przez potężną rasę Lilianu aż po Andaludię, Pustynne Miasto w którym żyją dziwne i niezbyt przyjazne dla oka Andoidy. Jesteśmy świadkami powstającego konfliktu międzyrasowego, którego źródłem jest nasza mała Liv. W życiu dziewczyny pojawia się również tajemniczy, skomplikowany i przystojny Excalibur. Potężny Lilainu mocno miesza w życiu uczuciowym Liv. Z zapartym tchem śledziłam niepewne i pełne niebezpieczeństw losy bohaterki dla której najważniejsza jest przyszłość ludzkości, i panująca na Ziemi epidemia. Autorka w ciekawy sposób odniosła się do powstania ludzkiej rasy i jej przeznaczenia.
Jeżeli poszukujecie lekkiej historii fantasy, żeby odetchnąć od cięższych tytułów jest to pozycja w sam raz dla Was!
/ Instagram : Kiiki.books


  Królewskie Recenzje  (28.02.2020)
Kiedy zaczynałam czytać tę historię, nie byłam jakoś specjalnie optymistycznie do niej nastawiona. Początek wydawał mi się taki zwyczajny i niekoniecznie zachęcał do czytania. Dopiero później... te tajemnice, sekrety... i trochę grozy, mroku. Uwielbiam takie klimaty. Nawet nie wiem kiedy się wciągnęłam w historię Liv. A Excalibur zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Po prostu oczarował mnie. Tacy bohaterzy są niesamowici i ich uwielbiam. Zakończenie mnie rozbiło. Nie zgadzam się na nie. Kiedy je przeczytałam zrobiło mi się smutno i dopadła mnie taka pustka. Szkoda, że nie mogło być inaczej...

Dodaj własną recenzję